وقت سفارت آلمان

سفارت آلمان در کشور های مختلف مانند ایران بسیار شلوغ است و از آنجایی که وقت سفارت آلمان ممکن است کمتر از 5 دقیقه پر شود و متقاضیان تا شش ماه در صف بمانند، باید بهترین راه حل را برگزینید. ما در این مطلب نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان را به طور کامل توضیح داده ایم تا با مشکل مواجه نشوید.

وقت سفارت آلمان

سیستم تعیین وقت آنلاین وزارت امور خارجه آلمان

روند گرفتن وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین و از طریق سایت کارگزاری ویزامتریک انجام می شود. لازم به ذکر است که بدانید فقط برای اخذ ویزاهای توریستی، دانشجویی، کاری و تأیید مدارک می توانید از سایت ویزامتریک وقت سفارت بگیرید.

اما تعیین وقت سفارت آلمان برای ویزاهای دیگر آلمان مانند پیوستن خانواده، ورود مجدد و دریافت مجوز هایی مانند گواهی فوت، تولد، نقل و انتقال و سایر روادید ملی این کشور باید به سایت سفارت آلمان مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که وقت سفارت آلمان برای مصاحبه با افسر سفارت نیست و فقط برای ثبت اطلاعات بیومتریک است.

نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان

مراحل تعیین وقت سفارت آلمان به شرح زیر است:

در قدم اول برای رزرو وقت سفارت از سایت ویزامتریک، باید هزینه تعیین وقت سفارت را به  حساب شرکتی که ویزامتریک معرفی کرده است واریز کنید که این مبلغ حدود 300 هزار تومان می باشد. دقت داشته باشید در صورتی وقت سفارت برای شما رزرو می شود که هزینه را به حساب شرکت ویزامتریک واریز کرده باشید.

در مرحله بعدی باید تاریخ مورد نظرتان را تعیین کنید. شما 24 ساعت بعد از واریز هزینه مجاز هستید تا وقت سفارت را از طریق سایت ویزامتریک رزرو نمایید. برای این کار شما باید بعد از ورود به سایت گزینه ی روش های درخواست روادید را که در بالای صفحه است انتخاب کنید و گزینه ی رزرو قرار ملاقات کلیک کنید. سپس برای ورود به بخش تعیین نوع نوبت سفارت بر روی قسمت مراحل انتصاب کلیک کنید.

در گام بعدی شما باید نوع وقت سفارت را مشخص کنید. در این قسمت باید روی نوع وقتی که مدنظر دارید مانند وقت تحصیلی، ویزای توریستی شنگن، تأیید مدارک کلیک کنید تا قرار ملاقات شما تعیین گردد.

برای رزرو وقت ملاقات با سفارت آلمان لازم نیست که در سایت ویزامتریک حساب کاربری درست کنید. شما با داشتن شماره کارتی که با آن هزینه رزرو وقت سفارت آلمان را پرداخت کرده اید و تاریخ واریز وجه می توانید به بخش تعیین وقت سفارت وارد شوید.

بعد از مشخص کردن تاریخ وقت ملاقات باید منتظر ارسال ایمیل تأییدیه رزرو وقت سفارت آلمان بمانید. پروسه ی رزرو وقت سفارت آلمان زمانی تکمیل می شود که برای شما این ایمیل ارسال گردد.

پس از آنکه ایمیل تعیین وقت سفارت به دستتان رسید می توانید به بخش تغییر تاریخ قرار ملاقات در سایت ویزامتریک بروید و وضعیت نوبت رزرو شده را بررسی کنید و اگر تاریخ تعیین شده مناسب نبود، می توانید به تغیر آن بپردازید.

شرایط دریافت وقت آلمان به صورت فوری

در حال حاضر وقت فوری سفارت آلمان فقط در شرایط اضطراری مانند درمان و پیشگیری از بیماری، دلایل بشر دوستانه، زایمان و ازدواج صادر می گردد. وقت سفارت آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان و ویزای توریستی به صورت فوری صادر نمی گردد.

همچنین اگر شما به عنوان نیروی متخصص در شغل خود از شرکت های آلمانی پیشنهاد رسمی دریافت کرده اید می توانید بدون وقت قبلی درخواست و مدارک خود را به دفتر ویزامتریک ارائه دهید.

+989221550170

وقت VIP سفارت آلمان

اگر نتوانستید نوبت عادی سفارت را به دلیل شلوغی رزرو کنید می توانید با رزرو وقت سفارت VIP به ثبت درخواست ویزا در ویزامتریک اقدام کنید. افراد متقاضی با گرفتن نوبت VIP سفارت آلمان درست است که هزینه ی بیشتری می پردازند اما می توانند برخی از خدمات مانند عکاسی، فتوکپی، پیگیری وضعیت پرونده ویزا با اس ام اس را به صورت رایگان دریافت کنند و در محیطی شیک و آرام پرونده ی ویزای خود را به ثبت برسانند.

البته توجه داشته باشید که وقت VIP از نظر نوبت دهی با وقت عادی تفاوتی ندارد.

وقت VIP سفارت آلمان

مدارک لازم وقت سفارت آلمان

 • اصل پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه ی خالی
 • عکس جدید و رنگی 3.5 در 4.5 با پس زمینه سفید
 • اصل و کپی شناسنامه
 • کپی کلیه ویزاهای دریافت شده در 5 سال گذشته
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای آلمان
 • بیمه نامه مسافرتی
 • مدارک شغلی
 • پرینت گردش مالی سه ماه اخیر، مدارک لازم که نشان دهد شما فعالیت اقتصادی و اجتماعی در ایران داشته اید و همچین نامه تمکین مالی
 • سند ملکی در صورت دارا بودن
 • رزرو تیکت
 • رزرو هتل در صورت نداشتن دعوت نامه

برای دریافت ویزای آلمان بدون دعوتنامه می توانید از مشاوران ویزاهوم کمک بگیرید.

وقت سفارت آلمان چقدر طول میکشد ؟

مدت انتظار برای وقت سفارت آلمان به عوامل مختلفی مانند نوع ویزای درخواستی و تعداد افراد در صف انتظار بستگی دارد. تقریبا 21 تا 30 روز بعد از درخواست جواب وقت سفارت برای تعیین روز انگشت نگاری برای متقاضی ارسال می گردد. مدت زمان انتظار برای وقت سفارت آلمان به شرح زیر است.

 • ویزای توریستی: بین دو هفته تا دو ماه
 • ویزای کاری: بین 6 ماه تا یکسال
 • ویزای الحاق به خانواده: بیش از یکسال
 • ویزای تحصیلی: بین دو هفته تا 6 ماه
+989221550170

پیگیری وقت سفارت آلمان

نکاتی که در زمینه پیگیری وقت سفارت آلمان وجود دارد این است که اگر ویزایی که برای آن اقدام کردید کوتاه مدت باشد، باید از ویزامتریک وقت سفارت را پیگیری کنید اما اگر ویزای درخواستی شما بلند مدت یا برای اقامت باشد، باید از کنسولگری سافارت آلمان درخواست خود را پیگیری کنید. اگر با ایمیل گرفتن وقت سفارت را انجام داده اید باید منتظر پاسخ از طریق ایمیل باشید.

پیگیری وقت سفارت آلمان

هزینه گرفتن وقت سفارت آلمان

هزینه وقت سفارت آلمان با توجه به نوع درخواست و ویزا متفاوت است. برای دریافت خدمات از ویزامتریک باید مبلغ 30 یورو به صورت نقدی بپردازید. همچنین قبل از آنکه پروسه رزرو وقت سفارت شروع شود باید برای درخواست اخذ ویزای توریستی آلمان و تحصیلی 1,300,000 تومان و برای رزرو وقت تأیید مدارک مبلغ 1,000,000 تومان به حساب شرکت ویزامتریک واریز کنید. این مبالغ بعد از حضور در روز قرار ملاقات و ثبت اطلاعات بیومتریک و ارائه مدارک عودت داده می شود. همچنین هزینه رزرو وقت VIP از ویزامتریک 75 یورو می باشد که باید به حساب این شرکت واریز کنید.

شرکت ویزامتریک برای ارائه خدمات مختلف، نرخ های متفاوتی را در نظر گرفته است. در جدول زیر هزینه های خدمات ویزامتریک را آورده ایم.

نوع خدمات هزینه خدمات
هزینه خدمات عادی حدودا 35 یورو
هزینه خدمات VIP حدودا 75 یورو
پر کردن فرم درخواست هر نفر حدودا 10 یورو
عکس بیومتریک هر نفر حدودا 8 یورو
خدمات فتوکپی، عکس، چاپ هر صفحه حدودا 30 سنت
تحویل پاسپورت توسط پیک(CARGO) هر نفر حدودا 9 یورو
 

خدمات اطلاع رسانی

·         اس ام اس( 1 یورو برای هر تماس)

·         ایمیل( رایگان)

·         تلفن(3 یورو برای هر تماس)

رزرو وقت توریستی 1,300,000 تومان (عودت داده می شود)
رزرو وقت تحصیلی 1,300,000 تومان ( عودت داده می شود)
رزرو وقت تأیید مدارک 1,000,000 تومان ( عودت داده می شود)
تأیید اصل مدارک 30 یورو
تأیید کپی مدارک 25 یورو

برای اطلاع دقیق تر از هزینه برای تعیین وقت سفارت کشور آلمان بهتر است با مشاورین مجرب ویزا هوم در ارتباط باشید.

آیا لغو وقت سفارت آلمان امکان پذیر است؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم، زمانی که وقت سفارت را در ویزامتریک رزرو می کنید دیگر امکان لغو آن وجود ندارد و فقط می توانید تاریخ آن را تغییر دهید. این قانون از اکتبر 2022 وضع شده است و برای ویزای ملی، ویزای شینگن، تأیید و تصدیق مدارک لحاظ می شود و در نوع قرار ملاقات تفاوتی ندارد.

آدرس سفارت آلمان در تهران

سفارت آلمان در شهر تهران در خیابان فردوسی، نبش کوچه برلن، پلاک 324 قرار دارد و فقط زمانی می توانید به این سفارت مراجعه کنید که از قبل وقت گرفته باشید.

آدرس ویزامتریک

آدرس سایت اصلی ویزامتریک visametric.com  است. این شرکت در تهران، آدرس خیابان شهید بهشتی، خیابان وزرا، نبش خیابان 21، ساختمان شیراز، طبقه اول، پلاک 137 قرار دارد.

+989221550170

نکاتی درمورد وقت سفارت آلمان

 • شما می توانید برای حداکثر 6 نفر یک وقت گروهی یا خانوادگی ثبت کرد.
 • دقت کنید که تاریخ قرار ملاقات تا آغاز سفرتان کمتر از 90 روز فاصله داشته باشد.
 • در هنگام مراجعه حضوری به ویزامتریک به دلایل انتظامی و امنیتی از به همراه داشتن تلفن همراه، تمامی مواد قابل اشتعال و نوک تیز، سلاح یا اشیای مشابه سلاح و یا مواد منفجره، حیوانات، پاکت ها یا بسته های مهر و موم شده، خوردنی و آشامیدنی، کیف بزرگتر از چمدان( کیف دستی مجاز است) خودداری کنید.
وقت سفارت آلمان چقدر طول میکشد

سوالات رایج مصاحبه بعد از تعیین وقت سفارت آلمان

یکی از مهم ترین سوالاتی که افسر سفارت از شما می پرسند این است که آیا قصد بازگشت به کشور خود را دارید و دلیل اصلی شما برای سفر به آلمان چیست؟، ایا کشور آلمان را می شناسید؟ سطح علمی و مهارت شما چقدر است؟ ایا قبلا به این کشور یا کشورهای حوزه شینگن سفر داشته اید؟ وضعیت مالی شما برای سفر با این کشور چطور است؟ ایا بستگانی در این کشور دارید؟

بهتر است تمامی سوالات را صادقانه و بدون اغراق جواب دهید و در صورت داشتن مدارک لازم آن را به افسر ارائه دهید.

ویزا هوم بهترین مجموعه برای تعیین وقت سفارت آلمان

در این مقاله نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان را به طور کامل توضیح داده ایم. اگر شما هم قصد گرفتن وقت از سفارت آلمان را دارید، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان در این زمینه مشورت کنید. برای آگاهی از نحوه وقت سفارت، قیمت رزرو وقت و اخذ ویزای آلمان با دعوتنامه می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران با تجربه ویزاهوم تماس بگیرید. ویزا هوم با بیش از ده سال سابقه درخشان در امر مهاجرت، شما را در امور اخذ ویزا، مهاجرت کاری و تحصیلی و… یاری می کند.

5/5 - (1 امتیاز)