ویزای-آلمان-بدون-دعوتنامه

ویزای آلمان بدون دعوتنامه

آلمان یکی از کشورهای پیشرفته با اقتصادی قوی و دانشگاه هایی معتبر است و به همین سبب همواره افراد به دنبال دریافت ویزا از این کشور هستند. برای تسهیل در روند دریافت ویزا بهتر است دعوتنامه داشته باشید. اما بسیاری از افراد شرایط دریافت و اخذ ویزای آلمان با دعوتنامه را ندارند. زیرا دعوتنامه شرایط خاص خود را دارد. به همین سبب در ادامه این مقاله به نحوه گرفتن ویزای آلمان بدون دعوتنامه و راه اخذ ویزا آلمان بدون دعوتنامه می پردازیم.

 

اخذ ویزا آلمان بدون دعوتنامه

گرفتن ویزا آلمان بدون دعوتنامه یکی از دغدغه افرادی است که قصد سفر به آلمان را دارند اما شرایط دریافت دعوتنامه را ندارند. بدون دعوتنامه هم می توان برای ویزا آلمان درخواست داد. دعوتنامه یکی از مدارکی است اگر داشته باشید امتیاز به حساب می آید اما اگر نداشته باشید باز هم می توانید با روش های عادی و ساده درخواست ویزا دهید. این نکته مهم است که صرفا داشتن دعوتنامه تضمینی برای دریافت ویزا به حساب نمی آید. مسائل و نکات دیگری نیز هستند که می توان باعث دریافت یا عدم دریافت ویزا شود.

 برای دریافت انواع ویزا، از قبیل ویزای توریستی آلمان، شرایط خاصی را آلمان در نظر گرفته است. به دلیل حضور پناهندگان در آلمان سفر به این کشور و دریافت ویزا از این کشور کار سختی به شمار می رود. به همین سبب شرایط ویژه ای در نظر گرفته شده است که اگر این شرایط را دارا باشید، می توانید ویزا را دریافت نمایید. این شرایط به صورت کلی عبارتند از داشتن تمکن مالی، گردش حساب قوی.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

شرایط ویزای آلمان بدون دعوتنامه

شرایط-ویزای-آلمان-بدون-دعوتنامه

آلمان مانند سایر کشورهای جهان برای اعطای ویزا خود به افراد شرایطی را در نظر گرفته است. البته این شرایط را جدی تر می داند و در صورت نداشتن شرایط ویزا درخواستی را ریجکت می کند. شرایط ویزای آلمان عبارتند از:

 1. تمکن مالی: داشتن تمکن مالی یکی از مهم ترین ویژگی ها و شرایطی است که سفارت آلمان برای اعطای ویزا کشور خود به فرد متقاضی در نظر دارد. مبلغی حدودا 200 میلیون تومان، که برای تمکن مالی در حال حاضر در نظر سفارت است. این نمبلغ باید به صورت یورو صادر شود. باید دقت داشته باشید که نامه تمکن مالی شما با گردش حساب باید همخوانی داشته باشند و در صورت عدم همخوانی و نبود صداقت در مدارک ویزا ریجکت خواهد شد. البته برای استعلام دقیق از مقدار تکن مالی بهتر است با مشاورین ویزا هوم در ارتباط باشید.
 2. گردش حساب: برای دریافت ویزا آلمان باید گردش حساب 3 ماهه خود را ارائه دهید. گردش حساب جز مدارک بسیار مهم برای سفارت است. مسئله مهم در گردش حساب تعداد تراکنشات حساب شما و میزان ورودی و خروجی این حساب مد نظر نیست.

 

مدارک ویزای آلمان بدون دعوتنامه

برای درخواست ویزا آلمان باید مدارکی را با خود به همراه داشته باشید و به سفارت آلمان تحویل دهید. این مدارک عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزای آلمان به صورت تکمیل و امضا شده.
 • گذرنامه فعلی متقاضی و باقی پاسپورت ها و ویزاهای قدیمی
 • رسید پرداخت هزینه های درخواست ویزا آلمان
 • سند ازدواج
 • اسناد ملکی
 • نامه اشتغال به کار
 • نامه اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن متقاضی)
 • گردش 3 ماهه حساب متقاضی
 • نامه تمکن مالی
 • رزرو بلیط هتل
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

در نظر داشته باشید که مدارک بالا برای ویزای بدون دعوتنامه است و مدارک ویزا تحصیلی آلمان و سایر ویزا ها متفاوت است.

هزینه ویزای آلمان بدون دعوتنامه

هزینه-ویزای-آلمان-بدون-دعوتنامه

برای دریافت ویزا آلمان مانند سایر کشورهای دیگر هزینه هایی را باید پرداخت کنید. این هزینه ها شامل مواردی همچون رزرو وقت سفارت ایتالیا، رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو هتل، بیمه مسافرتی و…  است. با تغییر نوع ویزا و شرایط شخصی فرد می تواند قیمت ها تغییر کند و برای هر فردی هزینه متفاوتی را خواهد داشت. هزینه های پرداختی برای سفارت پس از ریجکت شدن باز پس داده نمی شود.

همچنین برای اطلاعات بیشتر از قیمت ویزا ایتالیا از وبسایت ما دیدن بفرمایید.

 

جمع‌بندی

برای سفر به آلمان و دریافت ویزا این کشور باید مدارک مورد نیاز را به سفارت تحویل دهید همچنین باید شرایط مشخص و معینی را که سفارت اعلام نموده است داشته باشید. در غیر این صورت ویزا به شما تعلق نخواهد گرفت. راه گرفتن ویزا آلمان بدون دعوتنامه بسیار زیاد است. با دعوتنامه و بدون دعوتنامه می توانید برای آلمان درخواست ویزا ارسال نمایید و داشتن دعوتنامه الزامی نمی باشد. برای اطلاع از جزئیات چگونگی دریافت ویزا آلمان یا ویزای توریستی کانادا و دیگر کشور ها، می توانید از گروه ویزا هوم مشاوره دریافت نمایید و کارشناسان با تجربه ویزا هوم می توانند شما را در تمامی مسیر دریافت ویزا همراهی نمایند.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

سوالات متداول در خصوص ویزای آلمان بدون دعوتنامه

انواع ویزا آلمان کدامند؟

ویزای تحصیلی آلمان، ویزای کاری آلمان، ویزای توریستی آلمان

مدت زمان جواب دهی ویزای آلمان چقدر است؟

مدت زمان جوابدهی ویزای آلمان حدودا 21 روز کاری می باشد. این 21 روز از پس از مراحل انگشت نگاری و تحویل مدارک آغاز می شود. برای دریافت جواب ویزا آلمان باید حضوری به دفتر کارگزاری سفارت مراجعه نمایید و رسید تحویل مدارک خود را برای دریافت جواب ارائه دهید.

نقش دعوتنامه آلمان چیست؟

دعوتنامه آلمان می تواند نقشی بسیار موثر در دریافت ویزا برای شخص متقاضی داشته باشد. دعوتنامه انواع مختلفی دارد و برخی از افراد می توانند از آن بهره مند شوند. اما هر فردی نمی تواند دعوتنامه را ارسال کند و باید دارای شرایط خاصی باشد. اما مسئله مهمی که در چند سال اخیر به آن پرداخته می شود و از آن اشتباه برداشت شده است این است که داشتن دعوتنامه مسئله ای الزامی نیست و می توان بدون دعوتنامه هم برای ویزا درخواست داد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
معرفی کشورهای ویزای شینگن
نوشتهٔ بعدی
تفاوت ویزای سینگل و مولتی چیست ؟

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • ممنون میشم شرایط دریافت ویزا تحصیلی آلمان روهم بگید.

  پاسخ
  • پشتیبانی ویزا هوم
   28 اسفند 1402 10:38 ق.ظ

   سلام، لطفا با مؤسسه تماس بگیرید و اطلاعاتتون رو به همکاران بدید تا کارشناسان تحصیلی در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم