ویزای-ایتالیا-با-دعوتنامه

ویزای ایتالیا با دعوتنامه

ایتالیا از کشورهای اروپایی پرطرفدار است که سالانه تعداد زیادی از افراد را در خود جای می دهد. برای سفر به کشور ایتالیا باید از این کشور ویزا دریافت کنید. اولین قدم برای گرفتن ویزا ایتالیا با دعوتنامه گرفتن وقت سفارت ایتالیا است. در این مقاله به نحوه گرفتن ویزای ایتالیا با دعوتنامه می پردازیم.

 

اخذ ویزا ایتالیا با دعوتنامه

ایتالیا به دلیل زیبایی و موقعیت جغرافیایی و موقعیت شغلی، اقتصادی و تحصیلی خوبی که دارد مورد توجه توریست ها و مردم جهان قرار گرفته است. برخی از افرادی که قصد سفر به ایتالیا را دارند از دعوتنامه ایتالیا استفاده می کنند. با استفاده از انواع دعوتنامه می توانید با سهولت بیشتری ویزا دریافت نمایید.

دعوتنامه ایتالیا نامه ای است که از طرف شرکت، ارگان یا فردی است که در کشور ایتالیا زندگی می کند و شرایط لازم برای ارسال دعوتنامه را دارد. دعوتنامه در واقع از فرد تقاضی می شود که به ایتالیا سفر کند. سفر این افراد به رشد اقتصادی و گردشگری بسیار کمک می کند. دریافت دعوتنامه به آسانی صورت نمی گیرد و هرکسی آن را دریافت نمی کند.

در واقع دریافت دعوتنامه کار آسانی نیست و افراد با تلاش زیاد می توانند آن را انجام دهند. این نکته نیز مهم است که داشتن دعوتنامه دلیل بر تضمین دریافت ویزا نمی باشد، فقط کمی دریافت ویزا را سرعت می بخشد. و بدون دعوتنامه می تواند این پروسه کمی زمان بر باشد. افرادی بوده اند که دعوتنامه داشتند ولی نتوانستند ویزا دریافت کنند.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

شرایط ویزای ایتالیا با دعوتنامه

شرایط-ویزای-ایتالیا-با-دعوتنامه

دریافت دعوتنامه و راه اخذ ویزا ایتالیا با دعوتنامه شرایط خاص خود را دارد. راه های مختلفی برای دریافت نمونه های مختلف دعوتنامه وجود دارد. در واقع دعوتنامه ها انواع مختلفی دارند. در ادامه به انواع دعوتنامه می پردازیم.

انواع دعوتنامه ایتالیا

 • دعوتنامه توریستی ایتالیا: یکی از پرطرفدارترین ویزاها، ویزای توریستی ایتالیا است. به همین دلیل بیشترین دعوتنامه مورد استفاده نیز دعوتنامه توریستی ایتالیا است. این نوع دعوتنامه بیشتر از طریق دوستان و آشنایان برای افراد ارسال می شود. این نوع دعوتنامه نیز به دریافت ویزا سرعت می بخشد. برای کسب اطلاعات بیشتر برای قیمت ویزای توریستی ایتالیا می توانید با کارشناسان ویزا هوم در ارتباط باشید.
 • دعوتنامه خانوادگی ایتالیا: در میان همه دعوتنامه ها دعوتنامه خانوادگی یکی از راحت ترین دعوتنامه ها به شمار می رود. اگر یکی از دوستان و خویشاوندان شما در ایتالیا زندگی می کنند می توانند برای شما دعوتنامه ارسال نمایند.
 • دعوتنامه نمایشگاهی ایتالیا: در کشور ایتالیا نیز مانند کشورهای دیگر نمایشگاه هایی برگزار می شود و شرکت ها به عرضه و نمایش کالاهای آن می پردازند. صاحبان شرکت ها قبل از برگزاری نمایشگاه برای کسانی که شغل و حرفه ی مرتبط دارند دعوتنامه ارسال می کنند و آن ها را برای بازدید از نمایشگاه دعوت می کند. با این دعوتنامه ها افراد به ایتالیا و برای بازدید از نمایشگاه دعوت می شوند و در واقع برای این کشور رونق اقتصادی ایجاد می شود همچنین افراد می توانند با به روز ترین محصولات آشنا شوند و در از نمایشگاه مورد نظر خرید کنند. با اتمام تاریخ نمایشگاه دعوتنامه نیز منقضی می شود و شما باید ایتالیا را ترک نمایید.
 • دعوتنامه کاری ایتالیا: براساس شغل و حرفه ای که دارید شرکت ها و مجموعه های مختلف می توانند از شما دعوت به همکاری کنند و در این راستا برای شما دعوتنامه ارسال نمایند. این امر مستلزم داشتن رزومه کاری قوی است. جهت ارسال دعوتنامه کارفرما باید محل اقامت و نحوه مهاجرت شما را تضمین کند و باید این اطمینان را به سفارت بدهد که این فرد نیروی کار مفیدی برای شرکت است و همه قوانین مربوط به کشور ایتالیا جهت استخدام این فرد مد نظر قرار داده شده است.
 • دعوتنامه تحصیلی ایتالیا: ایتالیا یکی از کشورهایی است که دارای دانشگاه های معتبر است و امتیاز بالای در بین دانشگاه های جهان دارد. همچین از اقتصاد قوی و پیشرفته ای برخوردار هستند. به همین سبب همواره همه به دنبال ادامه تحصیل در این کشور هستند. به صورت کلی دعوتنامه تحصیلی برای افراد به سختی ارسال می شود. شما می توانید با دریافت این دعوتنامه به ادامه تحصیل در این کشور بپردازید و بورسیه شوید. همچنین می توانید با ویزا تحصیلی خود ساعاتی را در این کشور کار کنید و درآمدی داشته باشید.

 

مدارک ویزای ایتالیا با دعوتنامه

مدارک-ویزای-ایتالیا-با-دعوتنامه

برای ارسال دعوتنامه باید اطلاعات فرد متقاضی به صورت کامل در دعوتنامه بیان شود. این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی و اطلاعات دقیق سفر متقاضی است. همچنین برای ارسال دعوتنامه باید میزبان و دعوت کننده مدارکی را ارائه دهد. این مدارک عبارتند از:

 • شناسنامه میزبان (دعوت کننده) و مهمان (دعوت شونده) و کپی از آن ها،
 • اطلاعات محل اقامت و آدرس دقیق و شماره تماس دعوت کننده و دعوت شونده،
 • نامه اشتغال به کار دعوت کننده و فیش حقوقی آن،
 • اسناد مالکیت خانه یا اجاره نامه آن،
 • کارت شهروندی ایتالیا،
 • مدرکی جهت اثبات اقامت دائم دعوت کننده،
 • نوشته ای که اثبات کند میزبان حمایت مالی مهمان را بر عهده دارد.  

 

 هزینه ویزای ایتالیا با دعوتنامه

هزینه های سفر به ایتالیا و دریافت ویزا کاملا به نوع ویزا و چگونگی دریافت ویزا بستگی دارد. به همین سبب نمی توان هزینه ثابتی را برای همه افراد اعلام نمود. قیمت ویزا ایتالیا می توانند با توجه به نوع آن و نوع سفر متفاوت باشند.

 

جمع‌بندی

ایتالیا کشوری پرجاذبه برای سفر است. برای دریافت ویزا ایتالیا اگر دعوتنامه رسمی داشته باشید می توانید به راحتی ویزا دریافت نمایید. البته داشتن دعوتنامه به تنهایی دریافت ویزا را تضمین نمی کند تنها سرعت آن را افزایش می دهد. برای اطلاع از جزئیات راه گرفتن ویزا ایتالیا با دعوتنامه و اقامت تمکن مالی ایتالیا می توانید از گروه با تجربه ویزا هوم مشاوره دریافت نمایید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

سوالات متداول در خصوص اخذ ویزا ایتالیا با دعوتنامه

پس از تهیه مدارک چگونه می توانیم درخواست خود را برای ویزا ارسال نماییم؟

ابتدا باید از طریق سایت کارگزاری وقت سفارت را رزرو نمایید و سپس در موعد مقرر برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به کارگزاری بروید.

گردش حساب ویزا ایتالیا باید چقدر باشد؟

مبلغ مشخصی برای گردش حساب مشخص نشده است. در واقع مبالغ ورودی و خروجی حساب زیاد اهمیتی ندارد. بلکه تعداد تراکنشات است که برای سفارت با اهمیت است.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا چیست؟
نوشتهٔ بعدی
ویزای ایتالیا بدون دعوتنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم