ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا و ویزای تحصیلی کانادا باید چیکار کنم؟ شرایط اخذ ویزا چیست؟ چه مدارکی لازم است؟ مراحل اخذ ویزای کانادا کدام است؟ تفاوت ویزای دانش‌آموزی با ویزای دانشجویی چیست؟ صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشه؟ هزینه اخذ ویزا چقدر است؟ برای گرفتن پاسخ این پرسش‌ها و سؤالاتی از این قبیل، حتماً مقاله حاضر را تا انتها مطالعه کنید.

ویزای تحصیلی کانادا

شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف

شرایط ویزای تحصیلی کانادا از برخی جهات برای همه مقاطع یکسان است؛ اما از برخی جهات نیز فرق دارد؛ به عنوان مثال اخذ ویزای افراد زیر 18 سال، تابع یک سری شرایط خاص هست؛ همچنین هزینه انواع ویزا دانشجویی کانادا با هزینه ویزای دانش‌آموزی متفاوت است. در ادامه شرایط عمومی برای اخذ ویزا تحصیلی کانادا را بیان کرده و سپس به ذکر شرایط خاص هر مقطع می‌پردازیم.

شرایط عمومی دریافت ویزای تحصیلی در کانادا

۱.داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها یا مدارس معتبر کانادا

۲.توان مالی برای پرداخت شهریه و هزینه زندگی در کانادا حداقل به مدت یک سال و ارائه آن به صورت تمکن مالی به اداره مهاجرت کانادا

۳.داشتن تای کافی در کشور خودتان (منظور وابستگی‌هایی مثل خانواده و … است)

۴.جلب رضایت آفیسر اداره مهاجرت کانادا در این خصوص که تحصیل در رشته مورد نظر شما در کشور مقصد، مزایای زیادی برای آینده شما دارد و در کشور خود نمی‌توانید، به این هدف دست یابید.

۵.قانع کردن آفیسر مهاجرت کانادا در این رابطه که اقامت شما در کانادا موقت است و بعد از پایان مدت زمان تحصیل، قصد دارید، کشور را ترک کنید.

۶.داشتن سلامت جسمانی

۷.ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مدارس

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مدارس

برای گرفتن ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا، داشتن شرایط زیر نیز الزامی است:

  • یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان زیر 10 سال، همراهی کردن دانش‌آموز توسط یکی از والدین یا قیم قانونی در طول دوران تحصیل است.
  • برای دانش‌آموزان بالای 10 سال، در صورت همراهی نکردن والدین، باید شخصی، به‌عنوان کاستودین (سرپرست) معرفی شود.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

استادی پرمیت 150 دلار
تمدید استادی پرمیت 150 دلار
بازیابی وضعیت دانشجویی 350 دلار
ویزای کار همراه دانشجو 255 دلار
ویزای توریستی همراه دانشجو 100 دلار
ویزای همراه دانش‌آموز 100 دلار

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

این مدارک را می‌توان به سه دسته فردی، مالی و فرم‌ها تقسیم نمود. در ادامه، چک لیست مدارک ویزای تحصیلی کانادا آمده است.

نامه پذیرش تحصیلی

برای اخذ ویزا تحصیلی کانادا باید نامه پذیرش نهایی (LOA) را در سایت CIC آپلود کنید.

پاسپورت

اسکن صفحه اول و صفحات مهردار پاسپورت، یکی دیگر از مدارکی است که باید در اپلیکیشن مربوطه آپلود شود. توجه داشته باشید که مدت زمان اعتبار ویزا به اندازه تاریخ انقضای پاسپورت است.

عکس پرسنلی

یک عدد عکس طبیعی پرسنلی با فرمت jpg و سایز 3.5 در 4.5 که هیچ گونه ادیتی روی آن انجام نشده و چهره در آن کاملاً مشخص است، باید در اپلیکیشن بارگزاری شود.

نامه Study Plan

نامه استادی پلن، همان نامه‌ توضیحات شما برای آفیسر اداره مهاجرت است. در این نامه باید دلایل خود را از تحصیل در کانادا، علت انتخاب رشته، وابستگی‌های خود در کشور محل زندگی خود و منابع مالی برای تأمین هزینه تحصیل و زندگی در کانادا را ذکر کنید.

نامه وکیل مهاجرت

برای اخذ ویزا تحصیلی کانادا، داشن وکیل، الزامی نیست؛ اما چنین شخصی می‌تواند، بر اساس تجربه و با توجه به قوانین کشور مقصد از شما دفاع کند.

گواهی پذیرش کبک یا CAQ

در صورتی که قصد تحصیل در استان کبک کانادا را دارید، به گواهی پذیرش کبک نیاز خواهید داشت. این گواهی را می‌توانید، از طریق همان اپلیکشن آنلاین آپلود مدارک، درخواست دهید.

مصاحبه ویزا تحصیلی کانادا

مصاحبه ویزا تحصیلی کانادا

در اکثر مواقع، اخذ ویزا تحصیلی کانادا، نیاز به مصاحبه ندارد؛ اما در صورت انجام مصاحبه، افسر مهاجرت، سؤالاتی درباره سوابق تحصیلی، برنامه تحصیلی، دانشگاه انتخابی، توانایی مالی و برنامه شما پس از فراغت از تحصیل می‌پرسد. ارائه پاسخ‌های صحیح و قانع‌کننده، شانس گرفتن ویزا را افزایش می‌دهد.

مدت زمان پردازش ویزا تحصیلی کانادا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا، مشخص نیست و بین یک تا چند ماه طول می‌کشد. زمان بررسی و پردازش پرونده‌ها بسته به کشور درخواست کننده و میزان شلوغی اداره مهاجرت متفاوت است؛ اما اگر این بررسی، بیش از حد طول کشید، می‌توانید، برای اداره مهاجرت کانادا وب‌فرم ارسال نموده و درخواست خود را پیگیری کنید.

مراحل درخواست ویزا تحصیلی کانادا

check

۱-آماده کردن مدارک

check

۲-ساخت اکانت در سایت اداره مهاجرت کانادا (CIC) و پاسخ به پرسش‌های اپلیکیشن آنلاین

check

۳-بارگذاری مدارک مورد نیاز در اپلیکشن سایت

check

۴-پرداخت هزینه اپلیکیشن

check

۵-گرفتن وقت سفارت و انگشت‌نگاری

check

۶-انجام مصاحبه تحصیلی (در صورت نیاز)

اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

مدرک زبان، جزء مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا تحصیلی کانادا نیست. برخی دانشگاه‌های کانادا، برای کسانی که مدرک زبان ندارند، پذیرش مشروط صادر می‌کنند.

البته توصیه اکید این است که متقاضیان تحصیل در کانادا، زبان خود را تقویت نموده و حتی‌الامکان برای پذیرش غیرمشروط اقدام کنند. این مسئله نه تنها بر تصمیم آفیسر مهاجرت تأثیر می‌گذارد، بلکه بدون شک آغاز تحصیل در یک کشور خارجی را آسان‌تر خواهد کرد.

ویزای تحصیلی کانادا برای متاهلین

امکان درخواست ویزای همراه دانشجو، یکی از مزایای مهاجرت به کشور کاناداست. با داشتن این ویزا، همسر و فرزندانتان در طی مدت تحصیل شما را همراهی خواهند کرد. برای اشتغال همسر، همچنین تحصیل فرزندتان در مدارس دولتی کانادا نیز منعی وجود ندارد.

می‌توانید، برای اخذ ویزای فرانسه و همچنین برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا به همراه همسر، درخواست بدهید؛ یا شما و همسرتان به‌صورت جداگانه برای ویزا اقدام کنید. در پاسخ به سؤال کدام روش بهتر است، باید بگوییم که بستگی به شرایط پرونده شما دارد. بهترین راه برای اتخاذ تصمیم صحیح در این زمینه و موارد مشابه، کمک گرفتن از مجموعه ویزا هوم است.

آدرس سفارت کانادا در ایران

برای رفتن به سفارت کانادا در تهران، باید به آدرس خیابان استاد مطهری، خیابان شهید سرافراز، پلاک 57 مراجعه کنید. در صورت نیاز می‌توانید، با شماره تلفن 81520000 نیز تماس بگیرید.

ریجکت ویزا تحصیلی کانادا

رد شدن ویزای تحصیلی کشور کانادا، به دلیل نقص مدارک یا قانع‌کننده نبودن اهداف ادامه تحصیل، نداشتن وابستگی کافی به کشور خودتان یا عدم تمکن مالی اتفاق می‌افتد. در صورت ریجکت شدن، می‌توانید، اقدامات زیر را انجام دهید:

  • درخواست دریافت نت آفیسر
  • درخواست مجدد برای ویزا
  • درخواست تجدید نظر
  • اعتراض در کورت (دادگاه فدرال کانادا)

بهترین مجموعه برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

در این مقاله تلاش کردیم، از صفر تا صد شرایط، مدارک و مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا را به همراه نکات لازم، بیان کنیم. نکته مهمی که باید خاطرنشان شود، این است که بهترین کار برای اخذ ویزا، مراجعه به یک مؤسسه معتبر فعال در حوزه امور مهاجرتی است.

ما مجموعه ویزا هوم را پیشنهاد می‌کنیم. این مؤسسه، بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه اخذ انواع ویزا مانند اخذ ویزای توریستی فرانسه و کانادا و… را به کشورهای مختلف دارد. کارشناسان و مشاوران مجموعه، در هر مرحله، شما را راهنمایی کرده و بهترین پیشنهاد را ارائه می‌دهند. در صورت انتخاب سایت و مجموعه ویزا هوم، پروسه اخذ ویزا، برایتان بسیار راحت‌تر از حالت عادی خواهد بود.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید