رفع ریجکتی ویزای هلند

رفع ریجکتی ویزای هلند و دلایل آن

درخواست ویزای هلند به دلایل مختلفی از جمله ارائه مدرک جعلی، اعتبار نداشتن پاسپورت،عدم اثبات بازگشت به کشور خود و دیگر دلایلی که در ادامه به آن پرداخته می شود، اتفاق می افتد. برای رفع ریجکتی ویزای هلند مراحلی باید طی شود که در ادامه، به بررسی دلایل ریجکت شدن ویزای هلند و دیگر نکات مهم در این باره خواهیم پرداخت. در صورتی که ریجکت شده‌اید نگران نباشید، رفع ریجکتی ویزای هلند و رفع ریجکتی ویزای شینگن را به این مجموعه ویزا هوم بسپارید.

مراحل رفع ریجکتی ویزای هلند

هنگامی که درخواست شما برای اخذ ویزای هلند رد می شود، نامه ریجکتی ویزا برایتان ارسال می گردد که در آن دلایل رد درخواست بیان شده است؛ همچنین در اغلب موارد، اجازه اعتراض نیز در نامه ذکر می شود.

برای رفع ریجکتی ویزای هلند از طریق سفارت اقدامات زیر را انجام دهید:

  • بررسی دلایل و تلاش برای رفع نواقص پرونده
  • در صورتی که دلایل را ناکافی دانسته و اجازه اعتراض داشته باشید، می توانید، برای سفارت هلند یا کنسولگری آن نامه تجدید نظر ارسال کنید. در صورت رد شدن مجدد درخواست، باز هم می توانید، نامه ارسال کنید؛ اما در مورد ویزای شینگن تنها یک درخواست تجدید نظر امکان‌پذیر است.
  • در صورتی که دلیل ریجکت شدن، یک اشتباه جزئی باشد، یا بخواهید، با رفع دلایل و تکمیل مدارک، مجدداً اقدام کنید، باز هم امکان ارسال نامه تجدید نظر را خواهید داشت. در این شرایط افسران ویزا مدارک قبلی و مدارک به روز شده را مجدداً بررسی خواهند کرد.
  • اگر اعتراض یا درخواست تجدید نظرتان پذیرفته نشود، می توانید، مجدداً برای اخذ ویزای هلند اقدام کنید؛ البته این کار بلافاصله پس از رد درخواست، امکان‌پذیر نیست.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

دلایل ریجکتی ویزای هلند

مراحل رفع ریجکتی ویزای هلند

علت‌های زیادی برای ریجکتی ویزا هلند وجود دارد که مهم ترین آنها را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود:

1. ارائه مدارک جعلی

در صورتی که متقاضی اخذ ویزا، خود را با هویت جعلی معرفی کرده و یا مدارک نامعتبر ارائه دهد، ریجکت شدن وی قطعی خواهد بود. این موضوع در مورد تمامی مدارک (مدارک هویتی، تحصیلی، شغلی، دعوتنامه، محل اقامت و …) صدق می کند. پس باید مدارک لازم برای رفع ریجکتی ویزای هلند را به کارگزاری ارائه دهید تا مجدد آن را بررسی کنند.

2. دلایل امنیتی

در صورتی که متقاضی اخذ ویزای هلند، سوء پیشینه کیفری داشته باشد، یا به علت اقداماتی که در گذشته انجام داده، تهدیدی برای سیاست عمومی جامعه به شمار رود، درخواست وی مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

3. نامعتبر بودن پاسپورت

برای دریافت ویزای هلند باید پاسپورت، حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. در غیر اینصورت، درخواست اخذ ویزا رد می شود؛ همچنین مخدوش یا پاره بودن پاسپورت، ریجکت شدن را در پی دارد.

4. درج اطلاعات ناقص

اگر اطلاعات وارد شدن در نامه یا فرم درخواست ویزا، ناقص یا نادرست باشد، درخواست، رد خواهد شد؛ بنابراین دقت کنید که همه بخش های فرم درخواست ویزای هلند به صورت صحیح پر شوند.

+989221550170

5. قانع نشدن افسر مهاجرت درباره هدف سفر

در صورتی که هدف از سفر به هلند را به صورت واضح و دقیق بیان نکنید، ممکن است، با ریجکتی ویزا مواجه شوید. در واقع شما باید دلایل قانع کننده‌ای برای سفر داشته باشید.

6. ارائه ندادن برنامه مناسب برای سفر

این مورد، به خصوص درباره سفر تفریحی به هلند صدق می کند. در واقع اگر به همراه خانواده، دوستان یا یک تور تفریحی قصد سفر به هلند را دارید، باید برنامه سفر خود را به سفارت ارائه دهید؛ این به معنای ارائه دلایل محکم برای اخذ ویزاست.

7. عدم اثبات قصد بازگشت به وطن

اگر با اهدافی مانند تفریح، شرکت در برنامه ای خاص یا ادامه تحصیل به هلند سفر می کنید، باید ثابت کنید که پس از پایان برنامه سفر یا اتمام تحصیلات به وطن خود باز خواهید گشت. برای اثبات این مسئله، علاوه بر موفقیت در مصاحبه، بسته به نوع ویزا و شرایط متقاضی باید مدارکی نیز ارائه داد.

8. غیرقابل قبول بودن گواهی ازدواج یا تولد

عدم ارائه گواهی تولد یا ازدواج که مورد قبول سفارت هلند قرار گیرد، یکی دیگر از دلایل ریجکتی ویزای این کشور است. عدم ارائه گواهی ترجمه شده، ارائه ندادن گواهی که نسبت پدری و مادری با کودک را ثابت کند، عدم ارائه گواهی مطابق با نام زن و شوهر در گذرنامه، تحویل ندادن اسناد قانونی مربوط به فرزند خواندگی از جمله مواردی هستند که باعث می شوند، گواهی ازدواج یا تولد، پذیرفته نشود.

9. ارائه ندادن مدارک اقامت

درصورتی که با ارائه مدارک کافی و مستند، ثابت نکنید که در طول سفر خود به هلند، مکانی برای اقامت دارید، به احتمال زیاد ریجکت خواهید شد. عدم تحویل دعوتنامه و عدم اثبات حمایت مالی از سوی میزبان (برای کسانی که هدف سفر خود را دیدار با آشنایان بیان می کنند)، ارائه ندادن مدارک مربوط به رزرو هتل، عدم اثبات برخوردار بودن از تمکن مالی برای پرداخت هزینه های اقامت در هلند، مهم ترین موارد مربوط به ریجکتی ویزا به علت عدم اثبات محل اقامت به شمار می روند.

10. بیمه مسافرتی نامعتبر

ویزای شما از هر نوعی که باشد، برای اقامت کوتاه یا بلند مدت در هلند، نیاز به بیمه مسافرتی معتبر دارید که طول مدت اقامت شما را پوشش دهد. عدم توجه به این مسئله، می تواند، موجب ریجکتی ویزا شود.

11. تأیید نشدن تمکن مالی

داشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه سفر، تحصیل (برای ویزای تحصیلی هلند)، هزینه زندگی طی مدت اقامت از جمله شرایط اخذ ویزای هلند است. از این رو باید همراه با درخواست ویزا، مدارک مالی مربوطه (گردش حساب، مانده حساب و …) نیز ارائه گردند؛ در غیر اینصورت، احتمال ریجکتی ویزا زیاد است.

ویژگی های نامه اعتراض به ریجکتی ویزای هلند

نامه یا ایمیلی که با هدف رفع ریجکتی به سفارت یا کنسولگری هلند ارسال می شود، باید کامل و دقیق باشد، موارد زیر در آن درج شوند:

  • مشخصات فرد و هویتی (نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، محل تولد، شماره تماس، آدرس، ایمیل و …)
  • شماره گذرنامه
  • تاریخ ریجکت
  • دلایل ریجکت شدن
  • کد درج شده در نامه ریجکت
  • ارائه توضیحات کافی در خصوص برطرف کردن دلایل ریجکت شدن

مدت زمان رفع ریجکتی ویزای هلند

شرایط رفع ریجکتی ویزای هلند

به طور معمول، شما یک ماه پس از ریجکت شدن ویزا فرصت دارید که نسبت به آن اعتراض کنید؛ اما اگر بخواهید، مجدداً برای دریافت ویزای هلند اقدام نمایید، باید 6 ماه صبر کنید. توصیه می شود، طی این بازه زمانی، دلایل ریجکت شدن را به طور کامل برطرف کنید؛ با تکمیل مدارک و بهبود شرایط از رد مجدد درخواست ویزا جلوگیری نمایید.

شرایط رفع ریجکتی ویزای هلند

در صورتی که می توان برای رفع ریجکتی ویزای هلند اقدام کرد که دلایل ارائه شده برای رد درخواست ویزا از سمت سفارت، قابل برطرف شدن باشند. همچنین گاهی اوقات ریجکت شدن به یک علت یک اشتباه کوچک صورت می گیرد؛ در این شرایط به راحتی و با درخواست تجدید نظر می توان مشکل را حل کرد.

به عنوان توضیح بیشتر باید اضافه کرد که اگر مثلاً دلیل ریجکت شدن آن است که هدف سفر خود را دیدار با اقوام مقیم هلند اعلام کرده اید، اما دعوتنامه ارائه نداده اید، در شرایطی می توانید، ریجکتی را رفع کنید که بتوانید، دعوتنامه معتبر ارائه دهید. یا به عنوان مثالی دیگر در شرایط ناقص یا جعلی بودن مدارک تحصیلی، نمی توان ریجکتی را برطرف نمود.

+989221550170

مشکلات رفع ریجکتی ویزای هلند

یکی از مشکلات رفع ریجکتی آن است که اگر متقاضی سوء پیشینه کیفری داشته باشد، احتمالاً در صورت ارسال نامه تجدید نظر، مجدداً درخواست وی رد خواهد شد. این موضوع درباره تمکن مالی نیز صدق می کند؛ یعنی اگر ریجکتی به خاطر عدم اثبات تمکن مالی متقاضی باشد، در هنگام ارسال نامه اعتراض یا درخواست مجدد برای ویزا باید مشکل را برطرف کرده، وضعیت مالی خود را ارتقاء داده و این مسئله را ثابت کند.

رفع ریجکتی ویزای هلند از طریق وکیل

هزینه رفع ریجکتی ویزای هلندهمان گونه که به احتمال زیاد متوجه شده اید، رفع ریجکتی ویزای هلند، مشکلات و چالش هایی دارد؛ به همین دلیل توصیه می کنیم که از یک وکیل رفع ریجکتی ویزای هلند کمک بگیرید.

پروسه اعتراض شما توسط شخصی دیگر (وکیل) به صورت زیر است:

نامه اعتراض باید توسط شما امضا شده و به اداره مربوطه در هلند ارسال گردد. آدرس پستی تان در نامه باید دقیقاً مشابه آدرسی باشد که در پرونده‌ی درخواست ویزای شما ثبت شده است. سفارت هلند فقط از طریق پست و به صورت کتبی به اعتراض شما پاسخ خواهد داد. به دلیل محدودیت زمانی برای اعتراض به ریجکت ویزا و حساسیت سفارت نسبت به تأخیر در ارسال مدارک، توصیه می‌شود از یک فرد باتجربه و مطلع برای انجام این کار کمک بگیرید. وکالت‌نامه باید به یکی از زبان‌های هلندی، فرانسوی، آلمانی یا انگلیسی نوشته شود.

مزیت مجموعه ویزا هوم آن است که وکلای خبره و مشاوران مجرب در زمینه امور مهاجرتی تشکیل شده است؛ همچنین سوابق موفقی در زمینه اخذ ویزا و رفع ریجکتی در پرونده کاری خود دارد.

مشاور رفع ریجکتی ویزای هلند شما را در تمامی زمینه ها راهنمایی خواهد کرد؛ با بررسی قوانین، شرایط و مدارک، راهکارهایی برای موفقیت در زمینه اخذ ویزای مد نظر ارائه خواهد داد.

+989221550170

هزینه رفع ریجکتی ویزای هلند

قبل از  هر چیز باید خاطر نشان کرد که در صورت رد درخواست ویزای هلند (ریجکتی) هزینه‌ای که برای درخواست ویزا پرداخت کرده‌اید، عودت داده نمی شود.

در مورد هزینه رفع ریجکتی باید گفت که اگر شخصاً و به طور مستقیم از طریق سفارت اقدام کنید، این کار هزینه خاصی ندارد؛ اما در صورت کمک گرفتن از وکیل یا مشاور رفع ریجکتی ویزای هلند یا ریجکتی ویزای فرانسه ، احتمالاً مشمول پرداخت هزینه هایی خواهید شد. البته در نظر داشته باشید که در این شرایط، درصد موفقیت شما چند برابر خواهد شد.

مشاوره کاربردی جهت رفع ریجکتی ویزای هلند توسط ویزا هوم

در پایان این نکته را یادآوری می کنیم که اگر برای اخذ ویزای هلند از ویزا هوم کمک بگیرید، احتمال ریجکت شدنتان، بسیار اندک و نزدیک به صفر خواهد بود. در صورتی که به هر دلیل، درخواست ویزای شما رد شود، نیز با راهنمایی کارشناسان ویزا هوم، خواهید توانست، با صرف هزینه‌ای اندک و در کوتاه ترین زمان ممکن ریجکتی ویزا هلند را رفع کنید. برای دریافت وقت سفارت هلند در کمترین زمان نیز می توانید از ویزا هوم کمک بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
اخذ ویزای بشر دوستانه برزیل
نوشتهٔ بعدی
رفع ریجکتی ویزای سوئیس و دلایل آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم