اخذ ویزای توریستی آلمان

آلمان یکی از کشورهایی است که به دلیل امکانات و جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد سالانه تعداد زیادی از توریست ها و گردشگران و محصلان زیادی را در خود جای می دهد. به همین سبب همواره افراد به دنبال اخذ ویزای توریستی آلمان و گرفتن ویزای تحصیلی آلمان هستند.  در این مقاله به بحث چگونگی دریافت ویزا توریستی آلمان می پردازیم.

شرایط ویزای توریستی آلمان

پرچم-آلمان

آلمان یکی از کشورهای اروپایی عضو حوزه شینگن است. اتباع کشورهای عضو شینگن می توانند بدون دریافت ویزا به هر کشور اروپایی حوزه شینگن که بخواهند سفر کنند. اما اتباع کشورهای دیگر برای سفر به کشوری همچون آلمان یا ایتالیا باید درخواست اخذ ویزا توریستی آلمان یا اخذ ویزای توریستی ایتالیا را دهند و ویزا شینگن دریافت نمایند. این نکته را در نظر داشته باشید که ویزا برای کسانی که بیش از یک ملیت را دارا هستند شرایط متفاوتی خواهد داشت.

همچنین برای اطلاع از انواع ویزا ایتالیا از همکاران ویزا هوم مشاوره دریافت فرمایید.

مسئله مهم درباره زمان اقدام برای ویزا این است که 3 ماه قبل از سفر خود حتما اقدام به اخذ ویزا نمایید و مدارک خود را ارسال کنید. البته قانون جدید ویزای شینگن این اجازه را به شما می دهد که 6 ماه قبل از سفر نیز می توانید اقدام به اخذ ويزاي توريستي آلمان کنید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی آلمان

مدارک-لازم-جهت-اخذ-ویزای-توریستی-آلمان

جهت اخذ ویزا باید اقدام به تهیه مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی آلمان کنید. در تهیه و آماده‌سازی مدارک ویزای توریستی آلمان دقت کافی را داشته باشید. زیرا ممکن است با نقص یکی از مدارک سفارت ویزا برای شما صادر نکند و دلیل آن عدم قانع شدن آفیسر و نقص پرونده باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که مدارک با توجه به شرایط شما می تواند متغیر باشد. این مدارک عبارتند از:

  • پاسپورت: باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
  • 2 قطعه عکس 3/5 در 4/5 با زمینه سفید
  • پاسپورت های قبلی
  • شناسنامه اصل و ترجمه آن
  • نامه اشتغال به کار و ترجمه آن
  • فیش حقوقی و ترجمه آن
  • گواهی تمکن مالی
  • گردش حساب 3 ماهه
  • سابقه بیمه تامین اجتماعی 6 ماه اخیر
  • گواهی اشتغال به تحصیل و ترجمه آن (برای دانش آموزان و دانشجویان)

مراحل درخواست ویزای توریستی آلمان

rule

۱-آماده کردن مدارک

edit

۲-ثبت درخواست و دریافت وقت از سفارت

person

۳-حضور در مصاحبه سفارت و ارائه مدارک

sync

۴-پردازش و انتظار برای جواب درخواست ویزا

هزینه-اخذ-ویزای-توریستی-آلمان

هزینه اخذ ویزای توریستی آلمان

برای اخذ ویزا باید شرایط اخذ ویزای توریستی آلمان را بدانید و هزینه هایی را پرداخت نمایید. برخی موارد هست که شما مجبور به پرداخت همه هزینه ها نیستید و بسته به وضعیت یا ملیتی که دارید می توانید با قیمت پایین تری ویزا دریافت نمایید. هزینه های مربوط به اخذ ویزا بسیار متغیر هستند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه نهایی با مشاورین ویزا هوم در ارتباط باشید.

اخذ ویزای توریستی آلمان چقدر طول میکشه؟

مدت زمان اخذ ویزای توریستی آلمان و مدت زمان پردازش آن به زمان و میزان حجم کاری آن ها بستگی دارد و اینکه به چه مرکزی درخواست داده باشید. در واقع در همه جهان جهت دریافت ویزای شینگن دو هفته زمان نیاز هست، اما ممکن است این زمان نیز تغییر کند، پس بهتر است شما در اولین فرصت اقدام به درخواست ویزا نمایید. اما گاهی مدت انتظار ویزای توریستی آلمان 30 روز طول می کشد.

 

با ویزا توریستی آلمان می توان به کشورهای دیگر نیز سفر کرد؟

بله، به این دلیل که آلمان از کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا است شما می توانید با داشتن ویزا یکی از کشورهای حوزه شینگن به همه کشورهای دیگر که عضو شینگن و اروپا هستند سفر کنید. کشورهایی همچون ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، یونان، سوئد، بلژیک، اتریش، جمهوری چک و… می توان سفر کرد.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

جمع‌بندی

آلمان یکی از کشورهای پرطرفدار برای گردشگری و مهاجرت است. رفتن به آلمان به هر دلیل، احتیاج به اخذ ویزا است. برای گرفتن ویزا باید مراحل مختلفی را طی کرده و مدارک مورد نیاز خود را که بسته به نوع سفر شما متفاوت است تهیه و آماده نمایید.

برای اطلاع از جزئیات چگونگی دریافت ویزا توریستی فرانسه ، المان و ایتالیا و دیگر کشورها، بهتر است از مجموعه ویزا هوم که در زمینه اخذ ویزا فعالیت می کنند مشاوره دریافت نمایید و از آن ها بخواهید که شما را در زمینه اخذ ویزا همراهی نمایند. ویزا هوم از کارشناسان با تجربه و وکیل ویزای توریستی آلمان استفاده می نماید و به شما کمک می کند که بدون هیچ مشکلی و به راحتی اقدام به اخذ ویزای توریستی آلمان نمایید.

سوالات متداول در خصوص اخذ ویزای توریستی آلمان:

اعتبار ویزای توریستی آلمان چقدر است؟

به طور کلی اعتبار ویزاهای کشورهای اروپایی بسته به نوع ویزا بین 7 روز تا 2سال است، حتی در مواردی ویزا با مدت اعتبار بیشتری نیز صادر می شود.

برای سفر باید حتما بیمه نامه داشت؟

بله برای سفر حتی کوتاه مدت به خارج از کشور بهتر است که حتما از بیمه نامه مسافرتی استفاده نمایید.

اخذ ویزای توریستی آلمان چقدر طول میکشه؟

دو هفنه الی 30 روز

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید