ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا یک ویزای کوتاه مدت است که با داشتن آن می توانید به مدت 90 روز به اسپانیا سفر کنید. برای داشتن این ویزا لازم است با شرایط و نحوه اخذ ویزای توریستی اسپانیا اشنا شوید. ما در ادامه اطلاعات مفیدی را برای متقاضیان ارائه داده ایم. همچنین برای راهنمایی دقیق تر و داشتن سفری آسوده بهتر است با مشاورین مجرب ویزا هوم در ارتباط باشید.

شرایط اخذ ویزا توریستی اسپانیا

برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا برای ایرانیان، شرایطی وجود دارد. در ویزای توریستی با هدف گردشگری به دعوت نامه نیازی نیست اما یکی از مدارک لازم برای صدور این دو نوع ویزا، اثبات تمکن مالی است. مهمترین شرایط اخذ ویزای توریستی اسپانیا به شرح زیر است:

 • مشخص شدن زمان رفت و برگشت
 • مشخص شدن محل اقامت شما در زمان حضور در اسپانیا
 • موانع مهاجرتی وجود نداشته باشد.
 • اثبات تمکن مالی برای تأمین هزینه های مورد نیاز در کشور

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی اسپانیا

تمکن مالی یکی از مهمترین مدارکی است که نقش اساسی در دریافت ویزای توریستی اسپانیا دارد. اثبات تمکن مالی بیانگر آن است که فرد متقاضی می تواند هزینه های سفر و اقامت در اسپانیا را پرداخت کند. سفارت اسپانیا اعلام کرده است که مانده حساب بانکی افراد متقاضی باید حداقل 400میلیون تومان باشد، که البته ممکن است با توجه به تصمیم سفارت برای برخی از افراد متقاضی این رقم بیشتر نیز باشد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی اسپانیا

برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا، ارائه برخی مدارک الزامی است. ممکن است لازم باشد برخی از افراد با توجه به شرایط شخصی مدارک اضافی ارائه دهند. مدارک درخواستی برای اخذ ویزا به شرح زیر است:

 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه مدرک تأیید سکونت به صورت اصل و کپی
 • ارائه حداقل یک قطعه عکس با سایز و فرمت عکس پاسپورت
 • مدارک اثبات وضعیت مهاجرت در صورت لزوم
 • بیمه ویزای شینگن تا سقف حداقل 30000 یورو برای مدت 3 ماه
 • ارائه بلیط های رفت و برگشت
 • ارائه مدارک وضعیت اجتماعی و شغلی
 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه اخرین صورت حساب کارت بانکی
 • مدرک اقامت، ارائه مدرک تأیید شده که نشان دهد برای هرشب اقامت در اسپانیا و منطقه شینگن هتل رزرو شده است و یا در صورت اقامت همراه دوستان و یا خانواده باید توسط مقامات اسپانیایی دعوت نامه صادر گردد و شما آن را به صورت اصل و کپی ارائه دهید.
 • ارائه مجوز محضری برای متقاضیان زیر 18 سال
 • پرداخت هزینه ویزا در روز مصاحبه

ویزای توریستی اسپانیا با دعوتنامه

اگر قصد بازدید از خانواده را دارید، باید ویزای توریستی اسپانیا با دعوتنامه را اخذ کنید. این ویزای توریستی با هدف بازدید از خانواده صادر می شود و به ویزای دیدار معروف است. برای اخذ این ویزا فردی که در اسپانیا سکونت دارد، باید برای شما دعوتنامه بفرستد.

+989221550170

نحوه گرفتن ویزا توریستی اسپانیا

طریقه گرفتن ویزای توریستی اسپانیا به این صورت است برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا به سفارت این کشور مراجعه کنید. اما اگر قصد سفر به بیش از یک کشور را دارید برای اخذ ویزای شینگن باید به سفارت کشوری که بیشترین اقامت را در طی سفر 90 روزه خود دارید مراجعه کنید و اگر قصد دارید به طور مساوی در همه ی کشورها اقامت داشته باشید باید به کشوری که در ابتدای سفر به آنجا می روید درخواست دهید. جهت ثبت اطلاعات بیومتریک و ارسال مدارک باید از سفارت موردنظر وقت بگیرید.

مراحل اخذ ویزای توریستی اسپانیا

نحوه پرکردن فرم درخواست ویزای توریستی اسپانیا

 • اطلاعات شخصی خود را از جمله نام و هویت ملی و پاسپورت و مشخصات گذرنامه خود را وارد کنید.
 • در مرحله بعدی باید گرین کارت و مشخصات کشوری که در آن زندگی می کنید (غیر از کشور ملیت خود ) را وارد کنید.
 • وارد کردن تعداد بازدید هایی که از کشورهای حوزه شینگن داشته اید
 • سپس باید اطلاعاتی را درباره سفر خود از جمله نام شخص دعوت کننده ( اگر به کمک دعوت نامه قصد سفر دارید)، اطلاعات مرتبط با هتل یا اقامتگاه را ارائه دهید.
 • و در مرحله آخر باید فرم خود را امضا کنید.

مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای توریستی اسپانیا

عوامل مختلفی همچون شلوغی و حجم بالای تقاضا بر مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای توریستی مؤثر است. رسیدگی به درخواست ویزا تقریبا یک تا دو هفته یا حداکثر 10 روز کاری به طول می انجامد. حتی ممکن است در برخی موارد این مدت زمان به 30 تا 60 روز نیز برسد.

هزینه ویزای توریستی اسپانیا

 حداقل هزینه برای صدور ویزای توریستی اسپانیا ۲۰۲۳، حدود 350 یورو است که ممکن است برخی از این هزینه ها به آن اضافه شود. بخش زیادی از هزینه های صدور ویزا، تعرفه هایی است که برای ترجمه مدارک و یا تنظیم مدارک ناقص در نظر گرفته شده است، می شود.

+989221550170

رفع ریجکتی ویزای اسپانیا

در صورت ریجکت شدن ویزای اسپانیا شما می توانید 6 ماه پس از دریافت جواب و رفع نواقص پرونده، مجددا اقدام به درخواست برای اخذ ویزای اسپانیا کنید.

برای رفع ریجکتی ویزای اسپانیا باید اعتراض نامه ی خود را به زبان اسپانیایی تهیه کرده باشید و آن را در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه و از ساعت13 تا  14 به سفارت کشور اسپانیا تحویل دهید.

لازم به ذکر است که در هنگام تحویل نامه اعتراضی، فرد متقاضی باید حضور داشته باشد. جواب اعتراض به رد شدن ویزای اسپانیا تا 14 روز کاری بعد از تحویل نامه اعلام می شود.

ویزای توریستی اسپانیا تا چه مدت اعتبار دارد؟

معمولا ویزای توریستی اسپانیا در یک دوره 180 روزه برای مدت سه ماه صادر می گردد. به هر حال مدت اعتبار ویزا را مرجع صادر کننده ویزا تعیین می کند. زمانی که پاسپورت خود را با مهر ویزای اسپانیا دریافت می کنید باید به موارد زیر دقت کنید:

 1. تاریخ اولین روزی که به منطقه شینگن اجازه ورود را دارید.
 2. تاریخ روزی که باید منطقه شینگن را ترک کنید.
 3. تعداد روزهای مجاز به اقامت در منطقه شینگن در تاریخ های مشخص شده

توجه داشته باشید در پاسپورت برچسب ویزای شما دارای اطلاعات زیادی از جمله موارد زیر است:

کشورهایی که ممکن است اجازه ورود به آن را نداشته باشید.

تعداد دفعات مجاز ورود به کشور با آن ویزا

سوالات پر تکرار متقاضیان

ویزا هوم بهترین مجموعه برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

در این مقاله شرایط و نحوه اخذ ویزای توریستی اسپانیا را به طور کامل توضیح داده ایم. اگر شما هم قصد سفر گردشگری به اسپانیا را دارید بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان در این زمینه مشورت کنید. برای آگاهی از نحوه اخذ ویزای اسپانیا بدون ریجکتی می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران با تجربه ویزاهوم تماس بگیرید. ویزا هوم با بیش از ده سال سابقه درخشان در امر مهاجرت، شما را در امور اخذ ویزا، مهاجرت کاری و تحصیلی و… یاری می کند.

5/5 - (1 امتیاز)