اخذ ویزای ایتالیا، قیمت، شرایط و مدارک

یکی از محبوب ترین ویزاهای کشورهای شینگن در بین ایرانی، ویزای ایتالیا است. شاید برایتان جالب باشد که، فقط و فقط برای اخذ ویزای ایتالیا تمکن مالی و گردش حساب نیاز است! در صورتی که دو مورد ذکر شده را مد نظر خود قرار داده و مدارک مورد نیاز را نیز آماده داشته باشید، می توانید کمتر از 1 ساعت بعد در سفارت ایتالیا حضور داشته باشه و اخذ ویزا ایتالیا تنها 14 روز کاری بعد، دریافت کنید. در این مطلب همراه ما باشید تا بیشتر با این کشور بی نظیر و شرایط دریافت ویزای آن آشنا شویم.

اخذ ویزای ایتالیا

دریافت ویزای شینگن ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا، با توجه به این که متقاضی با چه هدفی وارد کشور ایتالیا می ‌شود، صادر می گردد. ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی به عنوان یکی از رایج ترین ویزاهایی معرفی می شوند که از سوی کشور ایتالیا برای افراد صادر می شود. برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا، مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که گردش حساب مناسب و تمکن مالی لازم را ارائه داد. پس از آن با در نظر گرفتن مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن ایتالیا و مواردی دیگر که در عنوان های قبلی به آن پرداخته شد، می توانید ویزای شینگن ایتالیا خود را دریافت کنید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

پرچم-ایتالیا-

 ایتالیا؟ برای اینکه بهتر بتوانید تشخیص دهید که کدام‌یک از انواع ویزای ایتالیا مناسب شماست، به جدول زیر توجه کنید

 • ویزای توریستی ایتالیا
 • ویزای تجاری ایتالیا
 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت ایتالیا
 • ویزای تحقیقاتی کوتاه مدت ایتالیا
 • ویزای ترانزیت ایتالیا
 • ویزای ملاقات خانواده ایتالیا
دریافت ویزای شینگن ایتالیا

شرایط اخذ ویزای ایتالیا

همان طور که اشاره کردیم، برای اخذ ویزای ایتالیا راه سختی را در پیش ندارید. تنها شرطی که سفارت ایتالیا نیز تاکید بسیاری بر روی آن دارد، تمکن مالی و همچنین گردش حساب بالا متقاضی است.

منظور از گردش حساب، تعداد تراکنش های حساب متقاضی است. این موضوع ارتباطی به مبلغ تراکنشها ندارد.

با تمامی این تفاسیر یک موضوع در این بین وجود دارد و آن هم اشتباه رایجی است که افراد در مراحل اخذ ویزای ایتالیا به آن مرتکب می شوند. معمولا بسیاری از متقاضیان و حتی کارگزاران ویزای ایتالیا برای این که تمکن مالی مد نظر را وارد حساب خود کنند، به یک باره مبلغ بسیار زیادی (مانند 500 میلیون تومان) را در حساب خود واریز می کنند.

 این کار تماما اشتباه است؛ زیرا افسران ویزا با دقت بسیاری به بررسی حساب شما می پردازند و اگر برای آنها روشن نباشد که این مقدار پول از چه طریقی وارد حساب شما شده است، تقاضای ویزای شما با ریجکتی مواجه می شود.

شایان ذکر است که اگر مبلغ بالای پولی با توجه به معامله مانند خرید و فروش خانه یا ماشین به حساب شما وارد شده است، بهتر است سند آن را ابتدا در مراکز معتبر ترجمه کرده و سپس آن را ضمیمه پرونده خود کنید. با توجه به نکات قید شده می‌ توانید به راحتی اخذ ویزای ایتالیا تضمینی را به همراه داشته باشید.

شرایط ورود به ایتالیا در دوران کرونا

با گسترش بیماری کرونا، بسیاری از کشورهای حوزه شینگن محدودیت حضور مهاجران و توریستان را اعمال کردند. ایتالیا نیز جزو این دسته از کشورها بود که محدودیت هایی را برای ورود این دسته از افراد قرار داده بود. در حال حاضر که بیماری کرونا تقریبا شکست داده شده، تمامی افراد می توانند به راحتی به کشور ایتالیا سفر کنند؛ اما در آن زمان می بایست افراد حتما به ارائه تست PCR پرداخته و همچنین مدت زمانی را نیز پس از ورود به ایتالیا در قرنطینه بمانند.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای ایتالیا

مدارک اخذ ویزای ایتالیا با توجه به این که شما نیاز به کدام ویزا دارید، به دو دسته مدارک عمومی و مدارک اختصاصی تقسیم بندی می شود. از آنجایی که روی سخن ما در این مطلب با عموم مردم جامعه است، پس در این بخش به معرفی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ایتالیا در دسته بندی عمومی می پردازیم.

 • فرم درخواست ویزای ایتالیا
 • گذرنامه فعلی شما و کلیه گذرنامه های قبلی
 • دو قطعه عکس ۳،۵×۴،۵
 • رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل
 • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • گواهی اشتغال به کار و یا گواهی اشتغال به تحصیل
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • بیمه مسافرتی
 • اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن)

حال با توجه به این که شما قصد دارید به اخذ ویزای توریستی ایتالیا بپردازید یا اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، تعدادی مدارک خاص به این بخش اضافه می شود که می بایست در روز مصاحبه در سفارت ایتالیا، آنها را به کمسیر تحویل دهید. در این زمینه می توانید اطلاعات لازم را از کارشناسان مطرح ویزا هوم دریافت کنید.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای ایتالیا

هزینه درخواست ویزای ایتالیا

یکی از سوالات متداول در رابطه با گرفتن ویزای ایتالیا، قیمت اخذ ویزای ایتالیا است. شما می توانید به صورت رایگان و بدون هیچ هزینه ای و با بررسی زمان آزاد خود به سفارت مراجعه کنید.

شایان ذکر است که هزینه اخذ ویزای ایتالیا به علت نوسانات ارز متغیر است. همچنین هزینه های دیگری را نیز مانند دریافت بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل، ترجمه مدارک و هزینه های صندوق سفارت که با توجه به نوع ویزای درخواستی شما محاسبه خواهد شد، نیز پرداخت می کنید.

اگر می خواهید از قیمت ویزا فرانسه مطلع شوید، از وبسایت ما دیدن بفرمایید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

آشنایی انواع ویزای ایتالیا

زمانی که اقدام به اخذ ویزای ایتالیا می کنید، می بایست ابتدا مشخص کنید که هدف از سفر شما به این کشور چیست و می بایست با توجه به این هدف، کدام ویزا را دریافت کنید. به طور کلی، صدور ویزای ایتالیا به سه شکل انجام خواهد شد:

مراحل درخواست ویزای ایتالیا

rule

اولین مرحله، جمع آوری مدارکی عمومی و اختصاصی

edit

دومین مرحله، دریافت وقت مصاحبه از سفارت ایتالیا است.

person

سومین مرحله، می توانید صبر کنید تا وقت ملاقات شما در سفارت فرا برسد یا به تقویت زبان خود بپردازید.

sync

مرحله چهارم یکی از مهم ترین ها است و می توانید ویزای ایتالیا را در دستان خود داشته باشید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

مصاحبه ویزای ایتالیا

شما در روز از پیش تعیین شده باید در کارگزاری حضور پیدا کنید و مدارک خود را به فرد کارگزار ارائه می دهید و با مصاحبه ای با توجه به این که شما به چه علت قرار است به کشور ایتالیا سفر کنید، سؤال هایی از شما پرسیده خواهد شد که باز هم با توجه به نوع سفرتان، می بایست آنها را به زبان ایتالیایی یا فارسی پاسخ دهید. معمولا افرادی که قرار است سفر توریستی به ایتالیا داشته باشند، نیازی به دانش زبان نداشته و افرادی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند، دانش زبان و اثبات آن بسیار حائز اهمیت است.

 

مدت زمان پردازش ویزای ایتالیا

در واقع مدت زمان پردازش ویزای ایتالیا به این بستگی دارد که در صف اخذ ویزای ایتالیا چند نفر منتظر هستند تا به پرونده آنها رسیدگی شود. برخی از افراد ممکن است بعد از یک هفته ویزای خود را دریافت کنند و برخی دیگر نیز می بایست بازه 21 روزه را پشت سر بگذارند. با کاهش بیماری کرونا و تقاضای بیشتر افراد برای دریافت این ویزا، متأسفانه امروزه ما شاهد این هستیم که پردازش ویزا مدت زمان بیشتری را از آن خود کرده است.

 

آدرس سفارت ایتالیا در ایران

همان طور که می‌دانید، سفارت ایتالیا در حال حاضر در شهر تهران مستقر است. آدرس این سفارت به نشانی خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۲۹۸ است و افراد می بایست در روز مشخص شده برای مصاحبه به این آدرس مراجعه کنند. شایان ذکر است که در حال حاضر بنا به دلایلی بخش خدمات اخذ ویزای ایتالیا در حال حاضر در این آدرس تعطیل می باشد.

شما می بایست برای درخواست ویزای خود به کارگزاری CKGS به آدرس تهران، ولنجک، خیابان ۱۳، پاساژ گالریا طبقه چهارم مراجعه کنید. شایان ذکر است که بدون وقت سفارت نمی توانید در این کارگزاری حضور داشته باشید. مدت زمان اخذ ویزای ایتالیا پس از مصاحبه در این کارگزاری نیز 14 روز کاری می باشد. البته ناگفته نماند که درصورت وجود درخواست های بسیار، این مدت زمان ممکن است به 20 الی 25 روز نیز تغییر پیدا کند.

ریجکت ویزای ایتالیا

در بین کشورهایی که عضو شینگن هستند، ایتالیا یکی از کشورهای توریست و مهاجر پذیری بوده که نرخ ریجکتی پایینی را با خود به همراه دارد. در بین افرادی که نسبت به اخذ ویزای توریستی ایتالیا اقدام کرده و ریجکت می شوند، علت اصلی عدم اعتماد افسران به این افراد و بازگشت متقاضی است.

شما می توانید با ارائه مدارک شغلی معتبر و ارائه وابستگی های خانوادگی که در کشور ایران دارید، به افسران این اعتماد را بدهید که هدف از سفر شما به ایتالیا تنها تفریح بوده و در زمان مشخص شده، به ایران باز خواهید گشت.

لغو ویزای ایتالیا

لغو ویزای ایتالیا به دو بخش تقسیم می شود. گاهی اوقات شما خود قصد دارید تا ویزای خود را لغو کنید و گاهی دیگر نیز از سوی مقامات و سفارت ایتالیا ویزای شما لغو می شود. حالت اول معمولا برای دسته افرادی اتفاق می افتد که بنا بر دلایلی نمی توانند دیگر در کشور ایتالیا حضور داشته باشند. حالت دوم اما برای دسته افرادی به وجود می آید که فعالیتی خلاف قانون انجام داده اند که موجب به ارائه درخواست دیپورت و لغو ویزای آنها شده است.

به طور کلی، کشور ایتالیا در صدور ویزا به عنوان کشوری سخت گیر معرفی نمی شود؛ اما اگر کاری خلاف قانون این کشور انجام دهید، به عنوان مثال به شکل قاچاق وارد این کشور شوید، تبعات ناگواری را با خود به همراه خواهید داشت.

درخواست اجازه اقامت ایتالیا

همان طور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم، درخواست اجازه اقامت در کشور ایتالیا به دو دسته درخواست اقامت کوتاه و بلند مدت تقسیم خواهد شد. با توجه به این که شما چه هدفی از سفر خود به کشور ایتالیا را دارید، می بایست به دریافت ویزاهای C یعنی ویزای کوتاه مدت و ویزاهای D یعنی ویزای بلند مدت بپردازید. برای انجام روند ثبت درخواست نیز می بایست مراحلی که در بخش های قبلی به شما ارائه پیش گیرید.

سوالات متداول در خصوص اخذ ویزای ایتالیا

هزینه اخذ ویزای ایتالیا چقدر است؟

برای ویزاهای معمولی، هزینه 400 یورو و برای ویزاهای فوری، هزینه 500 براورد می شود.

تنها شرایط برای دریافت ویزای ایتالیا چیست؟

گردش مالی و تمکن مالی تنها شرط دریافت ویزای ایتالیا است.

مدت زمان گرفتن ویزای ایتالیا چقدر است؟

بین 14 تا 25 روز کاری.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید