وقت سفارت پرتغال

هزینه گرفتن وقت سفارت پرتغال

کشور توریستی پرتغال، در جنوب غرب اروپا قرار دارد و جزو حوزه شینگن است. اگر شما هم قصد سفر به این کشور را دارید باید بدانید که اولین قدم قبل از دریافت ویزا، گرفن وقت سفارت پرتغال است. اگر نمی دانید نحوه دریافت وقت پرتغال چگونه است نگران نباشید. ما در ادامه اطلاعات مفیدی را در این زمینه به شما خواهیم داد.

 برای آنکه بتوانید در مدت زمان کم و بدون مشکل وقت سفارت را اخذ کنید، به شما پیشنهاد می کنیم این امر را به مجموعه ویزا هوم بسپارید. همچنین برای دریافت وقت سفارت ایتالیا هم می توانید با مشاوران ویزا هوم در ارتباط باشید.

نحوه گرفتن وقت سفارت پرتغال

مراحل گرفتن وقت سفارت پرتغال به صورت اینترنتی به شرح زیر است:

 • درخواست اولیه ی ویزا و تعیین وقت سفارت از طریق وب سایت رسمی VFS Global
 • انتخاب نوع ویزا با توجه به هدف سفر
 • تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن به صورت آنلاین
 • پرداخت هزینه ی وقت سفارت
 • گرفتن تاییدیه ی وقت سفارت

یک کد رهگیری پس از رزرو وقت سفارت به شما داده می شود که باید آن را در روز قرار ملاقات ارائه دهید.

توجه داشته باشید که وقت سفارت پرتغال مصاحبه ندارد و شما باید برای ارائه مدارک و انگشت نگاری به دفتر VFS Global مراجعه بفرمایید.

سیستم تعیین وقت آنلاین وزارت امور خارجه پرتغال

برای ورود به کشور پرتغال ابتدا باید ویزای این کشور را اخذ کنید،که اخذ ویزا با انگشت نگاری و عکسبرداری و ارائه مدارک و درخواست ویزا به سفارت امکان پذیر است. شرط آنکه بتوانید در سفارت حاضر شوید این است که ابتدا باید برای تعیین وقت سفارت پرتغال اقدام کنید. تعیین وقت سفارت پرتغال توسط کارگزاری VFS Global و به صورت آنلاین انجام می شود. برای گرفتن وقت باید به وب سایت این شرکت مراجعه کرده و وقت خود را به صورت آنلاین رزرو کنید. سپس شرکت VFS ، تاریخ و زمان دقیق برای مراجعه به کارگزاری سفارت را از طریق ارسال یک ایمیل به شما اعلام می کند.

 

مدارک لازم وقت سفارت پرتغال

برای وقت سفارت پرتغال فقط به پاسپورت نیاز است. اما ارائه مدارک معتبر در روز قرار ملاقات برای اخذ ویزای پرتغال بسیار مهم است. همانطور که می دانید اخذ ویزای پرتغال به مصاحبه نیازی ندارد پس دقت کنید که قبل از رزرو وقت مدارک خود را آماده کنید. برای اطلاع دقیق از مدارک لازم برای اخذ ویزا می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. اما معمولا مدارک الزامی برای اخذ ویزا به شرح زیر است:

 • برگه تعیین وقت سفارت
 • فرم درخواست ویزا
 • گذرنامه معتبر با حداقل سه ماه اعتبار و دو صفحه خالی
 • 2 قطعه عکس
 • ارائه گذرنامه های قبلی در صورت وجود
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • ارائه دعوتنامه و یا واچر هتل
 • بیمه مسافرتی معتبر
 • عدم سوءسابقه کیفری
 • ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • با توجه به نوع ویزای درخواستی مدارکی مانند گواهی ازدواج، گواهی تولد، شناسنامه و….

شرایط دریافت وقت پرتغال به صورت فوری

به طور کلی تعیین وقت فوری برای سفارت پرتغال وجود ندارد و از تاریخی که شما درخواست تعیین وقت کرده اید تا روز ارائه مدارک 14 روز کاری طول می کشد.اگر شما هم قصد دارید برای دلیلی چون درمان، شرکت در کارگاه یا جلسات کاری و یا شروع دور آموزشی در سریعترین زمان ویزای پرتغال را دریافت کنید باید به شرکت های مهاجرتی معتبر مراجعه کنید تا شما را در این امر راهنمایی کنند.

اگر برای دریافت وقت سفارت یونان به صورت فوری دچار مشکل شده اید می توانید از مشاوران ویزا هوم درخواست کتید تا شما را راهنمایی کتتد.

مدارک لازم وقت سفارت پرتغال

هزینه گرفتن وقت سفارت پرتغال

هزینه تعیین وقت سفارت پرتغال و اخذ ویزا در زمان های مختلف متفاوت است و مبلغ مشخصی را نمی توان تعیین کرد. اما کودکان زیر 6 سال و افرادی که برای پروژه های تحقیقاتی قصد سفر به پرتغال را دارند، برای تعیین وقت نیازی نیست که هزینه ای پرداخت کنند. توجه داشته باشید که در تاریخ مشخص شده ارز مورد نظر سفارت پرتغال را به همراه داشته باشید.

وقت سفارت پرتغال چقدر طول میکشد ؟

نوع ویزای شما بر مدت زمان اخذ وقت سفارت پرتغال اثر دارد. جواب درخواست وقت سفارت پرتغال حدود 14 تا 21 روز کاری بعد از ارائه درخواست، تعیین می شود. همچنین 14 تا 21 روز کاری نیز زمان می برد تا جواب درخواست ویزای پرتغال شما بیاید.

لغو وقت سفارت پرتغال

لغو وقت سفارت پرتغال بعد از رزرو امکان پذیر نمی باشد و فقط در صورتی که 2 روز قبل از وقت قرار ملاقات آن را به تاریخ دیگری موکول کنید، می توانید آن را لغو کنید. اگر شما به هر دلیلی نتوانید در روز مشخص شده به سفارت مراجعه کنید، هزینه ای به شما عودت نخواهد شد.

وقت سفارت پرتغال

آدرس سفارت پرتغال

آدرس سفارت پرتغال: شهر تهران و در خیابان دروس، خیابان هدایت، کوچه روزبه، پلاک 16

تلفن: 021-22543237

ساعت کاری سفارت پرتغال در تهران : روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 9 صبح الی 2 بعد از ظهر

لازم به ذکر است که سفارت برای ارائه مدارک و مصاحبه ساعت 12 تا 12:30 را در نظر گرفته است.

نکات مهم در خصوص حضور در سفارت پرتغال

دقت داشته باشید افسر ویزا تمامی رفتارهای شما را از زمان ورود به سفارت تا هنگام خروج زیر نظر می گیرد. به همین منظور در زمان حضور در سفارت به موارد زیر توجه کنید:

 • ادب و آرامش خودتان را هنگام تعامل با کارکنان سفارت و دیگران حفظ کنید.
 • لباس رسمی و رنگی بپوشید.
 • حتما 15 دقیقه زودتر از وقت سفارت پرتغال در سفارت حاضر شوید.
 • تمام افراد متقاضی باید برای درخواست ویزا شخصا به سفارت مراجعه کنند. فقط افراد زیر 18 سال می توانند به همراه پدر و مادر خود در سفارت حضور پیدا کنند.
 • پرینت تأییدیه ی رزرو وقت سفارت پرتغال، گذرنامه معتبر، پرینت فرم درخواست ویزا و تمامی مدارک لازم با توجه به نوع ویزای خود را به همراه داشته باشید.

گرفتن وقت سفارت پرتغال در سریع ترین زمان با ویزا هوم

اگر شما هم قصد گرفتن وقت از سفارت پرتغال را دارید، بهتر است از طریق شرکت مهاجرتی ویزا هوم اقدام کنید. برای مشاوره رایگان و آگاهی از قیمت رزرو وقت و نحوه دریافت وقت سفارت فرانسه، پرتقال و … می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران با تجربه ویزاهوم تماس بگیرید. ویزا هوم با بیش از ده سال سابقه درخشان در امر مهاجرت، شما را در امور اخذ ویزا، مهاجرت کاری و تحصیلی و… یاری می کند.

5/5 - (1 امتیاز)