شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا زیر 18 سال

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا زیر 18 سال

اگر شما والدینی هستید که می خواهید فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به مدارس کانادا بفرستید باید بگوییم که بهترین زمان برای اخذ پذیرش سن ده سالگی است.

 اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که شرایط تحصیل در کانادا زیر 18 سال چگونه است؟ تحصیل در کانادا زیر 18 سال چه مراحلی دارد؟ هزینه تحصیل در کانادا زیر18 سال چقدر است؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

 

شرایط تحصیل در کانادا زیر 18 سال

در مورد شرایط تحصیل در کانادا زیر 18 سال این را بدانید که کودکان در این کشور تحصیل را از سن 5 سالگی آغاز می‌کنند و تا سن 18 سالگی در مدارس این کشور تحصیل می‌کنند.

با این وجود، معمولا شرایط برای اخذ پذیرش از مدارس کانادا و سپس ویزای تحصیلی کانادا از سن ۱۰ سالگی به بعد مناسب‌تر است. یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت و تحصیل در کانادا زیر 18 سال داشتن یک قیم یا سرپرست قانونی است.

دانش‌آموزان زیر 18 سال چون به سن قانونی نرسیده‌اند نمی‌توانند به تنهایی به این کشور مهاجرت کنند. به‌همین دلیل، فردی که شرایط او مورد‌تایید اداره مهاجرت کانادا باشد، باید به‌عنوان قیم دانش آموز خود را معرفی کند.

 این قیم می‌تواند یکی از والدین دانش آموز باشد یا فردی از بستگان یا آشناها که در کشور کانادا زندگی می‌کند می‌تواند سرپرستی دانش‌آموز را به عهده بگیرد. سرپرست هم باید شهروند کانادایی باشد یا اقامت دائم آن را داشته باشد .در صورتی که هیچ کدام از این شرایط مهیا نباشد مدرسه می تواند قیم دانش آموز را تعیین نماید.

شرط همراهی والدین با دانش آموز اثبات تمکن مالی برای زندگی در کانادا است. آنها همچنین باید اثبات کنند که به  کشور مبدا خود وابستگی عاطفی، مالی، کاری و… دارند و پس از اتمام تحصیل فرزند خود، خاک کانادا را ترک خواهند کرد.

نکته دیگری که باید بدانید این است که برای تحصیل در کانادا زیر 18 سال نیاز به ارائه مدرک زبان نمی‌باشد ولی برای موفقیت در تحصیل لازم است که دانش آموز به زبان انگلیسی یا فرانسوی (متناسب با مدرسه) مسلط باشند.

سیستم آموزشی تحصیل در کانادا زیر 18 سال

سیستم آموزشی تحصیل در کانادا زیر 18 سال

سیستم آموزشی کانادا یکی از قوی‌ترین و معتبرترین سیستم‌های آموزشی در جهان است. این سیستم آموزشی به‌طور کلی شامل سه مرحله است: آموزش پیش دبستانی، آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه.

هر استان یا قلمرو در کانادا دارای نظام آموزشی خود است که با توجه به شرایط و نیازهای منطقه‌ای خود، برنامه‌ها و دروس را تعیین می‌کند. اما همگی تحت نظارت دولت فدرال هستند و استانداردهای آموزشی مشابه و یکپارچه‌ای را دنبال می‌کنند.

در ادامه با سیستم آموزشی و مراحل تحصیل در کانادا زیر 18 سال بیشتر آشنا خواهید شد:

 • پیش دبستان

کودکان در کانادا از سن ۵ سالگی (بجز در اونتاریو و کبک که از سن ۴ سالگی) می‌توانند به مقطع پیش دبستانی یا مهدکودک بروند. کودکان در مقطع پیش دبستانی نحوه ارتباط با اطرافیان، پیدا کردن دوست، حروف الفبا، نقاشی، موسیقی، شمارش اعداد و … را می‌آموزند. بسته به قوانین هر استان، این مرحله از تحصیل زیر 18 سال کانادا ممکن است اختیاری باشد.

 • دبستان

آموزش ابتدایی در کانادا شامل 6 یا 8 سال تحصیل است (بستگی به استان) و از سال اول تا ششم یا هشتم ادامه دارد. در این مقطع دانش‌آموزان دروس پایه مانند ریاضی، تاریخ، علوم، جغرافیا، تربیت بدنی، موسیقی و.. را می‌‌آموزند.

 • دوره متوسطه یا دبیرستان

اموزش متوسطه در کانادا از پایه نهم آغاز می‌شود و تا پایه دوزادهم ادامه‌دارد. بجز استان کبک که مقطع متوسطه از پایه هفتم تا پایه یازدهم می‌باشد و سپس دانش‌آموزان باید یک دوره دو ساله پیش دانشگاهی به نام CEGEP را بگذرانند تا دیپلم خود را دریافت کنند. در انتاریو، نیز یک سال پس از سال دوازدهم وجود دارد.

مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا برای افراد زیر 18 سال

مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا برای افراد زیر 18 سال

مهاجرت تحصیلی به کانادا شامل دو مرحله مجزا از هم می باشد مرحله اول اخذ پذیرش از مدارس معتبر این کشور است و مرحله بعدی اخذ ویزای تحصیلی می باشد.

مرحله اول: اخذ پذیرش از مدارس کانادا

برای تحصیل در کانادا زیر 18 سال لازم است یک نامه پذیرش از یکی از مدارس دولتی یا خصوصی کانادا که توسط اداره مهاجرت تایید شده است، دریافت کنید که مدارک مورد نیاز برای پذیرش شامل موارد ذیل می باشد:

 • گذرنامه معتبر متقاضی
 • ترجمه رسمی تمام صفحات شناسنامه متقاضی
 • ترجمه رسمی کارنامه تحصیلی متقاضی
 • اطلاعات شخصی مانند مشخصات پدر و مادر متقاضی

علاوه بر مدارک فوق، بعضی از مدارس برای آگاهی از سطح زبان دانش‌آموز با او‌مصاحبه می‌کند. هرچند برای تحصیل کانادا زیر 18 سال نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و در مدارس زبان انگلیسی یا فرانسوی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.

بعد از اخذ پذیرش باید شهریه یک سال را پرداخت کنید و مدارک لازم جهت ثبت‌نام را برای مدرسه ارسال کند.

مرحله دوم: دریافت ویزای تحصیلی

برای دریافت ویزا ابتدا مدارک لازم را آماده کنید، مدارک تحصیل در کانادا زیر 18 سال شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و پاسپورت
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه نامه پذیرش از مدرسه
 • نامه محضری کاستودین (در صورت عدم همراهی پدر و مادر با دانش آموز)
 • مدرک ثبت نام در خوابگاه دانش آموزی یا هوم استی (در صورت عدم همراهی پدر و مادر)
 • ارائه فرم های ویزای تحصیلی
 • ارائه انگیزه نامه
 • نامه عدم سو پیشینه

سپس وارد سایت اداره مهاجرت کانادا به آدرس cic.gc.ca شوید. از بین انواع ویزا، گزینه ویزا دانش آموزی یا همان Studyرا انتخاب کنید. بعد از پاسخ به سوالات مطرح شده، در قسمت مدارک تمام مدرک خواسته شده را آپلود کنید. بعد از آن در صورتی که فرزند شما بیش از 14 سال سن دارد و قبلا در مراکز درخواست ویزای کانادا، انگشت نگاری را انجام نداده‌ باشد، باید گزینه درخواست انگشت نگاری را تیک بزنید و هزینه آن را پرداخت کنید.

سپس از یکی از دفاتر VAC کانادا در کشورهای اطراف ایران برای فرزندتان وقت انگشت نگاری بگیرید. مدتی پس از سابمیت پرونده، نامه انگشت نگاری برای شما ارسال می‌‌شود. فرزندتان در تاریخ تعیین شده باید نامه انگشت نگاری و مدارک شناسایی‌اش را به دفتر VAC برده و انگشت نگاری انجام دهد.

بعد از انجام تمام مراحل گفته‌ شده باید منتظر بمانید تا اداره مهاجرت کانادا بررسی‌های لازم را انجام دهد. در صورت تایید درخواست یک معرفی‌نامه دریافت می‌کنید و در مرحله بعدی لازم است پاسپورت فرزندتان را برای درج لیبل ویزا به سفارت کانادا در یکی از کشورهای اطراف بفرستید.

هزینه تحصیل در کانادا برای افراد زیر 18 سال

هزینه تحصیل در مدارس دولتی کانادا برای دانش‌آموزانی که مقیم یا شهروند کانادا هستند بسیار اندک و گاها به صورت رایگان است. اما دانش آموزان بین المللی برای تحصیل چه در مدارس دولتی و چه در مدارس خصوصی کانادا باید شهریه بپردازند. البته اگر دانش‌آموز یکی از شرایط زیر را داشته باشد می‌تواند در مدارس دولتی کانادا به صورت رایگان تحصیل کند:

 • یکی از والدین مقیم کانادا باشد.
 • یکی از والدین یا هر دو اجازه کار یا تحصیل در کانادا داشته باشد.
 • درخواست پناهندگی متقاضی در حال بررسی باشد.

هزینه تحصیل در کانادا زیر 18 سال بسته به شرایط هر مدرسه و خدماتی که ارائه می‌دهد، متفاوت می باشد. اما به طور متوسط، هزینه تحصیل در مدارس دولتی کانادا حدودا 10 تا 15 هزار دلار و برای مدارس خصوصی بین 15 تا 25 هزار دلار است که هزینه حمل و نقل، اسکان، غذا و بیمه نیز به این هزینه اضافه می‌شود.

برای اطلاع از هزینه های هر مدرسه بهتر است به وب سایت مربوط به مدرسه مراجعه نمایید. حتما قبل از انتخاب مدرسه درباره امکانات و هزینه‌ها به خوبی تحقیق کنید.

 

مزایای تحصیل در کانادا برای افراد زیر 18 سال در کانادا

مزایای تحصیل در کانادا برای افراد زیر 18 سال در کانادا

 • تحصیل باکیفیت بالا
 • زندگی در یک محیط دو زبانه
 • کیفیت بالای زندگی در کانادا

مشاوره تحصیلی برای تحصیل در کانادا زیر 18 سال با ویزاهوم

اگر به دنبال ثبت نام فرزندتان در یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی دنیا هستید، می‌توانید مدارس دولتی و خصوص کانادا را برای فرزند خود انتخاب کنید.

موسسه مهاجرتی ویزاهوم یکی از بهترین انتخاب‌ها برای انجام مشاوره و پیش بردن مراحل ثبت نام در مدارس کانادا است. اگر برای مشاوره در زمینه هزینه تحصیل در کانادا و اخذ ویزای توریستی کانادا، نیاز به کمک داشتید، می‌توانید با موسسه ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
در مورد شرایط اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل چقدر میدانید؟
نوشتهٔ بعدی
شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم