اقامت فرانسه 2023 ، شرایط و مدارک

فرانسه یکی از هشت قدرت بزرگ اقتصادی در جهان است و به همین سبب اخذ اقامت فرانسه برای افراد بسیار پر اهمیت است. این کشور از لحاظ تحصیلی و اخذ اقامت یکی از پرطرفدار ترین کشورها به شمار می رود. تحصیل و شروع کسب و کار و استارت آپ در فرانسه دارای مزایای بسیاری نیز هست. ما در این مقاله به روش و شرایط اقامت در فرانسه می پردازیم.

اقامت-فرانسه

آشنایی با انواع اقامت در فرانسه

راه های زیاد و مختلفی برای اخذ اقامت دائم فرانسه یا موقت در فرانسه وجود دارد. همه این راه ها با وجود داشتن ویزا بلند مدت امکان‌پذیر است. با داشتن ویزا طولانی مدت می توانید اقدام به گرفتن اقامت کنید که این اقامت می تواند برای کار، تحصیل و… باشد.

دو روش معروفی که همواره افراد به دنبال این روش برای مهاجرت هستند روش های اقامت فرانسه با خرید ملک و اقامت تمکن مالی فرانسه است. برای آشنایی بیشتر با این روش ها و داشتن اطلاعات مهم این دو روش بهتر است از مجموعه معتبر ویزا هوم کمک بگیرید تا بتوانید با خیالی آسوده از طریق تمکن مالی فرانسه و اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه اقدام نمایید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

روش های مختلف اخذ اقامت فرانسه

 • اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی (اقامت خود حمایتی فرانسه)
 • اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت تجاری در فرانسه
 • اخذ اقامت از طریق ویزای استارتاپی در فرانسه
 • اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک
 • اخذ اقامت از طریق کار در فرانسه
 • اخذ اقامت از طریق شرکت در دوره های کارورزی در فرانسه
 • اخذ اقامت از طریق دوره های زبان فرانسه
 • اخذ اقامت از طریق تحصیل در فرانسه
 • اخذ اقامت از طریق ازدواج با تبعه فرانسه
 • اخذ اقامت از طریق تولد در فرانسه
 • اخذ اقامت و ویزای توریستی فرانسه
 • اخذ اقامت پناهندگی در فرانسه
روش-های-مختلف-اخذ-اقامت-فرانسه

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت فرانسه

برای اخذ ویزای فرانسه و دریافت اقامت دائم این کشور باید مدارک اقامت فرانسه که مورد نیاز است را به سفارت فرانسه ارائه دهید. مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر می باشد.

مدارک ذیل جهت دریافت اقامت دائم می باشد:

مدارک-ذیل-جهت-دریافت-اقامت-دائم
 • 2 نسخه از فرم درخواست مهاجرت فرانسه: فرمی است که جهت اقامت دائم از اداره مهاجرت فرانسه باید دریافت نمایید.
 • گواهی ازدواج: که در سه ماه گذشته اخذ شده باشد. این مدرک برای دریافت اقامت دائم موردنیاز است.
 • گواهی تولد: این مدرک جهت اخذ اقامت دائم مورد نیاز است.
 • گواهی بیمه درمانی.
 • قرارداد استخدام.
 • اثبات مالی.
 • عدم سابقه کیفری.
 • رسید پرداخت هزینه دولتی: مبلغ این رسید حدود 250 یورو می باشد.

مراحل درخواست اقامت فرانسه

rule

۱-کامل کردن فرم OFII و ایمیل کردن آن به همراه مدارک شناسایی به اداره مهاجرت فرانسه

edit

۲-ارسال شدن برگه پرداخت از طرف اداره به محل زندگی شما

person

۳- ارسال نامه برای روز مصاحبه و قرار ملاقات پزشکی

sync

۴-پردازش و اعتبار سنجی شرایط اقامت فرانسه

 پس از دریافت ویزای بلند مدت فرانسه و پس از گذشت سه‌ماهه اول که در خاک فرانسه زندگی می کنید باید برای اقامت دائم اقدام نمایید. مراحل دریافت اقامت دائم فرانسه عبارتند از:

 • پس از اینکه ویزا را از سفارت فرانسه دریافت کردید، به شما یک فرم OFII داده می شود.
 • فرم مربوطه را کامل کنید و آن را به اداره مهاجرت فرانسه ایمیل نمایید. مدارک شناسایی خود را نیز به همراه فرم مربوطه ارسال نمایید.
 • اداره مهاجرت پس از دریافت نامه برگه پرداخت را به محل زندگی شما در فرانسه ارسال می نماید. همچنین نامه ای جهت قرار ملاقات پزشکی و مصاحبه در اداره مهاجرت دریافت نمی کنید.
 • در ادامه از شما مصاحبه ای رفته می شود که باید به همراه مدارک خود در محل مصاحبه حاضر شوید.
 • پس از انجام مراحل و اعتبار سنجی شرایط اقامت فرانسه به شما یک برچسب و و یک تاریخ برای پاسپورت شما داده می شود که تاییده ای قانونی برای مجوز اقامت شما در کشور فرانسه است. (برای دوره ای خاص)
مراحل-درخواست-اقامت-فرانسه

مصاحبه اقامت فرانسه

پس از تکمیل و ارسال فرم اقامت دائم به اداره مهاجرت کشور فرانسه، افسر مربوطه در زمان مشخصی که خود معین می کنند، با فرد متقاضی مصاحبه ای خواهد داشت. در این مصاحبه، از متقاضی درباره اهداف اقامت و شرایط زندگی و کاری سوالاتی می پرسند. پاسخ های داده شده باید کاملا صادقانه باشد. همچنین مدارک مربوطه نیز دریافت می شود و پس از گذشت مدتی نتیجه اعلام خواهد شد.

مدت زمان پردازش اقامت فرانسه

زمان صدور کارت اقامت به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله نوع اقامت، روش اقامت، مدت زمان مورد نیاز جهت تهیه مدارک و اسناد، شرایط مالی و شخصی متقاضی، وضعیت دیپلماتیک کشورها. اما این زمان بین 6 ماه تا یکسال متغیر است.

 

آدرس سفارت فرانسه در ایران

سفارت فرانسه در تهران در خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 66-64 واقع شده است.  

درخواست-اجازه-اقامت

درخواست اجازه اقامت

جهت دریافت اجازه اقامت در کشور مورد نظرتان باید پس از دریافت ویزای طولانی مدت خود و تا ظرف 2 ماه پس از ورود به فرانسه به مقامات محلی درخواست خود را ارائه دهید.

بعد از دریافت ویزای طولانی مدت فرانسه در کشور خود، می توانید اجازه ورود به فرانسه و اقامت در این کشور را داشته باشید. همچنین پس از گذشت 5 سال اقامت در فرانسه می توانید اقدام به دریافت اقامت دائم کنید. پس از آن به شما ویزای اقامت دائم 10 ساله و قابل تمدید داده می شود.

هزینه درخواست اقامت فرانسه

هزینه های مربوط به درخواست به اقامت فرانسه به عوامل مختلفی مثل نوع ویزا، که بلند مدت یا کوتاه مدت است، نوع کارت اقامت که موقت یک یا چند ساله و یا اقامت دائم فرانسه است، دخیل می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ویزا هوم در ارتباط باشید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

جمع بندی

فرانسه یکی از کشورهای مهم در اتحادیه اروپاست که به دلیل داشتن اقتصادی موفق و برتر همواره افراد به دنبال دریافت اقامت و زندگی در این کشور هستند. سوالات بسیاری همواره برای افراد جهت دریافت اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک مطرح است.

برای دریافت ویزا و اقامت کشور فرانسه یا خرید ملک در فرانسه و اقامت باید از مجموعه های معتبر و با تجربه ای که در زمینه دریافت ویزا و اقامت تخصص دارند استفاده نمایید. مجموعه ویزا هوم یکی از بهترین مجموعه هایی است که به شما جهت دریافت ویزا و اقامت کمک و همراهی می کند.

سوالات متداول در خصوص اخذ اقامت در کشور فرانسه

ارزان ترین روش مهاجرت به فرانسه چیست؟

ویزای کاری یکی از روش های ارزان به فرانسه به شمار می رود. زیرا کارفرمای شما بخشی از هزینه های مهاجرت شما را پرداخت می کند.

راحت ترین و ساده ترین روش مهاجرت به فرانسه چیست؟

یکی از راحت ترین و آسان ترین روش مهاجرت به فرانسه روش تحصیلی است. اما باید در نظر داشته باشید که همه روش ها چالش های خود را دارند.

از طریق استارت آپ و ثبت شرکت می توانیم در فرانسه اقامت دائم دریافت کنیم؟

خیر. از طریق ثبت شرکت نمی توانید در این کشور اقامت دائم دریافت نمایید. می توانید از طریق خرید درصدی از سهام یک شرکت دولتی پس از گذشت 3 الی 5 سال اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید