رفع ریجکتی ویزای اتریش

رفع ریجکتی ویزای اتریش و دلایل آن

دلایل مختلفی مانند عدم شفافیت در برنامه سفر، ارائه مدارک جعلی و ناتوانی در اثبات تمکن مالی می‌توانند منجر به ریجکت شدن ویزای اتریش شما شوند. در چنین شرایطی، تیم مجرب ویزا هوم در کنار شماست تا با بررسی دقیق دلیل ریجکتی، ارائه مدارک و توضیحات تکمیلی، شانس شما را برای دریافت ویزا در آینده افزایش دهد. همچنین برای رفع ریجکتی ویزای شینگن و سایر کشورهای حوزه آن می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

رفع ریجکتی ویزای اتریش

برای رفع ریجکت ویزای اتریش به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. دلایل رد درخواست ویزا را با دقت مطالعه نموده و بررسی کنید که آیا با توجه به آنچه در نامه ریجکتی آمده، راهکار قانونی برای اعتراض و تجدید نظر وجود دارد یا خیر.
 2. در صورتی که درخواست تجدید نظر دارید، باید ظرف 4 هفته پس از دریافت نامه ریجکتی، اعتراض خود را برای نماینده‌ای که درخواست ویزایتان را رد کرده است، ارسال کنید.
 3. علاوه بر نامه تجدید نظر، می توانید، به منظور پشتیبانی از پرونده خود و رفع موانع احتمالی، اسناد و مدارک اضافی نیز ارائه دهید.
 4. بسته به نوع ویزای درخواستی، دلایل در درخواست و میزان پیچیدگی پرونده، ممکن است، چند هفته یا چند ماه و حتی یک طول بکشد، تا تصمیم کتبی نمایندگان سفارت اتریش را دریافت کنید.
 5. در پایان خاطرنشان می کنیم، برای بالا بردن شانس موفقیت خود حتماً فرآیند رفع ریجکتی ویزای اتریش و رفع ریجکتی ویزای هلند را با کمک وکلای مجموعه ویزا هوم انجام دهید؛ زیرا همان گونه که احتمالاً متوجه شده‌اید، این پروسه در حالت عادی (بدون کمک از فرد متخصص) زمان بر و همراه با ریسک است.

راه های رفع ریجکتی ویزای اتریش

قبل از هر چیز باید به اطلاع خوانندگان گرامی برسانیم که ریجکت شدن، پایان ماجرای پرونده اخذ ویزای اتریش نیست. در این مواقع، سه راه زیر پیش روی شماست:

 • رفع دلایل ریجکتی و درخواست مجدد برای اخذ ویزای اتریش
 • اعتراض به ریجکت شدن ویزا
 • کمک گرفتن از کارشناسان و وکلای مجرب ویزا هوم

به عنوان توضیح بیشتر باید اضافه کرد، هنگامی که نامه ریجکتی ویزا را دریافت می کنید، می توانید، با توجه به دلایل ذکر شده در نامه، مدارک خود را تکمیل نموده، اطلاعات خود را بالا برده و با رفع علت‌ها مجدداً برای ویزای اتریش درخواست دهید؛ البته برای درخواست مجدد باید مدتی (مثلاً 2 هفته یا یک ماه) صبر کنید.

مواقعی پیش می آید که مدارک شما کامل است و دلیل ریجکتی را منطقی نمی‌دانید. در این شرایط می توانید، نسبت به رد درخواست خود اعتراض کنید. در قسمت های بعد، چگونگی اعتراض را توضیح می دهیم.

دلایل ریجکتی ویزای اتریش

اعتراض به ریجکتی ویزای اتریشدرخواست ویزای اتریش، ممکن است، به دلایل مختلفی رد شود. معمولاً علت‌های ریجکت شدن در نامه‌ای (یا ایمیل) که برای متقاضی ارسال می گردد، ذکر می شوند. برخی از مهم ترین دلایل ریجکتی ویزا اتریش در ادامه توضیح داده شده اند:

1. کامل نبودن مدارک

عدم تکمیل مدارک، یکی از مهم ترین دلایل ریجکت شدن است. با توجه به نوع ویزا، مدارکتان باید کامل و معتبر باشد. پاسپورت، بیمه نامه مسافرتی، مدارک هویتی، مدارک تحصیلی یا شغلی (برای ویزاهای تحصیلی و کاری) از مهم ترین مدارکی هستند که اصل و کپی ترجمه شده آنها باید در اختیار سفارت قرار گیرند.

2. عدم صداقت در مصاحبه

برای سفر به شینگن، باید فرم های لازم را در کمال صداقت تکمیل نمود؛ به علاوه، بسته به نوع ویزا باید اهداف سفر را بیان کرد و به سؤالات افسر مهاجرت پاسخ داد؛ همچنین گاهی اوقات ارائه انگیزه نامه لازم است.

توصیه می شود، برای پیشگیری از ریجکت شدن در تمام مراحل، صداقت را رعایت کنید و به هیچ عنوان درباره تمکن مالی، محل اقامت، اهداف و برنامه سفر دروغ نگویید؛ زیرا آنچه می گویید، باید مستند باشد؛ به بیان بهتر اطلاعاتی که ارائه می دهید، چندین مرتبه همراه با مدارک چک می شوند.

3. نداشتن دلایل کافی برای خروج از کشور اتریش

اثبات خروج از کشور و منطقه شینگن، پس از پایان اعتبار ویزا یکی از ارکان گرفتن ویزای اتریش است. برای قانوع کردن افسر مهاجرت باید به روابط خانوادگی، کاری، تحصیلی و حتی دارایی های خود اشاره نموده، در صورت لزوم، مدارک کافی ارائه دهید.

+989221550170

4. عدم تمکن مالی

یکی از شروط اخذ ویزای اتریش آن است که افسر مهاجرت را قانع کنید، توان مالی مورد نیاز برای پرداخت هزینه اقامت در اتریش را دارید؛ در غیر اینصورت به احتمال زیاد درخواستتان رد می شود. برای اثبات این موضوع باید مدارکی مبنی بر داشتن تمکن مالی ارائه دهید. گردش حساب و مانده حساب بانکی، فیش حقوقی و اسناد مالکیت از جمله این مدارک هستند.

5. دلایل امنیتی

داشتن سوء پیشینه کیفری یا سابقه انجام اعمال مجرمانه از اصلی ترین دلایل ریجکتی به شمار می‌روند؛ علاوه بر اینها اگر افسر مهاجرت احتمال دهد که ورود متقاضی به اتریش، برای اقتصاد، فرهنگ، بهداشت و سلامت یا امنیت کشور خطرناک است، درخواست ویزای وی رد می شود. مجدداً تاکید می کنیم که در پاسخ به هیچ پرسشی، دروغ نگویید؛ زیرا نه تنها مؤثر نیست؛ پروسه اخذ ویزا را با مشکلات بزرگتری مواجه می کند.

از دلایل دیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تمام شدن صحات و اعتبار پاسپورت
 • استفاده نکردن شخص از ویزاهای قبلی خود
 • نداشتن دلیل موجه برای بازگشت شخص از کشور مقصد
 • عدم پوشش بیمه درمانی یا مسافرتی کافی

اعتراض به ریجکتی ویزای اتریش

اعتراض به ریجکتی یا درخواست تجدید نظر به واسطه نگارش نامه کتبی یا ارسال ایمیل به سفارت مربوطه صورت می گیرد.

بهترین راه برای موفقیت در این مرحله، کمک گرفتن از وکیل رفع ریجکتی ویزای اتریش است؛ البته تخصص و تجربه وکیل، بسیار مهم می باشد؛ به همین دلیل مراجعه به مجموعه ویزا هوم را پیشنهاد می کنیم.

وکلای این مجموعه، بر قوانین اخذ ویزای اتریش، تسلط کامل دارند، به شما کمک می کنند، تا در صورت لزوم مدارک جدیدی به پرونده خود اضافه نموده، کلیه موانع رد درخواست را برطرف کرده و رأی تجدید نظر را به نفع خود تغییر دهید.

ویژگی های نامه اعتراض به ریجکتی سفارت اتریش

رفع ریجکت ویزای اتریشطریقه نوشتن نامه اعتراض به ریجکتی، تاثیر زیادی بر موفقیت درخواست تجدید نظر دارد. مهم ترین اطلاعاتی که باید در نامه اعتراض به ریجکتی ویزای اتریش درج شوند، عبارتند از:

 • مشخصات فردی مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، محل تولد، شماره پاسپورت، آدرس پستی، ایمیل
 • تاریخ ریجکت ویزا
 • دلایل ریجکتی
 • توضیحات منطقی، مستدل و قانع کننده درباره اشتباه در ریجکت ویزا
 • امضای متقاضی ویزا

سایر مواردی که در نگارش نامه اعتراض به ریجکتی ویزای اتریش باید رعایت شوند، به شرح زیر هستند:

 • نامه خیلی کوتاه یا خیلی طولانی نباشد (بین 1 تا 2 صفحه)
 • مختصر، مفید، واضح و ساده، همراه با لحن رسمی باشد.
 • درباره اسناد یا شواهد بروز یا جدید توضیح داده شود.
 • ساختار منطقی و سازمان دهی شده داشته باشد.
 • املای صحیح کلمات، قوانین و اصول نگارشی، همچنین رعایت دستور زبان لازم است.

+989221550170اگر برای تعیین وقت سفارت اتریش نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان ما در ویزا هوم در خدمت شما هستند.

مدت زمان رفع ریجکتی ویزای اتریش

با توجه به تفاوت زمان رسیدگی به درخواست‌های تجدید نظر در کشورهای مختلف، اطلاع‌رسانی به متقاضی پس از تصمیم‌گیری انجام می‌شود. در اتریش، این فرایند ممکن است تا 12 ماه طول بکشد. لذا، این مسیر برای سفرهای فوری یا زمان‌دار توصیه نمی‌شود. با این حال، متقاضی می‌تواند درخواست خود را برای بررسی مجدد ارسال کند یا مجدداً برای ویزا اقدام نماید.

مدارک رفع ریجکتی ویزای اتریش

با توجه به آنچه تا بدین جا گفته شد، بدیهی است که مدارک مورد نیاز برای رفع ریجکتی ویزای اتریش، به دلایل رد ویزا و شرایط پرونده بستگی دارد. در این رابطه نیز کمک گرفتن از مشاوران ویزا هوم، منطقی به نظر می رسد؛ زیرا در مرحله رفع ریجکتی، باید نهایت تلاش خود را برای کامل بودن مدارک به کار ببرید، تا درخواست شما مجدداً رد نشود.

مشاوره رایگان رفع ریجکتی اتریش با ویزا هوم 

دریافت ویزای اتریش می‌تواند پیچیدگی‌هایی داشته باشد و متأسفانه، گاهی اوقات ممکن است با ریجکتی ویزا مواجه می‌شوید. کارشناسان ما در ویزا هوم با بررسی دقیق دلیل ریجکتی، به شما در یافتن راه‌حل مناسب و ارائه مستندات و مدارک تکمیلی لازم برای تقویت پرونده‌تان کمک می‌کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه
نوشتهٔ بعدی
اخذ اقامت از طریق تمکن مالی چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم