وقت سفارت هلند

یکی از کشورهای اروپایی حوزه شینگن، کشور زیبای هلند است. که به دلیل جاذبه های طبیعی زیبایی که دارد سالانه گردشگران زیادی را جذب خود می کند. اولین اقدامی که برای سفر به این کشور و برای اخذ ویزای هلند باید انجام داد گرفتن وقت سفارت هلند است. در این مقاله اطلاعات کاملی از نحوه گرفتن وقت سفارت هلند را در اختیارتان قرار می دهیم.

وقت سفارت هلند

نحوه گرفتن وقت سفارت هلند 

اخذ وقت سفارت هلند از طریق کارگزاری VFS صورت می گیرد و بهتر است 3 ماه قبل از برنامه ی سفر برای آن اقدام کنید.برای دریافت وقت سفارت هلند باید به سایت VFS مراجعه کنید و یک اکانت درخواست تعیین وقت برای تحویل مدارک و انگشت نگاری بسازید.

توجه کنید، روزی که برای وقت سفارت مشخص شده سروقت و به همراه تمام مدارک درخواست شده در محل حضور داشته باشید.

آدرس VFS

در روز مشخص شده باید به شرکت VSA Global، به ادرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع هروی، طبقه چهارم، مرکز درخواست ویزای هلند مراجعه کنید. برای ارائه درخواست و یا دریافت پاسپورت می توانید از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 تا 17 به این مرکز مراجعه کنید.

انواع وقت سفارت هلند

وقت سفارت هلند در 2 نوع زیر صادر می شود:

وقت عادی

اخذ وقت عادی برای افرادی که قصد اخذ ویزای توریستی را دارند مناسب است. در این روش علاوه بر اینکه هزینه ی کمتری برای وقت سفارت می پردازید، سفارت هلند نیز برای جمع اوری مدارک زمان کافی را دارد. و دست کم باید دو تا سه ما منتظر ماند.

وقت فوری سفارت هلند

اگر برای اهدافی همچون کار و یا تجارت قصد ورود به کشور هلند را دارید و دارای دعوتنامه از سوی شرکت و یا مؤسسه هستید و باید در تاریخ مشخصی در هلند حضور داشته باشید باید وقت فوری سفارت بگیرید. در این نوع به شما وقت سفارت برای یک یا دو هفته بعدی داده می شود. اما در صورت نداشتن دعوت نامه، به شما برای 3 ماه بعد وقت سفارت می دهند و نمی توانید در تاریخ زودتر به دفتر وی اف اس مراجعه کنید.

+989221550170

شرایط دریافت ویزای هلند

پس از مراجعه به کارگزاری VFS و ارائه مدارک و بعد از بررسی آنها، اعلام می کنند که آیا ویزای هلند به شما تعلق می گیرد یا خیر. برای اخذ ویزای هلند باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • تمکن مالی
 • سابقه سفر مناسب
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • ارائه مدارکی دال براینکه پس از مدت ویزا به کشور خود باز می گردید.

مدارک و پرونده شما باید افسر سفارت را متقاعد کند که شما صلاحیت برای دریافت ویزای هلند را دارید.

مدارک وقت سفارت هلند

با توجه به نوع ویزایی که می خواهید ممکن است که مدارک درخواست شده ی شما متفاوت باشد.

برای اخذ ویزای توریستی هلند مدارک زیر را باید به صورت ترجمه شده آماده کرد.

 • پرینت تعیین وقت سفارت هلند
 • فرم های تکمیل شده ویزای هلند
 • گذرنامه فعلی و قدیمی متقاضی
 • دو قطعه عکس 5 در 4.5
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • رزرو بلیت رفت و برگشت هواپیما و واچر هتل
 • بیمه نامه مسافرتی
 • دعوت نامه در صورت وجود
 • پاسپورت با حداقل اعتبار 6 ماه
 • مدارک شغلی ترجمه شده از قبیل حکم بازتشستگی، گواهی اشتغال به کار با مهر شرکت، پروانه کسب و …
 • مدارک دانشجویی ترجمه شده از قبیل کارت دانشجویی و گواهی اشتغال به تحصیل و …
 • مدارک ترجمه شده مربوط به سند ملکی
مدارک وقت سفارت هلند
+989221550170

هزینه گرفتن وقت سفارت هلند

عوامل مختلفی در هزینه های وقت سفارت هلند مؤثر است. برای هزینه ویزای شینگن ورود و چندگانه 90 روزه باید 80 یورو پرداخت کرد. ویزای شینگن کودکان 6 الی 12 سال 40 یورو و برای کودکان کمتر از 6 سال رایگان است. ویزای پیوستن به خانواده در حدود 171 یورو می باشد.

برای هر پرونده هزینه ی خدمات وی اف اس حدود 40 یورو می شود که باید به صورت نقدی پرداخت شود. همچنین برای ارسال پستی گذرنامه برای همه پرونده ها، مبلغ 5.5 یورو می شود. اگر درخواست اقامت با یکی از اعضای خانواده را دارید هزینه 210 یورو باید پرداخت کنید. اقامت تحصیلی 210 یورو و اقامت کاری 350 یورو است. در صورت ارزیابی اقامت پزشکی و پناهندگی رایگان است.

وقت سفارت هلند چقدر طول می کشد؟

مدت زمانی که برای پاسخ به درخواست تعیین وقت سفارت هلند طول می کشد، تقریبا بین یک الی دو ماه است.

لغو وقت سفارت هلند

زمانی که شما وقت سفارت هلند را گرفته اید دیگر نمی توانید آن را لغو کنید و سفارت فقط زمان مراجعه هزینه ای را که برای تعیین وقت از داوطلب دریافت کرده بود، عودت می دهد. پس اگر در روز مشخص در محل موردنظر حاظر نشوید عملا هزینه ی پرداختی بازگشت داده نمی شود. به همین دلیل در گرفتن وقت سفارت دقت کنید.

البته اگر امکان لغو وقت سفارت هلند وجود ندارد اما تاریخ وقت را می توان تغییر داد. شما می توانید تا دو روز پیش از تاریخ رزرو شده، تا 2 بار وقت سفارت را تغییر دهید.

لغو وقت سفارت هلند

شرایط گرفتن وقت سفارت هلند برای اخذ ویزای تحصیلی

برای اخذ ویزای تحصیلی هلند ابتدا برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنید.

از آن جایی که ویزای تحصیلی بیشتر از 90 روز است و در واقع ویزای نشنال هلند می باشد باید به بخش کنسولی سفارت هلند که در خیابان دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک 60 واقع شده است، مراجعه کنید.

+989221550170

ویزا هوم

در این مقاله نحوه گرفتن وقت سفارت هلند را به طور کامل توضیح داده ایم. اگر شما هم قصد گرفتن وقت از سفارت هلند را دارید، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان در این زمینه مشورت کنید. برای آگاهی از نحوه وقت سفارت و قیمت رزرو وقت می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران با تجربه ویزا هوم تماس بگیرید. ویزا هوم با بیش از ده سال سابقه درخشان در امر مهاجرت، شما را در امور اخذ ویزا، مهاجرت کاری و تحصیلی و… یاری می کند.

5/5 - (1 امتیاز)