ویزای نخبگان فرانسه

شرایط ویزای نخبگان فرانسه

مهاجرت به کشورهای دیگر همیشه مستلزم این است که بتوانید مجوز اقامت را به دست آورید. هر کدام از کشورها به خودی خود انواع مختلفی از ویزا را ارائه می‌دهند که باید مناسب‌ترین گزینه با شرایط خود را انتخاب کنید. در این میان ویزای نخبگان فرانسه یکی از انواع مجوزهایی است که ما تصمیم داریم در این مقاله به آن بپردازیم.

اگر شما نیز خواهان مهاجرت به فرانسه یا هر کشور دیگری هستید بهتر است حتما با افرادی که در این راه تبحر کافی دارند مشورت کنید و سپس برای دریافت مجوز اقدام کنید. مشاوران ویزا هوم منتظر شما هستند تا بهترین‌ها را در اختیارتان قرار دهند. قبل از آن بیایید با صفر تا صد اخذ ویزای نخبگان فرانسه آشنا شوید.

ویزای گلوبال تلنت فرانسه را بهتر بشناسید!

ویزا گلوبال تلنت فرانسه یکی از انواع مجوزهای اقامتی است که به شما امکان می‌دهد بتوانید در این کشور برای مدت یک سال اقامت داشته باشید.  این‌ مجوز به اتباع خارجی داده می‌شود که دارای استعدادها و مهارت‌های بسیار خاصی هستند که می‌توانند به طور مستقیم یا غیر در مستقیم در پیشرفت اقتصاد، فرهنگ، علم یا ورزش‌ نقش مهمی داشته باشند.

البته از نظر قانون دولت فرانسه هر فردی شرایط دریافت ویزای تلنت فرانسه را ندارد و باید در یکی از زیر شاخه‌هایی قرار بگیرد که در ادامه ذکر خواهیم کرد. در این صورت می‌توان امید داشت که کنسولگری با درخواست ویزای شما موافقت کند.

چه افرادی می‌توانند در متقاضیان ویزای نخبگان فرانسه قرار بگیرند؟

فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد

افرادی که در این طیف قرار می‌گیرند کسانی هستند که به تازگی مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن را دریافت کرده‌اند و اکنون می‌توانند برای ویزای علمی فرانسه درخواست دهند. این افراد که به عنوان کارگر واجد شرایط استخدام می‌شود لازم است که یا مدرک آکادمیک داشته باشند یا مدرک حرفه‌ای آنان‌ معادل کارشناسی ارشد باشد.

کارگران بسیار ماهر

افرادی که دارای سابقه سه سال تحصیلات عالی یا پنج سال فعالیت حرفه‌ای مشابه هستند این امکان را دارند که هنگام مهاجرت برای این ویزا درخواست دهند. تنها نکته لازم است که هنگام ارسال مدارک قرارداد کاری یکساله‌ای را ارائه دهند که دارای حداقل درآمدی معادل ۵۳۸۳۶٫۵۰ یورو باشد

کارمندانی که در حال ماموریت هستند

چنانچه شرکت شما در خارج از فرانسه تاسیس شده و در حال فعالیت است و در ضمن یکی از شعب آن در فرانسه مستقر است، بنابه‌قوانین جابه‌جایی میان دو شعبه می‌توان یکی از کارمندان را به این کشور منتقل کرد‌. فردی که حداقل ۳ ماه در این شرکت فعالیت داشته باشد  و حدود ۳۱۰۰۰ یورو درآمد دارد می‌تواند برای دریافت ویزای تلنت فرانسه اقدام کند.

افراد محقق

اگر برای انجام‌تحقیقات یا سخنرانی در دانشگاه به فرانسه می‌روید در صورتی که مدرکی دال بر تحقیقات ارائه دهید می‌توانیدبرای این ویزا درخواست دهید.

کارآفرینان

کارآفرین هستید؟ پس برای راه‌اندازی فعالیت خود به ویزای نخبگان فرانسه نیاز دارید. پروژه شما می‌تواند صنعتی، تجاری یا حتی صنایع دستی باشد.

سرمایه گذاران اقتصادی

اگر بتوانید حداقل ۱۰ درصد سرمایه شرکتی را تامین کنید یا در شرکت خودتان ۳۰ درصد سرمایه از  آن شما باشد می‌توانید گلوبال تلنت فرانسه را دریافت کنید.

هنرمندان و مجریان

افرادی که در عرصه هنر یا اجرا فعالیت دارند و می‌خواهند در این‌ زمینه بیش از سه ماه فعالیت کنند مجوز ورود را می‌توانند به دست آورند.

افراد مشهور 

تفاوتی ندارد در سطح کشور یا حتی در عرصه بین‌المللی مشهور هستید در هر حال می‌توانید از کسانی باشید که امید می‌رود می‌توانند به عنوان نخبه شناخته شده و این ویزا را دریافت کنند.

 

اقامت خانواده با ویزای نخبگان فرانسه

اقامت خانواده با ویزای نخبگان فرانسه

یکی از ویژگی‌هایی‌ که ویزای تلنت یا نخبگان فرانسه برای متقاضیان دارد این است که می‌توانند خانواده را نیز با خود به فرانسه ببرند. منظور از اعضای خانواده همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است.‌ با دریافت این ویزا همسر فرد متقاضی مجوز کار داشته و فرزندان نیز می‌توانند از تحصیل رایگان برخوردار باشند.

 

اخذ اقامت دائم و تابعیت فرانسه با ویزای نخبگان

ویزای نخبگان فرانسه یکی از انواع ویزاهایی است که بلافاصله پس از ورود و اقدام به شما اجازه یک سال اقامت را می‌دهد. پس از یک سال برای تمدید آن اقدام کنید تا ویزای ۴ ساله را به دست آورید. پس از گذشت ۵ سال کامل این امکان برایتان‌ مهیا است که برای اخذ اقامت فرانسه به صورت دائم، درخواست خود را ارسال‌کنید.

مراحل اخذ ویزای نخبگان فرانسه

برای اینکه بتوانید ویزا را دریافت کنید لازم است تد مراحلی را طی کنید. البته باید ابتدا برای دریافت ویزا فرم را پر کنید و به سفارت ارسال کنید تا وقت ملاقات تایید شود. پس از آن باید همراه با مدارک به سفارت رفته و به سوالات پاسخ دهید و منتظر بمانید تا نتیجه به شما ابلاغ شود. پس از ورود برای اولین به فرانسه باید در سه‌ماهه اول به اداره مهاجرت کشور فرانسه بروید تا ویزای شما برای مدت یکسال تایید شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای نخبگان فرانسه 

 • فرم درخواست ویزای فرانسه، که خود متقاضی آن را به درستی تکمیل کرده باشد.
 • دو قطعه عکس‌ پاسپورتی
 • پاسپورت با دو صفحه خالی و دارای حداقل سه ماه اعتبار
 • کپی ویزاهای قدیمی
 • بیمه مسافرتی با سقف ۳۰ هزار یورو که همه کشورهای شینگن را شامل شود.
 • برنامه اقامت
 • پرینت حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی
 • مدارکی که نشان دهد کجا اقامت خواهید داشت
 • عدم سو پیشینه
 • فیش پرداخت هزینه ویزا فرانسه
 • مجوزی که معادل مجوز ثبت شرکت است
 • مجوزی‌ که نشان دهد بدهی مالیاتی ندارید
 • در صورت استخدام قرارداد کاری
 • در صورتی که خویش فرما هستید مدارک ثبت شرکت و اینکه حداقل ۷۰ درصد سهم آن متعلق به شما است.

 

مزایای ویزای نخبگان فرانسه چیست؟

دارندگان این ویزا از مزایای بسیار زیادی برخوردار هستند که می‌توان آن را به این ترتیب بیان کرد:

 • می‌توانید کارآفرینی کرده و شغل خود را راه‌اندازی کنید.
 • هم شما و هم همسرتان مجوز کار دریافت می‌کنید.
 • می‌توانید آزادانه به ۲۶ کشور عضو شینگن سفر کنید
 • می‌توانید در هر‌ زمینه هنری که‌ تخصص دارید فعالیت خود را ادامه دهید.

 

چه هزینه‌ای باید برای ویزای نخبگان فرانسه پرداخت؟

چه هزینه‌ای باید برای ویزای نخبگان فرانسه پرداخت؟

در هنگام درخواست ویزای خود لازم است هزینه‌ای را بپردازید. هزینه کلی که از شما درخواست می‌شود شامل ۲۲۵ یورو به ازای مجوز همسر و ۹۹ یورو به ازای هر ویزای دیگری است که باید صادر شود. دقت کنید بسته به شرایط شما و موارد دیگر امکان اینکه هزینه‌ها افزایش پیدا کند وجود دارد‌ این هزینه برای امور اداری است و در صورت رد ویزا به شما بازگردانده نمی‌شود.

اخذ ویزای نخبگان فرانسه به کمک مجموعه ویزا هوم

فرانسه به عنوان یکی از پرمتقاضی‌ترین کشورها برای مهاجرت، اجازه یک سال اقامت را به کسانی می‌دهد که در زمینه علم، دانش، فرهنگ یا اقتصاد مهارت خاصی دارند یا باعث پیشرفت فرانسه در این موارد می‌شوند.

گرفتن ویزای نخبگان فرانسه برخلاف اخذ ویزای فرانسه توریستی به سادگی امکان پذیر نیست و باید کنسولگری را در این زمینه متقاعد کنید. پس با متخصصان ویزا هوم مشورت کنید تا بتوانید بهترین راه را انتخاب کنید و به سلامت به هدف خود برسید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
ویزای گروهی فرانسه چیست؟
نوشتهٔ بعدی
شرایط ویزای بازنشستگی ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم