ریجکتی-ویزای-یونان

دلایل ریجکتی ویزای یونان چیست؟

ریجکت شدن ویزا یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که همه افراد در مسیر دریافت ویزا با آن مواجه هستند. افراد با امید و برنامه ریزی برای آینده خود به دنبال دریافت ویزا می روند و پس از طی مراحل مختلف در نهایت با ریجکت شدن ویزای خود مواجه می شوند. این مسئله ناامیدی بسیاری را برای افراد به همراه دارد. اما این ریجکت شدن دلایل مختلفی دارد و می توانید پس از دریافت ریجکتی درجهت رفع ریجکتی ویزای یونان اقدام نمایید. پس ناامید نباشید و تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا دلایل ریجکت شدن و چگونگی رفع آن را برای شما بیان نماییم.

 

شماره تلفن ویزاهوم

7 دلایل اصلی ریجکتی ویزای یونان

ریجکت شدن ویزای یونان دلایل مختلفی دارد و برای همه افراد دلیل مشخص و واحدی وجود ندارد. به طور کلی گاهی برای هر کشوری یک دلیل عمده و مشخصی را می توان نام برد. به طور مثال برای یونان می توان گفت که سیاست این کشور بر راحت ندادن ویزا است. اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که میان همه کشورها مشترک است. این دلایل عبارتند از:

1. پاسپورت:

یکی از مدارک مهم که افراد در حین وقت سفارت یونان ارائه می دهند پاسپورت است. باید پاسپورت ارائه شده سالم باشد و حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. پاسپورت باید عاری از هرگونه خط خوردگی باشد و کثیف و ناخوانا نباشد. همچنین باید ویزای شما صفحات خالی و مناسب داشته باشد.

2. مشخص نبود هدف دقیق سفر:

یکی از متداول ترین دلایل ریجکتی ویزای شینگن دقیق نبودن هدف سفر است. هدف سفر باید به گونه ای مشخص و دقیق باشد که آفیسر سفارت قانع شود که شما به چه دلیلی می خواهید به این کشور سفر کنید.

3. نداشتن تمکن مالی:

نداشتن-تمکن-مالی-یکی-از-دلایل-ریجکتی-یونان

برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان سفارت از شما نامه تمکن مالی می خواهد تا اطمینان حاصل نماید که می توانید از پس مخارج و هزینه های سفر خود بربیایید. اگر سند تمکن مالی شما واقعی نباشد یا مبلغ مورد نظر در حساب شما نباشد ویزا برای شما صادر نخواهد شد.

4. بیمه مسافرتی:

بیمه مسافرتی که به سفارت تحویل می دهید باید اعتبار داشته باشد و بتواند همه مدت اقامت یونان شما را پوشش دهد. در غیر این صورت به دلیل داشت بیمه مسافرتی غیر معتبر ویزا به شما داده نخواهد شد.

5. بازگشت به وطن:

شما باید مدارکی دقیق و کامل را به سفارت تحویل دهید تا آفیسر اطمینان حاصل نماید که شما به کشور خود باز میگردید. در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود.

6. تکمیل ناقص فرم درخواست:

از مدارک مهم که باید به سفارت ارسال نمایید فرم درخواست ویزا است. شما باید از صحت اطلاعات ارسالی خود اطمینان حاصل نمایید و باید دقت کنید که اطلاعات موجود در مدارک شما با اطلاعاتی که در فرم می نویسید همخوانی داشته باشد. زیرا در صورت عدم همخوانی اطلاعات، ویزا به شما تعلق نخواهد گرفت.

7. نوع ویزا:

از دیگر موارد مهمی که باید برای ویزا در نظر بگیرید نوع ویزایی است که برای سفر خود در نظر گرفته اید. شما نمی توانید برای ادامه تحصیل در خارج از کشور از ویزای توریستی استفاده نمایید.

 

رفع ریجکت شدن ویزای یونان

رفع-ریجکت-شدن-ویزای-یونان

یکی از ویزاهایی که با سایر کشورهای دیگر متفاوت است یونان است. اگر ویزای یونان شما ریجکت شد بهتر است هیچ اقدامی انجام ندهید و پس از 9 ماه دیگر اقدام به دریافت مجدد ویزا نمایید و باید این نکته را در نظر بگیرید که این بار باید مدارک خود را کامل تر از قبل ارائه دهید و مشکلاتی را که نوبت قبلی به مدارک شما وارد شده است را برطرف سازید.

البته می توانید به ریجکت شدن ویزای خود اعتراض وارد نمایید. شما می توانید برای این کارنامه ای به زبان انگلیسی بنویسید و از آفیسر مربوطه تقاضای بررسی مجدد پرونده خود را داشته باشید و او را متقاعد سازید که در تصمیم گیری خود تجدید نظر کند. شما باید این نامه را به صورت حضوری به سفارت یونان تحویل دهید.

برای اعتراض به ریجکت شدن خود ابتدا باید دلیل ریجکت شدن ویزا را بدانید و سپس براساس آن به رد شدن ویزا اعتراض نمایید و مبتنی بر آن دلایل قانع کننده ای را برای سفرات بیاورید تا پرونده شما را دوباره بازبینی نمایند. همچنین باید مدارک مورد نیاز سفارت را به نامه خود ضمیمه نمایید.

بهتر است برای حل مشکل ریجکتی ویزای یونان از متخصصین و مشاورین در این زمینه کمک بگیرید و از آن ها بخواهید تا شما را در این مسیر همراهی نمایند تا مسیر را بدون هیچ مشکلی طی نمایید.

شماره تلفن ویزاهوم

 

جمع‌بندی

از مشکلات و نگرانی های مهم هر فردی که در مسیر دریافت ویزای مورد نظر خود هست، ریجکت شدن ویزا است. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است مدارک خود را قبل از ارسال بارها بررسی نمایید و از صحت اطلاعات و دقیق بودن مدارک خود اطمینان حاصل نمایید. زیرا در صورت اشتباه بودن اطلاعات یا مدارک ارسالی سفارت به راحتی ویزای شما را ریجکت می کند. اگر ویزای شما رد شد می توانید با اقداماتی به ریجکت شدن خود اعتراض نمایید و از سفارت درخواست بازبینی مدارک را داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
شرایط ویزای بشر دوستانه کشور فرانسه
نوشتهٔ بعدی
دلایل ریجکتی ویزای فرانسه چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم