اخذ ویزای ایتالیا، قیمت، شرایط و مدارک

داوطلبان کشور ایتالیا از طریق راه های مختلفی می توانند وارد این سرزمین زیبا شوند. اما برای اخذ ویزای ایتالیا از ایران، نیاز به دانستن شرایط اخذ ویزای ایتالیا و مدارک برای هر یک از انواع ویزا دارند و باید مشخص کنند که از چه روشی می خواهند مهاجرت کنند. ما در ویزا هوم به تمامی این سوالات با نهایت دقت پاسخ خواهیم داد و دلسوزانه کنار شما هستیم.

شرایط-ویزای-ایتالیا-با-دعوتنامه

ویزای کار ایتالیا

ویزای خرید ملک ایتالیا

ویزای ویزیتوری ایتالیا

اقامت ایتالیا

شرایط دریافت ویزای شینگن ایتالیا

یکی از سوالات متداول بین مهاجران این است که چگونه ویزای ایتالیا بگیریم.

برای اخذ ویزای شینگن ایتالیا، با توجه به این که متقاضی با چه هدفی وارد کشور ایتالیا می ‌شود، صادر می گردد. اخذ ویزا ایتالیا توریستی، ویزای سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی به عنوان یکی از رایج ترین ویزاهایی معرفی می شوند که از سوی کشور ایتالیا برای داوطلبان صادر می شود.

برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا، مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که گردش حساب مناسب و تمکن مالی لازم را ارائه داده باشید.

منظور از گردش حساب، تعداد تراکنش های حساب متقاضی استاین موضوع ارتباطی به مبلغ تراکنشها ندارد.”

معمولا بسیاری از متقاضیان و حتی کارگزاران ویزای ایتالیا برای این که بتوانند برای اقامت تمکن مالی ایتالیا، آن را ثابت کنند، به یک باره مبلغ بسیار زیادی (مانند 500 میلیون تومان) را در حساب خود واریز می کنند.

این کار تماما اشتباه است؛ زیرا افسران ویزا با دقت بسیاری به بررسی حساب شما می پردازند و اگر برای آنها روشن نباشد که این مقدار پول از چه طریقی وارد حساب شما شده است، تقاضای ویزای شما با ریجکتی مواجه می شود.

نکته: شایان ذکر است که اگر مبلغ بالای پولی با توجه به معامله مانند خرید و فروش خانه یا ماشین به حساب شما وارد شده است، بهتر است سند آن را ابتدا در مراکز معتبر ترجمه کرده و سپس آن را ضمیمه پرونده خود کنید. با توجه به نکات قید شده می‌ توانید به راحتی اخذ ویزای ایتالیا تضمینی را به همراه داشته باشید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

پرچم-ایتالیا-

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای ایتالیا

مدارک اخذ ویزای ایتالیا با توجه به این که شما نیاز به کدام ویزا دارید، به دو دسته مدارک عمومی و مدارک اختصاصی تقسیم بندی می شود.

 • فرم درخواست ویزای ایتالیا
 • دو قطعه عکس ۳،۵×۴،۵
 • رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل
 • گواهی اشتغال به کار و یا گواهی اشتغال به تحصیل
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • بیمه مسافرتی
 • کپی صفحه اول پاسپورت و کپی ویزاهای شینگن
 • اجازه خروج محضری با مهر دادگستری (برای درخواست کنندگان متاهل و زیر 18 سال)
 • کپی بیمه مسافرتی
 • کپی رزرو بلیط هواپیما
 • ترجمه رسمی مدارک به زبان ایتالیایی و یا انگلیسی
 • پرینت ریزحساب 3 ماهه اخیر بانکی
 • ارائه سند ملکی در صورت وجود
 • چک لیست امضا شده مدارک مورد نیاز به زبان انگلیسی
 • مدارک معاملات تجاری با شرکت ها
 • اصل معرفی نامه دارای سربرگ شرکتی
 • ترجمه انواع مدارک هویتی
 • رضایت نامه محضری والدین (ویژه متقاضیان زیر 18 سال)
 • رضایت نامه محضری همسر (ویژه درخواست کنندگان متاهل)

با توجه به نوع ویزا در روز مصاحبه در سفارت ایتالیا مدارک مورد نظر را به کمسیر تحویل دهید اطلاعات لازم در خصوص نوع مدارک ها و نحوه جمع آوری آن ها  را از کارشناسان مطرح ویزا هوم دریافت کنید.

انواع ویزای ایتالیا

ویزای بلند مدت  D  با اعتبار بیش از 90 روز صادر میشود  و ویزای کوتاه مدت C دارای اعتبار حداکثر 90 روزه است که به 3 حالت سینگل، دابل  صادر میشود.

حالت سینگل : در صورتی که ویزای کوتاه مدت شینگن سینگل باشد، فرد  فقط اجازه یک بار ورود به کشورهای حوزه شینگن را خواهد داشت

حالت دابل :  وقتی که ویزای کوتاه مدت شینگن شما دابل باشد، در صورتی که یکبار از کشورهای این حوزه خارج شده باشید ، باز هم می‌توانید به کشورهای حوزه شینگن سفر کنید و تا پایان مدت اعتبار ویزای خود در آن‌جا اقامت داشته باشید.

اما مهاجران دارنده ی  ویزا ی دابل شینگن، نمی‌توانند برای بار سوم به کشورهای این حوزه ورود پیدا کنند حتی اگر ویزای آن‌ها دارای اعتبار باشد.

 • ویزای توریستی ایتالیا
 • ویزای تجاری ایتالیا
 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت ایتالیا
 • ویزای تحقیقاتی کوتاه مدت ایتالیا
 • ویزای ترانزیت ایتالیا
 • ویزای ملاقات خانواده ایتالیا
دریافت ویزای شینگن ایتالیا

شرایط کلی اخذ انواع ویزای ایتالیا

نحوه درخواست ویزای ایتالیا

مراحل نحوه گرفتن ویزا ایتالیا به شرح زیر است:

اولین مرحله برای درخواست ویزا برای ایتالیا، تعیین نوع ویزای مورد نیاز است. برای هر نوع مهاجرت، ویزای متفاوتی صادر می‌شود. و همچنین مدارک و شرایط متفاوتی را می خواهد.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

نحوه گرفتن وقت سفارت ویزای ایتالیا

اولین گام برای اخذ ویزای ایتالیا ،تعیین وقت سفارت ایتالیا است. وقت سفارت را می توان به صورت آنلاین از کنسولگری ایتالیا به آدرس اینترنتی ambteheran.esteri.it و یا از طریق سایت کارگزاری Cox and Kings به آدرس www.ckgsir.com اقدام کنید. هچنین هنگامی که برای اخذ این ویزا عجله داشته باشید باید وقت سفارت فوری را اخذ کنید.

با ورود به سفارت می توانید مدارک خود را تحویل بدهید و پس از اخذ ویزا سفر خود را آغاز کنید.

این بررسی دو تا چهار هفته زمان می برد و پس از آن پاسخ خود را به شما ابلاغ می کنند. در صورتی که پاسخ سفارت مثبت باشد می توانید ویزای خود را اخذ کنید و راهی سفر شوید و در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست شما منفی باشد، باید دو تا چهار ماه بعد با برطرف کردن علت ریجکتی دوباره برای اخذ ویزا اقدام نمایید.

در نظر داشته باشید که در وقت سفارت ایتالیا باید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید. همچنین بهتر است که با لباسی مناسب و رسمی به سفارت مراجعه نمایید.

مصاحبه ویزای ایتالیا

شما در روز از پیش تعیین شده باید در کارگزاری حضور پیدا کنید و مدارک خود را به فرد کارگزار ارائه می دهید و با مصاحبه ای با توجه به این که شما به چه علت قرار است به کشور ایتالیا سفر کنید، سؤال هایی از شما پرسیده خواهد شد که باز هم با توجه به نوع سفرتان، می بایست آنها را به زبان ایتالیایی یا فارسی پاسخ دهید. معمولا افرادی که قرار است سفر توریستی به ایتالیا داشته باشند، نیازی به دانش زبان نداشته و افرادی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند، دانش زبان و اثبات آن بسیار حائز اهمیت است.

 

مدت زمان پردازش ویزای ایتالیا

یکی از سوالات متداول کسانی که قصد سفر یا مهاجرت به ایتالیا دارند این است که جواب ویزای ایتالیا چقدر طول میکشد؟ در واقع مدت زمان پردازش ویزای ایتالیا به این بستگی دارد که در صف اخذ ویزای ایتالیا چند نفر منتظر هستند تا به پرونده آنها رسیدگی شود. داوطلبان ممکن است بعد از یک هفته ویزای خود را دریافت کنند و برخی دیگر نیز می بایست بازه 21 روزه را پشت سر بگذارند. در موارد خاص ممکن است برای بررسی دقیق تر حتی بیشتر از 30 روز نیز زمان صرف گردد.

آدرس سفارت ایتالیا در ایران

 آدرس این سفارت به نشانی تهران، خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۲۹۸ است . شایان ذکر است که در حال حاضر بنا به دلایلی بخش خدمات اخذ ویزای ایتالیا در حال حاضر در این آدرس تعطیل می باشد.

شما می بایست برای درخواست ویزای خود به کارگزاری CKGS به آدرس تهران، ولنجک، خیابان ۱۳، پاساژ گالریا طبقه چهارم مراجعه کنید. شایان ذکر است که بدون وقت سفارت نمی توانید در این کارگزاری حضور داشته باشید. مدت زمان اخذ ویزای ایتالیا پس از مصاحبه در این کارگزاری نیز 14 روز کاری می باشد. البته ناگفته نماند که درصورت وجود درخواست های بسیار، این مدت زمان ممکن است به 20 الی 25 روز نیز تغییر پیدا کند.

تمکن مالی برای ویزای ایتالیا

داشتن تمکن مالی مناسب و گردش مالی بالا از مهم ترین مواردی است که جهت گرفت ویزا کمک کننده خواهد بود. مهم ترین مورد در گردش حساب ، داشتن گردش حساب 3 ماهه و میزان ورودی و خروجی و تعداد تراکنش ها بسیار اهمیت دارد. البته بسته به شرایط شما ویزا هم بهترین راه حل را به شما پیشنهاد می کند.

 

هزینه ویزای ایتالیا

یکی از سوالات متداول در رابطه با گرفتن ویزای ایتالیا، هزینه اخذ ویزای ایتالیا و قیمت ویزای ایتالیا برای افغانها از ایران است. شما می توانید به صورت رایگان و بدون هیچ هزینه ای و با بررسی زمان آزاد خود به سفارت مراجعه کنید.

هزینه درخواست ویزای ایتالیا برای بازدیدهای کوتاه مدت برای بزرگ‌سالان 60 یورو، برای کودکان زیر 12 سال 35 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.

اما توجه داشته باشید که قیمت ویزا ایتالیا به علت نوسانات ارز متغیر است. همچنین هزینه های دیگری را نیز مانند دریافت بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل، ترجمه مدارک و هزینه های صندوق سفارت که با توجه به نوع ویزای درخواستی شما محاسبه خواهد شد، نیز پرداخت می کنید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

لغو ویزای ایتالیا

لغو ویزای ایتالیا به دو بخش تقسیم می شود. حالت اول معمولا برای دسته متقاضیان اتفاق می افتد که بنا بر دلایلی نمی توانند دیگر در کشور ایتالیا حضور داشته باشند. حالت دوم اما برای دسته افرادی به وجود می آید که فعالیتی خلاف قانون انجام داده اند که موجب به ارائه درخواست دیپورت و لغو ویزای آنها شده است.

به طور کلی، کشور ایتالیا در صدور ویزا به عنوان کشوری سخت گیر معرفی نمی شود؛ اما اگر کاری خلاف قانون این کشور انجام دهید، به عنوان مثال به شکل قاچاق وارد این کشور شوید، تبعات ناگواری را با خود به همراه خواهید داشت.

دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

بیشترین دلیل ریجکت شدن ویزای ایتالیا، اعتماد نکردن افسران به بازگشت متقاضیان به کشورشان و پناهنده شدن او می‌باشد. از دلایل دیگر ریجکتی ویزای ایتالیا می توان به پاسخ های نادرست به سوال های افسر، تخلفات و قرار گیری در لیست سیاه، نامعتبر بودن یا آسیب‌دیده گذرنامه اشاره کرد.برای جلب اعتماد افسران مدارک شغلی و وابستگی خانوادگی به کشورتان و مشخص کردن دقیق هدف سفر به ایتالیا را ارائه دهید.

برای اخذ ویزای شینگن ایتالیا بهتر است با یک وکیل مهاجرت مجرب مشورت کنید و طبق نظر وکیل مدارک و اسناد خود را ارائه کنید.

رفع ریجکتی و اعتراض به رد شدن ویزای ایتالیا

همچنین برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا، باید به یک وکیل که در شهر رم است وکالت ‌دهید تا کار‌های مربوطه به رفع ریجکتی را برای شما انجام دهد. که این کار به خیلی هزینه زیادی دارد.

پس از ریجکت شدن، بعد از ۶ ماه میتوانید درخواست ویزای خود را دوباره ارائه دهید و برای اعتراض به ریجکت شدن هم می‌توانید یک نامه ی اعتراضی بنویسید و کاملا صادق باشید و در آن با دلیل و مدرک به افسران ویزا اعلام نمایید که به اشتباه ریجکت شده‌اید.

داشتن تمکن مالی قوی برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا بسیار مهم است.

رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

آیا بدون ویزا می توان به ایتالیا سفر کرد؟

در صورتی که تبعه‌ای از یک کشور شینگن یا کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا از سوئیس هستید، یا تبعه‌ای از یک کشور دیگر (غیر از اتحادیه اروپا/EEA/شینگن) باشید که از ویزای شینگن معاف شده است یا مجوز اقامت یا ویزای صادر شده از یک کشور شینگن دیگر دارید نیازی به اخذ ویزای ایتالیا نخواهید داشت.

در غیر این صورت، به احتمال زیاد باید برای اخذ ویزا اقدام کنید.

بهترین شرکت برای اخذ ویزای ایتالیا

ویزا هوم یکی از بهترین و معتبر ترین مجموعه ها برای گرفتن ویزا ایتالیا است. این مجموعه بسیاری از خدمات را در رابطه با اخذ انواع ویزا ایتالیا و دیگر کشور ها به صورت کامل انجام می دهد و به تمامی قوانین و شرایط ویزای ایتالیا برای ایرانیان به روز آگاهی کامل را دارد.

مزایای بهره مندی از خدمات ویزا هوم برای گرفتن ویزای ایتالیا

 1. تمامی مشاورین این مجموعه به شرایط و مدارک لازم برای گرفتن انواع ویزای ایتالیا آگاهی دارند و بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند.
 2. مناسب ترین هزینه برای گرفتن ویزای ایتالیا
 3. درخواست ویزای ایتالیا 
 4. اخذ انواع ویزا در کمترین زمان
 5. پاسخگویی همیشگی مشاورین

اگر می خواهید از قیمت ویزا فرانسه و ایتالیا و دیگر کشور های حوزه شینگن مطلع شوید بهتر است با مشاورین ویزا هوم در ارتباط باشید.

سوالات متداول در خصوص اخذ ویزای ایتالیا

هزینه اخذ ویزای ایتالیا چقدر است؟

برای ویزاهای معمولی، هزینه 400 یورو و برای ویزاهای فوری، هزینه 500 براورد می شود.

تنها شرایط برای دریافت ویزای ایتالیا چیست؟

گردش مالی و تمکن مالی تنها شرط دریافت ویزای ایتالیا است.

مدت زمان گرفتن ویزای ایتالیا چقدر است؟

بین 14 تا 25 روز کاری.

من یک بلاک متنی هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

5/5 - (1 امتیاز)

25 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • چقدر زمان لازم است تا ویزای ایتالیا صادر شود؟

  پاسخ
 • چگونه می‌توانم ویزای توریستی ایتالیا را درخواست کنم؟

  پاسخ
 • چه مدارکی برای دریافت ویزای ایتالیا مورد نیاز است؟

  پاسخ
 • آیا فردی با ویزای توریستی می‌تواند به ایتالیا برود و در آنجا کار کند؟

  پاسخ
 • آیا فردی میتواند با ویزای توریستی ایتالیا در انجا کار کند؟

  پاسخ
 • آیا برای درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا باید مدرک زبان داشته باشم؟

  پاسخ
 • آیا می‌توانم تاریخ اعتبار ویزای ایتالیا را تمدید کنم؟

  پاسخ
 • هزینه ویزای ایتالیا چقدر است؟

  پاسخ
 • چگونه باید درخواست ویزای ایتالیا بدهیم؟

  پاسخ
 • آیا با خرید خانه میتونم اقامت ایتالیا بگیرم؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید اگر از طرف یک شهروند ایتالیا دعوت نامه داشته باشیم بازم نیازی ب ارائه تمکن مالی از سمت ما هست؟؟؟

  پاسخ
 • سلام. من ۸ سال سابقه بیمه دارم، تمکن مالی ۲۰۰ ملیونی هم دارم، گردش حساب قابل قبول هم دارم، سابقه ۴ بار سفر به ترکیه و یک بار عراق رو دارم، ۳۵ سالمه و همراه همسرم میخوام برای ویزای توریستی اقدام کنم، سند ملکی ندارم. آیا امکان گرفتن ویزای ایتالیا رو دارم؟

  پاسخ
 • ایا برای اخذ اقامت ایتالیا ، نیاز به یادگرفتن زبان ایتالیایی داریم؟

  پاسخ
 • سلام ، خسته نباشید ، هزینه اخذ ویزای توریستی ایتالیا چقدر میباشد ؟

  پاسخ
 • اگه دعوت نامه داشته باشیم هزینه ویزای ایتالیا چقدر میشه برامون؟

  پاسخ
 • اگه بخوایم ویزای ایتالیا رو تو خاک ایتالیا تمدید کنیم باید چیکار کنیم؟؟

  پاسخ
  • سلام
   معمولا قابل تمدید نیست اما در شرایط خاص باید به اداره و سفارت مربوطه به کشور مقصد مراجعه کنید..

   پاسخ
 • من دو ساله ایتالیا زندگی میکنم میشه توضیح بدین نحوه گرفتن ویزا ایتالیا برای خانوادم به چه صورته؟؟ هزینه ها و تعهدنامه رو من به عهده میگیرم آیا باز هم خانوادم باید تعهد بدن و هزینه ای رو ایران به عنوان تمکن داشته باشن؟؟؟

  پاسخ
  • پشتیبانی ویزا هوم
   13 تیر 1403 3:08 ب.ظ

   سلام شما در صورت داشتن اقامت ایتالیا باید برای خانواده دعوتنامه رسمی و معتبر ارسال کنید و بهتره است برای بالا رفتن شانس اخذ ویزا مدارک ارایه شده توسط خانوادتون کامل باشه مدارک عمومی مورد نیاز شامل تمکن مالی ترجمه،سند ملکی و ترجمه مدارک شغلی می باشد

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید