اخذ ویزای ایتالیا توریستی

برنامه ریزی کردید که این دفعه یک سفر به ایتالیا برید ولی خوب دقیقا نمی دونید باید چطور اقدام کنید؟ برای سفر به ایتالیا فقط کافیه از طریقه گرفتن ویزای توریستی اقدام نمایید. هیچ اطلاعاتی در رابطه با نحوه دریافت ویزا ایتالیا توریستی ندارید؟ نمی دانید چه مدارکی نیاز دارید؟ شرایط لازم برای دریافت ویزا را دارید یا نه؟ این سوالات و سردرگمی ها برای تمام مسافران کاملا طبیعی است. ما برای تک تک این سوالات شما در این مطلب جواب های منطقی و مناسب آوردیم فقط کافیه 5 دقیقه بله درسته 5 دقیقه زمان خود را بگذارید و تا انتها با ما همراه شوید. ما در این مطلب در رابطه با تمام شرایط گرفتن ویزای ایتالیا توریستی صحبت می کنیم.

یکی از کشورهای عضو شینگن که سالانه تعداد بسیاری توریست، علی الخصوص توریستان ایرانی را در خود جای می دهد، مهد فرهنگ، غذاهای خوش طعم و تاریخ اروپا، ایتالیا نام دارد. برای اخذ ویزای ایتالیا توریستی، نیاز به جمع‌آوری مدارک، بررسی شرایط و مراحلی است که دریافت ویزا را برای شما میسر خواهد کرد. هدف از نگارش این مطلب نیز ارائه اطلاعات در این زمینه توسط کارشناسان باتجربه ویزا هوم است. با ما همراه باشید.

اخذ-ویزای-ایتالیا-توریستی

مراحل درخواست ویزای ایتالیا

rule

1. رزرو کردن وقت سفارت

edit

2. جمع‌آوری مدارک ذکر شده

person

3. در روز مشخص شده در سفارت برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری حاضر شوید.

sync

4. دریافت تایید از سوی آفیسر مبنی بر اکسپت شدن ویزای خود

مدت زمان قید شده برای اخذ ویزا معمولا بین 14 الی 25 روز است را منتظر بمانید تا ویزای توریستی شما صادر شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

پس از این که شرایط برای اخذ ویزای ایتالیا را مطالعه کردید، مهم است که به بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا بپردازیم. مدارک قید شده در این بخش می بایست توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. شایان ذکر است که نیازی به تایید مدارک توسط دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

 • پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی
 • کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه ویزا های اخذ شده
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ایتالیا
 • دو قطعه عکس
 • ترجمه و اصل کلیه اسناد ملکی
 • تمکن مالی
 • گردش حساب
 • ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار
 • ترجمه و اصل سوابق بیمه تامین اجتماعی
 • پرینت برگه وقت سفارت ایتالیا
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به همراه واچر هتل
 • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
مدارک-مورد-نیاز-برای-اخذ-ویزای-توریستی-ایتالیا

انواع ویزای توریستی ایتالیا

پرچم-ایتالیا-
 1. ویزای یکبار ورود
 2. ویزای چندبار ورود ( مدت دار )

برای اخذ ویزای چندبار ورود فرد باید حداقل یک یا دو ویزای شینگن داشته باشد و البته لزومی به داشتن ویزای ایتالیا نیست.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا

برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا تضمینی می بایست ابتدا شرایط آن را بررسی کنید. این که آیا شما واجد شرایط دریافت این ویزا هستید یا خیر، اولین قدمی است که در این راه باید بردارید.

تاریخچه سفری مناسب به این معناست که شما به هنگام دریافت ویزا توریستی ایتالیا، به سفارت این کشور اثبات کنید که شما یک توریست هستید. البته نیازی نیست که تاریخچه سفری شما حتما مربوط به کشورهای عضو شینگن باشد.

شایان ذکر است که حتی بدون داشتن تاریخچه سفر می توانید از طریق موسسه ویزا هوم برای دریافت ویزای ایتالیا اقدام نمائید.

تاریخچه-سفری-مناسب-برای-اخذ-ویزای-توریستی-ایتالیا

اخذ ویزای ایتالیا توریستی به همراه دعوتنامه

اگر به دنبال اخذ ویزای ایتالیا توریستی تضمینی  و یا اخذ اقامت ایتالیا هستید، دریافت این ویزا به همراه دعوتنامه به عنوان اخذ ویزای توریستی تضمینی خواهد بود. هر فردی که به همراه دعوتنامه وارد سفارت ایتالیا شود، به این معناست که شانس بیشتری برای دریافت ویزای این کشور و اخذ ویزای شینگن با خود به همراه دارد.

دعوتنامه باید از سوی بستگان درجه یک یا دوستی بسیار آشنا که شما مدارکی مبنی بر اثبات حضور چندین ساله این فرد در زندگی خود دارید، ارسال شود. در دعوتنامه باید مشخصات فرد دعوت کننده به همراه فرد دعوت شونده، محل اقامت فرد دعوت کنند و همچنین مدت زمانی که متقاضی قصد دارد در محل اقامت وی سکونت داشته باشد به طور واضح قید شود. شایان ذکر است که دعوتنامه حتما باید در یکی از دفاتر شهرداری و یا پلیس به تائید برسد.

نکته: همچنین اگر شما از دعوت نامه برخودار نبودید می توانید با استفاده از راهکار هایی  که موسسه ویزا هوم در اختیارتان قرار می دهد ویزای ایتالیا را اخذ کنید.

حال اگر دعوتنامه نداشته باشیم چه؟

بسیاری از متقاضیان جهت اخذ ویزای ایتالیا توریستی، اقوام درجه یک در کشور ایتالیا ندارند. برای این دسته افراد، مواردی که در بخش شرایط دریافت ویزای توریستی ایتالیا قید شد بسیار اهمیت دارد.

اگر شما بتوانید یک تمکن عالی در کنار گردش حساب مناسب و همچنین تاریخچه سفری قوی را به همراه داشته باشید، می توانید به راحتی ویزای توریستی ایتالیا را دریافت کنید. برای دسته افرادی که قصد دارند بدون دعوتنامه به کشور ایتالیا سفر کنند، می بایست محل اقامت خود را به آفسیر اعلام کنند.

رفع ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا و حوزه شینگن توسط ویزا هوم

اگر شما چهار ماه از زمان ریجکت شدنتان می گذرد نگران نباشید چرا که مجموعه ویزا هوم می تواند این مسئله را رفع کند. شما می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین این مجموعه در ارتباط باشید و سؤال های خود را در مورد اخذ این ویزا و ویزای تجاری ایتالیا برطرف نمایید.

هزینه اخذ ویزای توریستی ایتالیا

یکی از مواردی که در رابطه با شرایط اخذ ویزا توریستی ایتالیا باید در ابتدا آن را بررسی کنید، قیمت ویزای توریستی ایتالیا است. در واقع شما باید این موضوع را مد نظر خود قرار دهید که آیا این سفر همخوانی با بودجه اصلی شما دارد یا خیر.

در نظر داشته باشید که در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت نگردد و به اصطلاح ویزای توریستی ایتالیا شما با ریجکتی مواجه شود، مبلغ عودت داده نخواهد شد. برای دسته افرادی که از تاریخچه سفری قوی برخوردار نیستند، نیاز است که این موضوع را مد نظر خود قرار دهند؛ زیرا این دسته از افراد پرونده با ریسک بالایی داشته که ممکن است از سوی سفارت ایتالیا مورد قبول واقع نشود.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

سوالات متداول در خصوص ویزای توریستی ایتالیا

هزینه دریافت ویزای ایتالیا توریستی چقدر است؟

هزینه انجام پروسه صدور ویزای توریستی ایتالیا نسبت به شرایط متغیر است.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس بگیرید.

آیا نیاز است که مدارک اخذ ویزای توریستی ایتالیا را به تاییدیه دادگستری برسانیم؟

برای انجام این کار نیازی به تاییدیه دادگستری نیست و می توان به راحتی تنها با ترجمه مدارک به سفارت مراجعه کنیم.

نکات مهم در رابطه با اخذ ویزای توریستی ایتالیا کدام اند؟

گردش مالی و همچنین تمکن مالی مناسب به عنوان مهمترین نکات در رابطه با اخذ ویزای توریستی ایتالیا می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

19 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید