وقت سفارت ایتالیا، شرایط و مدارک

ایتالیا یکی از کشورهایی است که به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری فراوان و همچنین تاریخچه و فرهنگ باستانی و پرجاذبه ای که دارد، همواره مکانی مناسب برای سفر گردشگران و توریست ها به شمار می رود. به همین سبب داشتن اطلاعات مناسب درباره گرفتن وقت سفارت ایتالیا و شرایط گرفتن وقت سفارت ایتالیا موضوعی جذاب و پرطرفدار است. در این مقاله از ویزا هوم به موضوع نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا می پردازیم.

وقت-سفارت-ایتالیا

آموزش گرفتن وقت سفارت ایتالیا

پرچم-ایتالیا-

افرادی که می خواهند به کشور ایتالیا سفر کنند باید قبل از اینکه برای ویزای ایتالیا خود اقدام نمایند، از سفارت ایتالیا وقت بگیرند. گرفتن وقت از سفارت ایتالیا تقریبا کار سختی است. زیرا تقاضا برای دریافت وقت از این کشور زیاد است و خیلی زود وقت ها پر می شوند.

اخذ وقت سفارت به صورت آنلاین است و متقاضیان باید به سایت وقت سفارت ایتالیا مراجعه نمایند. سپس باید نزدیک ترین وقتی را که خالی است رزرو کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر به مسئولین سفارت ایمیلی را ارسال نمایند.

سفارت ایتالیا فقط زمانی ویزای شینگن را به افراد می دهد که قصد سفر به کشور ایتالیا را داشته باشند و یا مقصد اصلی آن ها کشور ایتالیا باشد. در غیر این صورت این احتمال وجود خواهد داشت که باقی کشورهای منطقه نیز مانع ورود افراد به کشور شوند.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

نکات مهم در خصوص گرفتن وقت سفارت

 • در حال حاضر کارگزار سفارت ایتالیا مرکز CKGS  است.
 • افرادی که متقاضی دریافت وقت هستند باید خودشان شخصا اقدام نمایند اما در حال حاضر با توجه به حجم بالای درخواست ها اغلب موفق به دریافت وقت سفارت ایتالیا نخواهید شد، البته مشاوران ما در موسسه ویزا هوم شما را برای دریافت وقت همراهی خواهند کرد.
 • باید وقت سفارت را اینترنتی و از طریق سایت دریافت نمایید.
 • سایت گرفتن وقت سفارت ایتالیا هر هفته یکبار در طول شبانه روز باز می شود و سپس زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا خیلی زود به دلیل حجم بالای تقاضا ظرفیت تکمیل می شود.
 • پس از رزرو در سایت در روز معین برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری باید به CKGS مراجعه نمایید.
نکات-مهم-در-خصوص-گرفتن-وقت-سفارت

وقت سفارت ایتالیا و مدارک مورد نیاز برای سفارت ایتالیا

مدارک-وقت-سفارت-ایتالیا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ وقت سفارت ایتالیا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ وقت سفارت ایتالیا عبارتند از:

 • صفحه نخست پاسپورت و کپی رنگی از آن و کپی از تمامی صفحاتی که مهر ویزا دارند،
 • تلفن تماس متقاضی،
 • دعوت نامه و تاریخ آن (در صورت داشتن دعوت نامه)،
 • شناسنامه و کپی تمام صفحات آن ( ترجمه توسط دارالترجمه انجام شود)،
 • فرم درخواست ویزای شینگن که توسط موسسه ویزا هوم برای شما تکمیل خواهد شد.
 • 2 قطعه عکس به سایزهای 3در 4 و رنگی،
 • گردش مالی 3 ماهه اخیر،
 • سند ملکی و کپی از تمامی صفحات آن به همراه ترجمه رسمی،
 • مدارک شغلی

نوبت دهی سفارت ایتالیا 

نوبت دهی سفارت ایتالیا به طور معمول بین 30 تا 45 روز است در صورتی که نوبت دهی فوری می خواهید 3 تا 7 روزه نیز وجود دارد که وارد سایت سفارت ایتالیا می شوید و اونجا درخواست نوبت دهی فوری خود را ارائه می دهید. پس توجه داشته باشید بهتر است برای دریافت نوبت دهی از دوماه قبل اقدام نمایید. بررسی مدارک و پاسخ به درخواست ویزای ایتالیا شما چیزی حدود 2 تا 4 هفته طول می کشد.

نوبت فوری سفارت ایتالیا

وقت فوری سفارت ایتالیا بیشتر برای افرادی است که تاریخ دعوتنامه آنها رو به پایان است و یا قصد شرکت در همایشهایی را دارند که فرصت چندانی برای حضور در آن در تاریخ نیست. در این صورت شما میتوانید با پرداخت هزینه بیشتر اقدام به دریافت فوری سفارت ایتالیا کنید تا مدارک شما با سرعت بیشتری بررسی شوند.

آدرس سفارت ایتالیا در تهران 

آدرس سفارت ایتالیا در تهران : خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا بن بست فراز شرقی پلاک 15. ساعت کاری سفارت از 8 صبح تا 13روز های یک شنبه تا پنج شنبه. در ضمن ساعت کاری کارگزاری ایتالیا 8 تا 13:30 روز های یک شنبه تا پنج شنبه می باشد آدرس کارگزاری در تهران: ولنجک خیابان 13 مجتمع گالریا طبقه 4 اداری

هزینه گرفتن ویزا ایتالیا 

هزینه ها بر اساس نوع ویزا شما و خدماتی که ارائه می شود متفاوت خواهد بود. هزینه ای که برای ویزا های کوتاه مدت و بلند مدت و ویزای شینگن دریافت خواهد کرد متفاوت است.

 • هزینه ویزای شینگن بلند مدت : 50 یورو
 • هزینه ویزای شینگن کوتاه مدت : 80 یورو
 • هزینه ویزای درمانی : 117 یورو

درصورتی که وقت پریمیوم هم بخواهید 50 یورو بیشتر باید پرداخت کنید.

مراحل دریافت وقت سفارت ایتالیا

 • تماس با کارشناسان ویزاهوم
 • ارسال عکس پاسپورت و تعیین زمان سفر
 • پذیرش انجام کار
 • انجام کار و ارسال تاییدیه وقت سفارت ایتالیا 

چه زمانی برای دریافت وقت سفارت باید اقدام کرد؟

برای اینکه اگر به مشکلی خوردید بتوانید سریع تر آن را رفع و رجوع کنید بهتر است حتما 4 تا 6 هفته قبل از سفر خود به ایتالیا اقدام به دریافت وقت سفارت ایتالیا کنید.

زمان صدور ویزای ایتالیا

به طور معمول زمان دریافت ویزای ایتالیا بعد از وقت سفارت حدودا بین 3 تا 4 هفته طول می کشد. اگر شما اقدام به دریافت نوبت فوری سفارت ایتالیا کرده باشید این زمان نیز کاهش می یابد.

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا

بازشدن وقت سفارت ایتالیا معمولا تایم مشخصی ندارد. اما معمولا ساعات 12 شب سایت کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران باز می شود. وقت سفارت ایتالیا به علت تقاضای بسیار زیاد مسافرین ایتالیا سریعا در طرف چند دقیقه پر می شود. پس اگر سرعت عمل نداشته باشید از دریافت وقت سفارت ایتالیا باز می مانید. پیشنهاد ما به شما این است که این کار را با خیال راحت به ما بسپارید.

وقت سفارت ایتالیا توریستی

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا تضمینی و برای هدف گردشگری، باید وقت اخذ ویزا ایتالیا توریستی را رزرو نمود. نمی توانید جهت اخذ سایر ویزاهای دیگر از نوبت توریستی استفاده نمایید. گاهی افراد گمان می کنند می توانند با رزرو وقت توریستی، مراحل ویزای دیگر همچون ویزای کاری و تحصیلی را طی نمایند. برای دریافت وقت سفارت ایتالیا در تهران ویزای توریستی میتوانید با مشاوران ما در تماس باشید.

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

ایتالیا به دلیل داشتن دانشگاه های بسیار معتبر و تخصصی، اولین کشور اروپایی از نظر تحصیلی برای دانشجویان است و همچنین در دنیا مقام سوم را برای تحصیل دانشجویان دارد. به همین سبب همواره دانشجویان در سراسر دنیا به دنبال تحصیل در این کشور هستند و همچنین همواره به دنبال گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی و وقت سفارت ایتالیا برای تایید مدارک هستند. رزرو وقت سفارت ایتالیا دانشجویی به علت مراجعه بالا کار چندان ساده ای نیست.

ایتالیا دانشگاه هایی همچون ساپینزا، تورین، بولونیا و پلی تکنیک میلان را در خود دارد که همه این دانشگاه ها از رتبه های بسیار بالایی در جهان برخوردار هستند. دانشگاه های ایتالیا با وجود کیفیت بسیار بالایی که دارند اما هزینه کمی را لازم دارند. به دلیل کیفیت بالایی که این دانشگاه ها دارد دانشجویان این دانشگاه ها از دانش بالایی برخوردارند.

برای اخذ اقامت تمکن مالی ایتالیا کافی است با مشاورین ویزا هوم در ارتباط باشید.

وقت-سفارت-ایتالیا-دانشجویی

وقت سفارت ایتالیا تجاری

وقت سفارت ایتالیا بیزینسی یا تجاری مختص تاجران و بازرگانانی است که از جانب نمایشگاه و یا شرکتی که در ایتالیا واقع است دعوت نامه دارند و باید در زمان مقرر خود را به ایتالیا برسانند. این افراد در این صورت میتوانند از ویزای تجاری ایتالیا بهره‌مند شده و وقت سفارت تجاری ایتالیا را رزرو کنند.

وقت سفارت ایتالیا خانوادگی

وقت خانوادگی سفارت ایتالیا

دریافت وقت سفارت خانوادگی ایتالیا به دو روش می باشد:

 • زن و شوهر
 • زن و شوهر و فرزندان

اگر فردی نسبتی غیر از این با شما داشته باشد باید وقت جداگانه ای برای او گرفته شود و مدارک وی نیز جداگانه توسط سفارت بررسی خواهد شد.

منظور از وقت سفارت خانوادگی ایتالیا این است که افراد برای دیدار با خویشاوندان به کشور ایتالیا سفر کنند. برای دریافت وقت سفارت ایتالیا خانوادگی افراد باید باهم یا جداگانه درخواست وقت سفارت ایتالیا بدهند. در روز تعیین شده اگر فردی از خوانده حضور نیابد هزینه پرداخت شده به هیچ عنوان استرداد نخواهد شد.

خرید وقت سفارت ایتالیا

به دلیل شلوغی و بی نظمی هایی که در سفارت و وقت دهی آن صورت می گرفت خرید وقت سفارت ایتالیا CKGS صورت می گرفت. اما اکنون دیگر صف های طولانی و ازدحام بی مورد صورت نمی گیرد و مردم در زمان مشخصی می توانند به سفارت ایتالیا مراجعه نمایند.

برای اینکه سرعت روند در وقت دهی سفارت بهتر شود، سفارت ایتالیا خدمات ویزا را به شرکت CKGS سپرده است. به همین دلیل باید برای درخواست وقت ویزا به کارگزاری مربوطه مراجعه نمایید و اگر به خود سفارت مراجعه نمایید نتیجه ای نخواهید گرفت. هزینه وقت سفارت ایتالیا نیز حدودا یک میلیون تومان باید در نظر گرفته شود.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

آدرس سفارت ایتالیا

تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 79/68

شماره تلفن سفارت ایتالیا:  66726955-021 / 66726956-021آ

آرس شرکت کاکس اند کینگز گلوبال در ایران  CKGS: تهران، ولنجک، انتهای خیابان سیزدهم شرقی، مرکز خرید گالریا، ساختمان اداری، طبقه چهارم

سوالات متداول در خصوص تعیین وقت برای سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا چقدر طول میکشد؟

وقت عادی سفارت ایتالیا می تواند از 4 روز تا 4 هفته زمان ببرد.

چگونه می توانیم وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

وقت سفارت را باید اینترنتی و از طریق سایت دریافت نمایید. سایت گرفتن وقت سفارت ایتالیا هفته یکبار در طول شبانه روز باز می شود و سپس زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا خیلی زود به دلیل حجم بالای تقاضا ظرفیت تکمیل می شود. می توانید برای دریافت وقت سفارت با مشاورین ما در ارتباط باشید.

وقت تجاری سفارت ایتالیا چگونه است؟

همان وقت عادی سفارت است که به کسانی که دعوت نامه تجاری دارند ارائه می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

7 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید