ریجکتی-ویزای-شینگن

رفع ریجکتی ویزای شینگن

برای مهاجرت به کشورهای دیگر باید درخواست ویزا دهید و پس از دریافت ویزا می توانید به کشور مورد نظر سفر کنید. اگر قصد سفر یا مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارید باید تقاضای ویزای شینگن دهید. یکی از سخت‌ترین اتفاق ها برای متقاضیان ریجکتی ویزای شینگن است. ریجکت شدن ویزا دلایل متعددی دارد، گاهی می توان به آن اعتراض نمود و گاهی اعتراض نیز رد می شود. در ادامه به دلایل ریجکت شدن و چگونگی رفع ریجکتی می پردازیم.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

دلایل ریجکتی ویزای شینگن

ریجکت شدن به معنای رد شدن ویزا است. به این معنا که شما اجازه ورود به کشور مورد نظر را نخواهید داشت. ریجکت شدن اتفاقی ناراحت‌کننده است که می تواند تمام برنامه ریزی شما را برای یک سفر کاری یا تفریحی به هم بریزد. متأسفانه در سال های اخیر میزان ریجکت شدن ویزای شینگن افزایش یافته است. اما این ریجکت شدن ها دلایل متعددی دارد به این معنا که هدف سفر شما برای آفیسر سفارت مورد تایید نمی باشد. دلایل ریجکتی عبارتند از:

 • مورد تایید نبوده محل اقامت
 • مورد تایید نبودن شرایط اقامت
 • عدم اطمینان مسئول سفارت از برگشت فرد متقاضی به کشور خود
 • نقص پرونده و مدارک مربوطه
 • نداشتن ویزاهای قبلی شینگن
 • عدم تمکن مالی مناسب
 • نداشتن بیمه مسافرتی مناسب
 • جعلی بودن مدارک ارائه شده
 • فعالیت های مجرمانه در حال حاضر یا گذشته
 • گذرنامه نامعتبر
 • گذرنامه آسیب دیده
 • دعوت نامه نامعتبر
 • سن متقاضی (گاهی اگر فرد متقاضی زیر 30 سال سن داشته باشد ویزا را ریجکت می کنند، زیرا تردید در بازگشت فرد به کشور مبدا وجود خواهد داشت.)

 

نامه اعتراضی رفع ریجکتی ویزای شینگن

نامه-اعتراضی-رفع-ریجکتی-ویزای-شینگن

برای رفع ریجکتی ویزای شینگن بهتر است مدارک ناقص خود را تکمیل نمایید. طبق نامه ای که به شما ارسال می شود دلیل ریجکت شدن شما بیان شده است. بهتر است به بند مورد نظر توجه کنید و مدارک رفع ریجکتی ویزای شینگن را که مورد نظر آفیسر است تهیه نمایید. در ادامه بهتر است نامه ای نیز برای رفع ریجکتی بنویسید که بهتر است نامه اعتراضی شما شامل موارد زیر باشد:

 • اطلاعات شخصی: نام، نام خانوادگی، محل تولد، شماره گذرنامه، آدرس پستی و ایمیل.
 • زمان دقیق ریجکت شدن ویزای شینگن: باید بلافاصله پس از درج اطلاعات فردی باشد.
 • علت ریجکت شدن ویزا: باید عینا همان مواردی که در ویزا آورده شده است بیان شود.
 • دلایل و توضیح فرد متقاضی برای به وجود آمدن اشتباه برای ریجکت شدن ویزا: مهم ترین بخش در نامه این بخش است. زیرا باید دلایل درست و قانع کننده ای برای آفیسر بیان شود. باید دلایل را به وضوح بیان کنید که چرا ریجکت شدن ویزای شما اشتباه بوده است. و تقاضای بررسی دوباره دهید.

 

رفع ریجکتی ویزای کشور های حوزه شینگن

رفع ریجکتی ویزای آلمان

3 دسته مسافرینی هستند که از سفارت آلمان درخواست ویزا می کنند:

 1. مسافرینی که می خواهند اعضای خانواده یا دوستان خود را ببینند و دعوت نامه دریافت کرده اند و ریجکت شده اند.
 2. متقاضیانی که قصد پناهندگی و برنگشتن به کشور مبدا را دارد و دعوت نامه های نمایشگاهی دریافت نموده اند.
 3. افرادی که دعوت نامه نمایشگاهی دارند یا در شرکتی در آلمان دعوت نامه دریافت کرده اند و قصد خرید از شرکت ها را دارند.

دلایل ریجکت شدن ویزای مسافرین آلمان اصولا شامل موارد زیر می شود:

بند2: هدف و محل استقرار مسافر توجیه مناسب و قابل قبولی ندارد و مورد تایید سفارت آلمان نیست.

بند4: فرد متقاضی نمی تواند از پس هزینه های سفر و اقامت خود بر بیاید و مشکل مالی است.

بند10: مدارک ارائه شده توسط متقاضی برای هدف سفر و محل استقرار فرد مورد اعتماد نیست.

بند13: مدارک کافی جهت بازگشت متقاضی به کشور خود وجود ندارد و برای بازگشت متقاضی به کشور خود مورد تردید است.

همه موارد بیان شده را می توان با تکمیل و ارائه مدارک کافی برطرف نمود اما هر کدام از این موارد را باید با کمک کارشناسان و متخصصین این زمینه برطرف نمود و مدارک مورد نظر و جدید را جهت تایید نظر سفارت ارائه نمود.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

رفع ریجکتی ویزای فرانسه

رفع-ریجکتی-ویزای-فرانسه

دلایل ریجکت شدن ویزای فرانسه از نظر سفارت فرانسه اصولا بندهای 4،10و 13 است. در این بندها اشاره می شود به مسئله تمکن مالی متقاضی که مناسب و کافی نیست، عدم توجیه آفیسر از هدف سفر و محل اقامت مسافران و تردید از بازگشت مسافرین به کشور خودشان. البته بند 10 می تواند به این دلیل باشد که شما چند هتل را رزرو کرده اید و چندین بلیط هواپیما را تهیه نموده اید.

راههای رفع ریجکتی ویزای شینگن و پروسه رفع ریجکتی ویزای ایتالیا و فرانسه و دیگر کشورها به یک صورت است و اعتراض به ریجکتی ویزا در هر مورد می تواند متفاوت باشد. باید با کارشناسان مشورت کنید و مدارک مورد نظر سفارت را تهیه نمایید تا بتوانید اعتراض خود را اعلام کنید.

 

رفع ریجکتی ویزای اسپانیا

موارد ریجکت شدن پرونده ویزای اسپانیا به بندهای 2، 3، 4، 10، 12و 13 بر میگردد. این موارد به عدم بازگشت مسافر به کشور مبدا، عدم تمکن مالی مناسب، مشخص نبودن یا عدم تایید محل استقرار مسافر و بلیط هواپیما آن ها اشاره دارد.

کسانی که هدف اصلی آن ها سفری توریستی بوده یا دعوت نامه دارند اخذ ویزای ایتالیا و مدارک آن ها واقعی می باشد و بدون نقص است و یا سابقه سفر در حوزه شینگن را دارند، شانس بیشتری دارند که بتوانند به ریجکت شدن خود اعتراض نمایند و ریجکتی ویزای آن ها رفع شود.

برای رفع ریجکتی ویزا باید شرایط رفع ریجکتی ویزای شینگن و مدارک مورد نظر آفیسر را که به دلیل وجود یا عدم وجود آن ها ریجکت شده است را تهیه نمود و به سفارت ارائه نمایید. در این زمینه متخصصین مجموعه ویزا هوم میتوانند به شما مشاوره ارائه دهند.

 

رفع ریجکتی ویزای یونان

رفع-ریجکتی-ویزای-یونان

اگر سفارت یونان ویزا را ریجکت نماید افراد باید ظرف مدت 2 ماه اقدام به تکمیل پرونده و اعتراض به ریجکت شدن نمایند. اما بهتر است که مدت کوتاه تری را در نظر بگیرید.

دلایل ریجکت شدن ویزا یونان عبارتند از:

بند2: محل اقامت و هدف سفر

بند3: مشکل مالی و عدم تمکن مالی

بند 8: اطلاعاتی را که فرد متقاضی ارائه نموده است توجیهی برای هدف سفر و محل استقرار ندارد و اصولا این به دلیل رزرو هتل در چندین شهر است و از چندین فرودگاه بلیط تهیه نموده اید.

بند9: تردید در بازگشت مسافر به کشور خود و ماندن در حوزه شینگن.

برای رفع ریجکتی ویزای یونان بهتر است ظرف مدت 2 ماه اقدام به اعتراض نمایید. باید ابتدا دلیل ریجکتی خود را در نامه ارسالی دریافت نمایید و پس از بررسی و کمک از متخصصین در این زمینه مدارک را کامل کنید و مجددا از سفارت تقاضای ویزا نمایید.

 

مدت زمان رفع ریجکتی ویزای شینگن

در قوانین هیچ سفارتی نوشته نشده است که دقیقا چه زمانی پس از ریجکت شدن مهلت دارید که نامه اعتراضی خود را ارسال نمایید. اما بنا بر تجربه ای که افراد متخصص در این زمینه دارند بهتر است نهایتا 1 الی 2 ماه پس از دریافت نامه ریجکتی اقدام به تهیه مدارک و ارسال نامه اعتراضی نمایید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

جمع‌بندی

برای مهاجرت به کشورهای مختلف یا سفر توریستی، باید از آن کشور ویزا دریافت نمایید. ویزا به شما اجازه ورود به کشور را می دهد. اما گاهی بنا به دلایلی ویزا ریجکت می شود. ریجکت شدن ویزا دلایل متعددی دارد و باید با دانستن دقیق علت ریجکت شدن، اقدام به تهیه مدارک و نوشتن نامه اعتراضی برای رفع ریجکتی ویزا نمایید.

برخی از افراد برای اینکه این مسیر را بهتر طی کنند از وکیل رفع ریجکتی ویزای شینگن کمک می گیرند. برای رفتن مراحل رفع ریجکتی ویزا بهتر است از متخصصان در زمینه ویزا و مهاجرت استفاده نمایید. ویزا هوم یکی از باتجربه ترین مجموعه هایی است که شما را در رفع ریجکتی انواع ویزای توریستی فرانسه و دیگر کشورها و دیگر ویزاها همراهی می کند و می تواند به مشاوره ارائه دهد تا مسیر خود بدون مشکل و به راحتی طی کنید.

 

سوالات متداول در خصوص ریجکت شدن ویزا شینگن

بهترین وقتی که می توانیم مجددا پس از ریجکت شدن اقدام به دریافت ویزا شینگن نماییم چه زمانی است؟

قانون نوشته شده ای در این زمینه وجود ندارد. اما اگر پس از ریجکت شدن نامه اعتراضی نوشتید و همچنان ویزا به شما تعلق نگرفت بهتر است پس از گذشت 6 ماه مجددا اقدام به دریافت ویزا نمایید.

نامه اعتراضی تجدید نظر باید شامل چه مواردی باشد؟

اطلاعات شخصی، زمان دقیق ریجکت شدن ویزای شینگن، علت ریجکت شدن ویزا، دلایل و توضیح فرد متقاضی برای به وجود آمدن اشتباه برای ریجکت شدن ویزا.

دلایل ریجکت شدن ویزا شینگن چیست؟

مورد تایید نبوده محل اقامت، مورد تایید نبودن شرایط اقامت، عدم اطمینان مسئول سفارت از برگشت فرد متقاضی به کشور خود، نقص پرونده و مدارک مربوطه، نداشتن ویزاهای قبلی شینگن، عدم تمکن مالی مناسب، نداشتن بیمه مسافرتی مناسب.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ بعدی
ویزای آلمان با دعوتنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم