ریجکتی-ویزای-فرانسه

دلایل ریجکتی ویزای فرانسه چیست؟

ریجکت شدن ویزا یکی از مشکلات افرادی است که قصد مهاجرت دارند. در واقع با رد شدن ویزا همه برنامه ها و اقداماتی که در جهت مهاجرت انجام داده اند با مشکل روبه رو می شود. ریجکت شدن ویزا فرانسه نیز یکی از اتفاقاتی است که افراد متقاضی به بازدید از این کشور را شوکه کرده است. در این مقاله به دلایل و راه های رفع ریجکتی ویزای فرانسه می پردازیم.

شماره تلفن ویزاهوم

10 دلیل اصلی ریجکتی ویزای فرانسه

برای دریافت ویزای هرکشوری باید ابتدا مدارک و اسنادی را که مورد تایید سفارت مورد نظر هست ارسال نماییم. از مهم ترین دلایلی که ویزای افراد ریجکت می شود همین نقص مدارک است. به همین سبب باید مدارک را با دقت، مرتب تنظیم نمایید و مطمئن باشید که مدارک را ناقص یا اشتباه ارسال نمی کنید. بندهای ریجکتی ویزای فرانسه متعدد هستند و دلایل ریجکتی نیز به همین سبب متفاوت است. در ادامه به دلایل متعدد ریجکتی ویزا فرانسه می پردازیم.

1. تطابق نداشتن اطلاعات و داشتن برنامه ای ناقص:

برای دریافت ویزا باید فرم درخواست ویزا پر شود و این مسئله بسیار حائز اهمیت که اطلاعاتی دقیق و درست را در فرم بنویسید. زیرا در صورت مغایر بودن اطلاعات ویزا شما سریعا رد خواهد شد.

2. نقض کردن قوانین ویزا در ارسال اسناد:

جهت ارسال مدارک و اسناد خود باید خیلی دقیق برخورد نمایید و اگر هر سند یا مدرک شما با قوانین و دستورالعمل ها منافات داشته باشد ویزا رد خواهد شد. بهتر است قبل از درخواست ویزا از ارسال و چگونگی اسناد و مدارک خود اطمینان حاصل نمایید.

3. داشتن برنامه ای ناقص برای سفر:

داشتن-برنامه-ای-ناقص-برای-سفر-یکی-از-دلایل-ریجکتی-فرانسه

از مهم ترین مسائلی که در هر پرونده ویزا مورد بررسی قرار می گیرد برنامه ریزی سفر است. باید در مدارک سفر خود و برنامه ریزی اعلامی زمان‌بندی دقیق برای بازدید از کشورها، بلیط های سفر برای رفت و برگشت و رسید رزرو هتل را داشته باشید تا آفیسر از زمان‌بندی دقیق سفر شما اطمینان حاصل نماید.

4. بیمه مسافرتی نامعتبر:

برای سفر به فرانسه و بازدید از کشور باید طبق ویزایی که دریافت می نمایید و دت زمان حضور خود مبلغی مشخص را برای بیمه مسافرتی خود داشته باشید. باید بیمه برای همه کشورهای عضو شینگن مناسب باشد و همه زمان سفر شما را تحت پوشش قرار دهد. در غیر این صورت ویزا شما رد می شود.

5. کافی نبودن دلایل سفر:

اگر نتوانید در وقت سفارت فرانسه، برای سفر خود را برای کارگزار قانع نمایید و اطلاعات سفر شما دقیق نباشد این شک به وجود می آید که شما قصد بازگشت به کشور را نیز نخواهید داشت و به دلیل ناکافی بودن اطلاعات سفر و دلایل سفر ویزا رد خواهد شد.

6. تمکن مالی:

از مسائل مهم برای دریافت ویزا داشتن تمکن مالی است. اگر تمکن مالی شما به گونه ای باشد که نتوانید هزینه های ضروری و مهم سفر خود را پرداخت نمایید ویزای شما رد خواهد شد. این موضوع برای اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه اهمیت دو چندان دارد.

7. سابقه کیفری:

از مسائل مهم دیگر نداشتن سابقه کیفری است که دریافت ویزا شما را کاملا دچار اشکال می کند.

 

8. پاسپورت:

پاسپورت-یکی-از-دلایل-ریجکت-شدن-فرانسه

خراب بودن یا ناقص بودن پاسپورت، مدت زمان اعتبار پاسپورت، نداشتن صفحات خالی برای سفر، پارگی و آسیب دیدگی پاسپورت، همگی از دلایلی هستند که می تواند عامل رد ویزای شما باشد.

 

9. مصاحبه ویزا:

یکی از دلایل مصاحبه برای دریافت ویزا این است که اعتبار مدارک و سفر فرد سنجیده شود و درست و غلط بودن آن مشخص شود. در صورت عدم مطابقت اطلاعات ویزا رد خواهد شد.

10. تاریخچه نامطلوب سفر:

اگر پیشینه مناسب سفر به کشورهای اروپایی را داشته باشید می تواند ویزا شما تحت تاثیر آن قرار گیرد. از دلایل ریجکت شدن به این سبب:

  • اقامت بیش از اندازه در کشوری که در قبل به آن سفر کردید،
  • لغو هرگونه ویزای درخواستی در گذشته،
  • داشتن فعالیت های نامناسبی که انجام آن می تواند ویزای شما را در هر کشور خاصی رد کند.

شماره تلفن ویزاهوم

 

رفع ریجکتی ویزای فرانسه

بهترین راه برای ریجکت نشدن این است که اسناد و مدارک به صورت دقیق آماده شوند و اطلاعات را بارها چک کنید تا مطمئن شوید که اطلاعات صحیح وارد شده است و مدارک به درستی قرار گرفته اند. همچنین دستورالعمل های نوشته شده در سایت سفارت را بررسی نمایید و دقیقا طبق آن فعالیت کنید.

اما گاهی با وجود همه این دقت ها باز هم ویزا ریجکت می شود. در جهت رفع ریجکت شدن ویزای فرانسه یا درواقع رفع ریجکتی ویزای شینگن، بهتر است ابتدا دلیل ریجکت شدن ویزا خود را پیدا کنید تا بتوانید به درستی مراحل بعدی را طی کنید. سپس مدارک مورد نیاز و ناقص یا اشتباه در پرونده خود را به دقت بررسی کنید و نواقص پرونده را برطرف نمایید. سپس ظرف مدت 60 روز از اعلام ریجکتی خود می توانید به رد شدن ویزا اعتراض کنید و اعتراض خود را به سفارت اعلام نمایید.

 

جمع‌بندی

دلیل ریجکتی ویزای فرانسه متعدد است و افراد با یک دلیل مشخص ریجکت نمی شوند. به همین سبب بهتر است که از همه دلایل و شرایط ریجکت شدن اطلاع داشته باشید و همه اسناد و مدارک را به درستی و دقیق جمع‌آوری کنید و اگر همچنان باز ویزای شما ریجکت شد می توانید در زمان مشخص به رد ویزای خود اعتراض وارد نمایید. ویزا هوم یکی از برترین مجموعه ها برای اخذ ویزای فرانسه از جمله ویزای توریستی فرانسه، تحصیلی و اقامت در این کشور می باشد. همچنین این مجموعه برای رفع ریجکت شدن انواع ویزا خدمات ارزنده ای را به افراد ارائه می دهد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
دلایل ریجکتی ویزای یونان چیست؟
نوشتهٔ بعدی
شرایط و مدارک لازم برای تمدید ویزای یونان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم