وقت سفارت بلژیک

وقت سفارت بلژیک

آیا قصد سفر به بلژیک را دارید و نمی دانید چگونه وقت سفارت بگیرید؟ آیا مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت بلژیک را نمی دانید؟ نگران نباشید. ما در ادامه به بررسی کامل روند تعیین وقت می پردازیم. ویزا هوم وقت سفارت کشور بلژیک را در کمترین زمان برای شما اخذ می کند.

انواع وقت سفارت بلژیک

دو نوع وقت سفارت عادی و فوری را می توان از کارگزاری سفارت بلژیک درخواست کنید. با اخذ وقت عادی می توانید بعد از 10 الی 15 روز در سفارت حاضر شوید.  اما با در وقت سفارت فوری شما با پرداخت هزینه ی بیشتر در مدت زمان کوتاه تری به سفارت بلژیک  مراجعه می کنید. سیستم وقت دهی VFS به صورت اتوماتیک وار وقت سفارت عادی را برای شما انتخاب می کند و شما باید گزینه فوری را قبل از شروع درخواست وقت انتخاب کنید. عادی و یا فوری بودن وقت، به هدف و تاریخ سفر شما بستگی دارد.

شرایط دریافت وقت بلژیک به صورت فوری

افرادی که باید سریعا ویزا دریافت کنند و به کشور بلژیک سفر کنند باید وقت فوری سفارت بلژیک را دریافت کنند. شما می توانید برای 5 تا 7 روز آینده با انتخاب گزینه ی فوری وقت قرار ملاقات بگیرید. برای اخذ وقت سفارت بلژیک به صورت فوری باید هزینه ی بیشتری پرداخت کنید.

نحوه گرفتن وقت سفارت بلژیک

 1. ابتدا در سایت کارگزاری سفارت بلژیک VFS یک حساب کاربری ایجاد کنید.
 2. سپس به حساب کاربری خود وارد شوید.
 3. بعد در بین تاریخ های موجود یک وقت سفارت رزرو کنید.
 4. هزینه وقت سفارت را پرداخت کنید.
 5. حال باید منتظر بمانید تا تأییدیه وقت سفارت به ایمیل شما ارسال گردد.

سیستم تعیین وقت آنلاین وزارت امور خارجه بلژیک

مراحل دریافت وقت سفارت بلژیک به صورت آنلاین شده است و پروسه اخذ وقت سفارت این کشور به نسبت دیگر کشورهای عضو شینگن آسان تر انجام می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به اخذ ویزای شینگن می توانید با مشاوران ویزا هوم تماس حاصل فرمایید.

 کارگزار سفارت بلژیک در ایران، شرکت VFS است و شما برای وقت سفارت بلژیک باید از طریق سایت VFS اقدام کنید و بعد از آن در تاریخ مشخص شده برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به صورت حضوری به آدرس این شرکت مراجعه کنید.

وقت سفارت بلژیک بین 5 تا 15 روز مشخص می شود و در روز ملاقات باید مدارک را کامل ارائه دهید.

مدارک لازم وقت سفارت بلژیک

برای تعیین وقت سفارت بلژیک فقط به یک پاسپورت معتبر نیاز است. و به طور کلی برای رزرو وقت سفارت بلژیک باید به صورت آنلاین اطلاعات زیر را وارد کنید.

 • شهر محل سکونت
 • کشوری که قصد بازدید از آن را دارید.
 • مشخص کردن مرکز کارگزاری
 • نوع قرار ملاقاتی که درخواست دارید.
مدارک لازم وقت سفارت بلژیک

وقت سفارت بلژیک چقدر طول میکشد ؟

پس از ثبت درخواست در سایت، بین 10 تا 15 روز زمان نیاز است تا سفارت به شما وقت بدهد. اگر قصد سفر به کشور بلژیک را دارید باید از دو ماه قبل برای دریافت ویزا اقدام کنید.

لغو وقت سفارت بلژیک

شما می توانید قرار ملاقات خود را تا دو روز قبل از تاریخ حضور در کارگزاری بدون پرداخت هزینه ای، 2 بار تاریخ آن را تغییر دهید و یا آن را لغو کنید. دقت داشته باشید اگر برای لغو و یا تغییر وقت سفارت بلژیک دیرتر از این زمان اقدام کنید، هیچ هزینه ای به شما عودت داده نمی شود.

همچنین اگر شما در روز ملاقات با سفارت حضور پیدا نکنید، وقت شما از بین رفته است و شما باید مجددا تمامی مراحل وقت سفارت بلژیک را با پرداخت هزینه طی کنید.

هزینه گرفتن وقت سفارت بلژیک

اگر خودتان برای اخذ وقت سفارت بلژیک اقدام کنید باید 32 یورو هزینه بپردازید. البته به غیر از این مبلغ، سایت VFS برای رزرو وقت سفارت بلژیک مبلغ 200 هزار تومان نیز از شما دریافت می کند. که این مبلغ بعد از حضور در روز ملاقات در کارگزاری به شما عودت داده می شود.

کارگزاری بلژیک در تهران

با توجه به اطلاعیه ای که سفارت بلژیک در تاریخ 2 سپتامبر 2018 صادر کرد، برای تحویل مدارک و قرار ملاقات باید به کارگزاری VFS GLOBAL مراجعه کنید.
آدرس: تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، مرکز هروی سنتر، طبقه ۴
ساعت کاری: از یکشنبه تا پنجشنبه، ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر

مهم ترین دلیل ریجکتی ویزا در سفارت بلژیک

ویزای بلژیک انواع مختلفی دارد که با توجه به دلیل سفر شما، برایتان صادر می گردد و در صورت یکسان نبودن نوع ویزا با نوع سفر، درخواستتان ریجکت شود.

در ادامه انواع ویزاهای بلژیک را برایتان معرفی کرده ایم:

ویزاهای کوتاه مدت کشور بلژیک عبارتند از: دیدار از خانواده، ورزشی، نمایشگاهی، تجاری، توریستی

ویزاهای بلند مدت عبارتند از: ویزای تحصیلی، پیوست، کاری، ازدواج و غیره

حال شما باید با توجه به نوع ویزای خود برای وقت سفارت بلژیک اقدام کنید و پس از تعیین وقت سفارت، همراه با مدارک به کارگزاری سفارت و یا سفارت مراجعه کنید.

نکات ضروری وقت سفارت بلژیک

 • در روز قرار ملاقات سعی کنید 10 دقیقه زودتر در محل حضور پیدا کنید.
 • پول نقد به همراه داشته باشید. اکثر کشورهای حوزه شینگن به صورت نقدی هزینه های ویزا را دریافت می کنند. پس حداقل 100 دلار با خود به همراه داشته باشید.
 • لباس آراسته و رسمی بپوشید.
 • وسایل غیر مجاز مانند سلاح گرم و سرد، وسایل اتش زا، تیز و برنده با خود به همراه نداشته باشید.
 • کیف و وسایل الکترونیکی را با خود به سفارت نبرید

ویزاهوم بهترین مجموعه برای اخذ وقت سفارت بلژیک

اگر شما هم قصد گرفتن وقت از سفارت بلژیک را دارید، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان در این زمینه مشورت کنید. همچنین شما می توانید برای دریافت هرگونه اطلاعات راجع به اخذ ویزای توریستی کانادا و کشورهای دیگر از مشاوران ما کمک بگیرید.

 برای آگاهی از نحوه وقت سفارت و قیمت رزرو وقت می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران با تجربه ویزاهوم تماس بگیرید. ویزا هوم با بیش از ده سال سابقه درخشان در امر مهاجرت، شما را در امور اخذ ویزا، مهاجرت کاری و تحصیلی و… یاری می کند.

5/5 - (1 امتیاز)