انواع-ویزا-فرانسه

معرفی انواع ویزا فرانسه

یکی از کشورهایی که سالانه توریست و مهاجران بسیاری را جذب می کند، فرانسه است که به نوعی می توان گفت به عنوان یکی از مقاصد اصلی سفر یا مهاجرت ایرانیان نیز معرفی می شود. از آنجایی که روش های مختلفی برای سفر به فرانسه است و هر روش نیز نیاز به ویزای مخصوص به خود را دارد، در این مطلب با ویزا هوم همراه باشید تا هر آنچه که می بایست در رابطه با انواع ویزا فرانسه بدانید را به شما عزیزان معرفی کنیم.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

انواع ویزای فرانسه

ویزای کشور فرانسه را می توان به روش های مختلفی اخذ نمود.

انواع ویزا کوتاه مدت فرانسه

ویزای کوتاه مدت 3 ماه یا کمتر اعتبار دارد.

 • ویزای گردشگری فرانسه،
 • ویزا جهت سفرهای کاری به فرانسه،
 • ویزا تحصیل کوتاه مدت فرانسه،
 • ویزا جهت ملاقات با خانواده در فرانسه،
 • ویزا جهت مراقبت های پزشکی در فرانسه،
 • ویزا جهت اهداف کوتاه مدت مرتبط با کار در فرانسه.

انواع ویزا بلند مدت فرانسه

ویزای بلند مدت 2 مدل مختلف دارد از جمله:

طولانی مدت موقت: این ویزا تا یکسال اعتبار دارد.

 • ویزا کار موقت در فرانسه،
 • ویزا دوره های تحصیلی کوتاه مدت 3 تا 6 ماهه،
 • ویزا جهت ارائه خدمات داوطلبانه در اروپا.

طولانی مدت: شامل ویزاهای طولانی مدتی است که به مدت یکسال و بیشتر است.

 • ویزا کاری فرانسه،
 • ویزا تحصیلی،
 • ویزا خانوادگی.

مهم ترین انواع ویزای فرانسه که باید بدانید !

در ابتدای این مطلب بدون معطلی به آشنایی با انواع ویزا فرانسه می پردازیم.

1. ویزای توریستی :

اگر می خواهید بیش از 3 ماه در فرانسه اقامت داشته باشید (آنچه برای هر توریستی مجاز است) باید برای ویزای “توریستی ” اقدام کنید که به شما امکان می دهد بین 3 الی 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید. شایان ذکر است که این نوع ویزا به مسافران خارجی اجازه کار نمی دهد و شما همچنین می توانید از آن برای درمان های پزشکی نیز استفاده کنید و برای اطلاعات بیشتر از ویزا فرانسه توریستی از وبسایت ویزا هوم کمک بگیرید.

 

2. ویزای تحصیلی یا دانشجویی:

برای انجام هر فعالیتی در حوزه تحصیل می توانید ازاین ویزا استفاده کنید. این ویزا به شما اجازه می دهد در طول مدت تحصیل خود در فرانسه اقامت داشته باشید و تحصیلات خود را در سطوح مختلف تکمیل کنید.

شایان ذکر است که این ویزای حداکثر تا یک سال و در شرایط خاص تا یک سال و نیم قابل تمدید است. ویزای تحصیلی فرانسه جزو انواع ویزای فرانسه که به شما امکان می دهد 60 درصد از یک روز کامل را کار کنید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

3. تعطیلات کاری:

ویزای-تعطیلات-کاری-فرانسه

یکی از انواع ویزا فرانسه که به عنوان VVT نیز شناخته می شود، ویزای تعطیلات کاری است که به جوانان اجازه می دهد به مدت یک سال در فرانسه زندگی و کار کنند. ویزای تعطیلات کاری به عنوان یکی از انواع ویزا برای فرانسه معرفی می شود که با تقاضای بسیاری از سوی بسیاری از کشورها رو به رو است.

 

4. ویزای دستیار خانواده:

این نوع ویزا به جوانان اجازه می دهد تا برای یک خانواده فرانسوی کار کنند. (به عنوان مثال از فرزندان آن ها مراقبت کنند) شایان ذکر است که این ویزا امکان یادگیری زبان فرانسه را نیز به افراد می دهد.

 

5. ویزای کار:

ویزای کار دارای دو نوع ویزا است که به اتباع خارجی که در یک شرکت واقع در فرانسه استخدام می شوند، اعطا می شود. از بین انواع ویزا فرانسه، ویزای کار یکی از پر تقاضاترین ویزاها در بین ایرانیان است.

 

6. ویزای کار فصلی:

چه برای فصل گردشگری و چه کشاورزی، ویزای کار فصلی به شما اجازه می دهد 6 ماه از سال را در فرانسه کار کنید. این ویزا به عنوان یکی از روش های انواع اقامت در فرانسه برای کوتاه مدت معرفی می شود.

 

7. کارآموزی حرفه ای با حقوق:

این ویزا می تواند برای افرادی که در یک موسسه آموزشی، اعزام توسط شرکت به خارج از فرانسه یا استخدام شدن توسط یک شرکت در فرانسه برای انجام دوره های کارآموزی حرفه ای مناسب باشد. این ویزا به شما این امکان را می دهد که دوره های کارآموزی لازم را برای اخذ دیپلم تحصیلات عالی خود را نیز در فرانسه بگذرانید.

 

8. ویزای بازدید کننده: “ویزا ویزیتور”

یکی از انواع ویزا های فرانسه، ویزای ویزیتور است که به متقاضی اجازه می دهد تا حداکثر 1 سال در فرانسه به شرط عدم انجام فعالیت اقتصادی در این مدت، زندگی کند.

9. اقامت تمکن مالی فرانسه:

شما می توانید با اثبات تمکن مالی خود بدون داشتنن درامد در فرانسه و بر اساس حساب بانکی شخص این ویزا صادر می شود. ببرای کسب اطلاعات بیشتر کافی است به صفحه اقامت تمکن مالی فرانسه مراجعه کنید.

 

چگونه بفهمیم کدام یک از انواع ویزا فرانسه برای ما مناسب است؟

چگونه-بفهمیم-کدام-یک-از-انواع-ویزا-فرانسه-برای-ما-مناسب-است

برای این که متوجه شوید که کدام یک از انواع ویزا فرانسه برای شما مناسب است، باید وارد سایت France-visas شوید، جایی که شما اطلاعات متفاوتی را در مورد ملیت، سن، پروژه ای که باید برای آن اقدام به مهاجرت کنید را  وارد می کنید و همان سایت به شما می گوید که کدام ویزا برای شما مناسب است.

همچنین توصیه می شود گزینه های مختلف و ویزاهای مرتبط را کمی بیشتر مطالعه کنید، زیرا در برخی شرایط ممکن است گزینه های مختلف ویزا وجود داشته باشد و بهتر است مناسب ترین آنها را برای خود انتخاب کنید.

ممکن است این اتفاق بیفتد که وقتی با یک کارفرما سروکار داریم، رویه‌های خاصی وجود دارد که آنها مایل به انجام آن نیستند، بنابراین هرچه اطلاعات بیشتری در مورد همه امکانات ویزا داشته باشید، شانس بیشتری برای سفر و کار در فرانسه خواهید داشت.

شما همچنین می توانید در این زمینه از کارشناسان مطرح ویزا هوم نیز کمک بگیرید و کلیه مراحل و شرایط اخذ انواع ویزای فرانسه از طریق کارشناسان این مجموعه مطلع شوید.

 

از کجا برای ویزای فرانسه اقدام کنیم؟

حال که به آشنایی با انواع ویزا فرانسه پرداختیم و هر آنچه که می بایست در رابطه با آن را بدانید، بررسی کردیم، اگر برای شما سؤال پیش آمده که چگونه باید برای دریافت ویزای مد نظر خود اقدام کنیم، باید بگوییم که دریافت ویزا تنها در کنسولگری فرانسه، در کشور محل اقامت شما انجام خواهد شد. اگر در خارج از کشور زندگی می کنید، احتمالا باید برای دریافت ویزا به کشور خود سفر کنید.

شایان ذکر است که برخی از انواع اقامت فرانسه بر اساس ویزاها وجود دارد که به توافق دوجانبه بین فرانسه و برخی کشورها بستگی دارد (برای مثال ویزا VVT). در این موارد، می توانید آن را منحصرا در کشور مبدأ خود پردازش کنید. اگر نیاز به افرادی با تجربه برای دریافت ویزای مد نظر کشور فرانسه را دارید، ویزا هوم همواره همراه شما در تمامی این مسیر به همراه کارشناسان با تجربه در حوزه دریافت انواع ویزا فرانسه است.

شرایط ورود به فرانسه در دوران کرونا

در ابتدای شیوع همگانی کرونا، فرانسه همچون دیگر کشورها رفت و آمد به کشور خود را برای اتباع خارجی محدود کرد و شرایط ویژه ای را برای رفت و آمد اتخاذ نمود. از جمله قرنطینه 2 هفته در بدو ورود به کشور و داشتن تست منفی کرونا.

اما پس از گذشت زمان و واکسیناسیون همگانی، دیگر محدودیت برای رفت و آمد از میان برداشته شد و به تازگی شرط داشتند کارت واکسن و یا داشتن تست منفی کرونا برای ورود به کشور را نیز از قوانین حذف نموده اند.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

و در پایان …

سفر به کشور فرانسه یا مهاجرت به این کشور می تواند بسیار هیجان انگیز بوده و آینده فوق‌العاده ای را برای خود به همراه داشته باشد. این که ما با انواع ویزا فرانسه آشنا باشیم، باعث می شود تا قدم هایی استوارتر در مسیر اخذ ویزای فرانسه خود برداریم.

اطلاعات کامل در این زمینه همچنین روند مهاجرت یا سفر ما را نیز بسیار آسان تر و دلچسب تر می کند. در این مطلب ما سعی بر این داشتیم تا هر آنچه که شما می بایست در این رابطه بدانید را ارائه دهیم. در صورت بروز هر گونه سؤال در رابطه با ویزاهای فرانسه و یا نحوه ی گرفتن وقت سفارت فرانسه ، می توانید با کارشناسان مطرح ویزا هوم ارتباط برقرار کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
هر آنچه که باید در مورد مهاجرت به ایتالیا بدانید
نوشتهٔ بعدی
از بهترین شهرهای ایتالیا برای سفر چقدر میدانید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم