رفع ریجکتی ویزای آلمان

رفع ریجکتی ویزای آلمان و دلایل آن

ریجکت شدن ویزای آلمان اتفاقی ناخوشایند است که به دلایل مختلفی مثل، عدم اثبات هدف از سفر، عدم اثبات تمکن مالی، نداشتن بیمه مسافرتی و … ممکن است پیش بیاید. رفع ریجکتی ویزای آلمان نیاز به مهارت و تخصص دارد بنابراین توصیه می شود، از مشاورین موسسه مهاجرتی ویزا هوم کمک بگیرید.

با راهنمایی کارشناسان این مجموعه، دیگر نگران این امر نباشید چرا که در رفع ریجکتی ویزای شینگن و کشور های حوزه آن ( از جمله آلمان) تخصص کافی را دارا هستند.

مراحل رفع ریجکتی ویزای آلمان

1. نامه رد درخواست ویزا را با دقت مطالعه کرده و به خصوص دلایل ریجکت شدن را بررسی نمایید.

دانلود نمونه نامه رد درخواست ویزا آلمان

2. مدارک خود را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که معتبر هستند.

3. در صورت رد درخواست ویزای تحصیلی، مدارک تحصیلی خود را مجدداً بررسی نمایید؛ همچنین اطمینان حاصل کنید که مدرک زبان آلمانی را ارائه داده اید.

4. در صورتی که پیشتر از اینها نیز سابقه ریجکت شدن دارید، دلایل رد ویزاهای قبلی خود را برطرف نمایید.

5. در صورتی که مدارک و شرایط خود برای اخذ ویزا را کافی تشخیص می دهید، می توانید، به ریجکت شدن اعتراض کنید.

6. اگر با دلایل رد درخواست ویزا، موافق هستید، می توانید، پس از رفع نواقص و تکمیل مدارک، مجدداً برای ویزای آلمان درخواست بدهید؛ یا در کنار رفع مشکلات، درخواست اعتراض نیز ارسال نموده و ریجکتی را برطرف کنید.

نامه اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان

نامه اعتراض به ریجکتی باید دقیق و کامل باشد. مهم ترین فاکتورهایی که در نگارش این نامه باید در نظر بگیرید، عبارتند از:

 • درج بارکد یا کد شش رقمی ذکر شده در ابلاغیه رد درخواست ویزا
 • ذکر نام، شماره تماس، آدرس، ایمیل و سایر مشخصات
 • درج شماره گذرنامه
 • بیان مواردی که دلایل ریجکت شدن را برطرف کند.
 • اعتراضات ارائه شده باید مستند باشند. مدارک تکراری و غیر مستند، قابل قبول نیستند.
 • نامه به نام متقاضی امضاء شده یا توسط وکیل قانونی وی به سفارت آلمان ارسال گردد.
 • برای افراد زیر سن قانونی، امضای والدین (هر دو) لازم است.

مدت زمان رفع ریجکتی ویزای آلمان

مراحل رفع ریجکتی ویزای آلمانمدت زمان اعتراض به رد درخواست ویزای آلمان، 1 روز تا 1 ماه پس از زمان ریجکت شدن است. برای رفع ریجکتی ویزای آلمان از طریق سفارت باید طی ظرف یک ماه از طریق ایمیل، نامه ای به زبان آلمانی برای افسران ویزا بفرستید. پاسخ نامه اعتراض به ریجکتی، معمولاً پس از 40 روز برایتان ارسال می شود.

ناگفته نماند، در صورتی که بخواهید، پس از تکمیل مدارک، رفع مشکلات و برطرف کردن نواقص پرونده خود مجدداً برای اخذ ویزای آلمان اقدام کنید، 9 ماه بعد از تاریخ ریجکتی باید این کار را انجام دهید.

شرایط رفع ریجکتی ویزای آلمان

با توجه به آنچه در قسمت های قبل گفته شد، برای رفع ریجکتی ویزای آلمان باید شرایط به گونه ای باشد که بتوان، نواقص پرونده را برطرف نمود یا نسبت به رد درخواست، اعتراض کرد. اما اگر به عنوان مثال، مدرک تحصیلی، کافی و معتبر نیست یا متقاضی، سوء پیشینه کیفری دارد، شرایط اعتراض و رفع ریجکتی، طی زمان مشخص (1 ماه پس از تاریخ ریجکت) را نخواهد داشت.

توصیه می کنیم، برای آشنایی بیشتر با شرایط رفع ریجکتی ویزای آلمان از مشاوران مجموعه ویزا هوم کمک بگیرید.

مدارک لازم برای رفع ریجکتی ویزای آلمان

در حالت عادی، رفع ریجکتی ویزا به مدرک خاصی نیاز ندارد؛ اما طبیعتاً در این مرحله باید نواقص و مشکلاتی را که موجب رد درخواست ویزا شده اند، برطرف و در صورت نیاز، مدارک را تکمیل نمایید. یعنی اگر نیاز به سند یا مدرک جدیدی دارید که قبلاً ارائه نداده اید، آن را به ضمیمه درخواست اعتراض خود به سفارت ارسال کنید.

9 مورد از دلایل ریجکتی ویزای آلمان

وکیل رفع ریجکتی ویزای آلمان

پیش از پرداختن به مبحث رفع ریجکتی ویزای آلمان، بهتر است، با دلایل ریجکت شدن آشنا شویم. بسته به نوع ویزا و شرایط متقاضیان، دلایل ریجکت شدن، متفاوت است. در ادامه، مهم ترین علت های عدم قبول درخواست ویزای آلمان را بیان می کنیم:

1. عدم اثبات اهداف سفر

یکی از عوامل موفقیت در پروسه اخذ ویزای آلمان، قانع کردن افسر مهاجرت، در خصوص اهداف سفر است. احتمال دارد که افسر مهاجرت، دلایل را کافی یا مستند تشخیص ندهد. عدم اثبات دلایل سفر به آلمان، موارد زیر را شامل می شود:

 • عدم تحویل همه مدارک لازم
 • پذیرفته نشدن هدف فرد در مدارک ارسالی (مثلاً نداشتن نامه پذیرش دانشگاه برای متقاضیان ویزای تحصیلی)
 • اثبات نشدن روابط خانوادگی (برای کسانی که هدف خود را دیدار اعضای خانواده بیان کرده‌اند)
 • عدم تحویل بلیط رفت و برگشت و مدارک رزرو هتل یا کنسل کردن آنها
 • زمان اعلام شده برای اقامت با زمان مندرج در مرخصی شغلی یا تحصیلی مطابقت ندارد.

2. عدم اثبات تمکن مالی

اثبات توانایی مالی برای پرداخت هزینه های اقامت و برگشت، از شرایط اخذ ویزای آلمان است؛ در نتیجه اگر متقاضی نتواند، با ارائه مدارک کافی و معتبر این مسئله را ثابت کند، ریجکت خواهد شد.

3. ارائه ندادن بیمه درمانی مسافرتی

داشتن بیمه درمانی مسافرتی معتبر برای دریافت هر نوع ویزای آلمان، ضروری است. این بیمه باید حداقل 30 هزار یورو را برای هر نفر پوشش دهد. با توجه به این موضوع، عدم ارائه بیمه مناسب، موجب ریجکتی متقاضی خواهد شد.

+989221550170

4. عدم اعتبار پاسپورت

پاسپورتی که برای درخواست ویزا ارائه می دهید، باید از زمان ورود به کشور آلمان، حداقل 6 ماه اعتبار و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. عدم توجه به این مسئله، همچنین پارگی، مخدوش بودن یا هر آسیب دیگری می تواند، ریجکت شدن فرد را در پی داشته باشد.

5. ارائه ندادن دعوتنامه

افرادی که هدف سفر خود را ملاقات با بستگان یا دوستان مقیم کشور آلمان بیان می کنند، باید از طرف وی دعوتنامه داشته باشند. در غیر اینصورت، درخواست، پذیرفته نخواهد شد.

6. اقامت 90 روزه متقاضی در شینگن طی 6 ماه گذشته

کسانی که ویزای شینگن دارند، نباید در یک بازه زمانی 180 روزه، بیش از 90 روز در این منطقه حضور داشته باشند؛ در نتیجه اگر متقاضی درخواست ویزای آلمان، در طول 6 ماه گذشته، بیش از 90 روز در یکی از کشورهای شینگن اقامت داشته، ریجکت می شود.

7. داشتن هشدار امنیتی

چنین هشداری به این معناست که فرد، تهدیدی برای جامعه به شمار می رود؛ در نتیجه اگر شرایط یا رفتار گذشته متقاضی به گونه ای باشد که امنیت اجتماعی، سلامت جامعه یا سیاست عمومی را تهدید کند، احتمال ریجکتی وی وجود دارد.

8. پرداخت نکردن هزینه های ویزا

پرداخت نشدن هزینه‌های ویزا، یکی از دلایل اصلی رد شدن درخواست ویزا است. برای رفع این مشکل، لیست هزینه‌ها را بررسی و نسبت به پرداخت کامل آنها اقدام کنید.

9. اطلاعات غلط

ورود اطلاعات نادرست در درخواست ویزا می‌تواند منجر به رد شدن آن شود. برای جلوگیری از این مشکل، صحت و درستی تمام اطلاعات خود را به دقت بررسی کنید.

لازم به ذکر است، در صورتی که پروسه اخذ ویزای آلمان را به ویزا هوم بسپارید، هیچ یک از موارد بالا پیش نیامده و احتمال ریجکت شدن شما بسیار کم خواهد بود.

دلایل ریجکت ویزای کاری آلمان

علاوه بر عدم اثبات تمکن مالی و ثابت نشدن هدف سفر، دلایل زیر نیز باعث ریجکتی ویزا آلمان خواهند شد:

 • نداشتن مهارت کافی در شغلی که برای آن تقاضا داده اید.
 • عدم ارائه رزومه کاری قوی
 • عدم پذیرش پیشنهاد شغلی ارسال شده برای شما از سمت سفارت آلمان
 • داشتن سوء پیشینه کیفری
 • ارائه مدارک ناقض، نامعتبر یا اشتباه

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آلمان

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آلمان

دلیل رد درخواست ویزای تحصیلی آلمان بسته به مقطع تحصیلی و مرکز آموزشی متفاوت است؛ اما مهم ترین علت های این اتفاق عبارتند از:

 • ناقص بودن مدارک تحصیلی تحویل داده شده به سفارت
 • مدارک فارغ التحصیلی مربوط به مراکز نامعتبر باشند.
 • پذیرش از دانشگاه های نامعتبر
 • نداشتن تمکن مالی
 • سوء پیشینه
 • نداشتن مدرک زبان معتبر با سطح تعیین شده توسط دانشگاه مقصد
 • گپ تحصیلی یا نداشتن شرایط سنی ورود به دانشگاه مقصد
 • ارائه ندادن انگیزه نامه قوی
 • مصاحبه ضعیف در سفارت آلمان
 • خطا یا اشتباه در فرم درخواست ویزای تحصیلی آلمان
 • داشتن وجهه شخصیتی نامعقول در شبکه های اجتماعی

رفع ریجکتی ویزای آلمان از طریق وکیل

بهترین روش برای رفع مشکل رد درخواست ویزا، کمک گرفتن از یک وکیل رفع ریجکتی ویزای آلمان است. مجموعه ویزا هوم از وکلای خبره و مجرب بهره برده، برطرف نمودن ریجکتی را تضمین می کند. این وکلا از قوانین مهاجرت به آلمان، اخذ ویزا، رفع ریجکتی، نحوه نگارش نامه اعتراض و مواردی از این قبیل اطلاع دارند و با انجام اقدامات لازم، مشکل را حل خواهند نمود.

+989221550170

هزینه رفع ریجکتی ویزای آلمان

رفع ریجکتی ویزای آلمان از طریق سفارت و ارسال نامه اعتراض، هزینه خاصی ندارد؛ اما اگر از طریق وکیل اقدام کنید، بسته به نوع ویزا، دلایل ریجکت شدن و سایر شرایط، باید هزینه ای را به وکیل پرداخت کنید. ما به شما اطمینان می دهیم که ویزا هوم، مناسب ترین هزینه را برای رفع ریجکتی ویزای آلمان در نظر گرفته است. در عوض پرداخت هزینه، خیال شما از بابت دریافت ویزا راحت خواهد بود. در نظر داشته باشید که اگر درخواست ویزای آلمان شما رد شود، هزینه ویزا قابل برگشت داده نمی شود.

مشاوره رایگان رفع ریجکتی ویزای آلمان توسط ویزا هوم

مشاور رفع ریجکتی ویزای آلمان، به شما کمک می کند که در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، به هدف خود دست یابید. خبر خوب این است که مشاوره اولیه ویزا هوم برای رفع ریجکتی، رایگان می باشد. با همیاری این مجموعه مشکلات رفع ریجکتی ویزای آلمان به صفر خواهد رسید. همچنین برای تعیین وقت سفارت آلمان نیز می توانید از مشاوران ویزا هوم راهنمایی بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
رفع ریجکتی ویزای شینگن
نوشتهٔ بعدی
هزینه ارز دولتی برای مسافران در سال 1403 چقدر است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم