ویزای-فرانسه-با-دعوتنامه

ویزای فرانسه با دعوتنامه

افراد زیادی هستند که همواره به دنبال سفر توریستی و گردشگری یا تحصیلی به کشورهای دیگر جهان هستند. همچنین برخی از افراد قصد سفر به کشور دیگر را برای دیدار با خانواده و دوستان خود را دارند.  برای سفر به کشورهای مختلف جهان ابتدا باید ویزا دریافت کرد. دریافت ویزا روش ها و شیوه های متفاوتی دارد. یکی از راه هایی که ویزا گرفتن را برای کشور فرانسه شما راحت تر می کند، اخذ ویزای فرانسه با دعوتنامه است. در این مقاله به این موضوع می پردازیم. اگر در زمینه نحوه ی گرفتن وقت سفارت فرانسه سوالی دارید به مجموعه ویزا هوم مراجعه نمایید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

اخذ ویزا فرانسه با دعوتنامه

دعوت نامه، نامه ای است که از طرف افرادی که در کشور فرانسه مقیم هستند برای شما ارسال می شود. دعوت نامه هر کشوری این معنا را دارد که شما در آن کشور خویشاوند یا آشنایی دارید و می توانید در صورت بروز از آن ها کمک بگیرید. دعوت نامه باعث می شود پرونده شما با سرعت بیشتری جلو برود و حساسیت سفارت نسبت به سفر شما کاهش پیدا می کند.

انواع دعوتنامه فرانسه

انواع-دعوتنامه-فرانسه

دعوت نامه ها انواع مختلفی دارد و راه گرفتن ویزا فرانسه با دعوتنامه متفاوت است. انواع دعوتنامه عبارتند از:

1. دعوتنامه تجاری فرانسه: گرفتن ویزا فرانسه با دعوتنامه تجاری برای سرمایه گذاری، سفرهای تجاری، کنفرانس ها و همایش ها ارسال شده و مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید برای مقاصد تجاری سفر کنید باید روسای شرکت ها بزرگ تجاری برای شما دعوتنامه ارسال کنید. این دعوتنامه سرعت دریافت ویزا را سرعت می بخشد.

2. دعوتنامه کاری فرانسه: به دلیل اقتصاد پیشرفته ای که فرانسه دارد، موقعیت های کاری فراوانی در این کشور وجود دارد. برای دریافت ویزای کاری باید ابتدا دعوتنامه کاری از شرکت مورد نظر خود دریافت نمایید. برای مورد قبول بودن دعوتنامه کاری باید جزئیات بیان شود و این جزئیات همسو با قوانین سفارت باشد. در این دعوتنامه باید بیان شود که فرد چه کارایی مفیدی برای شرکت دارد، جذب نیروی کار شرکت براساس قوانین فرانسه است و شرکت امور اقامت فرد را بر عهده می گیرد. همچنین باید محل اقامت فرد و آدرس در دعوت نامه نوشته شود.

3. دعوتنامه توریستی فرانسه: فرانسه یکی از کشورهای جذاب برای بازدید توریست ها و گردشگران است و سالانه تعداد زیادی از گردشگران را در خود جای می دهد. اگر قصد سفر تفریحی در فرانسه را دارید می توانید از خویشاوندان خود برای مقاصد تفریحی دعوتنامه دریافت نمایید. دعوتنامه روند دریافت ویزای شما را برای اخذ ویزا فرانسه توریستی تسریع می کند. اما این نکته را در نظر داشته باشید که دعوتنامه به معنای دریافت قطعی ویزا نیست.

4. دعوتنامه نمایشگاهی فرانسه: این نوع دعوت نامه به این جهت ارسال می شود که فرد قصد بازدید از نمایشگاه بین المللی را داشته باشد. برای دریافت ویزای نمایشگاهی انواع مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

 • کسانی که در نمایشگاه غرفه دارند و می خواهند محصولات خود را به فروش و نمایش بگذارند. در این دعوتنامه باید جزییات سفر نوشته شده باشد و به سفارت ارائه شود.
 • گاهی نمایشگاه با زمینه تحصیلی فرد مرتبط است و فرد می خواهد از نظر علمی و تحصیلی اطلاعات خود را بالا ببرد. باید از طرف مسئولین نمایشگاه دعوتنامه دریافت کنند.
 • کسانی هستند که زمینه کاری مرتبط با نمایشگاه دارند و می خواهد کسب و کار خود را گسترده و پیشرفته کنند.
 • کسانی که می خواهند محصولات ارائه شده در نمایشگاه را خریداری کنند.
 • گاهی افراد بدون درخواست از طرف مسئولین دعوتنامه دریافت می نمایند.

5. دعوتنامه پزشکی فرانسه: به دلیل پیشرفته بودن خدمات پزشکی در فرانسه بسیاری از افراد که بیماری دارند ترجیح می دهند که درمان خود را در کشورهای اروپایی و یا فرانسه انجام دهند. این دعوتنامه توسط پزشک یا بیمارستان محل درمان به صورت رسمی ارسال می شود. در این دعوتنامه باید جزییاتی همچون مراحل درمان، هزینه درمان، بیماری فرد، و معرفی شخصی که هزینه های درمان را پرداخت می کند بیان شود. این دعوتنامه نیز روند دریافت ویزا را تسریع می بخشد.

شرایط ویزای فرانسه با دعوتنامه

اگر خویشاوند یا دوستانی در کشور فرانسه دارید بهتر است برای سرعت بخشیدن به دریافت ویزا خود، از آن ها بخواهید که برای شما دعوت نامه ارسال کنند. بهتر است از آن ها درخواست کنید که هنگام پر کردن فرم های دعوت نامه نکات مهم را ذکر کنند و صداقت را در درخواست خود رعایت کنند. همچنین باید رعایت کنید که اهدافی را که برای سفر و دریافت ویزا خود بیان می کنید با  مطالبی که در دعوت نامه ذکر شده است همخوانی داشته باشد.

دعوت نامه می تواند برای کسانی که زیر سن قانونی هستند، یعنی زیر 18 سال هستند، نیز ارسال شود. اما این نکته مهم است که برای این افراد باید حتما همه مدارک مربوط به ویزا توسط پدر و مادر فرزند تمکیل شود و رضایت خود را اعلام دارند. اگر این نکات رعایت نشود ویزا صادر نخواهد شد.

علاوه بر اینکه فردی که میزبان است و دعوتنامه ارسال می کند باید مدارک مربوطه را داشته باشد، باید شرایط ویژه ای نیز داشته باشد. این شرایط عبارتند از:

 • فرد میزبان که دعوتنامه را ارسال می کند با به سن قانونی رسیده باشد.
 • باید دارای اقامت دائم فرانسه باشد.
 • میزبان باید از وضعیت مالی و اقتصادی مناسبی برخوردار باشد و همچنین مالیات های خود را به موقع پرداخت کرده باشد.
  بهتر است که میزبان حقوقی مناسب و بالا داشته باشد و از حداقل حقوق تعیین شده در کشور فرانسه بیشتر حقوق داشته باشد.
 • همچنین میزبان باید خانه داشته باشد و متراژ خانه مورد قبول باشد. زیرا بررسی می کنند و اگر خانه او شرایط مناسب را برای مهمان نداشته باشد با دعوتنامه موافقت نخواهد شد.

مدارک ویزای فرانسه با دعوتنامه

مدارک-ویزای-فرانسه-با-دعوتنامه

برای دریافت ویزا با دعوتنامه باید مدرکی را با خود به همراه داشته باشید. این مدارک عبارتند از:

 • کارت شناسایی
 • کارت اقامت
 • گذرنامه میزبان
 • مدرک های شناسایی مهمان
 • قبض برق، آب و تلفن
 • فیش حقوقی 3 ماه گذشته
 • ثابت کردن توانایی مالی فرد برای تا اقامت تمکن مالی فرانسه 
 • تمبر مالیاتی

هزینه ویزای فرانسه با دعوتنامه

قیمت ویزا فرانسه براساس موقعیت دعوتنامه و نوع ویزا درخواستی متفاوت خواهد بود. به همین دلیل نمی توان قیمت و هزینه ثابتی را برای دریافت ویزا بیان نمود و برای هر فردی می تواند این هزینه ها متفاوت باشد. اما بهتر است از مجموعه های معتبری چون ویزا هوم کمک بگیرد تا شما را راهنمایی کنند که چگونه هزینه های خود را کاهش دهید و هزینه اضافی پرداخت نکنید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

جمع‌بندی

برای سفر به فرانسه با هر روشی باید ابتدا ویزا دریافت کنید. یکی از روش هایی که دریافت ویزا را تسریع می بخشد استفاده از دعوتنامه است. دعوتنامه انواع مختلفی دارد. برای اطلاع بیشتر از جزئیات انواع دعوتنامه و چگونگی دریافت آن و نحوه گرفتن ویزای فرانسه با دعوتنامه برای تسریع بخشیدن در ویزا می توانید از گروه ویزا هوم مشاوره دریافت کنید تا در تمامی مراحل شما را همراهی کنند.
همچنین برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط دریافت ویزای   ویزا ایتالیا  میتوانید با مشاوران ما در ویزا هوم در ارتباط باشید .

سوالات متداول در خصوص راه اخذ ویزا فرانسه با دعوتنامه

انواع دعوتنامه فرانسه کدامند؟

دعوتنامه ها انواع مختلفی دارند از جمله کاری، توریستی، پزشکی، تجاری و نمایشگاهی.

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوتنامه چیست؟

کارت شناسایی، فیش حقوقی 3 ماه گذشته، تمبر مالیاتی، پاسپورت، کارت اقامت و... .

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
ویزای فرانسه برای افغان ها
نوشتهٔ بعدی
ویزای فرانسه بدون دعوتنامه

6 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم