ویزای فرانسه برای افغان ها

ویزای فرانسه برای افغان ها

با توجه به تلاش‌های افغان‌هایی که به دنبال مهاجرت به فرانسه هستند، دولت فرانسه در مورد ارائه ویزای کار، ویزای تحصیلی و ویزای خانواده برای آن‌ها اقدام کرده است. با این حال، برای افغان‌ها، این امر به علت شرایط فعلی در افغانستان واقعیتی غیرقابل تصور است. با توجه به پیشرفت طالبان و تصاعد وحشتناک خشونت، بسیاری از مردم افغانستان به دنبال محافظت و پناهندگی هستند و این به معنی این است که بیشترین اولویت برای آن‌ها امنیت و نجات است.

با توجه به وضعیت فعلی در افغانستان، برای افغان‌ها دریافت ویزای کار، تحصیلی یا خانوادگی به سختی ممکن است. برای دریافت ویزای کار، افراد باید از یک کمپانی فرانسوی دعوت شوند و باید شرایط کار و اقامت فرانسه را برآورده کنند. در صورتی که این شرایط برآورده نشوند، دریافت ویزا به سختی ممکن است. همچنین، برای دریافت ویزای تحصیلی، افراد باید به یک دانشگاه فرانسوی دعوت شوند و شرایط مختلفی را برآورده کنند. در نهایت، برای دریافت ویزای خانوادگی، افراد باید سفارت فرانسه در کشور خود را مراجعه کرده و شرایط لازم را برآورده کنند.

شرایط ویزا فرانسه برای افغان ها در ایران

کشور فرانسه برای اتبع افغان دو شرط بسیار مهم را در نظر گرفته است:

 1. داشتن پاسپورت معتبر که نباید از تاریخ آن گذشته باشد.
 2. افرادی که درخواست می دهند نباید زیر 18 سال سن داشته باشند.

انواع ویزا فرانسه برای افغان ها

افغانهایی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند می توانند از روش های مختلفی اقدام به دریافت ویزا نمایند. دریافت ویزا انواع مختلف و روش های متفاوتی دارد که می توان براساس شرایطی که هر فردی دارد، آن را انتخاب کرده و با خیالی آسوده اقدام به دریافت ویزا نماید. انواع ویزا فرانسه برای افغان ها عبارتند از:

ویزای توریستی فرانسه برای افغان ها

ویزای توریستی فرانسه برای افغان ها

یکی از پرطرفدارترین نوع ویزا است که می توان برای مهاجرت به فرانسه در نظر گرفت. افغان ها بیشتر این ویزا را دریافت می کنند تا بتوانند تفریح خوبی در این کشور داشته باشند و به کسب تجربه در فرانسه بپردازند. این ویزا هیچ مانعی ندارد و هر فردی می تواند با در دست داشتن مدارک مربوطه تقاضای این ویزا را به سفارت فرانسه بدهد.

ویزای کار فرانسه برای افغان ها

برای دریافت این ویزا باید یک جاب آفر داشته باشید یا یک دعوتنامه معتبر تا بتوانید از سفارت فرانسه تقاضای ویزا کنید. بدون داشتن جاب آفر یا دعوتنامه نمی توانید ویزا را دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی فرانسه برای افغان ها

ویزای تحصیلی از دیگر درخواست ویزا فرانسه برای افغانها است. افرادی که می خواهند در بهترین دانشگاه های فرانسه ادامه تحصیل دهند باید پذیرش را از دانشگاه مورد خود داشته باشند و سپس اقدام به دریافت ویزا نمایند. بدون داشتن مدرک پذیرش تحصیلی نمی توان اقدام به دریافت ویزا تحصیلی برای افغانها نمود.

ویزای سرمایه گذاری برای افغان ها

ویزای سرمایه گذاری برای افغانها برای آن افرادی است که از تمکن مالی بالایی برخوردار هستند و سرمایه کافی را برای سرمایه گذاری در فرانسه یا اقامت تمکن مالی فرانسه را دارند. با دریافت این نوع ویزا افغانها می توانند هم اقامت فرانسه را دریافت نمایند و هم سرمایه گذاری خوب با درآمد مناسبی را در این کشور داشته باشند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای فرانسه برای افغان ها

مدارک لازم جهت اخذ ویزای فرانسه برای افغان ها

برای اخذ ویزای فرانسه برای افغانها در ایران ، شما باید به سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خودتان مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. مدارک مورد نیاز ممکن است برای هر شخص متفاوت باشد، اما کلیات آن‌ها عبارت‌اند از:

 • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار بعد از پایان سفر به فرانسه، همراه با حداقل 2 برگه خالی برای ویزای فرانسه.
 • فرم درخواست ویزای شنگن، که باید به زبان فرانسوی پر شود.
 • دو عکس رنگی 3.5*4.5 سانتی‌متر، با پس‌زمینه سفید و چهره شما در وسط آن.
 • مدارکی که نشان دهد مقصد سفر شما به فرانسه چیست؛ مثلاً دعوتنامه از یک نفر یا سازمان در فرانسه، بلیط هواپیما و رزرو هتل.
 • مدارکی که نشان دهنده اینکه شما از لحاظ مالی برای سفر به فرانسه توانایی لازم را دارید؛ مثلاً تراکنش‌های بانکی، گواهی حساب بانکی، یا گواهی اشتغال به کار و درآمد ماهیانه.

همچنین، ممکن است درخواست دهنده ویزا باید مدارک بیشتری را نیز ارائه دهد، بسته به موقعیت فردی و هدف سفر او. لازم به ذکر است که ممکن است مدارکی که باید ارائه شوند برای اخذ ویزای فرانسه برای افغانستانی‌ها در آینده تغییر کند، به همین دلیل بهتر است در هنگام اقدام به اخذ ویزا با سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خودتان تماس بگیرید.

قیمت ویزا فرانسه برای افغان ها

هزینه‌ی ویزای فرانسه برای افغان ها در ایران ممکن است متفاوت باشد و به بسته ویزایی که شما انتخاب می‌کنید بستگی دارد. علاوه بر این، هزینه‌ها می‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد، به دلیل تفاوت در نوع و مدت اقامت، و همچنین شرایط مالی و اجتماعی فرد.

در این مورد، بهتر است که با سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خودتان تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به‌روز در مورد هزینه‌ی ویزا را دریافت کنید. علاوه بر هزینه‌ی ویزا، در صورت نیاز به مراجعه به مراکز پذیرش ویزا، هزینه‌های دیگری مانند هزینه‌ی مصاحبه و هزینه‌ی پردازش ممکن است برای شما اعمال شود.

جمع‌بندی

افغانها به دلیل شرایط نامساعدی که در کشور خود دارند همواره به دنبال مهاجرت به کشورهای مختلف هستند. فرانسه یکی از کشورهایی است که شرایط مساعد و مناسبی را برای مهاجران افغانی فراهم کرده است و ویزای بشردوستانه فرانسه برای افغان ها را صادر می کند. افغانها با مراجعه و گرفتن وقت سفارت فرانسه  می توانند ویزای مورد نظر خود را از سفارت دریافت نمایند.

سوالات متداول در خصوص ویزای فرانسه برای افغان ها 

مدارک لازم جهت دریافت ویزای فرانسه برای افغان ها چیست؟

عکس رنگی، پاسپورت معتبر، فرم درخواست ویزا شینگن، بیمه مسافرتی، رزرو هتل، تمکن مالی.

قیمت ویزا برای افغانها چقدر است؟

هزینه‌ی ویزای فرانسه برای افغانستانی‌ها ممکن است متفاوت باشد و به بسته ویزایی که شما انتخاب می‌کنید بستگی دارد. علاوه بر این، هزینه‌ها می‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد، به دلیل تفاوت در نوع و مدت اقامت، و همچنین شرایط مالی و اجتماعی فرد.

 

4.4/5 - (5 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
شرایط اخذ ویزای کار فرانسه برای ایرانیان
نوشتهٔ بعدی
ویزای فرانسه با دعوتنامه

18 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • من افغان هستم فعلا در ایران زندگی میکنم با مادرم و برادرم ،محصل بودم در افغانستان اما حالی بیکار هستم و وضعیت اقتصادی ما هم خوب نیست میخواهم درس خود را ادامه بتم با مشکلات وضعیت اقتصادی نمیتوانم

  پاسخ
 • نوید نبی زاده
  1 تیر 1402 7:43 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من نوید هستم 27 سالمه چن ساله ب ایران اومدیم بخاطر بعضی چیزا کشورمو ترک کردم چون جانم در خطر بود کارم انگشتر سازی و سنگ شناسی بود من بخاطر این که کپای خارجی بسته شد کشورم سقوط کرد ترس از جانم فرار ب کشور ایران کردم ایا منم میتونم درخواست پناهندگی بدم یا ویزای بشر دوستانه بگیرم

  پاسخ
  • سلام من افغان هستم پدرم افسر پلیس بود در دولت قبلی افغانستان وقتی طالبان کشورمون رو گرفتن فرار کردیم اومدیم ایران اینجا هیچی نداریم پدرمم نمیتونه کار کنه چون تو جنگ با طالبان ب شدت زخمی شده تورو خدا چه جوری میتونم درخواست ویزا بشر دوستانه بدم زندگی سختی داریم کمک کنین 😣

   پاسخ
 • خلیل هدفمند
  13 مرداد 1402 11:51 ب.ظ

  سلام و عرض ادب خدمت شما من خلیل هدفمند هستم برای پناهندگی به کشور فرانسه درخواست میکنم

  پاسخ
 • خلیل هدفمند
  13 مرداد 1402 11:57 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من خلیل هستم 19سالمه بعد از سقوط دولت از کشورمون فرار کردم آمدم به کشور ایران چون جانم در خطر بود آیا من هم میتونم درخواست پناهندگی بدهم یا ویزه بشردوستانه دریافت کنم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر در صورتی که اقامت ایران را دارید می توانید برای اخذ ویزای ایتالیا از طریق ما اقدام نمایید

   پاسخ
  • 7 تا خواهر برداریم نمیتونیمم درس بخونیم چون شرایط مون خوب نیس پول مدرسه رو نداریم میشه ماهم درخواست ویزا بشر دوستانه بدم؟

   پاسخ
 • سلام من سهیل استم با خانم بچیم ایران استیم بخاطر تحولات کشور ما زندگی دشوار شد در افغانستان ما هم فرار کرده ایران آمدیم خودم هم یک ثارنوال استم‌ایا میتانیم ویزای بشردوستانه فرانسه اپلای کنیم

  پاسخ
 • ارتش احمد آریایی
  21 مرداد 1402 1:51 ب.ظ

  سلام عرض ادب ارتش احمد آریایی هستم از افغانستان که فعلا که مهاجردر کشور ایران هستم من مشکلات یکه در کشور وجود داشت وتحریک که از طرف طالبان به پدرم میشد وچندین بار مارا اذیت وآزار دادن من شخصا مجبور به ترک کشورم شدم وراه قاچاق وپر دشوار را به پیش گرفتم پدر من در نظام قبلی افغانستان در جمهوریت به مدت۷ سال وظیفه اجرا کرده است وحالا خوانواده ما در امنیت نیستندوهمچنین من نتوانستم مشکلات یکه در کشور وجود داشت درس خودم را ادامه دهم من می‌خواهم درخواست پناهنده گی دریافت کنم لطفا هرچی زود تر رسیدگی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • سلام امید واریم هر چه زودتر شرایط شما بهبود پیدا کنه در حال حاظر در صورتی که اقامت ایران را دارید می توانیم برای شما از ایتالیا در خواست ویزا کنیم

   پاسخ
 • ارتش احمد آریایی
  21 مرداد 1402 2:11 ب.ظ

  اولا ممنون که برای افغانستان ها شما ویزای بشر دوستانه ارائه دادیدد یک دنیا ممنون دوما این که سلام عرض ادب ارتش احمد آریایی هستم از افغانستان که فعلا که مهاجردر کشور ایران هستم من مشکلات یکه در کشور وجود داشت وتحریک که از طرف طالبان به پدرم میشد وچندین بار مارا اذیت وآزار دادن من شخصا مجبور به ترک کشورم شدم وراه قاچاق وپر دشوار را به پیش گرفتم پدر من در نظام قبلی افغانستان🇦🇫💔 در جمهوریت به مدت۷ سال وظیفه اجرا کرده است وحالا خوانواده ما در امنیت نیستندوهمچنین من تحصیل خود را باهمچین مشکلاتی که قبلا عرض💔 نمودم نتوانستم ادامه بدم ممنون که در خواست🇫🇷پناهندگی من را به حیث یک 🇦🇫مهاجر😭آواره شده بپزیرید🙏🇦🇫🤝🇫🇷ممنون

  پاسخ
  • سلام من سونیا اکرمی هستم از افغانستان ک فعلا ساکن ایرانم
   پدرم در نظام قبلی افغانستان جمهوریت افسر پلیس بود و تو جنگ از ناحیه کمر و پا ب شدت زخمی شد وقتی طالبان کشورمون رو گرفتن مجبور ب ترک کشور شدیم و از سوی طالبان تهدید ب خطر مرگ میشیم زندگی سخت است تو ایران هیچی نداریم پدرمم هم ک نمیتونه کاری بکنه چون تو آسیب دیدع من میخوام درخواست پناهندگی کنم تورو خدا هرچه زودتر رسیدگی کنین چون جونمون در خطرع 😔

   پاسخ
 • حسام الدین ابراهیمی
  19 شهریور 1402 8:35 ب.ظ

  سلام وقت تون بخیر من حسام ابراهیمی هستم فعلا در ایران زنده گی میکنم باوضعیت نا مناسب که در کشورمون بود ب کشور ایران اومدم الان میخام برم فرانسه آیا میتونم قانونی سفر نمایم؟

  پاسخ
 • سلام من حسن صحالی استم بخاطری تحولات کشور مون درسمو ول کردم آمدم ایران میخواستم شروع کنیم بخاطری نداشتم حمایت مالی نتوستم ادامه تحصیل بیدم آیا من می‌توانم اپلای کنم بخاطری آیندم و ادامه تحصیل ام

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید افغانستانم ویزای بشر دوستانه فرانسه را بگیرم مدارک دارم معلومات میدی لطفا

  پاسخ
 • سلام من سونیا اکرمی هستم از افغانستان ک فعلا ساکن ایرانم
  پدرم در نظام قبلی افغانستان جمهوریت افسر پلیس بود و تو جنگ از ناحیه کمر و پا ب شدت زخمی شد وقتی طالبان کشورمون رو گرفتن مجبور ب ترک کشور شدیم و از سوی طالبان تهدید ب خطر مرگ میشیم زندگی سخت است تو ایران هیچی نداریم پدرمم هم ک نمیتونه کاری بکنه چون تو آسیب دیدع من میخوام درخواست پناهندگی کنم تورو خدا هرچه زودتر رسیدگی کنین چون جونمون در خطرع 😔

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم