ویزای هنرمندان فرانسه

شرایط ویزای هنرمندان فرانسه

دولت فرانسه همیشه تلاش می‌کند تا به هر طریقی که می‌تواند افراد با ویژگی‌های خاص را به سمت خود جذب کند و به آن‌ها اجازه اخذ اقامت فرانسه بدهد. ویزای هنرمندان فرانسه یکی از این مجوزها است که تنها به افراد با استعدادهای منحصربه‌فرد داده می‌شود.

حتی اگر بدانید که مهاجرت به فرانسه از طریق هنر چگونه است؟ باز هم ممکن است با مشکل مواجه شوید. برای اینکه بتوانید با سرعت و سهولت بیشتری مجوز اقامت خود را از فرانسه یا هر کشور دیگری به دست آورید بهترین کار این است که اطلاعات کاملی در این باره داشته باشید. ما در این مقاله به بررسی شرایط اخذ ویزای هنرمندان در کشور فرانسه می پردازیم و اطلاعات کاملی را به شما خواهیم داد.

پرچم-فرانسه-

ویزای هنرمندان فرانسه چیست؟

یکی از انواع مجوزهای اقامتی که دولت فرانسه در اختیار شما قرار می‌دهد، ویزای اقامت هنرمندان در فرانسه است که به شما اجازه می‌دهد تا ۴ سال در این کشور زندگی کنید. با کمک این ویزا نه تنها شخص شما؛ بلکه اعضای خانواده‌تان نیز می‌توانند در فرانسه کار کرده و زندگی کنند.

این ویزا به افرادی ارائه می‌شود که دارای استعدادها و مهارت‌های خاصی هستند که می‌تواند در رشد فرهنگ، اقتصاد، علم یا ورزش این کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم تاثیر بگذارد. به همین دلیل دولت فرانسه افرادی را که می‌توانند برای این‌ ویزا اقدام کنند در چند دسته تقسیم می‌کند که به شرح زیر است:

افراد واجد الشرایط:

شرایط ویزای هنرمندان فرانسه

افرادی که در یک استارتاپ استخدام شده‌اند

در صورتی که در یک استارتاپ استخدام شده‌اید و البته قرارداد کاری شما برای بیش از ۳ ماه منعقد شده است می‌توانید برای این ویزا اقدام کنید. البته باید شغل شما در راستای تحقیق و توسعه باشد و حقوق شما دو برابر حقوق یک کارگر باشد.

 

کسانی که در حوزه کاری خود تجربه بسیار زیادی دارند

یکی از انواع روش های اخذ ویزای هنرمندان فرانسه این است که یا سه سال تحصیلات عالی یا ۵ سال سابقه کاری داشته باشید. برای این ویزا باید قرارداد یکساله داشته باشید و حداقل حقوق شما حدود ۵۰ هزار یورو در سال باشد.

 

کسانی که ماموریت کاری دارند

در صورتی که فردی در یکی از شعب یک شرکت بین‌المللی استخدام شده‌ است و اکنون ماموریت دارد در شعبه فرانسه مشغول به کار شود باید حتما ویزای هنرمندی فرانسه را درخواست دهد. باید در این شرکت سه ماه استخدام شده و متوسط حقوق  ۳۲ هزار یورو در سال باشد‌.

 

افرادی که در فرانسه تحصیل کرده‌اند

اگر مدرک لیسانس حرفه‌ای یا کارشناسی ارشد خود را از کشور فرانسه دریافت کرده باشید می‌توانید یکی از کاندیداهای دریافت این ویزا باشید. قرارداد کاری بیش از سه ماه و متوسط ۳۶ هزار یورو در سال از جمله مواردی است که باید در نظر داشته باشید.

 

کارافرینان

اگر در حال راه‌اندازی کسب‌وکاری جدی هستید که به اقتصاد فرانسه کمک کند قطعا شرایط اخذ ویزای تلنت و هنر فرانسه را دارید. شرکت شما می‌تواند در زمینه تجارت، صنعت یا حتی صنایع دستی باشد. باید مدرک شما معادل کارشناسی باشد.

 

 

محققان

افرادی در این گروه قرار می‌گیرند محققانی هستند که برای انجام تحقیقات علمی یا سخنرانی به فرانسه مهاجرت می‌کنند. این افراد که باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشند لازم است تا مدرک معتبری ارائه کنند که نشان می‌دهد برای چه امری و در طی چه مدتی در فرانسه اقامت دارند.

 

پروژه های اقتصادی نوآورانه

اگر بتوانید پروژه اقتصادی خود را که خلاقانه است با اسناد و مدارک اثبات کنید، سفارت فرانسه به شما ویزا خواهد داد. البته این بدان شرط است که یکی از نهادهای عمومی در فرانسه بتواند پروژه شما را به رسمیت شناخته و از آن حمایت کند.

 

هنرمندان ومجریان

یکی دیگر از گروه‌هایی که می‌توانند از طریق این ویزا به فرانسه سفر کنند مجریان و هنرمندانی هستند که تمایل دارند برای ادامه فعالیت‌های خود مدت بیش از سه ماه در فرانسه اقامت کنند. افراد با هر هنری می‌توانند در این گروه جای داشته باشند. نه تنها سلبریتی‌های معروف در عرصه بازیگری، اجرا و خواندن؛ بلکه نقاشان نیز می توانند برای مهاجرت از طریق هنر نقاشی اقدام کنند.

به چه مدارکی برای ویزای هنرمندان فرانسه نیاز دارید؟

مدارک لازم برای ویزای هنرمندان فرانسه

اکنون که دریافتید آیا می‌توانید برای دریافت ویزای هنرمندان فرانسه اقدام کنید یا خیر، اولین اقدامی که باید انجام دهید این است مدارک مورد نیاز را برای وقت سفارت فرانسه فراهم کنید. آنچه باید بدانید این است که نقص در مدارک شما می‌تواند موجب رد تقاضا شده و همین امر ممکن است تا مانع از مهاجرت شما به فرانسه شود؛ اما این مدارک چه هستند؟

 • فرم درخواست ویزای فرانسه: اطلاعات خواسته شده را با دقت پر کنید و همه را درست وارد کنید. می‌توانید آن را آنلاین پر کنید یا نسخه چاپی را به صورت حضوری با خود همراه کنید.
 • دو قطعه عکس: عکس‌ها باید در قطع عکس پاسپورت باشد و در سه ماه اخیر آن‌ها را گرفته باشید.
 • پاسپورت: این پاسپورت باید دو صفحه خالی داشته باشد و تاریخ انقضای آن حداقل سه ماه پس از پایان زمان ویزای شما باشد.
 • کپی ویزاهای قدیمی
 • بیمه پزشکی: این بیمه برای آن است که هر مشکلی در زمینه بهداشتی داشتید را تا سقف 30 هزار یورو پوشش دهد. 
 • اثبات تمکن مالی: باید ثابت کنید در زمان اقامت فرانسه می‌توانید مخارج خود را تامین کنید.
 • مدرک اقامت: باید نشان دهید در این مدت محلی برای زندگی کردن دارید.

مدارک لازم برای کسانی که به عنوان هنرمند و بازیگر اقدام به اخذ ویزای فرانسه می کنند:

 • مجوز URSSAF برای آنکه نشان دهد شرکت بدهی مالیاتی ندارد
 • مجوز K-Bis به روز شده معادل ثبت شرکت در کشور فرانسه
 • مدارکی که نشان دهد متقاضی منابع درآمدی معادل 70% حداقل میزان حقوق در کشور فرانسه را دریافت می کند.
 • اگر فرد در شرکت دیگری استخدام باشد، باید قرارداد کاری و حقوق 3 ماه خود را تحویل دهد

 

مدت زمان اعتبار ویزای هنرمندان در فرانسه

ویزایی که برای مهاجرت به فرانسه از طریق هنر برای هنرمندان صادر می شود، تنها یک سال اعتبار دارد. با این حال لازم است تا در طی سه ماه اولیه حضورتان در فرانسه حتما به اداره مهاجرت این کشور سری بزنید تا ویزا را تایید کند. در ضمن در نظر داشته باشید که برای اقامت بیش از یک سال لازم است تا اجازه اقامت خود را از استان محل سکونت خود دریافت کنید. این مجوز حداکثر تا 4 سال به شما امکان زندگی در این کشور را خواهد داد.

 

مزایای اخذ ویزای هنرمندان در کشور فرانسه

 1. فرد می تواند بیزینس شخصی خود را راه اندازی کند
 2. خود و همسر فرد متقاضی می تواند در کشور فرانسه کار کند
 3. با اخذ این ویزا فرد می تواند بدون ویزا به 26 کشور در حوزه شینگن سفر کند
 4. می تواند اقامت خود را در یک سال ابتدایی تمدید کند

 

بهترین شرکت مهاجرتی برای اخذ ویزای هنرمندان کشور فرانسه

رفتن و مهاجرت کردن به کشوری مانند فرانسه راه‌های مختلفی دارد. سفارت فرانسه برای افراد متقاضی راه‌های زیادی را در نظر گرفته است که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. یکی از این راه‌ها این است که بتوانید اثبات کنید می‌توانید برای پیشرفت علم، اقتصاد و هنر فرانسه به هر شیوه‌ای که می‌توانید منفعت داشته باشید و برای ویزای هنرمندان فرانسه درخواست دهید. با این حال بهترین کار این است که حتما از متخصصان برای اخذ ویزای هنرمندان فرانسه و اقامت تمکن مالی فرانسه از مشاورین ویزا هوم بخواهید به شما کمک کنند. به این ترتیب هرگز در این راه دچار مشکل نمی شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
ویزای طلایی فرانسه چیست؟
نوشتهٔ بعدی
ویزای گروهی فرانسه چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم