ویزای بشر دوستانه فرانسه

شرایط ویزای بشر دوستانه کشور فرانسه

برخی افراد بنا به شرایطی، دیگر امکان زندگی در  کشور خویش را ندارند، به همین دلیل خواسته یا ناخواسته مجبور به مهاجرت می‌شوند‌ و برای دریافت حمایت‌های بین‌المللی درخواست ویزای بشر دوستانه فرانسه را می دهند.

شرایط سیاسی یا اقتصادی نامناسب از جمله این موارد است. برخی از کشورها از جمله فرانسه، پذیرای این افراد با شرایط و قوانین خاصی هستند و به آن‌ها اجازه اخذ اقامت فرانسه را می‌دهند.  ویزای بشر دوستانه فرانسه یکی از مواردی است که به افراد یا شرایط بد کمک می‌کند تا زندگی آرامی را تجربه کنند.

اگر می خواهید از طریق ویزای بشر دوستانه به کشور فرانسه مهاجرت کنید اما نمی دانید چه شرایطی دارد، نگران نباشید! زیرا ما شما را با شرایط مهاجرت از طریق ویزای بشر دوستانه آشنا می کنیم تا بتوانید با خیالی راحت مهاجرت خود را آغاز کنید.

پرچم-فرانسه-

شرایط ویزای بشر دوستانه فرانسه

کافی است بتوانید ثابت کنید که با زندگی در کشور خود سلامتی، مال و امنیت شما در  خطر  خواهد بود، در نتیجه می‌توانید به سهولت ویزای خود را دریافت کنید. برای درخواست ویزای بشر دوستانه فرانسه در سفارت شما باید در یکی از گروه‌های زیر قرار بگیرید تا دولت فرانسه تشخیص دهد شما نیاز به کمک دارید:

  • افرادی که کشورشان دچار ناامنی است

برخی از کشورها مانند افغانستان شرایط جنگ داخلی را تجربه می‌کنند و برخی کشورها در جنگ با کشور دیگری هستند. در هر دو صورت اتباع این کشورها دارای شرایط نابسامانی در کشور خود بوده و مجبور به مهاجرت هستند.

  • افرادی که از نظر جانی یا مالی در خطر هستند

افرادی که در کشورشان از نظر جانی یا مالی در خطر هستند، نیز می‌توانند برای ویزای بشر دوستانه فرانسه بدون اسپانسر اقدام کنند. کسانی که حکم اعدام در انتظارشان است یا حکم ابد برای آنان بریده شده است یا به هر طریقی می‌توانند ثابت کنند که شرایط ادامه زندگی را ندارند، از این دسته هستند.

 

  • افرادی که حق آنان پایمال شده دست

کسانی که به هر طریقی توسط شخص خاصی یا دولت از نظر انسانی مورد تحقیر‌ قرار گرفته‌اند، به شرط اثبات‌ می‌توانند پناهنده شده و سپس‌ برای ثبت نام ویزای بشر دوستانه فرانسه اقدام کنند‌.

  • افراد با شرایط‌‌ سیاسی خاص

برخی افراد به دلیل اینکه اقدامات سیاسی خاصی انجام داده اند و اکنون از سمت گروه خاصی تهدید شده‌اند، به شرط اثبات می‌توانند مجاز به دریافت این ویزا شناخته شوند.

  • افرادی که از نظر جنسی یا مذهبی دچار تبعیض هستند

افرادی که شرایط خاصی از نظر جنسی دارند، به عنوان مثال همجنس‌گرا هستند و امکان ادامه زندگی در کشور خود ندارند؛ یا مذهبی دارند که در کشور خودشان‌ پذیرفته شده نیست می‌توانند تقاضای خود را برای دریافت ویزای بشردوستانه فرانسه ارسال کنند.

یک نکته که باید بدانید

یکی از ویژگی‌های ویزای بشر دوستانه فرانسه برای متقاضیان این است که نیاز به اثبات تمکن مالی برای این ویزا ندارید و با سهولت بیشتری ویزا را دریافت خواهید کرد.

 

مدارک ویزای بشر دوستانه فرانسه

مدارک ویزای بشر دوستانه فرانسه

اسناد هویتی شما شامل پاسپورت یا شناسنامه اصلی‌ترین مدرکی است که باید  همراه داشته باشید. باید مدرکی ارائه دهید که ثابت کند شما تابع کشوری هستید که ادعا می‌کنید امنیت شما را به خطر انداخته است و در ضمن ثابت کنید بر چه اساسی جان، مال یا امنیت شما تهدید شده است. در صورتی که به دلایل امنیتی و جانی در شرایطی هستید که مدارک همراه شما نیست، چنانچه بتوانید مدارک دال بر تهدیدات جانی را ارائه دهید شانس دریافت ویزا را دارید.

برای ارسال مدارک، اگر همچنان در کشور خود هستید یا پناهنده هستید از طریق سایت یا به صورت حضوری در سفارت فرانسه درخواست خود را ارسال کنید.

نکته: قبل از حضور همه مدارک مورد نیاز را تکمیل کرده باشید. این بدان دلیل است که حتی نقص یک مدرک می‌تواند به قیمت ریجکت ویزای شما تمام شود.

نحوه ثبت نام ویزای بشردوستانه فرانسه

  1. ابتدا وارد سایت France-visas.gouv.fr شده و در صفحه آن گزینه Start your visa application را کلیک کنید.
  2. اگر برای بار اول اقدام به درخواست اخذ ویزای فرانسه را دارید باید گزینه Create an account را انتخاب کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.
  3. سپس اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی، ایمیل خود را وارد کنید.
  4. و در آخر رمز عبور خود را میسازید تا حساب کاربری شما با موفقیت ساخته شود.
  5. و در آخر اطلاعات هویتی ( نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، کد ملی و …) خود را وارد کرده سپس دلایلی که مورد آزار و اذیت در کشور خود شده است شرح دهد.

نکته: افراد بعد از آنکه در سایت سفارت فرانسه ثبت نام کردند و فرم مربوطه را پر کردند، باید وقت سفارت فرانسه را بگیرند و فرم درخواست خود را به صورت حضوری به همراه مدارک به سفارت تحویل دهند.

 

چقدر طول می کشد تا ویزای بشر دوستانه فرانسه صادر شود؟

مدت زمان صدور ویزای بشر دوستانه فرانسه

مدت زمان صدور ویزای بشر دوستانه فرانسه معمولا بیشتر از یک سال، حدودا بین 18 تا 48 ماه، طول می کشد مگر آنکه به دلایل شرایط حاد فرد زودتر از حالت معمول صادر شود.

 

بهترین مجموعه مهاجرتی برای اخذ ویزای بشر دوستانه فرانسه

گرفتن انواع ویزا مانند ویزای بشردوستانه فرانسه زمانی می‌تواند برای شما ساده و سهل باشد که هم شرایط آن را داشته باشید و هم مدارکی داشته باشید که از ادعای شما پشتیبانی کند.

در صورتی که تصور می‌کنید به تنهایی نمی‌توانید از پس این کار برآیید یا برای کسب اطلاع بیشتر درباره هزینه ویزای بشر دوستانه فرانسه، کافی است با متخصصان ویزا هوم تماس بگیرید و از آن‌ها کمک بخواهید. مشاورین این مجموعه، با اطلاعات کافی که دارند باعث تسهیل دریافت ویزای بشردوستانه فرانسه و اخذ ویزای فرانسه توریستی، شما می شوند.

5/5 - (1 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
شرایط ویزای سرمایه گذاری فرانسه
نوشتهٔ بعدی
ویزای طلایی فرانسه چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم