رفع ریجکتی ویزای سوئد

رفع ریجکتی ویزای سوئد و دلایل آن

در شرایطی که نامه رد درخواست ویزای سوئد دریافت شود، در واقع درخواست ریجکت شده است. دلایل زیادی از جمله تکمیل نبودن مدارک، مشخص نبودن هدف از سفر، داشتن سو پیشینه، عدم اعتبار پاسپورت و عدم تمکن مالی کافی می توانند باعث ریجکتی ویزا شوند. در نامه ای که بدین منظور از سوی سفارت ارسال می گردد، این دلایل به وضوح ذکر شده اند. ریجکت شدن (رد درخواست ویزا) پایان ماجرا نیست. چرا که مشاورین حرفه ای ویزا هوم در تلاشند تا رفع ریجکتی ویزای سوئد را انجام دهند.

راه های رفع ریجکتی ویزای سوئد

متقاضیان در هنگام مواجهه با این مشکل، دو راه پیش روی خود دارند:

 1. با بررسی دلایل، تکمیل مدارک و رفع موانع، مجدداً برای ویزای سوئد درخواست دهند.
 2. در صورتی که دلایل ریجکتی را کافی نمی دانید، مطابق قانون، حق اعتراض دارید.

بدیهی است که انتخاب هر یک از این روش‌ها، بستگی به وضعیت پرونده و دلایل رد درخواست ویزا دارد؛ اما بهترین راه، کمک گرفتن از وکیل رفع ریجکتی ویزای سوئد و رفع ریجکتی ویزای شینگن است. ما مراجعه به وکلای متخصص و مجرب ویزا هوم را پیشنهاد می کنیم.

+989221550170

مراحل اقدام برای رفع ریجکتی ویزای سوئد

بدیهی است که مراحل رفع ریجکت ویزای سوئد به انتخاب راهکار بستگی دارد. در صورتی که می خواهید، مجدداً برای ویزا درخواست دهید، مهم ترین مراحل کار عبارتند از:

 • انتخاب وکیل یا مشاور مهاجرتی مجرب
 • آماده کردن مدارک تکمیلی، رفع نقص مدارک پیشین با توجه به دلایل ریجکتی
 • تکمیل فرم درخواست
 • نوشتن انگیزه نامه (در صورت لزوم)
 • گرفتن وقت سفارت
 • مراجعه به سفارت و تحویل مدارک
 • انجام مصاحبه و فرآیند بیومتریک

اگر قصد اعتراض به ریجکتی را دارید، باید درخواست خود را به واسطه نامه برای سفارت سوئد ارسال کنید. نحوه انجام این کار در قسمت بعد آمده است. اما توجه داشته باشید که در این مرحله، کمک گرفتن از وکیل رفع ریجکتی ویزای سوئد، بسیار کمک کننده است و شانس موفقیت را چند برابر می کند. زیرا وکیل با استفاده از تجربه و به واسطه تسلط بر قوانین، به خوبی از پرونده شما دفاع خواهد کرد.

دلایل ریجکتی ویزای سوئد

مراحل اقدام برای رفع ریجکتی ویزای سوئد

در این قسمت، برخی از مهم ترین علت های ریجکتی ویزای سوئد را ذکر می کنیم:

1. عدم صداقت در اطلاعات ارائه شده

در هر مرحله ای از اخذ ویزا (تکمیل فرم درخواست، تحویل مدارک، مصاحبه و …) باید صداقت را رعایت کنید. ثبت اطلاعات نادرست در فرم، دروغ گویی در مصاحبه یا ارائه مدارک جعلی و ناقص، موجب رد درخواست ویزای سوئد خواهد شد.

2. نقص مدارک

بسته به نوع ویزا و شرایط خود، باید مدارک مورد نیاز را به صورت تمام و کمال تحویل دهید. این مدارک باید معتبر و ترجمه شده باشند. نقص در مدارک یکی از مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای سوئد است.

3. داشتن سوء پیشینه

سوابق کیفری، انجام اعمال مجرمانه و هر مسئله‌ای که احتمال بر هم خوردن امنیت اجتماعی، فرهنگی و بهداشتی کشور مقصد را داشته باشد، باعث ریجکتی ویزا خواهد شد. به عنوان توضیح بیشتر باشد اضافه کرد که پیشینه متقاضیان اخذ ویزا توسط مقامات سفارت سوئد بررسی خواهد شد.

4. مشخص نبودن هدف سفر

در هنگام مراجعه به سفارت سوئد و انجام مصاحبه، باید اهداف خود را از سفر به سوئد بیان کرده، اطلاعات کافی درباره برنامه سفر و افرادی که در کشور مقصد ملاقات می کنید، ارائه دهید. مشخص نبودن هدف سفر یا ارائه دلایل نادرست، می تواند، باعث ریجکتی ویزا شود.

+989221550170

5. عدم اثبات تمکن مالی

یکی از علت‌های مهم ریجکتی ویزای سوئد، عدم اثبات تمکن مالی است. در واقع شما باید ثابت کنید که توانایی مالی مورد نیاز برای تأمین مخارج سفر، هزینه زندگی و اقامت در سوئد را دارید. برای اثبات این مسئله باید مدارکی مانند فیش حقوقی، گردش حساب بانکی، مانده حساب بانکی و اسنادی مانند سند ملکی یا اجاره‌نامه را ارائه دهید. برای رفع ریجکتی ویزای اتریش با کارشناسان ویزا هوم در ارتباط باشید.

6. عدم اعتبار پاسپورت

گذرنامه‌ای که به سفارت سوئد ارائه می دهید، باید حداقل 3 ماه پس از تاریخ انقضای ویزا، اعتبار داشته باشد. عدم اعتبار پاسپورت، همچنین مخدوش یا پاره بودن آن، موجب رد درخواست ویزا خواهد شد.

7. عدم ارائه دلایل کافی برای بازگشت به کشور

ارائه مدارک و شواهدی که وابستگی شما به کشور مبدأ را نشان دهند، یکی از ملزومات اخذ ویزای سوئد به شمار می رود. در واقع مقامات سفارت و افسر مهاجرت سوئد باید متقاعد شود که تا پیش از منقضی شدن ویزا به کشور خود باز خواهید گشت. مدارک شغلی و وابستگی های خانوادگی از جمله مواردی هستند که این موضوع را ثابت می کنند.

8. نداشتن بیمه مناسب

متقاضیان اخذ ویزای سوئد باید بیمه مسافرتی مناسب و معتبر داشته باشند؛ به نحوی که هزینه های درمانی احتمالی در منطقه شینگن را پوشش دهد. در غیر اینصورت، احتمال ریجکتی وجود دارد.

9. سوابق منفی مربوط به ویزاهای قبلی

یکی دیگر از دلایلی که موجب ریجکتی ویزای سوئد می گردد، عدم درخواست قوانین مربوط به اخذ ویزا در گذشته است؛ همچنین اگر قبلاً ویزای سوئد گرفته و بدون دلیل موجهی از آن استفاده نکرده‌اید، به احتمال زیاد ریجکت خواهید شد.

اعتراض به ریجکتی ویزای سوئد

اعتراض به ریجکتی ویزای سوئد

نامه اعتراض باید طی مهلت مشخصی که در نامه ریجکتی ذکر شده است، برای سفارت ارسال گردد. هدف از نگارش این نامه، رفع دغدغه های مسئولین سفارت یا کنسولگری است. در این مرحله باید ضمن بیان دقیق دلایل و شواهد، در صورت لزوم، مدارک تکمیلی را نیز ضمیمه نامه نمود.

ویژگی‌ های نامه اعتراض به ریجکتی سفارت سوئد

 • نامه خیلی کوتاه یا طولانی نباشد (معمولاً حدود 1 تا 2 صفحه)
 • به صورت حرفه ای، با زبان ساده و واضح نوشته شود.
 • ساختار مناسب داشته باشد.
 • اطلاعات دقیق و مستند ارائه دهد.
 • دلایل مبهم بودن ریجکتی ذکر شوند.
 • امضای متقاضی فراموش نشود.
 • به مواردی مانند تمکن مالی و شرایط قانونی اخذ ویزا اشاره شود (بسته به نوع ویزا و دلایل ریجکتی)
 • مشخصات فردی متقاضی، همچنین شماره پاسپورت و مشخصات پرونده به صورت صحیح درج شوند.
 • تاریج دریافت نامه ریجکتی درج گردد.

از آنجا که نحوه نوشتن نامه اعتراض به ریجکتی، بسیار مهم است. در این مورد نیز کمک گرفتن از افراد حرفه‌ای در این زمینه توصیه می شود. کارشناسان متخصص ویزا هوم در این زمینه راهنمایی شما خواهند بود.

مدت زمان رفع ریجکتی ویزای سوئد

زمان رفع ریجکتی ویزای سوئد، وابسته به عوامل مختلفی از جمله نوع ویزا و وضعیت پرونده بستگی دارد. در حالت عادی، زمان دریافت پاسخ، بین 15 تا 30 روز کاری است؛ اما ممکن است، چند ماه نیز طول بکشد.

+989221550170

مدارک رفع ریجکتی ویزای سوئد

مدارک لازم برای رفع ریجکتی ویزای سوئد به نوع ویزا، دلایل ریجکتی و شرایط متقاضی بستگی دارد؛ به عنوان مثال اگر دلیل رد درخواست ویزا، نداشتن تمکن مالی باشد، باید مدارک جدیدی ارائه دهید که توانایی مالی شما برای سفر به سوئد و اقامت در این کشور نشان دهند.

ویزا هوم بهترین مجموعه برای رفع ریجکتی ویزا سوئد

در پایان مجدداً توصیه می کنیم که برای رفع ریجکتی ویزای سوئد یا رفع ریجکتی ویزای آلمان و دیگر کشور ها در کوتاه ترین زمان ممکن با کمترین هزینه از وکلای مجموعه ویزا هوم کمک بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
اخذ اقامت از طریق تمکن مالی چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم