اقامت ایتالیا 2023 ، شرایط و مدارک

هر تبعه غیر از اتحادیه اروپا که می خواهد بیش از سه ماه در ایتالیا بماند، باید برای ویزای اقامت طولانی مدت در ایتالیا و همچنین مجوز اقامت در ایتالیا درخواست دهد. شما باید بدون توجه به علتی که می خواهید در ایتالیا زندگی کنید مانند کار یا زندگی برای اجاره اقامت ایتالیا اقدام کنید. کشور ایتالیا به عنوان مرکز تاریخ و تمدن گردشگری قاره اروپا، دارای هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا به لحاظ میزان تولید ناخالصی می باشد. زیبایی بی کران این کشور، جغرافیا و طبیعت بکر آن همه ساله افراد زیادی را برای مهاجرت و زندگی در این کشور سوق می دهد. دریافت اخذ اقامت ایتالیا آرزوی بسیاری از مردم است زیرا ایتالیا کشوری زیبا وبا تاریخی غنی در جنوب قاره اروپا است. همچنین در رده پرجمعیت ترین کشور اروپا رتبه پنجم را داشته و پرجمعیت ترین شهر این کشور و مرکز آن نیز، شهر رم می باشد.

اخذ-اقامت-ایتالیا

اخذ اقامت ایتالیا

اگر تمامی مدارک و شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم ایتالیا را داشته باشید، می توانید برای این امر اقدام کنید. اما اخذ اقامت اروپا از طریق اقامت تمکن مالی فرانسه و همچنین اقامت تمکن مالی یونان مسیری هموار تر دارد.

در ادامه باید گفت ویزای توریستی ایتالیا، دانشجویی و کاری در حالت پیش فرض برای اقامت موقت در نظر گرفته می شوند. و ویزا های دانشجویی، کاری و… قابلیت تبدیل شدن به اقامت دائم دارند. در ادامه به معرفی انواع اقامت ایتالیا پرداخته ایم:

پرچم-ایتالیا-

انواع اقامت ایتالیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایتالیا

  • فرم درخواست ویزای ایتالیا
  • دو قطعه عکس 3.5 در 4.5: عکس ها باید با فرمت گذرنامه باشند، کل چهره شخص مشخص باشد. پس زمینه عکس باید سفید باشد، بین عکس و چهره نباید تفاوتی وجود داشته باشد.
  • گذرنامه فعلی شما و کپی از ویزا های قبلی: گذرنامه باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد و حداقل 3 ماه پس از برگشت از سفرتان، اعتبار داشته باشد.
  • رزرو بلیط هواپیما: رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما را باید زمان وقت مصاحبه، به افسر کنسولی تحویل دهید.
  • بیمه مسافرتی: برنامه سفری، با توجه به هدف سفر شما و روزهای حضورتان در ایتالیا، توسط گروه ویزا هوم به شما تحویل داده می شود.
  • مدرک اثبات وضعیت مدنی: این مدارک از قبیل گواهی ازدواج، گواهی تولد، گواهی فوت همسر و مدارکی از این قبیل می باشد.
  • واچر هتل: واچر هتل با توجه به اینکه شما در کدام شهر ایتالیا اقامت خواهید داشت، در چه تاریخی وارد این شهر و در چه تاریخی از این شهر خارج می شوید توسط گروه مسافرتی ویزا هوم صادر خواهد شد.
  • مدارک مالی: اثبات منابع مالی شما برای مدت زمانی که در ایتالیا اقامت خواهید داشت.
  • تعیین وقت سفارت: تعیین وقت سفارت ایتالیا و اراده مدارک به کارگذار سفارت.
مدارک-لازم-جهت-اقامت-ایتالیا

سوالات متداول در خصوص اخذ اقامت ایتالیا

شرایط اخذ اقامت کاری ایتالیا پس از تحصیل چیست؟

پس از اتمام تحصیل دانشجویان می توانند به مدت 6 تا 12 ماه در جست و جوی شغل مورد نظر خود باشند و پس از یافتن شغل مناسب با دریافت قرارداد کاری درخواست اقامت کاری ایتالیا را دهند

روش های اخذ اقامت پس از تحصیل در ایتالیا چیست؟

دانشجویان پس از اتمام تحصیل می توانند از طریق کار، سرمایه گذاری، ازدواج و… به اقامت ایتالیا دست یابنند.

فرایند زمانی اخذ اقامت تمکن مالی ایتالیا چگونه است؟

در اقامت تمکن مالی ایتالیا در ابتدا از نوع موقت است. سپس تا 5 سال به صورت سال به سال تمدید می شود تا زمانی که شرایط لازم برای اقامت دائم را به دست آورده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)