اخذ ویزای فرانسه ، قیمت، شرایط و مدارک

آیا می خواهید برای یک سفر گردشی ویزای کشور فرانسه را اخذ کنید یا به دنبال کار و تحصیل در این کشور هستید. برای اخذ ویزای فرانسه در ابتدا باید هدف خود را برای سفر به این کشور مشخص کنید، سپس شرایط و مدارک ویزا فرانسه را بررسی و جمع آوری کنید. ویزا هوم در کنار شماست تا بتوانید به آسان ترین روش به کشور عضو منطقه شینگن مهاجرت کنید. اگر می خواهید بدانید چگونه ویزای فرانسه بگیریم از شما دعوت می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

اخذ-ویزای-فرانسه

افرادی که به دنبال اخذ ویزای کوتاه مدت فرانسه هستند، می توانند حداکثر به مدت 90 روز در این کشور بمانند. این ویزا به صورت یکبار ورود و چند بار ورود صادر می شود.

فرد با داشتن مجوز یک بار ورود، یعنی فرد اجازه تمدید ندارد و بعد از 90 روز باید فرانسه را ترک کند. اما مجوز چندبار ورود به مدت 6 ماه تا 5 سال اعتبار دارد و با این ویزا اجازه بیشتر از دوبار را به کشور فرانسه خواهد داشت تنها کافی است بعد از 90 روز کشور فرانسه را ترک کند و مجدد برای آن درخواست دهد. برخی از مواردی که این ویزا به شما پیشنهاد می شود:

 • سفر گردشی
 • دیدار با خانواده یا دوستان
 • سفر تجاری به فرانسه
 • شرکت در دوره‌های کارآموزی یا کوتاه مدت
 • شرکت در جلسات با دعوتنامه از یک کارفرما یا شرکت
ویزای کوتاه مدت فرانسه-

کشور فرانسه از نظر نیروی کار ماهر دچار کمبود است و امکان کار را برای نیرو های متخصص خارجی فراهم آورده است. کشور فرانسه ویزای جستجوی کار ارائه نمی دهد و جهت اخذ ویزای کار فرانسه ابتدا نیاز به یافتن یک کارفرمای فرانسوی و یک پیشنهاد شغلی دارید. برای تحقق این امر لازم است ابتدا زبان فرانسوی را یاد بگیرد زیرا اکثر موقعیت های شغلی در فرانسه به زبان اصلی این کشور نیاز دارند.

ویزای-فرانسه

شرایط اخذ ویزا فرانسه

برای آنکه ریجکتی ویزای فرانسه اتفاق نیفتد باید متقاضیان طبق قوانین سفارت فرانسه شرایط لازم را داشته باشند تا بتوانند برای دریافت ویزای فرانسه اقدام و درخواست آنها توسط افسر سفارت مورد بررسی قرار گیرد. شرایط دریافت ویزای تضمینی فرانسه شامل موارد زیر است:

 • داشتن سابقه ویزای شینگن

داشتن سابقه ویزای شینگن از شرایط گرفتن ویزای فرانسه است. در واقع امکان رد شدن درخواست ویزا فرانسه برای اولی ها از طرف سفارت فرانسه بسیار زیاد است.

ویزا هوم برای افرادی که  اولین بار  درخواست ویزای شینگن می دهند، امکان اخذ این ویزا را فراهم کرده است.

 • شرایط درخواست ویزای مولتی فرانسه

متقاضیانی که قصد درخواست و وقت سفارت فرانسه را دارند لازم است که حداقل یک سال از صدور آخرین ویزای شینگن آنها گذشته باشد.

 • ارائه تمکن مالی

تمکن مالی نقش مهمی در مثت بودن جواب ویزای شینگن دارد و از دیگر شرایط ویزای فرانسه می باشد. داشتن تمکن مالی نشان می دهد که متقاضی می تواند هزینه های سفر  و اقامت در فرانسه را تامین کند. همچنین، باید حساب بانکی فرد متقاضی در ۶ ماه آخر گردش بالایی داشته باشد.

 • ارائه سندی بر تضمین بازگشت به ایران

افراد با ارائه اسنادی مانند مدارک شغلی در ایران، سند ملکی و غیره باید نشان دهد که دارای وابستگی مالی یا عاطفی در ایران بوده و قصد اقامت دائم در فرانسه را ندارد.

نمونه ویزای فرانسه اخذ شده توسط ویزا هوم

مراحل اخذ و دریافت ویزای فرانسه

برای درخواست ویزا فرانسه باید مراحل زیر را طی کنید:

1. بررسی مدارک و جمع‌آوری آن ها برای اخذ ویزا

2. پر کردن فرم درخواست ویزای شینگن سفارت فرانسه به صورت آنلاین، در این مرحله باید پاسپورت خود را به همراه داشته باشید.

3. تعیین زمان برای مصاحبه، بهتر است برای اخذ و درخواست ویزای بلند مدت فرانسه 2 هفته الی 3 ماه و برای اخذ ویزای کوتاه مدت فرانسه 2 هفته الی 6 ماه قبل از پرواز مصاحبه را انجام دهید.

4. ارسال مدارکتان و پرداخت هزینه

5. در مرحله اخر باید درخواستتان را پیگیر کنید.

مراحل-اخذ-ویزای-فرانسه-

هزینه ویزا فرانسه

یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان این است که قیمت ویزای فرانسه چقدر است؟ هزینه ویزای شینگن فرانسه متغیر است. اما این تمام هزینه نیست، شما با توجه به نوع ویزای درخواستان، هزینه را نیز باید در سفارت فرانسه پرداخت کنید.

قیمت ویزا فرانسه:

نوع ویزا هزینه به یورو
ویزای ترانزیت هزینه درخواست حدودا 66 یورو
ویزای تحصیلی هزینه درخواست حدودا 55 یورو
ویزای اقامت کوتاه مدت هزینه درخواست حدودا ۸۸ یورو
ویزای تحصیلی برای ویزا طولانی مدت هزینه درخواست حدودا 50 یورو
سایر ویزاهای طولانی مدت هزینه درخواست حدودا 99 یورو

هزینه ویزای توریستی در حال حاضر از 1300 یورو تا 2900 یورو می باشد.

نکته: اگر ویزای شما رد شد توسط کارگزاری بازگشت وجه انجام نخواهد شد.

برای کسب اطلاعات دقیق تر درمورد هزینه های اخذ ویزای فرانسه، هزینه ویزا شینگن فرانسه و هزینه ویزای توریستی فرانسه تضمینی با مشاورین ویزا هوم در ارتباط باشید.

گرفتن ویزای فرانسه چقدر طول می‌کشد؟

برخی از سوالات متقاضیان این است که چه مدت طول میکشد تا ویزا فرانسه صادر شود و گرفتن ویزا فرانسه چقد ممکن است زمانبر باشد؟، باید گفت معمولا درخواست ویزای فرانسه از ایران بین ۵ تا ۲۰ روز کاری توسط کارگزار بررسی می شود. اما باید بدانید که مدت زمان جواب ویزای فرانسه تقریبی است به طور مثال برای ویزای طولانی مدت بین الی 20 روز که ممکن است تا 2 ماه نیز طول بکشد. برای ویزای کوتاه مدت بین 5 روز الی 3 هفته کاری زمان می برد. همچنین مدت زمان صدور ویزای فرانسه بدون دعوتنامه و ویزای فرانسه با دعوتنامه متفاوت است. برای اطلاع از هزینه ویزای فرانسه با دعوتنامه با مشاورین مجرب ویزا هوم در ارتباط باشید.

اعتبار ویزای فرانسه

اعتبار برای اخذ ویزای فرانسه به نوع آن بستگی دارد که در جردول زیر به بررسی آن ها می پردازیم:

ویزای کوتاه مدت یا شینگن ۹۰ روز
ویزای طولانی مدت ۳ ماه تا ۱ سال
ویزای ترانزیت 5 روز

ریجکتی ویزای فرانسه:

دریافت ویزای فرانسه کار ساده ای نیست اما گاهی اوقات به علت های ساده ای ممکن است که ریجکت شود و یا آن را به عقب بیندازد:

 1. ناکافی بودن و یا معتبر نبودن مدارک ارائه شده 
 2. نداشتن تمکن مالی
 3. عدم وجود اعتماد برای افسر پرونده که آیا بعد از پایان مدت ویزا به کشور خود بازمیگردید یا خیر
 4. عدم اثبات دارایی و توانایی مالی برای پرداخت هزینه ها در کشور مقصد
 5. عدم اثبات هدف سفر برای افسر پرونده
 6. عدم ارائه معرفی‌نامه معتبر
 7. نداشتن بیمه مسافرتی
 8. داشتن سوء سابقه
ویزای فرانسه

رفع ریجکتی ویزای فرانسه:

فردی که ویزای او ریجکت میشود حداقل تا 6 ماه نمی تواند دوباره برای دریافت ویزا مجددا اقدام کند اما می تواند به نتیجه ان اعتراض کند. می توانید نامه ای به زبان انگلیسی برای افسر پرونده خود نوشته، و یا با اثبات دلیل و مدرک اهداف سفر، نقص های پرونده و ابهامات آن را برای او به صورت صریح توضیح دهید.

پیگیری ویزای فرانسه:

مسئول پیگیری ویزای شما مرکزی است که  از طریق آن اقدام به دریافت ویزا کردید. بعد آماده شدن پاسپورت، آن مرکز به شما اطلاع خواهد داد و یا از طریق پست برای فرد متقاضی ارسال خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای فرانسه

1. رسید پرداخت هزینه های ویزا درخواستی:

هزینه اخذ ویزای شینگن فرانسه با توجه به نوع ویزای درخواستی تعیین می گردد. پس از پرداخت این هزینه در سفارت، به شما رسید پرداخت داده می شود که باید با سایر مدارک به افسران ویزا تحویل دهید.

2. اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی:

مدارک شناسایی متقاضی و کلیه همراهان ایشان نیز باید به افسر ویزا ارائه شود.

3. برنامه سفری:

برنامه سفری، مربوط به برنامه ریزی کلیه روزهای اقامت در فرانسه می باشد.

4. اصل گذرنامه فعلی و کلیه گذرنامه های قبلی:

اصل گذرنامه فعلی متقاضی ویزای فرانسه به همراه یک صفحه خالی و حداقل 6 ماه اعتبار به همراه کلیه پاسپورت های قبلی جهت بررسی کردن تاریخچه سفری متقاضی.

5. 2 قطعه عکس 4.5 در 3.5 :

عکس ها باید دارای پس زمینه سفید باشد و حداکثر برای 6 ماه گذشته باشد، 70 تا 80 درصد از پس زمینه عکس باید چهره متقاضی باشد، توجه داشته باشید که میان چهره متقاضی وعکس نباید تفاوت زیادی دیده شود.

6. ارائه اصل بیمه مسافرتی:

بیمه مسافرتی باید حداقل 30 هزار یورو باشد و 2 روز بیشتر از مدت زمان اقامت در فرانسه را پوشش دهد.

7. گردش حساب و تمکن مالی:

گردش حساب ویزای فرانسه، باید برای 6 ماه اخیر باشد. مبلغ ورودی و خروجی از حساب اهمیتی برای افسران ویزای فرانسه ندارد و فقط تعداد تراکنشات تاثیرگذار است.

8. دیگر مدارک ویزای فرانسه:

از دیگر مدارک می توان به نامه اشتغال به کار، گواهی اشتغال به تحصیل، واچر هتل، رزرو بلیط رفت و برگشت به فرانسه، ارائه مدارک بازنشستگی، ارائه اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی و ارائه اصل و ترجمه سند ازدواج اشاره کرد. همچنین در صورت داشتن دعوت نامه اصل آن را نیز باید در مدارک خود قرار دهید.

مدارک مورد نیاز سفارت فرانسه در صورتی که:

ویزای-فرانسه

بهترین شرکت برای اخذ ویزای فرانسه

ویزا هوم یکی از بهترین و با سابقه ترین شرکت های مهاجرتی آشنا با تمامی شرایط، مدارک و قیمت ویزای فرانسه است که می تواند شما را در این مسیر یاری کند. برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط اخذ ویزای فرانسه تضمینی، اخذ ویزای توریستی فرانسه، ویزای شینگن فرانسه تضمینی، مدارک ویزای شینگن فرانسه، هزینه سفارت فرانسه، هزینه ویزای فرانسه، فرم وقت سفارت فرانسه، شرایط اخذ اقامت فرانسه، و یا رفع ریجکتی ویزای فرانسه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالت متداول در خصوص ویزای فرانسه

آیا برای گرفتن اخذ ویزای فرانسه، نیازی به ضمانت بانکی است؟

خیر برای گرفتن ویزای فرانسه هیچ نیازی به ضمانت بانکی نیست.

چگونه ویزای فرانسه را بگیریم؟

درصورتی که واجد شرایط دریافت ویزای فرانسه باشید، می توانید به دفاتر فرانسه در کشور خود مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم برای ویزای فرانسه را ارسال کنید.

[/vc_column]
5/5 - (2 امتیاز)

33 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام خسته نباشید برای اخذ ویزای فرانسه چه اقداماتی باید انجام بدم؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر میخواستم از هزینه های ویزا اطلاع داشته باشم

  پاسخ
 • به تازگی اعتبار ویزا فرانسه من تموم شد و تاکنون7 ویزا از فرانسه گرفتم. می‌خواستم بپرسم 8 ماه بعد برای ویزا جدید اقدام کنم بهتره یا بلافاصله الان اقدام کنم

  پاسخ
 • می‌خواستم از خدمتتون بپرسم که برای دکتری پذیرش داشته باشیم، هزینه ویزا چند یورو خواهد بود؟ احتمال ریجکتی برای دکتری‌ها هست اصلا؟

  پاسخ
 • آیا اتباع قانونی در ایران می‌تونند ویزای فرانسه را با همکاری آژانس شما بگیرند؟

  پاسخ
  • سلام در حال حاظر برای اتباع از کشور ایتالیا می توانیم ئرخواست ویزا داشته باشیم

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  یک ماه پیش من و همسرم برای ویزا فرانسه اقدام کردیم، ویزای همسرم بعد از 15 روز تحویل داده شد اما تا الان هیچ پاسخی به من داده نشده، از وی اف اس هم پیگیری کردم اعلام می‌کنند مدارک رو برای سفارت ارسال کردیم! چه کاری الان باید بکنم؟

  پاسخ
 • وقتتون بخیر سوالم این بود که از طریق ایمیل نتیجه ویزای فرانسه هم اطلاع داده میشه یا فقط از روند کاری مطلع میشیم؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید ؟ انجام امور درخواست ویزا و خدمات ویزای کشور فرانسه جزو خدمات شما میباشد و اگر قصد درخواست ویزای فرانسه داشته باشیم باید از کجا شروع کنیم ؟

  پاسخ
  • سلام بله ما به صورت تخصصی این خدمات را ارایه می دهیم
   می توانید با شماره های درج شده در بخش ارتباط با ما تماس بگیرید

   پاسخ
 • ایا داشتن سابقه سفر به کشور های اروپایی در گرفتن ویزای شینگن تاثیر دارد ؟

  پاسخ
 • نماینده رسمی دولت فرانسه برای اخذ ویزای کشور فرانسه چی میباشد ؟

  پاسخ
 • سلام، برای گرفتن وقت وی اف اس فرانسه ابتدا حتما باید فرم درخواست ویزا را پر کرد؟ امکانش نیست که وقت رو بگیرم و بعد فرم رو پر کنیم. چونکه در موقع پر کردن فرم امکانش نیست زمان سفر رو بیش از ۶ ماه جلوتر اعلام کرد و از طرفی وقت وی اف اس هم سه ماه از تاریخ الان جلوتره/ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • سلام؛ خواهر من مدت پنج ماه می‌شود که درخواست ویزای فرانسه را داده است شوهرش در فرانسه است اون براش دعوت نامه ارسال کرده است اما مدت پنج ماه می‌شه تا هنوز جوابی برای شان نیامده است می‌‎شود راهنمایی کنید که چرا هنوز برایش ویزا نیامده؟

  پاسخ
 • بانک های ایرانی مورد تایید سفارت فرانسه برای ارائه گردش حساب و تمکن مالی کدوم ها هستن لطفا؟

  پاسخ
  • سلام تمامی بانک ها معتبر هستن پرینت گردش سه ماهه و تمکن باید از یک حساب باشد
   در ضمن گردش حساب نباید دارای واریز یا برداشت ناگهانی با مبلغ بالاتر از میانگین گردش باشد در اصطلاح نباید شوک حساب داشته باشد

   پاسخ
 • ایا با وجود شرایط سیاسی الان ، ویزای تحصیلی به فرانسه همچنان امکان پذیر هست ؟

  پاسخ
 • حداقل مدرک زبان ، مورد نیاز برای مهاجرت به فرانسه چی باید باشد ؟

  پاسخ
  • پشتیبانی ویزا هوم
   23 بهمن 1402 5:03 ب.ظ

   سلام، بسته به روش مهاجرت میتونه متفاوت باشه. لطفا برای بررسی دقیق شرایطتون با ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 • سلام ، خسته نباشید ، یه سوال داشتم ، ایا با شرایط الان کشور ، ما میتوانیم برای اقامت تحصیلی در فرانسه اقدام کنیم ؟

  پاسخ
 • محمد جواد
  8 بهمن 1402 4:09 ب.ظ

  ایا داشتن ویزا های توریستی اروپا میتواند تاثیری در گرفتن ویزای فرانسه داشته باشد ؟

  پاسخ
 • ایا در حال حاضر اخذ ویزای فرانسه امکان پذیر هست ؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید