در مورد شرایط اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل چقدر میدانید؟

در مورد شرایط اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل چقدر میدانید؟

کمتر دانشجویی پیدا می‌شود که پس از تحصیل  در کشور توسعه یافته‌ای مانند ایتالیا بخواهد، به کشور خود بازگردد. شما به عنوان یک دانشجوی خارجی بعد از تحصیل بین 6 تا 18 ماه می‌توانید، اقامت داشته باشید، ولی نهایتا پس از این مدت باید به کشور بازگردید، مگر این که از روش های مختلف اقامت خود را تمدید کنید.

وقتی صحبت از اقامت دائم و زندگی در ایتالیا می‌شود، باید بدانید نرخ بیکاری این کشور بالای 10 درصد و میانگین حقوق آن  2300 یورو در ماه است.

اگر رویای اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل را در سر دارید ولی از شرایط و قوانین آن اطلاعی ندارید، توصیه ما به شما این است که تا پایان این مطلب همراه ما باشید. ما در این مطلب شرایط و قوانین اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا را شرح خواهیم داد.

شرایط اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا

برای گرفتن اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل باید از شرایط و قوانین آن اطلاع داشته باشید. معیارها و قوانین قوانین اقامت پس از تحصیل در ایتالیا به شرح زیر است.

مجوز اقامت دانشجویی

داشتن مجوز اقامت دانشجویی اولین شرط برای گرفتن اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل می‌باشد. نکته‌ای که باید توجه داشته‌باشید، این است که این مجوز باید در لحظه درخواست اقامت دائم منقضی نشده و اعتبار داشته باشد.

ثبت نام در اداره ثبت شهر

برای این که بتوان اقامت ایتالیا بعد از تحصیل گرفت، لازم است تا در اداره ثبت شهر به عنوان مقیم ثبت نام شده باشید.

تمکن مالی

یکی از شروط مهم برای گرفتن اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل داشتن تمکن مالی است. برای ثابت کردن این مسئله باید پوشش اقتصادی با سپرده بانکی حداقل 970000€ (یورو) داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر درباره اقامت تمکن مالی ایتالیا پیشنهاد میکنیم به سایت ویزا هوم مراجعه نمایید.

شیوه های گرفتن اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

شیوه های گرفتن اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

روش‌هایی مختلفی برای اینکه بتوانید، اقامت دائم ایتالیا را بعد از تحصیل خود بگیرید، وجود دارد. این روشها در زیر آمده است. شما به‌عنوان متقاضی اقامت در ایتالیا باید با توجه به شرایط و موقعیت خودتان از هر کدام از این روش‌ها اقدام نمایید تا بتوانید اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل را بگیرید.

 اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا از طریق کار

اولین روشی که می‌توانید، به کمک آن نسبت به اخذ اقامت دائم ایتالیا اقدام کنید، از طریق کار است. این روش از آن‌جایی که بسیاری از دانشجویان خارجی با هدف وارد شدن به بازار کار این کشور محصل می‌شوند، بسیار محبوب است.

دولت ایتالیا بر‌اساس قوانین اتحادیه اروپا به دانشجو اجازه می‌دهد، تا به مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته‌باشد، تا بتواند در طول این مدت شغلی برای خود پیدا کند.

البته به این نکته توجه داشته باشید، که شغلی که پیدا می‌کنید، باید قانونی باشد، به طوری که با آن درآمد قانونی به‌دست‌آورید و مالیات آن را به دولت ایتالیا بپردازید.

فقط در این صورت است که ویزای تحصیلی به ویزای کاری تبدیل می‌شود. توجه داشته باشید که این ویزا یک ساله است. سوالی که ممکن است، ذهن شما را به خود درگیر کند، این است که آیا امکان تمدید این ویزا پس از یک سال وجود دارد؟

در پاسخ باید گفت که بله، این امکان وجود دارد. تمدید اقامت کاری معمولا 5 ساله است و پس از آن نیز می‌توان اقامت دائم گرفت. اگر دانشجو هستید و قصد اخذ اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا رزومه تحصیلی قوی داشته باشید و در کنار آن بکوشید تا مدرک زبان بگیرید.

بی‌شک هر چقدر بر زبان ایتالیایی تسلط بیشتری داشته باشید، بهتر و راحتتر می‌توانید، شغل ایده‌آلی پیدا کنید. شرایط و مدارک زیر برای تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری در ایتالیا لازم است.

دارا بودن شرایط استخدام ذکر شده در فرم استخدامی کارفرما

  • آخرین اظهارنامه مالیاتی کارفرما
  • ترازنامه تجاری کارفرما
  • سابقه عملکردی مجموعه مورد اشتغال
  • آدرس، تلفن و ایمل مجموعه
  • تلفن و ایمیل کارفرما
  • ارائه اسناد مربوط به محل سکونت (مانند اجاره نامه)

اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا از طریق ازدواج

اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا از طریق ازدواج

ازدواج را می‌توان ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای اخذ اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل دانست. شما در زمان دانشجویی یا حتی بعد از تحصیل اگر با یکی از شهروندان قانونی کشور ایتالیا ازدواج کنید، خیلی راحت می‌توانید، اقامت دائم این کشور را بگیرید.

در این روش برای شما ابتدا ویزای ازدواج صادر می‌شود و پس از آن می‌توانید، برای اخذ تابعیت و شهروندی ایتالیا درخواست بدهید. شما در مدت 2 سال می‌توانید، تابعیت کشور ایتالیا را دریافت نماید.

در این روش ممکن است، مسئله‌ای به نام ازدواج صوری ذهن شما را برای گرفتن اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل به خود مشغول کند. این کار ممکن است، برای شما تبعاتی به همراه داشته باشد، چرا که باید حداقل به مدت سه سال با آن شخص زندگی کنید و طبیعی است که شخص مقابل در قبال این ازدواج سوری درخواست مبلغی می‌کند.

مهم تر از این دولت ایتالیا برای کسی ویزای ازدواج صادر می‌کند که ازدواج وی کاملا قانونی باشد. چنانچه کشور ایتالیا به صوری بودن ازدواج شما پی ببرد، به راحتی می‌تواند، اقدام به دیپورت و خارج کردن شما از کشور کند و حتی شما را به صورت دائم ممنوع‌الورود کند. همه این موارد در کنار هم باعث می‌شود تا به شما توصیه کنیم که در هیچ صورتی فکر ازدواج سوری‌ به سرتان نزند.

برای گرفتن اقامت دائم بعد از تحصیل از طریق ازدواج در ایتالیا باید شرایط زیر را داشته باشید.

  • داشتن حداقل ۱۸سال سن
  • احراز هویتی از طریق مدارک هویتی فرد و پاسپورت
  • اثبات تاهل با تبعه اروپایی از طریق ارائه مدارکی مثل پاسپورت، شناسنامه یا سند ازدواج
  • اثبات توانایی مالی برای پذیرفتن هزینه‌های همسر خود و زندگی در اروپا که با توجه کشورهای مختلف این هزینه‌ها متفاوت است.

 

اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری

اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه گذاری دیگر روشی است، که به کمک آن می‌توانید، اقامت دائم ایتالیا را بعد از تحصیل خود بگیرید. اگر محدودیت بودجه نداشته باشید، فرصت‌های تجاری بسیاری در کشور ایتالیا برای سرمایه گذاری وجود دارد. شما به عنوان سرمایه گذار می‌توانید، پس از 5 سال کار و زندگی مستمر در ایتالیا و پرداخت مالیات، اقامت دائم ایتالیا را درخواست نمایید.

روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد. شما با توجه به میزان سرمایه خود، نوع فعالیت و حیطه کاری خود، بهترین روش را انتخاب نمایید. این روشها عبارت است از: ثبت شرکت در ایتالیا، خرید ملک در ایتالیا، خودحمایتی در ایتالیا، کارآفرینی در ایتالیا و خرید اوراق قرضه و سهام در ایتالیا.

شرایط اخذ اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل از طریق روش های سرمایه گذاری :

ویزای راه اندازی بیزنس:

اگر قصد راه‌اندازی یک بیزنس جدید را دارید، یا این که می‌خواهید، در یک بیزنس استخدام شوید، باید درخواست این نوع اقامت را بدهید.

ویزای فریلنسر:

اگر شغل آزادی داربد، که می‌توانید، بدون نیاز به حضور فیزیکی در شرکت فعالیت کنید، باید برای این نوع اقامت درخواست بدهید.

ویزای کارآفرینی:

اگر طرحی برای سرمایه گذاری داشته باشید، می‌توانید از ویزای کارآفرینی استفاده کنید. میزان سرمایه گذاری در این روش حداقل 500 هزار یورو می باشد. این طرح در صورت کمک به اقتصاد ایتالیا تاییدیه دریافت می کند.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

1.پاسپورت معتبر و عکس استاندارد

2.تکمیل فرم های درخواست اقامت از طریق سرمایه گذاری

3.گواهی مجوز اقامت معتبر

4.اثبات تمکن مالی مورد نیاز

5.داشتن مجوز Nulla Osta

6.مجوز های لازمه از اتاق بازرگانی ایتالیا و مدارک لازمه

 

هزینه زندگی در ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا

اگر قصد اخذ اقامت ایتالیا بعد از تحصیل را دارید، لازم است تا از هزینه‌های زندگی در این کشور اطلاع داشته باشید. به‌طور کلی یک نفر به‌طور ماهیانه  1000 یورو برای زندگی در ایتالیا احتیاج دارد. جزئیات هزینه های زندگی در ایتالیا را  در جدول زیر قابل مشاهده است.

اقلام مصرفی هزینه ها به صورت ماهیانه به یورو

اجاره ملک

هزینه اینترنت و تلفن

غذا

هزینه مصرفی برق، آب و…

حمل و نقل

سایر هزینه ها

570

85

450

70

50

240

 

شرایط اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل

در این مطلب با شرایط و روش های اخذ اقامت دائم در ایتالیا بعد از تحصیل آشنا شدید. چنانچه باز هم در این زمینه سوالی دارید، می توانید با شماره‌ زیر تماس گرفته و از وکلای مجرب مجموعه ویزاهوم مشاوره بگیرید. ویزا هوم با بیش از ده سال سابقه در امور اخذ ویزای ایتالیا، مهاجرت کاری، رکورددار بیشترین تعداد پیکاپ ویزا برای کشور های فرانسه و ایتالیا و یونان میباشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
آیا داشتن مدرک زبان برای مهاجرت لاتاری ضروری است؟
نوشتهٔ بعدی
شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا زیر 18 سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم