ویزای همراه فرانسه

گرفتن ویزای همراه فرانسه

رفتن به یک کشور دیگر و زندگی در آن سختی‌های خاص خودش را دارد. اغلب یکی از اعضای خانواده درخواست خود را ارسال کرده و با شرایطی که دارد تلاش می‌کند، تا موفق به اخذ اقامت فرانسه شود. برای اینکه بتوانید خود یا اعضای خانواده‌تان با سهولت بیشتری ویزای خود را برای اقامت در فرانسه یا هر کشور دیگری تهیه کنید، بهتر است به ویزا هوم سری بزنید و از آن‌ها بخواهید شما را در مسیر ویزای همراه فرانسه راهنمایی یا همراهی کنند. قبل از آن این مقاله را بخوانید.

 

آیا شما واجد شرایط برای اخذ ویزا همراه فرانسه هستید؟

آیا شما واجد شرایط برای اخذ ویزا همراه فرانسه هستید؟

اخذ ویزای همراه کشور فرانسه بستگی به این دارد که دارنده اصلی مجوز اقامت چگونه در این کشور زندگی می‌کند. آن‌ها یا باید خود فرانسوی باشند، یا باید از اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطفه اقتصادی اروپا بوده یا از اتباع کشورهای دیگری باشند که توانسته‌اند ویزای اقامت را به هر طریقی دریافت کنند.

اینکه برای دریافت ویزای پیوست به همسر فرانسه شما چگونه باید اقدام کنید تنها بسته به اقامت ویزای همسر شما دارد. اگر همسر شما واجد شرایط باشد، ویزا همراه فرانسه که داده می‌شود طولانی مدت و معادل اجازه اقامت اصلی خواهد بود‌. به عبارت ساده تر همسر غیرفرانسوی این امکان را دارد تا بدون داشتن اجازه اقامت مختص خود، همراه با همسر مقیم فرانسه خود در این کشور زندگی کند، اما افراد مقیم در فرانسه نیز شرایطی دارند که باید از آن آگاه باشید.

اگر شما ویزای فرانسه گرفته‌اید و تمایل دارید  همسر یا فرزندتان با کمک  ویزای الحاقی فرانسه به شما بپیوندند باید مراحل مختلفی را طی کنید و شرایط خاصی داشته باشید تا دولت فرانسه به شما این اجازه را بدهد. برای این کار اولین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید وضعیت خودتان است. بیایید با هم این موارد را بررسی کنیم:

 • افراد مقیم فرانسه

اگر شما حداقل ۱۸ ماه به صورت منظم در فرانسه اقامت داشته باشید می‌توانید از ویزای الحاق به خانواده در فرانسه استفاده کنید. با این روش می‌توانید همسر، والدین و فرزند زیر ۱۸ سال خود را نیز با خود به فرانسه ببرید. برای این کار لازم است ثابت کنید که هم محلی برای زندگی دارید تا این افراد را نزد خود ببرید و هم اسنادی ارائه دهید که نشان دهد می‌توانید از نظر مالی این افراد را تامین کنید. اداره مهاجرت استان محل سکونت شما، صحت مدارک را تایید خواهد کرد.

پس از اینکه مدارک تایید شده ویزای پیوست به همسر فرانسه توسط اداره پلیس نیز پذیرش شد، کنسولگری با شما تماس می‌گیرد تا با شما در زمینه ویزای سه‌ماهه صحبت کند. در نهایت نیز اجازه اقامت شما صادر شده و توسط اداره پلیس تحویل داده می‌شود.

 • افراد با وضعیت پناهندگی

شماره تلفن ویزاهوم 09221550170

اگر پناهنده هستید و البته بالای ۱۸ سال سن دارید باز هم می‌توانید برای ویزای الحاق خانواده فرانسه درخواست دهید. البته باید برخی از شروط را نیز در نظر داشته باشید که عبارت هستند از:

 • باید همسر شما بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد و ازدواج شما قبل از درخواست برای ویزای پیوست به همسر فرانسه ثبت و رسمی شده باشد.
 • فرزند مشترک شما و همسرتان در زمان درخواست ویزای فرانسه باید، کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • اگر فرزند خودتان و یا همسرتان زیر ۱۸ سال دارد و با شما زندگی می‌کند، به شرط آنکه شما قیمش باشید یا قیم اصلی او فوت کرده باشد، می‌تواند به شما ملحق شود.

افراد با ویزای دانشجویی

اگر  شما در فرانسه دانشجو هستید می‌توانید ویزای همراه تحصیلی فرانسه دریافت کنید. این از آن جهت به شما داده می‌شود که بتوانید در طول تحصیل  همسر خود را در کنارتان داشته باشید. برای این کار  باید دارای کارت آبی باشید تا بتوانید با کمک ویزای همراه دانشجو فرانسه شما را با خود همراه کنید.

به صورت کلی در کل اتحادیه اروپا می‌توانید قبل از درخواست ویزای همراه تحصیلی فرانسه با ویزای کوتاه مدت اعضای خانواده خود را همراه کنید. سپس برای آن‌ها ویزای همراه دانشجو فرانسه را درخواست کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای بشر دوستانه فرانسه کلیک کنید.

برای درخواست ویزای همراه چه باید کرد؟

برای درخواست چه باید کرد؟

اولین گامی که در پروسه درخواست ویزای الحاق خانواده برمی‌دارید این است که کپی از گواهی ازدواج خود را ارائه دهید‌. از طرفی لازم است حتما اطلاعات کاملی در مورد همراه و دلایل همراهی با همسر را توضیح دهید.

برای شروع درخواست پیوستن به خانواده لازم است تا فرایند خود را به صورت آنلاین ارسال کنید؛ولی پردازش آن در کنسولگری کشور مبدا شما انجام خواهد شد. برای این کار ابتدا فرم آنلاین را تکمیل کنید. برای اینکه با همراه خود به صورت همزمان بتوانید به فرانسه مهاجرت کنید بهترین کار این است درخواست را سه ماه قبل از سفر خود ارسال کنید. اگر نمی‌توانید به صورت آنلاین پیش بروید فرم را چاپ، تکمیل و به صورت حضوری به سفارت ببرید.

 

گام بعدی چیست؟

ویزای-فرانسه

اگر از نظر سفارت شرایط دریافت ویزای همراه فرانسه شایستگی داشته باشید با تایید اولیه برای مصاحبه باید آماده باشید. پس از اینکه مدارک شما دریافت شد به شما اطلاع داده می‌شود تا بتوانید زمان و مرکز مصاحبه را به صورت آنلاین رزرو کنید. دقت کنید سوالاتی که در مصاحبه از شما پرسیده می‌شود تعیین کننده نتیجه نهایی است.

بسته به کشور مبدا زمان کلی پردازش ویزای همسر فرانسه متفاوت است؛ اما در صورت موافقت یک سال اقامت می‌کنید. پس از ورود به فرانسه نیز تا سه ماه باید از اداره مهاجرت فرانسه مهر تاییدی بر روی ویزای همراه در فرانسه بگیرید. برای اطلاع از نحوه و چگونگی وقت سفارت فرانسه میتوانید به ویزا هوم مراجعه نمایید.

 

 مدارک ویزای همراه فرانسه چیست؟

 • پاسپورتی که تا تاریخ انقضای آن سه ماه مانده باشد و البته دو صفحه خالی نیز داشته باشد.
 • دو قطعه عکس در قطع تصاویر پاسپورتی
 • برگه عدم سوپیشینه از دیگر مدارک ویزای همراه فرانسه است.
 • پرداخت هزینه درخواست که ۹۹ یورو است.
 • گواهی ازدواج که ثبت رسمی شده باشد از الزامات الحاق خانواده در فرانسه است.
 • اثبات مدرکی که نشان دهد همسر شما مقیم فزانسه است.

بهترین شرکت مهاجرتی برای اخذ ویزای همراه فرانسه

اینکه شما بخواهید خانواده خود را به هر شکلی در قالب ویزای همراه تحصیلی فرانسه یا کاری با خود ببرید کاری شدنی است که می‌تواند به شما کمک کند در کنار خانواده خود در کشور دیگر اقامت کنید.

ویزای همراه فرانسه و  اخذ ویزای توریستی ایتالیا کمی پیچیده است و باید برخی موارد را در نظر داشته باشید که ما به اختصار در این مقاله توضیح دادیم. بهتر است شما تیز با متخصصان ویزا هوم مشورت کنید تا دچار اشتباه نشوید. این مجموعه مهاجرتی با تمامی قوانین و شرایط آگهی کامل را دارند و می توانند شما را در این مسیر یاری کنند.

امتیاز دهید...

نوشتهٔ پیشین
معرفی بهترین مشاغل در فرانسه
نوشتهٔ بعدی
ویزای فرانسه شرایط سخت چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم