وقت سفارت اتریش

نحوه گرفتن وقت سفارت اتریش

یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن کشور اتریش است. از آنجایی که برای اخذ ویزای اتریش ابتدا باید از طریق کارگزاری VFS یا سفارت این کشور وقت را برای تحویل مدارک و مصاحبه، تعیین کنید، به همین منظور در این مطلب کامل ترین اطلاعات را برای تعیین وقت سفارت اتریش گفته ایم. یکی از خدمات ویزا هوم گرفتن وقت سفارت اتریش و وقت سفارت فرانسه و دیگر کشور ها، در کمترین زمان است.

نحوه گرفتن وقت سفارت اتریش از VFS

برای تعیین وقت سفارت اتریش باید از طریق ایمیل اقدام کنید. ابتدا شما باید فرم درخواست ویزا در سایت VFS را پر کرده و برای کارگزاری ایمیل ([email protected]) کنید.

 برای تعیین وقت سفارت در این ایمیل باید نام و نام خانوادگی، شماره تماس، شماره پاسپورت، شماره EVE-THR، ملیت، جنسیت، تاریخ تولد، نوع ویزای درخواستی، کشور مقصد، تاریخ انقضای پاسپورت و تاریخ سفر خود را ارسال و سپس مدارک مورد نیاز مانند اسکن پاسپورت، دعوت نامه و یا واچر هتل را پیوست کنید.

 توجه داشته باشید که برای تعیین وقت سفارت اتریش باید تمامی اطلاعات کامل و درست باشد.

 کارگزاری پس از دریافت تمام اطلاعات و در صورت کامل بودن مدارک و صحت آن، وقت سفارت را به شما ایمیل می کند. 2 ماه بعد از ارسال درخواست، اولین زمانی است که برای تعیین وقت سفارت اتریش به شما داده می شود. توصیه می شود برای گرفتن وقت سفارت اتریش 40 روز قبل از سفر به اتریش اقدام کنید.

 

سیستم تعیین وقت آنلاین وزارت امور خارجه اتریش

فرآیند تعیین وقت سفارت اتریش به صورت انلاین، توسط کارگزاری VFS Global در ایران انجام می شود. این کارگزاری علاوه بر تعیین وقت، خدمات دیگری نظیر تقاضای ویزای کوتاه مدت توریستی و ملاقات خانواده را نیز انجام می دهد.

وقت سفارت اتریش فوری

وقت سفارت فوری اتریش فقط با ارائه دعوتنامه و یا مدارک پزشکی صادر می گردد. دقت داشته باشید در زمان ارسال ایمیل برای تعیین وقت فوری سفارت باید دعوت نامه و مدارک پزشکی را حتما ارسال کنید. البته حضور در سفارت اتریش با وقت فوری سفارت، در زمان جوابدهی هیچ تأثیری ندارد و 14 روز کاری برای صدور جواب درخواست شما زمان نیاز است.

هزینه گرفتن وقت سفارت اتریش

شرایط دریافت وقت اتریش از سفارت

با فعالیت VFSGlobal، سفارت اتریش فقط درخواست و تعیین وقت سفارت برای ویزای تحصیلی، ویزای شینگن نوع D( اقامت)، ویزای شینگن نوع E( ترانزیت فرودگاهی) و امور پناهندگی را مورد بررسی قرار می دهد.

تعیین وقت سفارت اتریش همان وقت مصاحبه با آفیسر پرونده و ارائه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مولتی شینگن است و مراحل ان به روند تعیین وقت سفارت وی اف اس گلوبال اتریش شباهت دارد. فقط در این نوع تعیین وقت به جای حضور در VFSGlobal باید به سفارت اتریش مراجعه کنید. برای اخذ ویزای شینگن می توانید از ویزا هوم کمک بگیرید.

مدارک لازم وقت سفارت اتریش

برای اخذ وقت سفارت اتریش فقط به پاسپورت نیاز است اما در هنگام مراجعه به دفتر کارگزاری ویزای اتریش باید مدارک زیر را ارائه دهید. از آنجایی که زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است، مدارک ویزا نیز باید به زبان آلمانی ترجمه گردد.

مدارک لازم جهت ارائه به سفارت اتریش عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا
 • رسید پرداخت هزینه های درخواست ویزا
 • پاسپورت فعلی متقاضی به همراه پاسپورت های قبلی
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی به زبان آلمانی
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی به زبان آلمانی
 • نامه اشتغال به کار
 • نامه ای برای هدف از رفتن به کشور اتریش
 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • ارائه دعوت نامه( در صورت وجود)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • واچر هتل
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • ارائه برگه وقت سفارت

توجه داشته باشید که مدارک ویزا به تأییدیه ی دادگستری نیازی ندارد.

 

هزینه گرفتن وقت سفارت اتریش

هزینه ویزای اتریش 80 یورو است و هزینه شرکت VFS Global 8/24 یورو می باشد که باید به صورت نقدی در روز مصاحبه بپردازید.

وقت سفارت اتریش چقدر طول میکشد ؟

تعیین وقت سفارت اتریش تقریبا 2 ماه طول می کشد. پس بهتر است 90 روز قبل از سفر برای تعیین وقت سفارت اتریش اقدام کنید.

وقت سفارت اتریش

آدرس سفارت اتریش

آدرس سفارت اتریش در تهران: خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احمد زمانی، کوچه میرولی

آدرس VFS اتریش

آدرس VFS اتریش در تهران: میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع هروی سنتر، طبقه چهارم، بخش تحویل مدارک سفارت اتریش

گرفتن وقت سفارت کشور اتریش در سریع ترین زمان با ویزا هوم

در این مطلب نحوه گرفتن وقت سفارت اتریش را به طور کامل توضیح داده ایم. اگر شما هم قصد گرفتن وقت از سفارت اتریش را دارید، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان در این زمینه مشورت کنید. برای آگاهی از نحوه وقت سفارت و قیمت رزرو وقت می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران با تجربه ویزاهوم تماس بگیرید. همچنین ویزا هوم می تواند شما را در زمینه اخذ ویزای توریستی اسپانیا، ایتالیا و … راهنمایی کند. ویزا هوم با بیش از ده سال سابقه درخشان در امر مهاجرت، شما را در امور اخذ ویزا، مهاجرت کاری و تحصیلی و… یاری می کند.

5/5 - (1 امتیاز)