انواع-ویزا-ایتالیا

معرفی انواع ویزا ایتالیا

ایتالیا شبه جزیره  ای که در اروپا جنوبی قرار گرفته و یکی از قدرت های اصلی اقتصادی جهان از نظر تولید ناخالص داخلی بر شمرده می شود و به عضویت گروه هشت درآمده است. از این رو بسیاری از متقاضیان مهاجرت این کشور را برای تحصیل و کار و زندگی انتخاب می کنند. در ادامه به معرفی انواع ویزا ایتالیا می پردازیم.

 از جمله مهمترین صنایع پیشرو در آن سرزمین می توان به صنایع فلزکاری، شیمیایی، ماشین آلات، الکتریکی، کشتی سازی و انرژی پاک اشاره کرد. برای فعالیت های بازرگانی در این کشور باید ابتدا ویزای تجاری ایتالیا را دریافت کرد. در این مقاله راهنمای کامل دریافت انواع ویزای ایتالیا را شرح داده ایم.

 

بررسی 11 ویزای مهم ایتالیا

1. انواع ویزا توریستی ایتالیا 

از انواع ویزا ایتالیا می تواند به ویزای توریستی اشاره کرد. اگر قصد دارید که به عنوان گردشگر و توریست وارد ایتالیا شوید، به  اخذ ویزای توریستی ایتالیا نیاز خواهید داشت. ویزای توریستی جزو ویزای نوع c یا همان شینگن است که با داشتن آن می توانید از کشور های دیگر منطقه شینگن  هم دیدن کنید.

حتما توجه داشته باشید که حداکثر مدت اقامت با داشتن این نوع ویزا در ایتالیا، 90 روز است و اقامت شما نباید بیشتر از 3 ماه به طول بیانجامد. همچنین در اخذ این نوع ویزاهای ایتالیا باید به افسر مهاجرت هدف اصلی خود از ورود به ایتالیا را توضیح دهید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

2. ویزای کوتاه مدت ایتالیا

اگر برای یک دوره کوتاه مدت می خواهید وارد ایتالیا شوید بهتر است از ویزای تحصیلی کوتاه مدت ایتالیا استفاده کنید. Short-term study visa جزء پرکاربردترین انواع ویزای ایتالیا است و بسیاری از دانشجویان برای اطلاع از وضعیت تحصیلی ایتالیا با یکی از کشورهای حوزه شینگن از آن استفاده می کنند.

 3. انواع ویزا شینگن ایتالیا

انواع-ویزا-شینگن-ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا، با توجه به هدف سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می شود، ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری تجاری و ویزای تحصیلی از رایج ترین ویزا هایی هستند که از سوی سفارت ایتالیا برای متقاضیان ایرانی صادر می شود. برای تعیین وقت سفارت ایتالیا کافی است با مشاورین ویزا هوم در ارتباط باشید.

 

4. ویزای تجاری ایتالیا

انواع ویزا تجاری ایتالیا از محبوب ترین ویزای ایتالیا می باشد. این ویزا که برای آن دسته از شهروندان خارجی صادر می شود که قصد انجام فعالیت های تجاری یا کسب و کار در ایتالیا را دارند.

برای اخذ ویزای تجاری ایتالیا که کوتاه مدت و حداکثر 90 روزه است، باید دعوت نامه تجاری داشته باشید که شرکت یا موسسه دعوت کننده می بایست دعوت نامه را با سربرگ خود پر کرده و بعد از مهر و امضا برای شما ارسال کند. در ادامه به انواع ویزای تجاری و کاری ایتالیا اشاره خواهیم کرد و درباره هزینه انواع ویزای ایتالیا نیز خواهیم گفت.

5. انواع ویزا کاری ایتالیا

کار در ایتالیا با ویزای استخدامی: این ویزا به کسانی تعلق می گیرد که توسط یک کارفرمای ایتالیایی اسخدام شده باشند.

کار در ایتالیا به عنوان فریلنسر: این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که با ارائه یک گواهی از استان محل استقرار بتوانند فعالیت کارآفرینی، تجاری یا صنعتی خود را که توسط اتاق بازرگانی آن استان تایید شده باشد را اثبات نمایند. هزینه بررسی این ویزا 116 یورو است.

کار در ایتالیا از طریق فعالیت های خود اشتغالی ورزشی: این نوع ویزای ایتالیا برای ورزشکارانی با سوابق معتبر صادر می شود که توسط یک ارگان ورزشی در ایتالیا دعوت به کار شده است.

کار در ایتالیا به عنوان صاحبین مشاغل: این دسته از ویزاهای ایتالیا ویژه افرادی است که قصد راه‌اندازی یک کسب و کار در ایتالیا در زمینه های مختلف صنعتی و تجاری دارند که می توان پس از ارائه بیزینس پلان، اخذ تاییدیه های لازم از اتاق بازرگانی استان مورد نظر و ارائه گواهی منابع مالی لازم برای راه‌اندازی کسب و کار منتظر اخذ این ویزا باشند.

 

6. انواع ویزای خانوادگی ایتالیا

اگر یکی از اعضای خانواده شما(همسر، فرزند و والدین) در کشور ایتالیا زندگی می کند و خواهان ملاقات با آنها هستند، نیاز به ویزا خواهید داشت. این ویزا خانوادگی نام دارد. این نوع ویزا به دو نوع تقسیم می شود:

  1. ویزای دیدار با خانواده ( از نوع ویزاهای کوتاه مدت)
  2. ویزای الحاق خانواده (از نوع ویزاهای بلند مدت)

هر کدام از این ویزا ها از نظر اعتبار  و کارایی تفاوت زیادی باهم دارند، اما اکثر افراد به علت نداشتن آگاهی از این تفاوت ها ویزایی را انتخاب می کنند که مناسبشان نیست، از این رو حین اقامت در ایتالیا با مشکلاتی مواجه می شوند که در ادامه به این دو مورد پرداخته ایم:

ویزای دیدار با خانواده: شهروندان کشور ثالثی که مایلند به منطقه شینگن سفر کنند تا اعضای خانواده، اقوام یا دوستان خود را ملاقات نمایند، باید ویزای دیدار با خانواده را دریافت کنند. با این ویزا می توانید تا 90 روز در ایتالیا یا یکی از کشورهای منطقه شینگن اقامت کوتاه مدت داشته باشید.

ویزای الحاق خانواده: اگر شما یک تبعه از کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستید که اقامت معتبر ایتالیا را دارید و در این کشور زندگی می کنید، می توانید برای آوردن اعضای خانواده که باید تابعیت یکی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا را داشته باشند نزد خود درخواست دهید. برای این کار به ویزای الحاق خانوادگی ایتالیا نیاز دارید که با نام های ویزای همسر یا ویزای اتحاد مجدد خانواده نیز شناخته می شود.

7. انواع ویزای تحقیقاتی ایتالیا

انواع-ویزای-تحقیقاتی-ایتالیا

از انواع ویزای تحقیقاتی می توان به ویزای کوتاه مدت تحقیقاتی اشاره کرد. که دارای 3 نوع کلی است:

ویزای یکبار ورود: تنها یکبار ورود به منطقه شینگن اعتبار دارد.

ویزای دوبار ورود: مسافر مجوز دوبار وارد شدن به کشورهای شینگن را دارد.

ویزای چند بار ورود: مجوز هرچند بار ورود و سفر بین کشور های عضو شینگن محسوب میشود، اما فقط 90 روز در هر 6 ماه از سال اعتبار دارد.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

8. انواع ویزای درمانی ایتالیا

ویزای پزشکی ایتالیا از جمله ویزاهای بلند مدت است که افرادی که قصد دارند برای انجام معالجات پزشکی وارد ایتالیا شوند، به این ویزا نیاز خواهند داشت. شما با داشتن ویزای درمانی ایتالیا خواهید توانست که بیشتر از 90 روز در این کشور به صورت قانونی اقامت داشته باشید زیرا این ویزا جزء ویزاهای نوع D است.

9. انواع ویزا تحصیلی ایتالیا

ویزا تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی: ویزای تحصیلی ایتالیا می تواند به واسطه اخذ پذیرش در مقاطع دانشگاهی حاصل گردد. در واقع گامی برای ورود به یک دانشگاه اخذ پذیرش تحصیلی و سپس اخذ ویزای تحصیلی می باشد.

ویزای دانشجویی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد: یکی دیگر از راه های اخذ ویزا تحصیلی ایتالیا با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انجام می شود. دانشجویان می توانند هم به زبان ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شوند. بنابراین کسانی که قبل از ورود به کشور به آموزش زبان پرداخته باشند راحت ترند.

اقامت تحصیلی ایتالیا در مقطع دکتری: تحصیل در مقطع دکترا تنها با اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا میسر می شود. افراد پس از پایان تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد جهت تحصیلات تکمیلی می توانند برای ویزای دانشجویی ایتالیا در مقطع دکتری اقدام نمایند. زمان تحصیل در مقطع دکتری 3 الی 4 سال می باشد.

10. انواع ویزا همراه ایتالیا

ویزا همراه ایتالیا از طریق دو روش ویزای همراه ایتالیا از طریق تحصیل و ویزای همراه ایتالیا از طریق کار است.

ویزای همراه ایتالیا از طریق تحصیل: مهاجرت تحصیلی یکی از انواع روش هایی است که متقاضیان زیادی از کشور ایران به دنبال آن هستند. باتوجه به وجود دانشگاه های معتبر و هزینه های تحصیل مقرون به صرفه، می توان گفت که کشور ایتالیا یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل است.

ویزای همراه ایتالیا از طریق کار: متقاضیان خارجی و بین المللی برای شروع به کار کردن در این کشور نیازمند داشتن دعوت نامه کاری یا همان جاب آفر از سوی یک کارفرما یا موسسه اعتباری معتبر می باشد.

11. اقامت تمکن مالی ایتالیا

یکی دیگر از انواع ویزای ایتالیا اقامت تمکن مالی ایتالیا است که در این نوع ویزا فرد باید بتواند تمکن مالی خود را اثبات کند.

12. انواع ویزا بشر دوستانه ایتالیا 

انواع-ویزا-بشر-دوستانه-ایتالیا 

گاهی شرایط موجود در برخی از کشور ها امکان ادامه زندگی و اقامت در آن کشور را برای مردمش غیر ممکن می کند. این اوضاع زمینه ای را برای مهاجرت و دریافت ویزایی به نام بشر دوستانه فراهم می کند. از جمله کشور های زیادی برای افراد متقاضی، ویزای بشر دوستانه صادر می کند می توان به کشورهای ایتالیا، فرانسه، انگلیس و کانادا اشاره کرد.

در این مقاله از ویزا هوم به معرفی کامل انواع ویزای ایتالیا پرداخته ایم و شما می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی درباره انواع ویزا داشته و سپس به گرفتن ویزا اقدام کنید. شما همچنین میتوانید برای اطلاع از شرایط ویزای بشر دوستانه برزیل نیز با کارشناسان ویزا هوم در تماس باشید.

 سوالات متداول در خصوص انواع ویزای ایتالیا

ارائه سند ملکی برای اخذ ویزای تجاری ایتالیا الزامیست؟

خیر این مدرک جزو مدارک اختیاری جهت اخذ ویزای ایتالیا اعلام شده است.

آیا با ویزای تجاری ایتالیا می توانیم به کشورهای دیگر اروپا نیز سفر کرد؟

چون این ویزا زیر مجموعه ویزای شنگن به حساب می آید، شما صرفاً با اخذ ویزای ایتالیا می توانید به سایر کشورهای محدوده شنگن سفر کنید.

آیا با داشتن ویزای تجاری ایتالیا می توانم در این کشور کار کنم؟

خیر. این ویزای کوتاه مدت صرفاً به شما مجوز اقامت کوتاه مدت به قصد انجام فعالیت های تجاری را می دهد.

 

4/5 - (2 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
شرایط ویزای استارتاپ ایتالیا چیست؟
نوشتهٔ بعدی
شرایط و مدارک لازم برای تمدید ویزای ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم