تفاوت-ویزای-سینگل-با-مولتی

تفاوت ویزای سینگل و مولتی چیست ؟

سفر و دیدن مناظر و جاذبه های جهان یکی از لذت بخش ترین تفریحات برای افراد است. به همین سبب همواره سالانه تعداد زیادی از افراد به دنبال سفر برای تفریح یا مهاجرت جهت تحصیل به کشورهای دیگر هستند. برای رفتن به کشورهای مختلف داشتن ویزا ضروری است. ویزاها انواع مختلفی دارند. در این مقاله به انواع ویزاها و تفاوت ویزای سینگل با مولتی خواهیم پرداخت.

 

ویزا چیست؟

ویزا مجوزی است که اداره مهاجرت هر کشوری به افراد و شهروندان کشورهای خارجی می دهد. در واقع این مجوز، به شهروندان کشورهای دیگر اجازه ورود به کشور مقصد را می دهد. بدون داشتن این مجوز شما نمی توانید به کشوری که می خواهید سفر کنید. ویزا زمان محدود و مشخصی دارد و پس از پایان این زمان فرد باید آن کشور را ترک نماید.

ویزا برچسب یا مهری است که بر گذرنامه و مدارک فرد متقاضی زده می شود و امضا مسئول مهاجرت در کنار مهر روی گذرنامه به متقاضی داده می شود. یکی از نام های دیگری که به ویزا داده می شود روادید است.

ویزاها انواع مختلفی دارد. یکی از انواع ان ها، ویزای سینگل و ویزای مولتی است. دریافت این ویزاها هزینه های مختلفی دارد و فرق بین ویزای مولتی و سینگل نحوه گرفتن آن ها نیز هست و بستگی به نظر افسر مهاجرت دارد. ویزا شینگن با توجه به معیارهای خاصی که دارد به افراد داده می شود. معیارهای خاصی همچون هدف سفر، زمان سفر، روش درخواست و… . یکی از این معیارها تعداد دفعات خروج و ورود به کشور است.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

انواع ویزا براساس تعداد ورود و خروج

انواع-ویزا-براساس-تعداد-ورود-و-خروجچهار نوع ویزا براساس تعداد ورود و خروج افراد به کشور مقصد وجود دارد.

  • ویزا سینگل یا یکبار ورود: این ویزا بعد از یک بار ورود و خروج از کشور با اینکه تاریخ هم داشته باشد، اعتبار خود را از دست می دهد.
  • ویزا دابل یا دوبار ورود: فردی که دارای ویزا دوبار ورود است می تواند تا تاریخ اعتبار ویزای خود دوبار به کشور مقصد وارد و از کشور خارج شود.
  • ویزا مولتی یا چندبار ورود: فردی که این نوع ویزا را دارد می تواند تا زمان اعتبار ویزا به تعداد زیاد و هر تعدادی که می خواهد به کشور وارد و خارج شود.
  • ویزای ترانزیت فرودگاهی یا صفر بار ورود: گاهی برای رفتن به یک کشور شما مجبور می شوید هواپیمای خود را در وسط مسیر تغییر دهید و در فرودگاه هواپیمای خود را تعویض کنید. شما با این ویزا می توانید برای چند ساعت در فرودگاه حضور داشته باشید. اما اجازه ندارید از فرودگاه خارج شوید و وارد شهر شوید. می توانید فقط در فرودگاه و جهت تعویض هواپیما در کشور حضور داشته باشید.

 

ویزای سینگل چیست؟

ویزای سینگل یا یکبار ورود این اجازه را به شما می دهد که به مناسبتی که می خواهید در یک بازه مشخصی یکبار وارد کشور مقصد شده و یکبار از این کشور خارج شوید. شما پس از خروج از این کشور با داشتن ویزای سینگل دیگر نمی توانید به این کشور وارد شوید و با توجه به اینکه ویزا شما هنوز تاریخ دارد اما اعتبار خود را از دست می دهد.

اصولا این ویزاها برای سفرهای کوتاه مدت می باشد. شما نمی توانید با داشتن این ویزا در مدتی بیش از زمان اعتبار ویزا در کشور مقصد بمانید. در غیر اینصورت این امکان وجود دارد که درخواست ویزاهای بعدی شما مورد قبول قرار نگیرد.

جهت اخذ ویزا فرانسه یا سایر کشورها با همکاران ما ارتباط برقرار کنید.

 

ویزای مولتی چیست؟

ویزای-مولتی-چیست

برای ورود به کشورها باید در اولین قدم ویزا داشته باشید. برای رفتن به سفرهای توریستی نیز باید اقدام به اخذ ویزا نمایید. در برخی از موارد پس از اینکه اقدام به اخذ ویزا می کنید برای شما ویزای مولتی صادر می شود. ویزای مولتی نیز یکی از چند ویزای صادر شده توسط کشورها برای شهروندان است. ویزای مولتی یعنی ویزای بلند مدت اما موقتی برای شهروندان است. نام های دیگری که برای این ویزا استفاده می شود ویزای 5 ساله یا ویزای چندبار ورود است. ویزای مولتی ویزای توریستی است، زیرا مدت اعتبار این ویزاها چندسال بیشتر نیست و در دسته ویزاهای موقت است.

ویزای مولتی به این معناست که شما می توانید هرچندباری که می خواهید به کشور وارد و از آن خارج شوید. یکی از نکته هایی که برای ویزا مولتی وجود دارد این است که نمی توانید به صورت ادامه دار و ممتد از آن استفاده نمایید و به طور مثال به صورت 4 سال پشت سر هم در کشور بمانید. با ویزای مولتی تنها می توانید 6 ماه در کشور مورد نظر خود حضور داشته باشید و باید پس از آن کشور را ترک کرده و دوباره پس از مدتی به کشور بازگردید.

این ویزا قابلیت استفاده برای افراد در شرایطی همچون گردش، دیدن خانواده و اقوام، کنفرانس ­های علمی و غیرعلمی و دوره­ های کوتاه مدت آموزشی را دارد. اگر برای شما ویزای مولتی صادر شود شما نمی توانید از این ویزا استفاده کرده و دوره­های آموزشی کوتاه مدت ثبت نام نمایید. همچنین نمی توانید با استفاده از ویزای توریستی یونان و دیگر کشور ها، اقدام به ثبت نام دوره های آموزشی طولانی مدت کنید. نکته دیگر این است که نمی توانید با داشتن این ویزا اقدام به انجام کار در کشور و دریافت دستمزد نمایید و در این صورت تخلف محسوب می شود.

 

فرق بین ویزای مولتی با سینگل

تفاوت ویزای سینگل و مولتی تنها یک تفاوت اساسی است. این تفاوت ویزای مولتی و سینگل مربوط به تعداد دفعات ورود و خروج از کشور است. اگر کسی ویزای سینگل داشته باشید می تواند تنها یکبار وارد کشور شود یا در زمان خاص و مشخص از کشور خارج شود و اگر بیش از موعد مقرر در کشور باشد مشمول اعمال قانون می شود. اما در ویزای مولتی چنین اتفاقی نمیفتد.

در ویزای سینگل فرد برای سفر به مقصد برای بار دوم باید مجددا اقدام به دریافت ویزا نماید، اما ویزای مولتی تا موعد مقرر به صورت مکرر می توان وارد یا خارج از کشور شود.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

جمع‌بندی

برای وارد شدن به هر کشوری باید اقدام به اخذ ویزا نمایید. ویزاها انواع مختلفی دارد و بستگی به نظر و بررسی های افسر مهاجرت سفارت مورد نظر دارد. برای آشنایی بیشتر با چگونگی دریافت انواع ویزاهای مولتی و سینگل و کسب اطلاعات بیشتر از فرق ویزای سینگل با مولتی و دریافت ویزای اقامت تمکن مالی یونان و دیگر کشور ها، می توانید از گروه با تجربه ویزا هوم کمک بگیرید.

 

سوالات متداول در خصوص تفاوت ویزای سینگل با مولتی

با داشتن ویزای سینگل توریستی می¬توان اقدام به تحصیل کوتاه مدت کرد؟

خیر با داشتن ویزای توریستی و یک بار ورود نمی توانید اقدام به تحصیل در کشور کنید.

با داشتن ویزای مولتی می توان به مدت 4 سال متصل در کشور مقصد حضور داشت؟

خیر نمی¬توان با ویزای مولتی به مدت 4 سال متصل در کشور مقصد حضور داشت و باید نهایتا 6 ماه در کشور حضور داشته و سپس خارج شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
ویزای آلمان بدون دعوتنامه
نوشتهٔ بعدی
اگر ویزای شینگن ریجکت شود چه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم