اقامت فرانسه 2023 ، شرایط و مدارک

فرانسه یکی از هشت قدرت بزرگ اقتصادی در جهان است و به همین سبب اخذ اقامت فرانسه برای افراد بسیار پر اهمیت است. اخذ اقامت فرانسه از طریق هفت روش امکان پذیر است که به عبارتی شامل تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد و پناهندگی است. اما باید بدانید بهترین راه برای دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه و سرمایه گذاری است. اما سؤال این است که شرایط، مدارک لازم و مراحل برای اقامت در کشور فرانسه آن کدام است ؟ در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

اقامت-فرانسه

آشنایی با انواع اقامت در فرانسه

اقامت موقت فرانسه 

راه های مختلفی برای اقامت فرانسه ( دائم و موقت ) وجود دارد که با گرفتن ویزای اقامت موقت یک ساله روند آغاز می شود.

ویزای اقامت موقت فرانسه برای پیوستن همسر یا خانواده و تحصیل صادر می شود. برای اقدام اقامت موقت فرانسه یک ساله باید در کشور خودتان درخواست دهید و فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین پر کنید. همچنین برای دریافت نهایی آن باید سه ماه پس از ورود به فرانسه مورد تایید واقع شوید.

مراحل درخواست کارت اقامت موقت یک ساله

 • ارسال برخی از اسناد و مدارک ضروری
 • پرداخت هزینه درخواست
 • مصاحبه و پیگیری و بررسی اسناد و اطلاعات فرد

undefined

کارت اقامت موقت چند ساله

اعتبار این کارت 4 ساله است اما می تواند در شرایط خاص اعتبار آن افزایش یابد. مثلا برای دانشجو تا مدت دوران تحصیل صادر می شود.

مراحل درخواست برای کارت اقامت موقت چند ساله

 1. درخواست به صورت آنلاین
 2. باید دو ماه قبل از انقضای کارت یک ساله خود اقدام کنید
 3. ارائه اسناد و مدارک لازم و مصاحبه حضوری

نکته: پس از تایید درخواست، برای شما سندی برای اثبات تمدید درخواستتان و مدرک اقامت شما، ارسال می شود. لازم است بدانید اگر به هر دلیلی وضعیت شما تغییر کرد باید سند جدیدی را رائه دهید.

اقامت دائم فرانسه

برای درخواست اقامت دائم فرانسه باید سه ماه پس از انقضای کارت اقامت موقت چند ساله، اقدام کنید.

یکی از مهم ترین شرایط آن این است که باید حداقل پنج سال (متوالی) در فرانسه زندگی کرده باشید. این مدت زمان برای عضای خانواده یا همسر یک تبعه فرانسوی سه سال کاهش می‌یابد.

اعتبار کارت اقامت دائم فرانسه 10 ساله است و قابلیت تمدید دارد.

مراحل درخواست برای کارت اقامت دائم فرانسه

 1. به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید
 2. ارسال مدارک و اسناد ضروری برای اثبات اینکه وضعیت شما تغییری نکرده است
 3. مصاحبه حضوری 
 4. اثبات برای تسلط زبان فرانسوی

نکته: برای دریافت کارت اقامت ده ساله فرانسه نیاز است مدت زمان طولانی را زمان بگذارید. چرا که شرایط افراد متفاوت است و بسته به وضعیت هر شخص ممکن است تا سه سال طول بکشد.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

روش های مختلف اخذ اقامت فرانسه

 • اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی (اقامت خود حمایتی فرانسه)

برای گرفتن ویزای اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی کافی است اثبات کنید توانایی مالی برای گذراندن زندگی خود و خانودتان را دارید. برای این امر باید مبلغ مورد نظر را در حساب بانک های فرانسه ذخیره کنید و نیازی به خرید ملک یا سرمایه گذاری نیست.

 • اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری

برای گرفتن اقامت از با سرمایه گذاری کافی است از طریق راه های زیر اقدام کنید:

 1. راه‌اندازی یک کسب و کار یا استارت آپ
 2. اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت
 3. اقامت فرانسه با خرید ملک( ویزای خرید ملک فرانسه )
 • اخذ اقامت از طریق کار در فرانسه

برای گرفتن اقامت فرانسه از طریق کار باید شرایط را مشخص کنید که تا چه مدت برای کار مورد نظر قصد ماندن دارید. برای اطلاع کامل از ویزای کار فرانسه کافی است با مشاورین ویزا هوم در ارتباط باشید.

 • اخذ اقامت از طریق تحصیل در فرانسه

بسیاری از دانشجویان با داشتن اخذ ویزا تحصیلی فرانسه خود 3 تا 4 سال در فرانسه ماندگار هستند به همین اقامت فرانسه از طریق تحصیل طولانی مدت را دریافت می کنند اما می توانند با کسب کار اقامت خود را دائم کنند.

 • اخذ اقامت از طریق ازدواج با تبعه فرانسه

اگر شخصی با یک فرد فرانسوی ازدواج کند، پس از گذشت چهار سال از ازدوجشان باید ثابت کند که همسر یکدیگر هستند تا بتواند اقامت فرانسه از طریق ازدواج خود را در فرانسه تمدید کنید البته شرایط دیگری نیز دارد که بهتر است با مشاورین ویزا هوم در ارتباط باشید.

 • اخذ اقامت از طریق تولد در فرانسه

کودکانی که در خاک فرانسه به دنیا آمده باشند حتی اگر والدین آن ها فرانسوری نباشد، بعد از 18 سالگی می توانند اقامت فرانسه را دریافت کنند. اما این امر یک شرط بسیار مهم دارد و آن این است که از 11 سالگی به بعد کودک باید به صورت مداوم در خاک فرانسه زندگی کرده باشد. برای اخذ اقامت بهتر است از سن 16 سالگی فرزند درخواست خود را ثبت کنید.

روش-های-مختلف-اخذ-اقامت-فرانسه

ویزاهای فرانسه دریافت شده توسط ویزا هوم

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت فرانسه

برای اخذ ویزای فرانسه و دریافت اقامت دائم این کشور باید مدارک اقامت فرانسه که مورد نیاز است را به سفارت فرانسه ارائه دهید. مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر می باشد.

مدارک ذیل جهت دریافت اقامت دائم می باشد:

مدارک-ذیل-جهت-دریافت-اقامت-دائم
 • 2 نسخه از فرم درخواست مهاجرت فرانسه: فرمی است که جهت اقامت دائم از اداره مهاجرت فرانسه باید دریافت نمایید.
 • گواهی ازدواج: که در سه ماه گذشته اخذ شده باشد. این مدرک برای دریافت اقامت دائم موردنیاز است.
 • گواهی تولد: این مدرک جهت اخذ اقامت دائم مورد نیاز است.
 • گواهی بیمه درمانی.
 • قرارداد استخدام.
 • اثبات مالی.
 • عدم سابقه کیفری.
 • رسید پرداخت هزینه دولتی: مبلغ این رسید حدود 250 یورو می باشد.

مراحل درخواست اقامت فرانسه

rule

۱-کامل کردن فرم OFII و ایمیل کردن آن به همراه مدارک شناسایی به اداره مهاجرت فرانسه

edit

۲-ارسال شدن برگه پرداخت از طرف اداره به محل زندگی شما

person

۳- ارسال نامه برای روز مصاحبه و قرار ملاقات پزشکی

sync

۴-پردازش و اعتبار سنجی شرایط اقامت فرانسه

 پس از دریافت ویزای بلند مدت فرانسه و پس از گذشت سه‌ماهه اول که در خاک فرانسه زندگی می کنید باید برای اقامت دائم اقدام نمایید. مراحل دریافت اقامت دائم فرانسه عبارتند از:

 • پس از اینکه ویزا را از سفارت فرانسه دریافت کردید، به شما یک فرم OFII داده می شود.
 • فرم مربوطه را کامل کنید و آن را به اداره مهاجرت فرانسه ایمیل نمایید. مدارک شناسایی خود را نیز به همراه فرم مربوطه ارسال نمایید.
 • اداره مهاجرت پس از دریافت نامه برگه پرداخت را به محل زندگی شما در فرانسه ارسال می نماید. همچنین نامه ای جهت قرار ملاقات پزشکی و مصاحبه در اداره مهاجرت دریافت نمی کنید.
 • در ادامه از شما مصاحبه ای رفته می شود که باید به همراه مدارک خود در محل مصاحبه حاضر شوید.
 • پس از انجام مراحل و اعتبار سنجی شرایط اقامت فرانسه به شما یک برچسب و و یک تاریخ برای پاسپورت شما داده می شود که تاییده ای قانونی برای مجوز اقامت شما در کشور فرانسه است. (برای دوره ای خاص)
مراحل-درخواست-اقامت-فرانسه

مصاحبه اقامت فرانسه

پس از تکمیل و ارسال فرم اقامت دائم به اداره مهاجرت کشور فرانسه، افسر مربوطه در زمان مشخصی که خود معین می کنند، با فرد متقاضی مصاحبه ای خواهد داشت. در این مصاحبه، از متقاضی درباره اهداف اقامت و شرایط زندگی و کاری سوالاتی می پرسند. پاسخ های داده شده باید کاملا صادقانه باشد. همچنین مدارک مربوطه نیز دریافت می شود و پس از گذشت مدتی نتیجه اعلام خواهد شد.

مدت زمان پردازش اقامت فرانسه

زمان صدور کارت اقامت به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله نوع اقامت، روش اقامت، مدت زمان مورد نیاز جهت تهیه مدارک و اسناد، شرایط مالی و شخصی متقاضی، وضعیت دیپلماتیک کشورها. اما این زمان بین 6 ماه تا یکسال متغیر است.

 

آدرس سفارت فرانسه در ایران

سفارت فرانسه در تهران در خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 66-64 واقع شده است.  

درخواست-اجازه-اقامت

درخواست اجازه اقامت

جهت دریافت اجازه اقامت در کشور مورد نظرتان باید پس از دریافت ویزای طولانی مدت خود و تا ظرف 2 ماه پس از ورود به فرانسه به مقامات محلی درخواست خود را ارائه دهید.

بعد از دریافت ویزای طولانی مدت فرانسه در کشور خود، می توانید اجازه ورود به فرانسه و اقامت در این کشور را داشته باشید. همچنین پس از گذشت 5 سال اقامت در فرانسه می توانید اقدام به دریافت اقامت دائم کنید. پس از آن به شما ویزای اقامت دائم 10 ساله و قابل تمدید داده می شود.

هزینه درخواست اقامت فرانسه

هزینه های مربوط به درخواست به اقامت فرانسه به عوامل مختلفی مثل نوع ویزا، که بلند مدت یا کوتاه مدت است، نوع کارت اقامت که موقت یک یا چند ساله و یا اقامت دائم فرانسه است، دخیل می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ویزا هوم در ارتباط باشید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

بهترین شرکت مهاجرتی برای اخذ اقامت فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای مهم در اتحادیه اروپاست که به دلیل داشتن اقتصادی موفق و برتر همواره افراد به دنبال دریافت اقامت و زندگی در این کشور هستند. سوالات بسیاری همواره برای افراد جهت دریافت اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک مطرح است.

برای وقت سفارت فرانسه و دریافت ویزا و اقامت کشور فرانسه یا خرید ملک در فرانسه و اقامت باید از مجموعه معتبر و با تجربه ای که در زمینه دریافت ویزا و اقامت تخصص دارند استفاده نمایید. مجموعه ویزا هوم یکی از بهترین مجموعه هایی است که به شما جهت دریافت ویزا و اقامت کمک و همراهی می کند.

مزایای بهره مندی از مشاورین ویزا هوم:

 1. پشتیبانی قوی تا آخرین مراحل
 2. آگاهی کامل به تمامی شرایط و قوانین برای اخذ اقامت فرانسه
 3. مشاوره تخصصیی رایگان
 4. بهترین هزینه برای اقامت شما در فرانسه

سوالات متداول در خصوص اخذ اقامت در کشور فرانسه

ارزان ترین روش مهاجرت به فرانسه چیست؟

ویزای کاری یکی از روش های ارزان به فرانسه به شمار می رود. زیرا کارفرمای شما بخشی از هزینه های مهاجرت شما را پرداخت می کند.

راحت ترین و ساده ترین روش مهاجرت به فرانسه چیست؟

یکی از راحت ترین و آسان ترین روش مهاجرت به فرانسه روش تحصیلی است. اما باید در نظر داشته باشید که همه روش ها چالش های خود را دارند.

از طریق استارت آپ و ثبت شرکت می توانیم در فرانسه اقامت دائم دریافت کنیم؟

خیر. از طریق ثبت شرکت نمی توانید در این کشور اقامت دائم دریافت نمایید. می توانید از طریق خرید درصدی از سهام یک شرکت دولتی پس از گذشت 3 الی 5 سال اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

15 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید