ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

یکی از راه‌های اخذ ویزای توریستی کانادا، دریافت دعوتنامه ( نامه امضاء شده ) از طرف یک فرد مقیم کانادا است.  مسلماً چنین شخصی باید شما را بشناسد و ارتباط نزدیکی با شما داشته باشد؛ به نحوی که هویت و هدف سفرتان را تأیید کند. هر چند که در حالت کلی و جز در موارد خاص، داشتن دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی الزامی نیست اما ارائه یک دعوت نامه می‌ تواند شانس موافقت با درخواست ویزای شما را افزایش بدهد. در ادامه این مطلب از ویزا هوم، به بررسی کلی شرایط و مدارک برای اخذ ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه می‌پردازیم.

نمونه دعوت نامه برای ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه

اخذ ویزای توریستی با دعوتنامه برای کشور کانادا

فردی که دعوت می‌کند “Inviting Person” و فردی که دعوت می‌شود “Applicant” یا “Guest” نامیده می‌شود. این الگو برای هر موقعیتی و توسط هر کسی قابل استفاده است، به شرطی که رابطه بین دعوت کننده و دعوت شده به وضوح مشخص شده باشد و الزامات ذکر شده در متن قبلی رعایت شده باشد.

دعوتنامه می تواند، از سمت اعضای خانواده مقیم کانادا، خویشاوندان، دوستان، شرکای تجاری و … صادر شود. این سند، به منزله ضمانت نامه ای است که ضمن تأیید انگیزه شما از ورود به خاک کانادا، خروج شما پس از اتمام مهلت ویزا را تضمین می کند؛ همچنین ضمانتی برای پوشش دادن هزینه های فرد دعوت شده (در صورت نداشتن توانایی مالی) است.

ناگفته نماند که دعوتنامه باید در یک دفتر اسناد رسمی در کانادا ثبت شود؛ سپس برای فرد دعوت شده، ارسال گردد؛ متقاضی نیز باید این سند را همراه با سایر مدارک مورد نیاز به سفارت یا کنسولگری مربوطه ارائه دهد. داشتن دعوتنامه، شانس اخذ ویزای توریستی این کشور را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

اگر می خواهید راه های اخذ ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه را بدانید، می توانید از کارشناسان حرفه ای ویزا هوم کمک بگیرید.

+989221550170

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه

سفر توریستی به کانادا با داشتن دعوتنامه

برای سفر توریستی به کانادا با داشتن دعوتنامه، قبل از هر چیز باید برای گرفتن ویزا اقدام کرد. اخذ ویزا نیز مشروط به گذراندن مراحلی است که یکی از آنها تحویل مدارک به سفارت یا کنسولگری است. در ادامه به مهم ترین مدارک مورد نیاز اشاره می کنیم:

 • کپی مدارکی که وضعیت فرد دعوت کننده در کانادا را نشان دهند (مدارک شهروندی، شغلی و …)
 • نامه رسمی ثبت نام در دانشگاه یا مجوز تحصیل (برای دانشجویان مقیم کانادا)
 • مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی (برای کسانی که به تازگی در کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند)
 • کارت اقامت دائم کانادا
 • کپی گذرنامه
 • دعوتنامه رسمی کانادا
 • کپی سند ازدواج (برای کسانی که قصد دعوت همسر خود را دارند)
 • مدارک مربوط به تمکن مالی

علاوه بر موارد بالا، فرد متقاضی، باید مدارک شخصی و هویتی خود را ارائه دهد. ترجمه کپی شناسنامه و کارت ملی، پاسپورت و مدارک نشان دهنده تمکن مالی برای سفر از جمله این موارد هستند.

شرایط ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

 • اعتبار دعوتنامه: دعوتنامه‌های شخصی از نظر اعتبار در رده‌های بالاتری قرار دارند. ارائه مدارک کامل مالی و شغلی به همراه دعوتنامه توسط فرد مقیم دائم کانادا، شانس جلب نظر افسر مهاجرت را افزایش می‌دهد.
 • صداقت و جزئیات: هر چه دعوتنامه کانادا با صداقت بیشتری نوشته شود و به جزئیاتی که نشان‌دهنده تعهد و مسئولیت‌پذیری میزبان باشد، اشاره کند، تاثیر بیشتری در جلب نظر افسر مهاجرت خواهد داشت.
 • مهر و تأیید دعوتنامه: دعوتنامه خویشاوندی کانادا باید توسط Notary Public ممهور و در دفتر اسناد رسمی کانادا به ثبت برسد.
 • تعهدات مالی: میزبان باید در صورت تمایل به تقبل هزینه اسکان مهمان، به صراحت و با ارائه مدارک مربوط به حقوق سالانه خود، این موضوع را در دعوتنامه قید کند.
 • مسئولیت‌های میزبان: اگرچه مسئولیت قانونی و حقوقی بازدیدکننده بر عهده دعوت‌کننده نیست، اما اشاره به تعهدات میزبان در قبال مهمان در دعوتنامه، نشان‌دهنده مسئولیت‌پذیری اوست.
 • اهمیت ضمیمه کردن مدارک مالی: ضمیمه کردن برگه‌های مالیاتی میزبان به دعوتنامه، نشان‌دهنده قانون‌مندی دعوت‌کننده و تاثیرگذار خواهد بود.

مدت اعتبار دعوتنامه کانادا

دعوت نامه برای ویزای توریستی کانادامدت اعتبار دعوتنامه کانادا به نوع آن بستگی دارد. به عنوان مثال، دعوتنامه برای شرکت در کنفرانس تا پایان کنفرانس معتبر است، در حالی که دعوتنامه برای دوره آموزشی تا پایان دوره اعتبار دارد. به طور کلی، دعوتنامه های توریستی کانادا تا 6 ماه اعتبار دارند.

انواع ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

بسته به هدف متقاضی، انواع دعوتنامه برای ویزای توریستی عبارتند از:

 • دعوتنامه خویشاوندی
 • دعوتنامه شرکت در کنفرانس
 • دعوتنامه کالج

درخواست ویزا از طریق هر یک از دعوتنامه های بالا، شرایط متفاوتی دارد؛ اما داشتن سن بالای 18 سال، توانایی مالی، همچنین ثبات و وضعیت مشخص برای فرد مقیم کانادا از جمله شرایط نوشتن هر نوع دعوتنامه است.

در مورد ویزای خویشاوندی، باید نسبت و رابطه بین فرد مقیم کانادا و فرد متقاضی گرفتن ویزا توضیح داده شود. برای دعوتنامه شرکت در کنفرانس، دعوتنامه رسمی باید از طرف سازمان مربوطه یا مسئولین برگزاری رویداد ارسال گردد.

دعوتنامه کالج از طرف مسئولین کالج مربوطه (برای گذراندن دوره های آموزشی زیر 6 ماه) صادر می شود. در این دعوتنامه باید مواردی مانند عنوان دوره آموزشی، هزینه آن، تاریخ شروع و پایان دوره قید گردد.

+989221550170

یکی دیگر از شرایط قابل ذکر آن است که میزبان با ارائه مدارک مربوط به درآمد سالانه و حقوق خود، مسئولیت اسکان و هزینه اقامت دعوت شدگان را بر عهده بگیرد؛ همچنین هر چند که مسئولیت قانونی افراد دعوت شده بر عهده فرد دعوت کننده نیست؛ اما بهتر است، وی در دعوتنامه به مسئولیت پذیری خود اشاره کند.

ناگفته نماند که دعوتنامه رسمی کانادا را می توان از طریق ایمیل برای فرد متقاضی دریافت ویزا ارسال کرد. مشروط بر این که مواردی مانند نام و مشخصات متقاضی (فرد دعوت شده)، شماره گذرنامه، مکان و مدت اقامت و جزئیاتی از این قبیل به صورت دقیق در نامه ذکر شوند.

بهترین مجموعه برای اخذ ویزا توریستی کانادا با دعوتنامه

برای مهاجرت توریستی به کانادا، ارائه دعوتنامه می تواند شانس اخذ ویزا را افزایش دهد. در این میان، سپردن پروسه اخذ ویزا مانند ویزای تحصیلی کانادا، ایتالیا و … به مجموعه‌ای مجرب مانند ویزا هوم می‌تواند خیال شما را از بابت انجام صحیح و اصولی مراحل و افزایش احتمال موفقیت راحت کند. مجموعه ویزا هوم با سال‌ها تجربه و آگاهی کامل از قوانین و مدارک مورد نیاز، به شما در تکمیل فرم‌ها، جمع‌آوری مدارک و ارائه آن‌ها به سفارت کانادا به بهترین نحو یاری می‌رساند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ (کارآموزی در آلمان)
نوشتهٔ بعدی
رفع ریجکتی ویزای اتریش و دلایل آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم