ویزای-فرانسه-بدون-دعوتنامه

ویزای فرانسه بدون دعوتنامه

فرانسه کشوری رویایی برای سفرهای توریستی است. سالانه تعداد زیادی از افراد برای دیدن طبیعت و جاذبه های گردشگری فرانسه به این کشور سفر می کنند. رفت و آمد افرادی که در اروپا و حوزه شینگن زندگی می کنند به فرانسه به راحتی و بدون هیچ مشکلی اتفاق می افتد. اما کسانی که در حوزه شینگن نیستند باید برای ورود به فرانسه ویزا داشته باشند. در این مقاله به نحوه گرفتن ویزای فرانسه بدون دعوتنامه می پردازیم.

 

نحوه اخذ ویزا فرانسه بدون دعوتنامه

شما به روش های مختلفی می توانید برای سفر به فرانسه ویزا دریافت نمایید. گاهی افراد برای تسریع در دریافت ویزا از دعوتنامه استفاده می کنند. اما همه افراد شرایط داشتن دعوت نامه را ندارند، به همین سبب باید از روش های دیگر گرفتن ویزا فرانسه بدون دعوتنامه استفاده نمایند.

برای سفر به فرانسه و دریافت ویزا روش ها مختلفی وجود دارد. همه روش های مختلف اخذ ویزا از جمله توریستی و تحصیلی را می توان بدون داشتن دعوت نامه انتخاب نمود. داشتن دعوتنامه یک امتیاز محسوب می شود. اما اگر نداشته باشید باز هم می توانید بدون هیچ مشکلی به کشور مورد نظر خود سفر کنید. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که گاهی افراد دعوتنامه دارند اما همچنان به آن ها ویزا تعلق نمی گیرد.

یکی از این روش ها اخذ ویزا توریستی است. یعنی افراد برای بازدید و تفریح یا دیدن اقوام و آشنایان خود از این روش استفاده می کنند. این نوع ویزا کوتاه مدت است. بازدید از فرانسه به منظور تفریح نیز احتیاج به ویزا دارد. گرفتن ویزا شرایط و مدارک مورد نیاز خود را احتیاج دارد. در ادامه شرایط و مدارک مورد نیاز را شرح می دهیم.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

شرایط ویزای فرانسه بدون دعوتنامه

شرایط-ویزای-فرانسه-بدون-دعوتنامه

در بیشتر مواقع دریافت ویزا توریستی فرانسه به روشی سخت گیرانه داده می شود و اگر در گذشته به کشورهای حوزه شینگن سفر نکرده باشید، اخذ ویزا سخت‌تر هم می شود. اما با این حال اگر مدارک مورد نیاز را تهیه کرده باشید و شرایط مورد نظر سفارت فرانسه را داشته باشید، می توانید این شانس را داشته باشید که ویزا دریافت کنید.

برای دریافت ویزا باید درخواست خود را به بخش کنسولی سفارت ارسال نمایید. البته می توانید به یک مرکز پردازش ویزا که خود کشور فرانسه آن را تعیین کرده است نیز بسپارید. مجموعه ویزا هوم یکی از کارگزاری هایی است که برای سرعت بخشیدن به امور دریافت ویزا فعالیت می کند و فرایند اخذ ویزا را سرعت داده است.

از راه گرفتن ویزا فرانسه بدون دعوتنامه داشتن تمکن مالی است. این بخش نشان می دهد که شما باید توانایی مالی مناسبی را جهت پرداخت هزینه های سفر برای خود و اعضای خانواده خود داشته باشید.

 

مدارک ویزای فرانسه بدون دعوتنامه

سفارت برای دادن ویزا به افراد از آن ها مدارکی را درخواست کرده است. متقاضی باید همه مدارک را دقیق و به ترتیب تهیه و آماده نماید و در روز مشخص به سفارت فرانسه تحویل دهد. اولین قدم دریافت وقت سفارت است که بتوانید مدارک خود را تحویل دهید. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • تکمیل و امضا فرم درخواست ویزای فرانسه به همراه 2 کپی از آن ها
 • گذرنامه با داشتن 2 صفحه خالی برای مهر ویزا و داشتن حداقل 6 ماه اعتبار
 • 3 قطعه عکس 3/5در 4/5 که به تازگی گرفته شده باشد.
 • کپی از گذرنامه های قدیمی در صورت سفر به کشورهای دیگر.
 • رزرو هتل یا تور
 • رزرو پرواز رفت و برگشت
 • داشتن بیمه درمانی
 • صورت حساب بانکی و گردش مالی 3 ماهه اخیر.
 • مدرک برای اقامت تمکن مالی فرانسه
 • رسید پرداخت هزینه اخذ ویزا (این برگه تا زمان دریافت ویزا همراه شما باشد)
 • مدرک عدم سوء پیشینه و نداشتن سابقه کیفری

همچنین مدارکی شغلی را باید به همراه داشته باشید. این مدارک عبارتند از:

 • اگر شاغل هستید، نامه اشتغال به کار و دریافتی حقوق 3 ماهه گذشته
 • اگر خودتان شرکت دارید، گواهی ثبت کسب و کار یا گواهی شرکت
 • اگر بیکار هستید، قرارداد کار یا گواهی شرکت و مدارک دریافتی حقوق 3 ماهه گذشته برای همسر همراه با ترجمه سند ازدواج.
 • اگر بازنشسته هستید، گواهی بازنشستگی.
 • اگر دانشجو هستید، گواهی اشتغال به تحصیل.

 

هزینه ویزای فرانسه بدون دعوتنامه

هزینه-ویزای-فرانسه-بدون-دعوتنامه

هزینه اخذ ویزای فرانسه براساس شرایط فرد و نوع ویزا تغییر می کند. به همین سبب نمی توان هزینه دقیقی را برای آن اعلام کرد. اما برای برآورد دقیق هزینه های اخذ ویزا فرانسه بدون دعوتنامه می توانید از کارشناسان ویزا هوم مشاوره بگیرید.

 

مدت اعتبار ویزای توریستی فرانسه بدون دعوتنامه

زمان اعتبار ویزای توریستی فرانسه 3 ماه یا همان 90 روز است. شما می توانید این زمان را در عرض 6 ماه سپری کنید. البته این زمان ممکن است براساس هدف شما از سفر ممکن است سفارت مدت زمان کوتاه تری را برای شما در نظر بگیرد. این زمان گاهی بین 3 الی 5 روز یا 3 هفته متغیر خواهد بود. اگر ویزای شما مولتی توریستی باشد می توانید تا 3 ماه چندین بار به فرانسه و دیگر کشورهای شینگن ورود پیدا کنید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

جمع‌بندی

برای درخواست ویزا روش های مختلفی وجود دارد. برخی افراد با در دست داشتن دعوتنامه می توانند به دریافت ویزا خود سرعت ببخشند. اما تنها داشتن دعوتنامه نمی تواند دریافت ویزا شما را ضمانت کند. پس می توانید بدون داشتن دعوتنامه و به همراه داشتن مدارک مورد نیاز دیگر که سفارت از شما می خواهد اقدام به دریافت ویزا نمایید. برای اطلاع از جزئیات راه اخذ ویزا فرانسه بدون دعوتنامه و وقت سفارت فرانسه می توانید از کارشناسان ویزا هوم مشاوره دریافت نمایید تا آن ها شما را در مسیر دریافت ویزا همراه کنند.

 

سوالات متداول در خصوص دریافت ویزا فرانسه بدون دعوتنامه

برای دریافت ویزای فرانسه به ضمانت بانکی احتیاج داریم؟

خیر. برای اخذ ویزای فرانسه به ضمانت بانکی نیازی ندارید.

برای وقت سفارت فرانسه باید حتما خود شخص متقاضی حضور داشته باشد؟

بله. باید حتما متقاضی شخصا حضور داشته باشد. زیرا از متقاضی انگشت نگاری می کنند. اما کودکان زیر 12 سال می توانند در سفارت حضور نداشته باشند و تنها والدین آن ها مراحل را طی کنند.

در صورت ریجکت شدن هزینه پرداختی به سفارت فرانسه پس داده می شود؟

خیر. در صورت ریجکت شدن پرونده ویزا هزینه های پرداختی عودت داده نمی شوند. زیرا این هزینه های برای انگشت نگاری و بررسی مدارک از شما گرفته شده است.

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
ویزای فرانسه با دعوتنامه
نوشتهٔ بعدی
فرم درخواست ویزای فرانسه

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • مصطفی شیرزی
  9 فروردین 1403 0:18 ق.ظ

  سلام خسته نباشی من میخواهم فرانسه بروم یک معلومات بتی بن من درباره ویزای فرانسه تشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم