تفاوت-ویزای-شینگن-با-تحصیلی

فرق ویزای شینگن و تحصیلی چیست؟

برای سفر به کشورهای مختلف جهان باید ویزا دریافت کرد و ویزاها انواع مختلفی را دارند. یکی از انواع ویزاهای شینگن ویزای تحصیلی است. همه افراد به دنبال تفاوت ویزای شینگن با تحصیلی هستند. در ادامه به این موضوع و تفاوت داشتن یا نداشتن این دو ویزا می پردازیم.

 

ویزای شینگن

حوزه شینگن، شامل 27 کشور که با یکدیگر قراردادی بسته اند که بدون هیچ محدودیت مرزی شهروندان این کشورها بتوانند در این منطقه رفت و آمد داشته باشند. در واقع این منطقه به منزله یک کشور واحد هستند.  اما این محدودیت مرزی برای افراد تابع کشورهای دیگر وجود دارد و دادن ویزا شهروندان دیگر کشورها، بسیار سختگیرانه نیز هست.

افراد می توانند با داشتن ویزای شینگن به 27 کشور دیگر عضو منطقه بدون ویزا رفت و آمد کنند. اتباع دیگر کشورها برای اخذ ویزا باید شرایط خاصی را که سفارت ها اعلام نموده اند داشته باشند و مدارک مورد نیاز سفارت ها را تهیه و آماده نمایند تا بتوانند به این کشورها سفر کرده و ویزا دریافت نمایند.

ویزای شینگن معتبرترین و ارزشمندترین ویزا در سطح جهانی است. به همین سبب همواره سالانه افراد زیادی در سرتاسر دنیا به دنبال دریافت و رفع ریجکتی ویزا شینگن هستند. یکی از دغدغه افراد این است که بتوانند با سریع ترین روش ها ویزا ایتالیا و دیگر کشور های حوزه شینگن را اخذ نمایند.

ویزا شینگن انواع متفاوتی را دارد و هنگامی که افراد هدف های مختلفی را از سفر خود داشته باشند، باید ویزای متفاوتی را اخذ نمایند. هر ویزا مدارک و شرایط خاص خود را دارد. با داشتن شرایط مناسب و مدارک لازم می توانید ویزا مورد نظر را دریافت نمایید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

ویزای تحصیلی

ویزای-تحصیلی-چیست

ویزای تحصیلی یکی از انواع مختلف ویزا شینگن به شمار می رود. این ویزا برای افرادی است که می خواهند در دوره های آموزشی کوتاه مدت یا بلند مدت دانشگاه ها یا آموزشگاه های کشورهای عضو منطقه شینگن تحصیل نمایند.

 

مدارک لازم جهت دریافت ویزا تحصیلی شینگن

برای دریافت این ویزا باید مدارک لازم و شرایط مورد نظر را دارا باشند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا تحصیلی شینگن عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا تکمیل و امضا شده
 • 2 قطعه عکس
 • پاسپورت معتبر
 • کپی از صفحات مهم پاسپورت
 • پاسپورت های قدیمی
 • سند ملکی با نام فرد متقاضی برای اثبات اقامت
 • رزرو بلیط هواپیما
 • بیمه مسافرتی و پزشکی
 • مدارک مرتبط با محل سکونت
 • نامه پذیرش دانشگاه یا دانشکده عضو منطقه شینگن
 • مدارک دانشگاهی مرتبط
 • اثبات توان مالی و تمکن مالی
 • گردش 3 ماهه حساب بانکی
 • شناسنامه و کپی از صفحات آن

در نظر داشته باشید که مدارک بالا برای ویزای تحصیلی شینگن است و مدارک ویزا تحصیلی آلمان، ویزای تحصیلی آمریکا و سایر ویزا ها متفاوت است.

شرایط ویزای تحصیلی شینگن

جهت اخذ ویزای تحصیلی شینگن  باید شرایط خاصی را دارا باشید. این شرایط عبارتند از:

باید دلیل قانع کننده همراه با مدارک معتبر به همراه داشته باشید تا ثابت کنید که به کشور خود باز می گردید. به این معنا که ثابت کنید فرد بعد از پایان تحصیلات خود باید به کشور مبدا خود بازگردد.

داشتن تمکن مالی مناسب. باید متقاضی اثبات نماید که می تواند از پس هزینه های تحصیلی و زندگی در کشور مقصد بر میاید و بار مالی را برای کشور مقصد نخواهد داشت.

سابقه سفر اروپایی. اگر بالای 30 سال سن داشته باشید یکی از امتیازاتی که برای شما محسوب می شود داشتن سابقه سفر به اروپا است. داشتن سابقه سفری باعث سهولت در دریافت ویزا شینگن می شود.

 

هزینه دریافت ویزا تحصیلی شینگن

هزینه-دریافت-ویزا-تحصیلی-شینگن

برای دریافت ویزا تحصیلی شینگن باید همانند دیگر ویزاها مبالغی را به سفارت پرداخت نمایید. این مبالغ برای بررسی مدارک ارائه شده به سفارت و هزینه های جانبی سفارت است. به این معنا که حتی در صورت ریجکت شدن ویزای شما، سفارت مبالغ را به شما باز نمی گرداند.

براساس نوع ویزا و ویژگی های شخصی هر فرد و شرایطی که دارد هزینه ها متفاوت است و نمی توان هزینه ثابت و مشخصی را برای همه افراد اعلام داشت. برای اطلاع از هزینه های مربوطه می توانید از گروه ویزاهوم مشاوره دریافت نمایید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

فرق بین ویزای تحصیلی با شینگن

ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزای شینگن به شمار می رود و تفاوت ویزای شینگن و تحصیلی وجود ندارد. در واقع ویزای تحصیلی یکی از زیر شاخه های ویزای شینگن به شمار می رود. در پاسخ به این سؤال که فرق بین ویزای تحصیلی و شینگن چیست باید گفت که هیچ فرقی میان این دو وجود ندارد. ویزای شینگن می تواند توریستی، تحصیلی، کاری یا پزشکی باشد.

 

جمع‌بندی

ویزای شینگن انواع مختلفی دارد و بهتر است با انواع این ویزاها آشنایی داشته باشید تا بتوانید به راحتی ویزای فرانسه یا کشور مورد نظر خود را دریافت نمایید. یکی از انواع ویزاهای شینگن ویزای تحصیلی است. برای اطلاع بیشتر از چگونگی ویزاها و فرق ویزای شینگن با تحصیلی و تفاوت ویزای تحصیلی و شینگن می توانید از مجموعه ویزاهوم مشاوره دریافت نمایید تا شما را در تمام مراحل اخذ ویزا همراهی نمایند.

 

سوالات متداول در خصوص تفاوت ویزای شینگن با تحصیلی

جهت دریافت ویزای تحصیلی شینگن از کدام سفارت ها می توانیم اقدام نماییم؟

می توانید از هر کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید ویزا دریافت نمایید. می توانید از هر سفارتی که می خواهید برای دریافت ویزا اقدام کنید.

در مصاحبه حضوری چه سوالاتی پرسیده می شود؟

سوالاتی درباره هدف از سفر، کشور مورد نظر، مدت اقامت، شغل، منبع درآمد و... پرسیده می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
ویزای شینگن برای افغانهای مقیم ایران
نوشتهٔ بعدی
گرفتن ويزای شينگن بدون دعوتنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم