ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه

ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه

آیا امکان سفر به کانادا بدون دعوتنامه وجود دارد؟ اگر قصد دریافت ویزای توریستی کانادا دارید، اما امکان ارائه دعوتنامه را ندارید اصلا نگران نباشید. باید بدانید که دعوتنامه، جزء مدارک ضروری برای دریافت ویزای توریستی کانادا نیست اما باعث می شود که کار شما سریع تر و راحت تر راه بیفتد. گرفتن ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه، جزئیات و نکاتی دارد که برای دانستن آنها لازم است، ادامه این مقاله از ویزا هوم را با دقت مطالعه کنید. در ادامه شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه را توضیح می دهیم.

شرایط ویزای توریستی کانادا بدون داشتن دعوتنامه

کسانی که قصد دارند، بدون دعوتنامه به کانادا سفر کنند، باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • سلامت جسمی
 • عدم سوء پیشینه کیفری و مهاجرتی
 • تمکن مالی
 • داشتن شغل، مسکن و دارایی در ایران
 • داشتن خانواده و وابستگان نزدیک در ایران

مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

اخذ ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامهفرآیند درخواست ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه را می توان به مراحل کلی زیر تقسیم کرد:

1. انتخاب نوع ویزا و آماده‌سازی مدارک

در گام اول باید نوع ویزای خود را مشخص نموده و با توجه به آن مدارک مورد نیاز را آماده کنید. اگر هدفتان، صرفاً تفریح یا شرکت در رویداد خاصی باشد، به احتمال زیاد ویزای 6 ماهه سینگل (یا ویزای یک بار ورود) برایتان مناسب است.

2. مشخص کردن هدف سفر

این مرحله به خصوص برای کسانی که دعوتنامه ندارند، بسیار مهم است. شما باید اهداف و برنامه های مشخصی برای سفر خود داشته باشید، تا بتوانید، افسر مهاجرت را قانع کنید. معمولاً اولین سؤالی که توسط مأمور سفارت مطرح می گردد، در رابطه با هدف سفر است که باید به صورت کاملاً شفاف بیان شود.

شایان ذکر است که قبل از مراجعه به سفارت باید نامه هدف (که اصطلاحاً به آن SOP گفته می شود) بنویسید. در این نامه، حتماً برنامه های سفر خود را با جزئیات کامل درج کنید.

3. بررسی اعتبار گذرنامه

یکی از مدارکی که برای اخذ ویزا توریستی کانادا نیاز دارید، گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه (از تاریخ ورود به کانادا) است. به این مسئله، بسیار دقت کنید؛ زیرا عدم داشتن گذرنامه معتبر ممکن است، موجب از دست رفتن فرصت اخذ ویزا شود.

4. مشخص کردن محل اقامت و رزرو بلیط پرواز

برای سفر بدون دعوتنامه، باید محل اقامت خود را تعیین کنید. بسته به هدف خود ممکن است، هتل یا مکان دیگری را برای اقامت انتخاب کرده باشید. در هر حال باید مدارکی مبنی بر این موضوع ارائه دهید؛ همچنین مدرک مربوط به رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما لازم است.

اگر قصد اقامت در هتل را دارید، ارائه مدارک مربوط به رزرو، همچنین مشخصات محل اقامت لازم است. برای اهداف درمانی باید مدارک پزشکی و رسید بیمارستان را به سفارت تحویل داد؛ اگر با هدف شرکت در کنفرانس به کانادا سفر می کنید، نیز باید مدارک مربوط به آن را ارائه دهید.

+989221550170

5. گرفتن گردش حساب و دریافت نامه تمکن مالی از بانک

برای کسانی که می خواهند، بدون دعوتنامه به کانادا سفر کنند، بسیار مهم است که به مقدار کافی پول به همراه داشته باشند، تا بدین وسیله افسر مهاجرت را قانع کنند که از پس همه هزینه های سفر بر می آیند.

لازم به ذکر است که بر اساس آنچه دولت کانادا اعلام کرده است، مبلغ تمکن مالی برای ویزا توریستی کانادا، 2500 دلار برای سه ماه می باشد؛ اما بدون داشتن دعوتنامه باید مبلغ بالاتری در نظر بگیرید. حتماً قبل از رسیدن وقت سفارت، گردش حساب و نامه تمکن مالی خود را از بانک دریافت کنید.

6. گرفتن وقت سفارت

با توجه به تعطیل بودن سفارت کانادا در ایران، بهتر است، برای گرفتن وقت سفارت کانادا به سایت کارگزاری VFS Global مراجعه کنید. در گام اول باید کشور مبدأ و مقصد را انتخاب نمایید. با استفاده از راهنمای سایت می توانید، مراحل ثبت نام و گرفتن وقت را طی کرده، اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.

در نهایت تاریخ و ساعت حضور در سفارت برای شما ارسال می گردد و باید در زمان مشخص شده به دفتر سفارت کشور انتخابی خود (کشور مبدأ) مراجعه نموده، مدارک و درخواست خود را تحویل دهید.

مدارک ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه

مدارک ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامهتنها تفاوت مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه یا بدون آن، همان دعوتنامه است. سایر مدارک، کاملاً مشابه بوده و به شرح زیر هستند:

 • اصل و کپی پاسپورت با حداقل اعتبار 6 ماهه که از زمان ورود شما به کانادا محاسبه می شود.
 • همه پاسپورت های قدیمی که در آنها ویزا درج شده است.
 • یک قطعه عکس زمینه سفید در سایز 4.5 در 3.5
 • مدارک هویتی ترجمه شده (شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت و …)
 • در صورتی که همسرتان در سفر همراهتان است، باید سند ازدواج نیز ارائه دهید.
 • سندهای مالکیت ترجمه شده
 • فرم های تکمیل شده مربوط به اطلاعات فردی و خانوادگی
 • گواهی تمکن مالی ترجمه شده و معدل سازی شده به دلار کانادا (اعتبار این گواهی، 30 روز است)
 • بلیط معتبر رفت و برگشت یا مدارک رزرو آن
 • مدارک مربوط به محل اقامت یا رزرو هتل

مدارک تحصیلی و شغلی ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه

علاوه بر داشتن مدارک عمومی، مدارک زیر برای هر یک از اقشار مختلف نیاز است.

 • افراد محصل : نامه اشتغال به تحصیل مدرسه و آموزش و پرورش یا دانشگاه
 • کارمندان شرکت‌های خصوصی: قرارداد کار، سابقه بیمه، نامه اشتغال به کار، نامه‌ای که در آن مدت سابقه کار، حقوق دریافتی ذکر شده باشد (ترجمه شده) و فیش حقوقی سه ماه آخر
 • پزشکان: پروانه مطب، اجاره‌نامه یا سند مالکیت مطب و کارت نظام پزشکی
 • مهندسان: پروانه نظام مهندسی، قرارداد شرکتی، جواز ساخت و ساز
 • وکلا: پروانه وکالت
 • دارندگان کارت بازرگانی: ارائه کارت بازرگانی
 • صاحبان کسب و کار: لیست حقوق کارمندان، سند و اجاره‌نامه، نامه اتحادیه، لیست بیمه
 • بازنشستگان: حکم بازنشستگی، فیش حقوقی آخر

برای اطلاع بیشتر درباره تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

مدت زمان ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

با داشتن ویزای توریستی کانادا می‌توانید به مدت مشخصی در این کشور اقامت داشته باشید. اکثر ویزاها 6 ماهه هستند و از زمان ورودتان به کانادا حساب می‌شوند. در برخی موارد، افسر سفارت ممکن است اقامت کوتاه‌تر یا بلندتر از 6 ماه را برای شما در نظر بگیرد که تاریخ دقیق آن در گذرنامه‌تان درج خواهد شد. اگر قصد دارید بیش از مدت مجاز در کانادا بمانید، باید 30 روز قبل از اتمام مهلت ویزایتان برای تمدید آن اقدام کنید.

انواع ویزای توریستی بدون دعوتنامه برای کانادا

قبل از هر چیز باید خاطرنشان کرد که ویزای توریستی کانادا انواع مختلفی دارد که شرایط هر کدام با دیگری متفاوت است. بدون داشتن دعوتنامه می توانید، یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

 • ویزای سینگل (تنها یک مرتبه اجازه ورود به کانادا را دارید و مدت آن 6 ماه است)
 • ویزای مولتی (به مدت 5 سال می توانید، بارها به کشور وارد شوید و در هر مرتبه نیز تا 6 ماه اجازه اقامت دارید)

نوع دیگری از ویزای توریستی کانادا (سوپر ویزا) وجود دارد که مخصوص والدین شهروندان مقیم کاناداست؛ طبیعتاً این افراد، مشکلی از نظر دعوتنامه ندارند.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل با مشاوران ویزا هوم در ارتباط باشید.

قیمت ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

قیمت ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامههمان طور که پیشتر توضیح دادیم، ارائه دعوتنامه، یک امتیاز بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی کانادا محسوب می شود؛ اما داشتن یا نداشتن آن تأثیری بر قیمت ویزا ندارد.

به طور کلی برای دریافت ویزای توریستی کانادا، هزینه‌های مختلفی باید پرداخت شود که از جمله آنها می‌توان به هزینه ترجمه مدارک، انگشت نگاری (تقریباً 85 دلار) و وکیل مهاجرت (حدود 500 تا 600 دلار) اشاره کرد. علاوه بر اینها برای حضور در یکی از دفاتر سفارت کانادا باید به یکی از کشورهای همسایه (یا هر کشوری که سفارت کانادا در آن دایر است) مراجعه کنید و این سفر به نوبه خود هزینه دارد.

در خصوص هزینه بررسی پرونده در سفارت کانادا باید گفت که مطابق آخرین تغییرات، این هزینه حدود 100 دلار است؛ اما معمولاً چنین هزینه هایی برای خانواده ها، همچنین کودکان و نوجوانان متفاوت هستند.

برای دریافت هزینه ویزای شینگن بدون دعوتنامه با کارشناسان ویزا هوم در ارتباط باشید.

+989221550170

اخذ ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه با ویزا هوم

هر چند که گرفتن ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه، امکان‌پذیر است؛ اما همان گونه که متوجه شده‌اید، الزامات و شرایطی دارد. مهم ترین مسئله، قانع کردن مأمو سفارت و موفقیت در نگارش نامه هدف است. پیشنهاد می کنیم، راه مطمئنی را برای اخذ ویزا انتخاب کرده و از مجموعه ویزا هوم کمک بگیرید.

کارشناسان متخصص ویزا هوم، در تمام مراحل اخذ ویزای کانادا بدون دعوتنامه و ویزای تحصیلی کانادا در کنار شما خواهند بود. با کمک این مجموعه خوش سابقه، خواهید توانست، مدارک لازم را بدون هیچ مشکل و ایرادی تهیه کنید و در بهترین زمان، وقت سفارت بگیرید؛ همچنین با راهنمایی مشاوران مجرب ویزا هوم، احتمال ریجکت شدن شما به صفر می رسد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
بهترین زمان سفر به هلند چه زمانی است؟
نوشتهٔ بعدی
ویزای آلمان با دعوتنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم