تفاوت-ویزای-شینگن-با-مولتی

فرق ویزای شینگن و مولتی چیست؟

برای دیدن جاذبه های دنیا و آشنا شدن با فرهنگ ها و جوامع مختلف باید سفر کرد. اولین اقدام برای سفر و دیدن همه نقاط جهان گرفتن ویزا کشور مورد نظر است. ویزاها انواع مختلفی دارند. بهتر است قبل از درخواست ویزا، هدف از سفر خود را مشخص نمایید تا بتوانید ویزای مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای دریافت آن اقدام کنید. دانستن تفاوت ویزای شینگن با مولتی یکی از اطلاعات مهمی است که باید قبل از سفر بدانید. در ادامه مقاله به فرق ویزای شینگن با مولتی می پردازیم.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

ویزای شینگن چیست؟

شینگن منطقه ای در قاره اروپا است. این منطقه شامل 27 کشور است که طی قراردادی که با یکدیگر امضا کرده اند، می توانند بدون ویزا در کشورهای یکدیگر رفت و آمد کرده و سفر کنند. در واقع محدودیت مرزی میان این 27 کشور وجود ندارد و به منزله یک کشور واحد به شمار می روند.

اما همانطور که رفت و آمد برای اتباع و شهروندان این کشورها راحت و سهل است، برای افرادی که از اتباع کشورهای دیگر هستند سخت است و آسان نیست. اتباع کشورهای دیگر برای دریافت این ویزا باید شرایط خاص و مدارکی که سفارت اعلام نموده است را با خود داشته باشند.

ویزا شینگن یکی از معتبرترین و مهم ترین ویزاها در سطح جهان است و همواره افراد زیادی سالانه تقاضای دریافت این ویزا را از کشورهای عضو این منطقه دارند. به همین سبب همه به دنبال سریع ترین راه اخذ ویزا شینگن هستند.

ویزا شینگن انواع مختلفی دارد و هر کدام از این ویزاها به دلایل مختلفی به افراد داده می شود و همچنین داشتن این ویزا مدارک و شرایط خاص خود را می خواهد. باید قبل از درخواست ویزا هدف خود را از سفر مشخص کنید تا بتوانید ویزا مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

اگر مایل به گرفتن ویزای فرانسه هستید، با همکاران ما ارتباط برقرار نمایید.

ویزای مولتی چیست؟

بررسی-ویزای-مولتی

برای دریافت و درخواست ویزا بهتر است بدانید که ویزاها انواع مختلفی دارند و بسته به نوع ورود و خروج شما ویزای متفاوتی به شما تعلق می گیرد. گاهی ویزاها به شما اجازه یکبار ورود و خروج به کشور مورد نظر را می دهد، یا ویزایی به شما اجازه دوبار ورود و خروج به کشور مقصد را داده و یا ویزایی این اجازه را صادر می کند که شما بتوانید چندین بار به کشوری وارد یا خارج شوید.

گاهی به شما پس از درخواست ویزا توریستی کانادا یا دیگر کشور ها و دیگر ویزاهای درخواستی، اگر شرایط مورد نظر را دارا باشید، ویزای مولتی داده می شود. ویزای مولتی یعنی به شما اجازه ورود و خروج از کشور به تعداد زیاد داده شده است. این ویزا به معنای اجازه اقامت بلند مدت در کشور برای شهروندان دیگر کشورهاست اما موقتی است. یعنی این ویزا به معنای دائمی بودن آن نیست و اجازه اقامت دائم را به شما نمی دهد.

به این ویزا، نام های دیگری همچون ویزای 5 ساله یا ویزای چندبار ورود داده شده است. ویزاهای مولتی، ویزاهای توریستی است زیرا در دسته ویزاهای وقت است و دائم به شمار نمی رود.

این ویزا به این معناست که شما می توانید هرچندبار که خواستید از این کشور مورد نظر خارج و دوباره به منطقه مورد نظر برگردید. اما نکته مهم و قابل توجه این است که شما نمی توانید به صورت مستمر و دائمی در این منطقه حضور داشته باشید و از این فرصت استفاده نمایید. در واقع نباید به صورت 4 سال مستمر و پشت سر هم در کشور حضور داشته باشید. با این ویزا تنها اجازه دارید 6 ماه در کشور باشید و سپس کشور را ترک کرده و دوباره پس از مدتی در منطقه حضور داشته باشید.

با این ویزا می توانید به گردش، دیدن اقوام و دوستان و کنفرانس های علمی بروید و در دوره های آموزشی کوتاه مدت شرکت کنید. اما توجه داشته باشید که اگر برای شما ویزای مولتی توریستی صادر شود نمی توانید در دوره های آموزشی کوتاه مدت یا بلند مدت شرکت کنید. همچنین با این ویزا نمی توانید در این کشور کار انجام دهید و دستمزد دریافت نمایید. این کاز تخلف به شمار می رود. همه افراد به دنبال فرق ویزای شینگن با مولتی هستند. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

 

تفاوت ویزای مولتی و شینگن

همه افراد به دنبال دانستن تفاوت ویزای شینگن و مولتی هستند. در صورتی که می توان گفت که این ویزاها با یکدیگر متفاوت نیستند و در واقع ویزای مولتی یکی از انواع ویزاهای شینگن است. ویزای شینگن انواع مختلفی را دارد که یکی از این مدل ها ویزای مولتی است. ویزای مولتی شینگن یا ویزای چندبار ورود شینگن به افراد این اجازه را می دهد که هرچندباری که می خواهند در این کشور حضور پیدا کنند و رفت و آمد کنند. در واقع فرق بین ویزای مولتی با شینگن وجود ندارد و به اجازه ای که به افراد برای ورود و خروج به کشور داده می شود بر میگردد.

 

جمع‌بندی

برای دریافت ویزای شینگن ابتدا باید هدف خود را از سفر بیان کنید تا بتوانید ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید. یکی از پر تکرار ترین سؤال ها برای افراد این است که فرق بین ویزای مولتی و شینگن چیست؟ برای اطلاع از جزئیات ویزاها و چگونگی دریافت ویزاها، از قبیل ویزا اقامت یونان، ایتالیا و دیگر کشور ها، می توانید از گروه ویزاهوم مشاوره دریافت نمایید تا متخصصین این مجموعه شما را در انجام مراحل دریافت ویزا راهنمایی کنند.

اگر می خواهید از انواع ویزا ایتالیا مطلع شوید از وبسایت ویزا هوم دیدن فرمایید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

سوالات متداول در خصوص تفاوت ویزای شینگن با مولتی

با داشتن ویزای مولتی توریستی می توانیم اقدام به ثبت نام دوره های آموزشی بلند مدت نماییم؟

خیر، با داشتن ویزای توریستی نمی توانید اقدام به ثبت نامه دوره های آموزشی بلند مدت نمایید.

با داشتن ویزای شینگن می توان به دیگر کشورهای عضو شینگن سفر کرد؟

بله، با ویزای شینگن می توانید به همه کشورهای عضور منطقه شینگن سفر نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
گرفتن ويزای شينگن بدون دعوتنامه
نوشتهٔ بعدی
شرایط ویزای بشر دوستانه کشور فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم