ویزای-ایتالیا-بدون-دعوتنامه

ویزای ایتالیا بدون دعوتنامه

ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که از اقتصاد پیشرفته، دانشگاه های معتبر و مکان های دیدنی بسیاری برخوردار است. دعوتنامه یکی از مدارکی است که می توان با آن درخواست ویزا داد. اما داتشن آن الزامی نبوده و می توانید بدون آن هم درخواست ویزا دید. داشتن دعوتنامه تضمینی بر دریافت قطعی ویزا نیست. نحوه گرفتن ویزای ایتالیا بدون دعوتنامه یکی از مهم ترین پرسش هایی است که افراد برای درخواست ویزا مد نظر دارند. در این مقاله به چگونگی راه اخذ ویزا ایتالیا بدون دعوتنامه می پردازیم.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

نحوه اخذ ویزا ایتالیا بدون دعوتنامه

ایتالیا یکی از کشورهای محبوب برای بازدید توریست ها و گردشگران است. سالانه تعداد زیادی از گردشگران برای بازدید از ایتالیا به این کشور سفر می کنند. گرفتن ویزا ایتالیا بدون دعوتنامه یکی از مهم ترین بحث هایی است که زمان درخواست ویزا ایتالیا مورد اهمیت قرار می گیرد.

 دعوتنامه یکی از مدارکی است که اگر فرد متقاضی آن را داشته باشد می تواند با سرعت بیشتری مراحل ویزا خود را طی کند. اما می توانید بدون این مدرک هم درخواست ویزا برای خود به سفارت ایتالیا ارسال نمایید. داشتن دعوتنامه الزامی ندارد. ویزای توریستی ایتالیا برای گردشگرانی صادر می شود که دعوتنامه ندارند و مدت محدودی را جهت بازدید از این کشور می خواهند سپری کنند.

برای دریافت ویزای ایتالیا بدون دعوتنامه می توانید با در دست داشتن مدارکی همچون تمکن مالی و گردش حساب مناسب و قوی برای اخذ ویزا ایتالیا توریستی اقدام نمایید. برای داشتن ویزا بدون دعوتنامه باید محل اقامت خود و شیوه رفتن خود و زمان دقیق سفر خود را بیان کنید و هتل، هواپیما رفت و برگشت خود را رزرو نمایید. داشتن این شرایط می تواند به شما در دریافت ویزا ایتالیا کمک کند.

 

شرایط ویزای ایتالیا بدون دعوتنامه

شرایط-ویزای-ایتالیا-بدون-دعوتنامهایتالیا یکی از کشورهایی است که تعداد ریجکتی کمتری را برای ویزا نسبت به کشورهای دیگر حوزه شینگن دارد. این نکته مهم است که برای دریافت ویزا ایتالیا بدون مشکل باید شرایط مشخصی را که ایتالیا برای ویزا در نظر گرفته است رعایت کنید. شرایط ویزای ایتالیا بدون دعوتنامه عبارتند از:

 1. سابقه سفری مناسب: فردی که متقاضی ویزای توریستی از کشور ایتالیا است بهتر است قبل از اینکه برای ویزا درخواست ارائه دهد یک یا چند سفر خارجی دیگر داشته باشد. البته مدنظر کشور ایتالیا از کشورهای خارجی تنها کشورهای اروپایی نیست. اگر سفر به کشورهای همسایه ایران نیز رفته باشید می توانید درخواست خود را برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا ارسال نمایید.
 2. دارا بودن تمکن مالی: برای ارائه مدرک تمکن مالی باید حداقل 200 میلیون تومان مانده حساب فرد متقاضی باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که تمکن مالی به یورو صادر می شود و مبلغ بیان شده براساس تجربیات است.
 3. گردش حساب مالی: برای ویزا ایتالیا باید گردش حساب 3 ماهه خود را ارائه دهید. البته برای گردش حساب، سفارت ایتالیا به مبالغ ورودی و خروجی توجهی ندارد و تعداد تراکنشات مهم است. برای ارائه گردش حساب حتما اصل صداقت را در نظر بگیرید زیرا همه مدارک شما را استعلام می گیرند و غیر واقعی بودن مدارک عامل مهمی برای ریجکت ویزا خواهد بود.

 

مدارک ویزای ایتالیا بدون دعوتنامه

برای درخواست ویزا باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید. مدارک مورد نظر سفارت توسط خود سفارت اعلام می شود. نوع درخواست ویزا نیز در مدارک ارائه شده مؤثر خواهد بود و تغییر خواهد کرد. همه مدارک باید توسط دالترجمه به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند. البته برای ویزای ایتالیا توریستی احتیاجی نیست که مدارک خود را برای تایید به دادگستری و وزارت امور خارجه تحویل دهید. مدارک مورد نیاز برای ویزا توریستی ایتالیا عبارتند از:

 • گذرنامه فرد متقاضی: حداقل باید 6 ماه اعتبار باید داشته باشد.
 • گذرنامه های قبلی فرد متقاضی و ویزاهای اخذ شده.
 • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا
 • 1 قطعه عکس
 • کلیه اسناد ملکی اصل و ترجمه آن
 • گواهی اشتغال به کار و ترجمه آن
 • سوابق بیمه تامین اجتماعی و ترجمه آن
 • دریافت پرینت وفت سفارت
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

 

هزینه ویزای ایتالیا بدون دعوتنامه

هزینه-ویزای-ایتالیا-بدون-دعوتنامههزینه هایی که برای درخواست ویزا و وقت سفارت پرداخت می کنید در صورت ریجکت شدن ویزا شما به شما پس داده نمی شود. این هزینه ها براساس نوع ویزای درخواستی شما و شرایط شخصی شما متفاوت خواهد بود. به همین سبب نمی توان هزینه ثابت و مشخصی را برای درخواست ویزا اعلام کرد. می توان هر فردی هزینه های متفاوتی براساس شرایط خود داشته باشد. این هزینه ها شامل رزرو وقت سفارت ایتالیا، رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو هتل، بیمه مسافرتی و… می باشد.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

جمع‌بندی

برای بازدید و سفر به ایتالیا باید ابتدا به سفارت ایتالیا درخواست ویزا دهید. ویزا انواع مختلفی دارد و شما می توانید هرنوع ویزا را که مد نظر دارید درخواست دهید. داشتن دعوتنامه می تواند به شما کمک کند که مسیر خود را سریع تر طی نمایید. اما بدون داشتن دعوتنامه نیز می توانید درخواست ویزا دهید و مسیر عادی درخواست ویزا را طی کنید. داشتن دعوتنامه الزامی نیست و تضمینی برای دریافت ویزا نخواهد بود. برای اطلاع بیشتر از چگونگی راه گرفتن ویزا ایتالیا بدون دعوتنامه و یا اقامت تمکن مالی ایتالیا می توانید از گروه ویزا هوم و کارشناسان با تجربه آن ها کمک بگیرید.

 

سوالات متداول در خصوص ویزای ایتالیا بدون دعوتنامه

پس از دریافت ویزا توریستی ایتالیا چه مدتی می توانیم در این کشور اقامت داشته باشیم؟

پس از دریافت ویزا توریستی ایتالیا می توانید به مدت 90 روز در مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید. برای این ویزا تاریخ ورود و خروج شده به صورت دقیق بیان شده است. نمی توانید بیش از زمان گفته شده در این کشور اقامت داشته باشید.

با داشتن ویزا ایتالیا می توانیم به کشورهای دیگر اروپایی سفر کنیم؟

با داشتن ویزا ایتالیا می توانید به هر کشور اروپایی دیگری که در حوزه شینگن هستند و می خواهید سفر کنید. اما باید هنگام درخواست ویزا ایتالیا کشورهای دیگری که تمایل دارید به آن ها سفر کنید را بیان کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
ویزای ایتالیا با دعوتنامه
نوشتهٔ بعدی
ویزای طلایی ایتالیا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم