شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

به دلیل دانشگاه های برتری که در کشور انگلیس وجود دارد سالانه تعداد زیادی از دانشجویان قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند. 16دانشگاه انگلیس در رتبه بندی جهانی QS جزء 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. برای تحصیل در دانشگاه های انگلیس، اخذ ویزای تحصیلی انگلیس الزامی است. در این مطلب از ویزا هوم قصد داریم تا شما را در دریافت ویزای تحصیلی کشور انگلیس یاری کنیم.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس
انواع ویزای های تحصیلی انگلیس

انواع ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس انواع مختلفی دارد که دانشجویان با اخذ یکی از این ویزاها می توانند تا پایان تحصیل در این کشور اقامت داشته باشند.

1-ویزای دانشجویی عمومی Tier4 student visa genral

2-ویزای دانش آموزی Tier4 student visa child

3-ویزای تحصیلی کوتاه مدتshort term

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در انگلیس برای دانشجویان

شرایط اخذ ویزای دانشجویی عمومی انگلیس

این ویزا برای دانشجویان بالای 16 سال که قصد تحصیل در کالج ها و دانشگاه های انگلیس در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا را دارند، صادر می گردد. این ویزا تا پایان دوره تحصیلی اعتبار دارد. برای اخذ این ویزا ابتدا باید از دانشگاه یا موسسه عالی که قصد تحصیل در آن را دارید، پذیرش شوید.

 همچنین از دیگر شروط اخذ این ویزا، داشتن مدرک زبان و تمکن مالی است. لازم به ذکر است که دانشجویان می توانند در طول تحصیل خود مجوز کار در داخل و بیرون از دانشگاه را دریافت کنند.

دانشجویان متقاضی 16 تا 17 سال باید از والدین و یا قیم قانونی رضایت نامه داشته باشند. برای اخذ این ویزا 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی، اقدام کنند.

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی انگلیس

ویزای دانش آموزی Tier4 student visa child برای متقاضیان 4 تا 17 سال اخذ می شود. دانش آموزان کمتر از 16 سال که ویزای دانش آموزی را دارند می توانند 6 سال و 4 ماه و افراد 16 تا17 سال می توانند 3 سال و 4 ماه در کشور انگلیس اقامت داشته باشند و در مدارس غیر دولتی تحصیل کنند. برای این افراد امکان تحصیل در مدارس دولتی وجود ندارد.

این نوع ویزا را می توان تمدید و به سایر انواع ویزا تبدیل کرد. والدین می توانند به همراه این ویزا، برای اخذ ویزای همراه اقدام کنند. شرط اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه شهریه و زندگی در این نوع ویزا نیز وجود دارد.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت

افرادی که قصد شرکت در یک دوره ی کوتاه مدت در انگلستان شرکت کنند می توانند برای ویزای کوتاه مدت اقدام کنند. با این ویزا افراد اجازه اقامت به مدت 6 ماه برای تحصیل و برای شرکت در دوره های زبان انگلیسی تا 11 ماه اقامت دارند.

با این ویزا فرد نمی تواند مشغول به کار شود و یا آن را تمدید کند همچنین امکان تبدیل آن به اقامت دائم را نیز ندارد. از شرایط اخذ این ویزا، تمکن مال و تأیید پذیرش از موسسه ایی است که می خواهید در آن تحصیل کنید. افراد زیر 18 سال نیاز به رضایت نامه کتبی از والدین و یا قیم قانونی برای سفر و اقامت به انگلستان را دارند.

شرایط سیستم امتیازی برای اخذ ویزای تحصیلی در انگلیس

دریافت ویزای تحصیلی Tier4 بر اساس سیستم امتیازبندی است. point based system سیستمی است که برای مهاجران خارجی طراحی شده و بر اساس معیار هایی همچون سطح تحصیلات، سطح زبان، سطح تمکن مالی و CAS امتیاز بندی می شود.

برای اخذ ویزای تحصیلی متقاضی باید حداقل 40 امتیاز کسب کند. امتیاز ها را می توانید در جدول زیر ببینید:

اخذ سطح B1 در آزمون زبان انگلیسی SELT

10 امتیاز

اثبات تمکن مالی 12 هزار پوند برای یکسال

10 امتیاز
اخذ تأییدیه پذیرش CAS

30 امتیاز

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در هر مقطع تحصیلی

طول دوره ی مقطع کارشناسی در دانشگا های انگلستان معمولا بین 3 تا 4 سال است. یکی از شروط مهم برای تحصیل در این مقطع، داشتن مدرک دیپلم است.

همچنین متقاضی باید مدرک آیلتس 6 نیز داشته باشد. هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی با توجه به رشته و دانشگاه انتخابی متغییر است و سالانه مبلغی حدود 10000 تا 26000 پوند برای رشته های غیر پزشکی و بالای 38000 پوند برای رشته های پزشکی باید در نظر گرفت.

تمکن مالی و اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی در انگلیس تمکن مالی است. افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارند باید ثابت کنند که از عهده ی هزینه های تحصیل و زندگی خود در انگلیس برمی آیند. برای این کار باید به مدت یک ماه مبلغ مشخصی در حساب بانکی فرد متقاضی باشد و پرینت بانک به عنوان مدرک ارائه دهد.

میزان تمکن مالی شامل شهریه ی دانشگاه و هزینه های 9 ماه زندگی در انگلیس است. هزینه های زندگی به شهری که فرد متقاضی قصد دارد در آن زندگی کند بستگی دارد.

همچنین هزینه ی شهریه ی دانشگاه به رشته و دانشگاه بستگی دارد و ارائه  رسید پرداخت شهریه الزامی است و در صورت نداشتن رسید باید مبلغ شهریه را در حساب خود داشته باشد.

برای تحصیل در لندن برای دوره های آموزشی(تا 9 ماه)، مبلغ 1334 پوند در ماه و 1023 پوند برای دوره های خارج از لندن نیاز است.

تمکن مالی و اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی انگلیس

اخذ ویزای تحصیلی آلمان و انگلیس مراحلی دارد و باید همه ی مدارک و اطلاعات را صحیح و به طور کامل ارائه دهید. برای اخذ ویزا ابتدا متقاضی باید از یک مرکز آموزشی پذیرش دریافت کند و بعد از آن مرکز آموزشی برای متقاضی تأییدیه پذیرش(CAS) ارسال می کند که این تاییدیه یکی از مدارک مهم برای اخذ ویزای تحصیلی است.

برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، فرد باید مدرک تصویب فناوری(ATAS) ارائه دهد. در ادامه مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلیس را به طور کامل بیان کرده ایم.

در مرحله اول متقاضی باید درخواست خود را از طریق سایت سفارت انگلیس به صورت آنلاین ارسال کند. در این سایت فرد متقاضی یک اکانت از طریق سایت برای خود باز می کند و درخواست ویزای انگلیس خود را با وارد کردن اطلاعات خواسته شده و مدارک پذیرش و پرداخت هزینه ی اپلیکیشن فی به صورت اینترنتی ارسال می کند.

در مرحله دوم فرد متقاضی در یک مرکز درخواست ویزا اثر انگشت و تصویر خود را ثبت می کند.

در مرحله بعد فرد متقاضی باید مدارک و اسنادی را که سفارت درخواست کرده را کامل و بدون هیچ گونه نقصی ارائه دهد.

بعد از تعیین وقت مصاحبه فرد متقاضی باید برای مصاحبه شرکت کند. هدف از مصاحبه ویزای دانشجویی انگلیس تشخیص هدف نهایی متقاضی از اخذ ویزا میزان تسلط فرد به زبان انگلیسی است.

 بعد از گذراندن تمام مراحل باید برای تنیجه ی اخذ ویزا مدتی منتظر ماند و اگر با ویزای شما موافقت شود فرد می تواند برای ادامه تحصیل در انگلیس آماده شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس

مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس

برای درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا و یا انگلیس فرد متقاضی باید یکسری مدارک را به صورت دقیق و ترجمه شده به سفارت ارائه دهد. مدارکی که باید به سفارت انگلیس ارائه شود عبارتند از:

 • پاسپورت
 • عکس پاسپورتی
 • فرم تأیید پذیرش برای تحصیل که با امتیاز 30 اثبات شده باشد
 • مدارک مهارت زبان
 • نتایج آزمایشات پزشکی مبنی بر سلامت روحی و جسمی
 • مدارک و سوابق تحصیلی
 • مدارک مالی و گردش حساب 6 ماه گذشته
 • شناسنامه و سند ازدواج به صورت ترجمه شده
 • اطلاعات و نامه رضایت از والدین و قیم قانونی
 • پرداخت آنلاین مبلغ 470 پوند هزینه دسترسی به خدمات بهداشتی ملی

مزایای تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس مزایایی دارد که موجب می شود افراد زیادی متقاضی تحصیل در این کشور باشند. مهم ترین مزایای تحصیل در انگلیس به شرح زیر است:

 • ایجاد فرصت شغلی و اشتغال پس از فارغ التحصیلی
 • تمدید ویزای سه ساله برای دانشجویان مقطع دکتری
 • افزایش اقامت برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد
 • سطح آموزشی بالا
 • مدارک معتبر بین المللی
 • وجود بهترین دانشگاه های جهان در این کشور

هزینه اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

هزینه های درخواست ویزای دانشجویی در صورتی که خارج از بریتانیا باشید 363 پوند است. چناچه شما قصد تغییر و یا تمدید ویزا از داخل بریتانیا را داشته باشید باید مبلغی حدود 490 پوند بپردازید. همچنین برای دسترسی به خدمات بهداشت ملی در طول اقامت باید سالانه 470 پوند پرداخت کنید.

هزینه ی ویزای تحصیلی Tier4 348 پوند و ویزای تحصیلی کوتاه مدت 250 دلار آمریکا می باشد و همچنین ویزای بلند مدت مبلغی حدود 471 پوند می باشد.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس

بر اساس قانون جدید که در سایت رسمی خدمات دیجیتال دولت بریتانیا اعلام شده است، افراد متقاضی برای تحصیل در انگلیس می توانند برای اخذ ویزای انگلیس حداکثر 3 ماه قبل از تاریخ شروع تحصیل و مهاجرت به این کشور اقدام کنند.

مدت زمانی که طول می کشد تا ویزای تحصیلی انگلیس صادر گردد بستگی به کشوری که از آن درخواست خود را ثبت کرده اید، مقطع تحصیلی، مدارک و اسناد ارائه داده شده دارد. مدت زمان برای صدور ویزای تحصیلی حدود 3 هفته تا 1 ماه است.

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی انگلیس

گاهی ممکن است به دلایلی درخواست ویزای شما رد شود. عوامل مختلفی ممکن است باعث ریجکت ویزای تحصیلی کانادا و انگلیس شود. در ادامه برخی از عوامل موثر را برایتان بیان کرده ایم.

 • نقص در مدارک
 • ایراد در ترجمه مدارک
 • عدم تمکن مالی کافی
 • عدم موفقیت در مصاحبه و متقاعد نکردن افسر مصاحبه کننده
دلایل ریجکت ویزای تحصیلی انگلیس

مدت اعتبار ویزای دانشجویی انگلیس

مدت اعتبار ویزای دانشجویی به طول دوره ی تحصیلی متقاضی بستگی دارد، ویزای تحصیلی تا پایان تحصیلات متقاضی اعتبار دارد.

از ویژگی های مهم دریافت ویزای تحصیلی انگلستان این است که متقاضی با توجه به طول دوره تحصیلی می تواند حداکثر تا 3 سال برای پیدا کردن شغلی متناسب با رزومه تحصیلی خود، در انگلیس اقامت داشته باشد.

مجوز کار در دوران دانشجویی در انگلیس

همه ی دانشجویان می توانند در حین تحصیل اجازه ی کار کردن نیز دارند. دانشجویان دانشگاه های دولتی با ویزای دانشجوییTier4  می توانند تا 20 ساعت در هفته در طول ترم تحصیلی کار کنند.

همچنین در تعطیلات بین ترم می توانند به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. اگر سن دانشجو 16 یا 17 سال باشد در طول ترم تحصیلی حداکثر 10 ساعت مجاز به کار کردن است.

لازم به ذکر است که در طی تحصیل دانشجو نمی تواند به صورت خود اشتغال مشغول به کار شود. همچنین افرادی که ویزای کوتاه مدت دارند مجاز به کار کردن در انگلیس نیستند.

سوالات متداول درباره اخذ ویزای تحصیلی در انگلیس

گرفتن ویزای تحصیلی انگلیس به کمک مجموعه ویزا هوم

در این مطلب شرایط اخذ ویزای دانشجویی انگلیس را در همه ی مقاطع تحصیلی به طور کامل توضیح داده ایم. اگر شما هم قصد دارید برای ادامه تحصیل به کشور انگلیس مهاجرت کنید بهتر است قبل از اقدام با شرکت های معتبر مهاجرتی مشورت کنید.

 برای آگاهی از شرایط تحصیل در دانشگاه های انگلیس می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران با تجربه ویزاهوم تماس بگیرید. ویزا هوم با بیش از ده سال سابقه درخشان در امر مهاجرت، شما را در امور اخذ ویزا، مهاجرت کاری و تحصیلی و… یاری می کند.

5/5 - (1 امتیاز)