شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

آیا فکر میکنید اخذ ویزای تحصیلی آمریکا کاری دشوار و سخت است؟ مجموعه ویزا هوم با ارائه راهنمایی‌های جامع و کامل، شما را در مسیر اخذ ویزای تحصیلی آمریکا هدایت می‌کند. کارشناسان مجرب ویزا هوم، در هر مرحله از فرایند اخذ ویزا، از تکمیل فرم‌های درخواست تا آمادگی برای مصاحبه، همراه شما خواهند بود. همچنین، با ارائه مشاوره‌های تخصصی و یاداوری نکات اصلی، شانس شما را برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا  افزایش می‌دهند.

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا
اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

آیا فکر میکنید اخذ ویزای تحصیلی آمریکا کاری دشوار و سخت است؟ مجموعه ویزا هوم با ارائه راهنمایی‌های جامع و کامل، شما را در مسیر اخذ ویزای تحصیلی آمریکا هدایت می‌کند. کارشناسان مجرب ویزا هوم، در هر مرحله از فرایند اخذ ویزا، از تکمیل فرم‌های درخواست تا آمادگی برای مصاحبه، همراه شما خواهند بود. همچنین، با ارائه مشاوره‌های تخصصی و یاداوری نکات اصلی، شانس شما را برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا  افزایش می‌دهند.

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا برای دانشجویان

اخذ ویزای تحصیلی هلند و آمریکا به ویژه برای ایرانیان سخت است و شرایط خاص خود را نسبت به دیگر کشور ها دارد. شرایط کلی و عمومی که برای تحصیل در آمریکا باید داشته باشید به شرح زیر است:

 • سطح زبان آیلتس 6 به بالا
 • تمکن مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه و زندگی برای یک سال
 • قبولی در آزمون های ورودی
 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه 
 • فرم تایید پذیرش تحصیلی آمریکا
 • ارائه اصل سند ازدواج (در صورت تاهل)

در ادامه به شرایط اخذ ویزای تحصیلی دوره های مختلف می پردازیم:

شرایط انواع ویزای تحصیلی آمریکا برای دانشجویان

برای ورود به آمریکا ابتدا باید ویزا دریافت کرد. نوع ویزا به هدف متقاضی از سفر به آمریکا، بستگی دارد. ویزای سفر به آمریکا می تواند غیر مهاجرتی برای اقامت موقت باشد یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم باشد.

انتخاب نوع ویزای تحصیلی به دوره تحصیل و نوع دانشگاه و مؤسسه ای که قصد تحصیل در آن را دارید، بستگی دارد. سه نوع ویزای تحصیلی آمریکا برای دانشجویان متقاضی عبارتند از:

اخذ ویزای تحصیلی در کشور آمریکا

این نوع ویزا برای دوره های تحصیلی طولانی مدت که بیشتر از 6 ماه طول می کشد، می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در کالج و دانشگاه های آمریکا را دارند باید برای اخذ این ویزا اقدام کنند. دانشجویان بین المللی میتوانند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود برای اخذ ویزای F2 درخواست دهند.

دوره های تحصیلی کوتاه مدت موقت، متناسب با محل دعوت کننده و نوع دوره تحصیلی شامل ویزایB1 می شوند. متقاضیان برای دریافت ویزا باید بعد از دریافت l-20 فرم DS-160 را کامل کنند.

شرایط گرفتن ویزا دانشجویی آمریکا برای کالج

امکان تحصیل در کالج های آمریکا برای متقاضیان بین المللی مهیا است. در آمریکا بیشتر از 3 هزار کالج و دانشگاه وجود دارد که افرادی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند می توانند برای دریافت پذیرش از آنها اقدام کنند.

 یکی از اهداف کسانی که قصد تحصیل در کالج های آمریکا را دارند این است که تخصص و دانش کافی را برای ورود سریع و مستقیم به بازار کار را فراگیرند. گاهی نیز افراد برای ورود به دانشگاه جهت تحصیل در  مقطع کارشناسی باید آمادگی لازم را کسب کنند و دوره ی تحصیلی را در کالج بگذرانند.

در آمریکا کالج های متنوعی وجود دارد که هزینه و طول تحصیل با هدف متقاضی بستگی دارد. به طور مثال افرادی که برای کسب آمادگی پیش از ورود به دانشگاه های آمریکا برای کسب شرایط لازم و سطح زبان مورد نظر به تحصیل در کالج می پردازند، طول تحصیل حدود یک سال می باشد. اما افرادی که قصد فراگیری تخصص را دارند 2 الی 3 سال مشغول به تحصیل در کالج های آمریکا می باشند.

حداقل معدل برای تحصیل در آمریکا

شرط حداقل معدل برای تحصیل در امریکا به مدارس، دانشگاه یا کالجی که قصد دارید برای پذیرش به ان درخواست دهید، بستگی دارد. برخی از دانشگاه های برتر شرط معدل 3.5 به بالا را برای پذیرش دانشجو وضع کرده اند و برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش برتر شرط معدل 2.5 و یا 2.0 را برای پذیرش دانشجویان معین کرده اند.

اما این معدل موجب می شود شما از برنامه های کمک مالی و بورسیه تحصیلی را از دست بدهید. سیستم محاسبه ی معدل در آمریکا با ایران متفاوت است و در آمریکا معدل در بازه ی 0 الی 4 محاسبه می شود و به صورت زیر است:

 • نمره 4 در معدل نمرات(GPA) آمریکا: 16 الی 20
 • نمره 3 در معدل آمریکا:14 الی 15.99
 • نمره 2 در معدل آمریکا: 12 الی 13.99
 • نمره 1 در معدل آمریکا: 10 الی 11.99
 • نمره 0 در معدل آمریکا: نمره زیر 10
حداقل معدل برای تحصیل در آمریکا

شرایط سنی تحصیل در آمریکا

یکی از شرایط ویزای تحصیلی آمریکا، گپ تحصیلی و شرایط سنی است. برای تحصیل در مدارس آمریکا متقاضی باید سن بین 4 تا 18 سال داشته باشد. همچنین شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی 25 سال است. شرایط سنی برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد 31 سال و در مقطع دکتری 40 سال است.

شرط تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی در آمریکا

یکی از مدارک مهم برای اخذ ویزای تحصیلی در آمریکا، مدرک اثبات میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا است. برای اخذ ویزای تحصیلی شما باید ثابت کنید که از عهده ی هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا برمی آیید.

میزان تمکن مالی به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و دانشگاهی که پذیرش شده اید بستگی دارد. بنابراین میزان تمکن مالی برای تحصیل در آمریکا شهریه و هزینه ی یک سال تحصیل در آمریکا و همچنین هزینه های زندگی در آن می باشد.

تمکن مالی ویزای تحصیلی آمریکا در دانشگاه های مختلف:

تمکن مالی تحصیلی آمریکا

نام دانشگاه

تقریبا 17131 تا 70231 دلار

آمریکن

تقریبا  48116 تا 51289 دلار

یوتا

تقریبا  21500 تا 81000 دلار

SMU

تقریبا  31691 تا 37773 دلار

UNT

تقریبا  18750 تا 75000 دلار

واشنگتن

تقریبا  23800 تا 29397 دلار

تگزاس

تقریبا  60671 تا 103649 دلار

نیویورک (NYU)

تقریبا  46179 دلار

UML

تقریبا  45637 دلار

بوفالو

تقریبا  37100 تا 40900 دلار

ایالتی تگزاس

تقریبا  48743 تا 49160 دلار

ایلینوی

تقریبا  44108 تا 48552 دلار

 استونی بروک

تقریبا  48526 تا 61306 دلار

آلاباما

تقریبا  42590 تا 64000 دلار

کانکتیکات

تقریبا  27500 تا 30500 دلار

ایالتی وبر

تقریبا  39000 تا 41800 دلار

میزوری

تقریبا  80312 دلار

چپمن

تقریبا  45500 تا 56400 دلار

کارولینای جنوبی

تقریبا  38294 تا 57500 دلار

ایالتی جورجیا

دریافت ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

پذیرش در دانشگاه های آمریکا برای تحصیل نیاز به مدرک زبان دارد اما شما میتوانید به نحوه دیگری بدون مدرک زبان پذیرش بگیرید.

شما میتوانید در ابتدا برای فراگیری زبان انگلیسی در دانشگاه اقدام کنید و پس از فراگیری زبان در آن دانشگاه و دریافت مدرک، برای تحصیل در رشته مورد علاقه خود در همان دانشگاه اقدام نمایید.

شما میتوانید همین حالا درخواست مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا بدهید.

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا مراحلی دارد که ترتیب و نحوه این مراحل ویزای تحصیلی آمریکا به کنسولگری آمریکا و سفارت آمریکا بستگی دارد. برای اخذ ویزای امریکا ابتدا باید از دانشگاه یا وسسه آموزشی در آمریکا پذیرش بگیرد. سپس به تکمیل درخواست ویزای سوم بپردازد. در مرحله بعد وقت مصاحبه ی خود را رزرو کند و همه ی مدارک مورد نیاز را جمع آوری کند.

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

از مدارک لازم برای سفارت آمریکا ویزای دانشجویی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه آن ها
 • ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل مورد نیاز برای هر مقطع تحصیلی
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه رزومه انگلیسی
 • ارائه توصیه نامه اساتید
 • حداقل 3 توصیه نامه برای مقطع فوق لیسانس و حداقل 4 توصیه نامه برای مقطع دکتری
 • ارائه انگیزه نامه قوی تحصیلی
 • ارائه تأییدیه مقالات داخلی و ISI برای مقطع فوق لیسانس و دکتری
 • ارائه پروپوزال تحقیقاتی قوی در رشته انتخابی
 • ارائه تمکن مالی مناسب( برای دانشگاه ها یک سال شهریه به همراه 18000 تا 20000 دلار)
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه و ارائه پذیرش اساتید دانشگاه های مورد نظر در مقطع فوق لیسانس و دکتری
 • ارائه سوء پیشینه و ارائه گواهی نامه سلامت
 • ارائه اجاره نامه و بیمه نامه

هزینه ویزای تحصیلی آمریکا

برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و آمریکا باید هزینه هایی را به سفارت آمریکا پرداخت کرد. Sevis fee برای ویزا های F و M، 350 دلار و برای ویزاهای J، 220 دلار می باشد. همچنین هزینه ی سابمیت فرم DS-160 برای ویزاهای F،  Mو J ، 185 دلار است و هزینه گرفتن وقت سفارت آمریکا، 35 دلار آمریکا می باشد.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی امریکا

پس از انجام مصاحبه مهاجرت تحصیلی آمریکا، اگر پرونده شما وارد مرحله بک گراند چک امریکا شود، با توجه به شرایط پرونده متقاضی ممکن است مدت زمان صدور ویزای تحصیلی امریکا یک هفته تا چندین ماه به طول انجامد. اخذ ویزای تحصیلی آمریکا ممکن است 8 ماه یا بیشتر زمان ببرد.

ویزای تحصیلی عموما تا پایان دوره تحصیلی اعتبار دارد. ویزای دانشجوی F، یک سال اعتبار دارد. همچنین بعد از پایان این مدت می توان ویزا را تمدید کرد. برای دریافت وقت سفارت ویزای تحصیلی آمریکا نیز میتوانید با مشاوران حرفه ای ما تماس بگیرید.

افزایش شانس ویزای تحصیلی آمریکا

با تصویب قانون منع مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل برای اتباع یازده کشور مسلمان، از جمله ایران، چالش‌های زیادی را برای دانشجویان و خانواده‌ هایشان ایجاد کرد. این قاونو سبب کاهش دریافت ویزای تحصیلی آمریکا شد.

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به شانس بستگی ندارد. آنچه که اغلب به عنوان “شانس” شناخته می‌شود، در واقع ارائه مدارک و مستندات دقیق، کامل و متقاعد کننده به سفارت و افیسر آمریکا است.

اگرچه شرایط سیاسی ممکن است تا حدی بر روند صدور ویزا تاثیرگذار باشد، ارائه مدارک کافی که شما را به عنوان دانشجویی متعهد و واجد شرایط معرفی کند، نقش مهمی در جلب نظر افسر ویزا و افزایش شانس اخذ ویزای تحصیلی آمریکا خواهد داشت.

شرایط کار با ویزای دانشجویی

دانشجویان دانشجویان خارجی که با ویزای دانشجویی به آمریکا وارد شده اند در سال اول تحصیل و در طول ترم تحصیلی فقط می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند و در طول تعطیلات فقط 40 ساعت در هفته می توانند در پردیس دانشگاه خود مجاز به کار کردن هستند.

دانشجویان بین المللی می توانند از سال دوم تحصیل در سه نوع کار خارج از دانشگاه از جمله آموزش علمی درسی(CPT)، آموزش علمی اختیاری(OPT)، آموزش علمی اختیاری علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات(STEM) (OPT)  شرکت کنند.

شرایط کار با ویزای دانشجویی

تفاوت OPT و CPT

OPT CPT
برنامه ای است که از طریق آن دانشجویان خارجی دارای ویزای F1 اجازه کار موقت به مدت ۱۲ ماه را در ارتباط با رشته تحصیلی خود دارند. برنامه‌ای است که از طریق آن دانشجویان خارجی دارای ویزای F1 به طور موقت اجازه دارند در دوره‌های کارورزی (با حقوق یا بدون حقوق) و یا کو-آپ مربوط به برنامه تحصیلشان شرکت کنند و تجربه عملی به دست بیاورند.
کار با مجوز OPT می‌تواند در حین تحصیل یا بعد از آن تکمیل شود. کار با مجوز CPT باید قبل از پایان تحصیل تکمیل شود.
به شما اجازه می‌دهد تا هر جا که دوست دارید و مرتبط با رشته تحصیلی شما است کار کنید و مختص به کارفرمای خاصی نیست. بخشی از برنامه درسی دانشجو است و فقط کارفرمایان خاصی دوره‌ها را ارائه می‌دهند.
اگر در رشته‌های مربوط به Science، Technology، Engineering یا Mathematics تحصیل کنید، امکان تمدید دوره یک ساله کاری تا دو سال دیگر وجود دارد و در مجموع شما سه سال می‌توانید کار کنید. اما در رشته‌های دیگر، فقط یک سال اجازه کار دارید و قابل تمدید نیست. فقط ۱۲ ماه امکان کار کردن با مجوز CPT وجود دارد یا به صورت پاره وقت (۲۰ ساعت در هفته یا کمتر) و یا کار تمام وقت (۲۰ ساعت در هفته و بیشتر) و قابل تمدید نیست. مدت اشتغال به طول دوره کارورزی یا کو-آپ بستگی دارد.

مراحل دریافت پیشنهاد شغلی (Job Offer) پس از تحصیل در آمریکا:

 1. آگهی استخدام: کارفرما باید به مدت سه ماه شغل مورد نظر را آگهی کند.
 2. عدم وجود متقاضی واجد شرایط: اگر در این مدت، هیچ شهروندی برای این شغل مناسب تشخیص داده نشود، کارفرما می‌تواند به مرحله بعد اقدام کند.
 3. درخواست LCA: کارفرما با ارائه مدارک لازم، درخواست Labor Condition Application (LCA) را به اداره کار آمریکا ارائه می‌دهد.
 4. تایید درخواست و صدور جاب آفر: در صورت تایید درخواست، کارفرما می‌تواند به شما جاب آفر ارائه دهد.
 5. حمایت مالی و درخواست ویزای کار موقت: کارفرما به عنوان اسپانسر مالی شما عمل می‌کند و درخواست ویزای کار موقت H1B را به نمایندگی از شما به سفارت آمریکا ارسال می‌کند.

استخدام خارج از دانشگاه در آمریکا

دانشجویان برای استخدام خارج از دانشگاه از سال دوم تحصیلی باید برخی از شرایط را دارا بود. این شرایط عبارتند از:

 • دانشجویان باید از سوی مسئول موسسه و یا دانشگاه خود مجوز و یا توصیه(DSO) دریافت کنید.
 • دانشجو باید از وضعیت علمی خوبی برخوردار باشد.
 • دانشجو باید شغلی را انتخاب کند که در آن واجد شرایط است.
 • دانشجو باید از خدمات شهروندی و مهاجرت ایالت متحده آمریکا مجوز کار دریافت کند.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آمریکا

از دلایل ریجکتی مهاجرت تحصیلی به آمریکا میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ارائه ندادن مدارک مالی کافی برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در آمریکا برای یک سال از دلایل پر اهمیت رد شدن ویزای تحصیلی آمریکا می باشد.
 • ارائه ندادن مدارک کافی برای اثبات برگشت به کشور محل زندگی خود پس از اتمام تحصیل برای افیسر پرونده
 • ارائه مدارک غیر واقعی و جعلی، ناقص یا اشتباه
 • نداشتن آمادگی لازم در مصاحبه ویزای تحصیلی آمریکا
 • تسلط نداشتن به زبان انگلیسی
 • رد شدن در بک گراند چک به دلایل امنیتی
 • دلایل سیاسی

چرا برای تحصیل آمریکا را انتخاب کنیم؟

کیفیت بالای آموزش و امکانات

دانشجویان در امریکا امکان تحصیل با بهترین امکانات و آموزش را تجربه خواهند کرد و با اساتید برجسته دنیا برخورد خواهند کرد.

تنوع برنامه های تحصیلی

آمریکا برای دانشجویان بین الملی برنامه های گسترده و متنوعی فراهم کرده استکه همگی آنها برای پیشرفت دانشجو طراحی شده اند.

فرصت‌های شغلی بین‌المللی

این فرصت‌ها شامل، همکاری با شرکت‌ها و ارگان های بزرگ و یا کار در بخش‌های مختلف از جمله پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه می‌شود.

مزایای تحصیل در آمریکا

دانشجویان زیادی تمایل دارند تا در دانشگاه های برتر آمریکا به تحصیلات خود ادامه دهند. زیرا این کشور در زمینه های علمی، فناوری، اقتصاد و فرهنگ بسیار پیشرفته است. دانشگاه های آمریکا اعتبار جهانی بسیار بالایی دارند. مهمترین مزایای آمریکا عبارتند از:

 • استفاده از منابع و امکانات به روز و پیشرفته
 • امکان همکاری کردن با استادان متخصص و مجرب
 • آشنایی با فرهنگ و سبک زندگی مردم آمریکا
 • افزایش سطح دانش و مهارت دانشجویان
 • ارتقای رزومه و افزایش شانس اشتغال به کار پس از تحصیل

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به کمک مجموعه ویزا هوم

در این قسمت شرایط اخذ ویزای دانشجویی آمریکا را در همه ی مقاطع تحصیلی به طور کامل توضیح داده ایم. اگر شما هم قصد دارید برای تحصیل در دانشگاه های برتر جهان، به آمریکا مهاجرت کنید بهتر است قبل از اقدام با شرکت های معتبر مهاجرتی مشورت کنید.

برای آگاهی از شرایط ویزا تحصیلی امریکا و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و آمریکا، تمکن مالی امریکا و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در امریکا می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران با تجربه ویزاهوم تماس بگیرید. ویزا هوم با بیش از ده سال سابقه درخشان در امر مهاجرت، شما را در امور اخذ ویزا، مهاجرت کاری و تحصیلی و… یاری می کند.

سوالات متداول درباره شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

5/5 - (1 امتیاز)