ویزای-آلمان-با-دعوتنامه-

ویزای آلمان با دعوتنامه

آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که سفر به آن و دیدن جاذبه های گردشگری آن می تواند برای هر فردی خاطره انگیز و به یاد ماندنی باشد. اما به دلیل سیستم حمایتی آلمان از پناهندگان، درخواست ویزا از این کشور سخت‌تر از باقی کشورهای حوزه شینگن است. به همین سبب داشتن شرایطی همچون تمکن مالی و گردش حساب قوی و مناسب از جمله مهم ترین شرایط دریافت ویزا آلمان و رفتن به المان از طریق دعوت نامه است. در ادامه این مقاله به راه اخذ ویزا آلمان با دعوتنامه و نحوه گرفتن ویزای آلمان با دعوتنامه می پردازیم.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

اخذ ویزا آلمان با دعوتنامه

آلمان یکی از کشورهای اروپایی حوزه شینگن است و به علت توریستی بودنش، ویزای توریستی آلمان طرفدارن خود را دارد . این کشور از اقتصاد قوی برخوردار است. به همین سبب همواره افراد به دنبال دریافت ویزا برای بازدید از این کشور هستند. برای دریافت ویزا روش های متفاوتی وجود دارد و همچنین مدارکی را که سفارت آلمان اعلام کرده است باید به سفارت ارائه دهید تا به شما ویزا تعلق بگیرد. یکی از این مدارک که می تواند به شما برای رفتن به آلمان با دعوت نامه کمک کند داشتن دعوتنامه است.

مهاجرت از طریق دعوت نامه به آلمان از طریق داشتن دعوتنامه آلمان امکان پذیر است. این دعوتنامه می تواند از سمت نمایشگاهی در آلمان یا از سمت دوست و اعضای خانواده ارسال شود.

باید اطلاعات شخصی دو طرف دریافت کننده و ارسال کننده به صورت دقیق در این دعوتنامه بیان شود. همچنین این نکته بسیار مهم است که باید ویژگی ها و دلایل بیان شده در دعوتنامه کاملا صادقانه باشد. زیرا از سمت سفارت آلمان این دعوتنامه و جزئیات آن بررسی خواهد شد و در صورت عدم صداقت می تواند عامل مهمی در ریجکت شدن ویزا باشد. برای درخواست ویزای ایتالیا به سایت مراجعه کنید.

نحوه فرستادن دعوت نامه از آلمان بسیار ساده بوده و لازم است که اطلاعات مهمی که در این دعوتنامه غیر رسمی آلمان بیان میشود ذکر شوند:

 • محل اقامت
 • تاریخ ورود به آلمان
 • تاریخ خروج از این کشور
 • اطلاعات شخصی فرد تقاضا کننده به صورت دقیق 

همچنین اگر فرد دعوت کننده می خواهد شما را حمایت مالی نماید باید حتما در دعوتنامه رسمی آلمان آن را بیان کند.

شرایط ویزای آلمان با دعوتنامه

شرایط-ویزای-آلمان-با-دعوتنامه

یکی از سوالات پرتکرار اینست که آیا پناهندگی با دعوتنامه المان امکان پذیر است؟ آلمان یکی از کشورهایی است که به دلیل داشتن شرایط برای پناهندگی و حمایت از پناهندگان برای اعطای ویزا به کسانی که درخواست دادند سخت گیری فراوانی دارد. به همین دلیل شرایطی را برای گرفتن ویزا آلمان با دعوتنامه اعلام کرده است که اگر این شرایط دعوتنامه آلمان را نداشته باشید به شما ویزا داده نمی شود. شرایط فرستادن دعوتنامه از آلمان عبارتند از:

 1. داشتن تمکن مالی آلمان: داشتن تمکن مالی عالی یکی از شرایط دعوت نامه از آلمان می باشد. برای ویزای آلمان و دریافت دعوت نامه آلمان باید حداقل 200 میلیون تومان برای هر یک نفر تمکن مالی داشته باشید. اگر تمکن مالی شما زیر این مبلغ باشد به شما ویزا تعلق نخواهد گرفت. این نکته نیز مهم است که تمکن مالی باید به یورو صادر شود و شعبه صادر کننده باید مهر و امضا کرده باشد.
 2. گردش حساب: مبالغ ورودی و خروجی از حساب شما مورد نظر سفارت آلمان نمی باشد. بلکه باید مقدار تراکنشات شما بالا باشد. گردش حسابی که به سفارت تحویل می دهید باید مربوط به 3 ماه اخیر باشد. همچنین باید با نامه تمکن مالی همخوانی داشته باشد. اگر میزان مبلغ تمکن مالی شما بالا باشد و میزان تراکنشات شما پایین باشد عاملی برای ریجکت شدن ویزا شما است . مهاجرت به آلمان از طریق دعوت نامه با داشتن یک گردش حساب مالی مناسب امکان پذیر است.
 3. دعوتنامه: داشتن دعوتنامه قوی یکی از مدارکی است که اگر وجود داشته باشد و فرد متقاضی بتواند از سوی اعضای خانواده، شرکت یا یک نمایشگاه دریافت نماید، می تواند روند دریافت ویزا خود را به راحتی سپری کند. اما تضمینی نیست که با داشتن دعوتنامه به صورت قطعی به شما ویزا تعلق بگیرد. همچنین باید ویژگی های مورد نیاز دعوتنامه دقیق اجرا شده باشد و اطلاعات شخصی دو طرف دقیق بیان شده باشد.
 4. تاریخچه سفری: برای دریافت ویزای آلمان احتیاجی به تاریخچه سفر نیست. اما اگر در پاسپورت خود ویزای معتبری داشته باشید شانس دریافت ویزا آلمان برای شما بالا خواهد بود.

برای دریافت و خرید وقت سفارت المان با دعوتنامه و یا رزرو وقت سفارت آلمان و اطلاع از شرایط گرفتن ویزای آلمان به صورت دقیق تر میتوانید از مشاورین ما کمک بگیرید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

مدارک ویزای آلمان با دعوتنامه

مدارک لازم برای دعوتنامه آلمان احتیاجی به ترجمه ندارند و می توانید اصل مدارک را در زمان وقت سفارت آلمان با خود به همراه داشته باشید. این مدارک برای دریافت دعوت نامه کاری آلمان و یا دعوتنامه عادی عبارتند از:

 • تکمیل شده فرم درخواست ویزای آلمان
 • گذرنامه فعلی متقاضی و باقی گذرنامه ها و ویزاهای قدیمی
 • پرداخت هزینه های درخواست ویزا آلمان و رسید آن
 • سند ازدواج
 • اسناد ملکی
 • نامه اشتغال به کار
 • نامه اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن متقاضی)
 • گردش 3 ماهه حساب متقاضی
 • نامه تمکن مالی
 • رزرو بلیط هتل
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ارائه دعوتنامه معتبر

این مدارک لازم برای سفارت آلمان برای دریافت هر نوع ویزایی است و لازم است که به افیسر پرونده ارجاع داده شود.

در نظر داشته باشید که مدارک لازم برای ویزای آلمان گفته شده برای ویزای با دعوتنامه است و برای اخذ ویزا تحصیلی آلمان یا انواع دیگر ویزا های آلمان نیست. برای گرفتن وقت سفارت المان، از مشاورین ما به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

مدت اعتبار دعوتنامه آلمان

مدت اعتبار دعوتنامه آلمان از زمان ثبت آن حدودا 3 ماه می باشد.

هزینه ویزای آلمان با دعوتنامه

هزینه-ویزای-آلمان-با-دعوتنامه

هزینه های مربوط برای اخذ ویزای توریستی آلمان با دعوتنامه و ویزای یونان و دیگر کشور ها، به موارد مختلفی از جمله رزرو وقت سفارت ایتالیا، رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو هتل، بیمه مسافرتی و…  مربوط می شود. این مبالغ ثابت نیستند و بسته به نوع ویزا و شرایط سفر هر فردی می تواند متفاوت باشد.

به همین سبب نمی توان قیمت و هزینه سفر به آلمان با دعوتنامه به صورت یقم ثابت برای همه افراد بیان کرد. همچنین این مبالغ حتی در صورت ریجکت شدن ویزا باز پس داده نمی شود. زیرا این مبالغ برای بررسی پرونده و مدارک فرد و وقت سفارت از متقاضی دریافت می شود. برای دریافت اطلاعات دقیق در رابطه با هزینه دعوت نامه آلمان میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جمع‌بندی

برای دریافت ویزای المان با دعوت نامه ابتدا باید با داشتن شرایط و تهیه و آماده‌سازی مدارک شخصی خود از سفارت آلمان  وقت سفارت درخواست نمایید. داشتن دعوتنامه یکی از راه هایی است که می تواند روند دریافت ویزا را برای شما راحت تر سازد. برای اطلاع از جزئیات چگونگی راه گرفتن ویزا آلمان با دعوتنامه و شرایط دعوت نامه آلمان به صورت دقیق تر، دریافت فرم دعوتنامه آلمان و ارسال دعوتنامه از آلمان می توانید از کارشناسان با تجربه ویزا هوم مشاوره دریافت نمایید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

سوالات متداول در خصوص ویزا آلمان به همراه دعوتنامه

انواع دعوتنامه آلمان کدامند؟

دعوتنامه ها انواع مختلفی دارند از جمله کاری، توریستی، پزشکی، تجاری و نمایشگاهی.

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوتنامه آلمان چیست؟

کارت شناسایی، فیش حقوقی 3 ماه گذشته، تمبر مالیاتی، پاسپورت، کارت اقامت و... .

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا آلمان کدامند؟

مدارک مورد نیاز عبارتند از: تکمیل شده فرم درخواست ویزای آلمان، گذرنامه فعلی متقاضی و باقی گذرنامه ها و ویزاهای قدیمی، پرداخت هزینه های درخواست ویزا آلمان و رسید آن، سند ازدواج ، اسناد ملکی، نامه اشتغال به کار، گردش 3 ماهه حساب متقاضی، نامه تمکن مالی.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه
نوشتهٔ بعدی
جامع ترین راهنمای ویزای تحصیلی کشورها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم