شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم

بسیاری از افراد تصور می کنند که با مدرک دیپلم نمی توان به کانادا مهاجرت کرد. این تفکر اشتباه را باید کنار بگذارید و برای مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم اقدام کنید.

اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم چگونه است؟ آیا امکان تحصیل در کانادا با معدل پایین دیپلم وجود دارد؟ هزینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم چقدر است؟ به منظور پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید تا در این مطلب اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

 

شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا با دیپلم برای متقاضیانی که دوره دبیرستان را به اتمام رسانده اند امکان پذیر می باشد. این افراد باید با شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم آشنا شوند و بدانند تحصیل در کانادا شامل دو مرحله است مرحله اول اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر و کالج‌های این کشور و مرحله دوم اخذ ویزا.

معیار پذیرش بسیاری از دانشگاه‌های معتبر کانادا بار علمی دانشجو است پس اگر به دنبال اخذ پذیرش ازاین دانشگاه‌ها هستید باید حسابی بار علمی‌تان را بالا ببرید البته مقاله هم تاثیر جدی در گرفتن اپلای دارد.

علاوه بر پروسه پذیرش شما باید دولت کانادا را برای اخذ ویزا و ادامه تحصیل در این کشور قانع کنید. یکی از ملاک‌های مهم برای برای کشور کانادا شرط سنی و میزان گپ تحصیلی است‌.

شرایط عمومی تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، شرایط عمومی و اختصاصی دارد که شرایط عمومی تحصیل در این کشور با مدرک دیپلم به شرح زیر می‌باشد:

 • داشتن حداقل سن 18 سال
 • حداکثر فاصله یا گپ تحصیلی بین اخذ مدرک دیپلم تا زمان اقدام برای اخذ پذیرش نهایتا باید 2 تا 3 سال باشد. (وجود گپ تحصیلی بیشتر از این مقدار باعث افزایش احتمال ریجکتی ویزای تحصیلی می‌شود)
 • داشتن پاسپورت معتبر (باید اعتبار گذرنامه شما مدت زمانی که قرار است در کانادا باشید را پوشش دهد و حداقل 5 سال اعتبار داشته باشد.)
 • ارائه گواهی سلامت جسمی و روانی
 • عدم سوء پیشینه

دولت کانادا، به افراد زیر 18 سال اجازه نمی‌دهد به تنهایی به این کشور مهاجرت کنند. به همین دلیل اگر فردی دیپلم خود را قبل از 18 سالگی دریافت کرده باشد باید در هنگام درخواست ویزای تحصیلی، برای والدینش ویزای همراه درخواست دهد و همرا با والدین خود به این کشور مهاجرت کند.

 

شرایط اختصاصی تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا

شرایط اختصاصی تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا

تا اینجا با شرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم آشنا شدید. اکنون می‌توانید با شرایط اختصاصی تحصیل با دیپلم ایران در کانادا نیز آشنا شوید:

 • ارائه مدرک دیپلم با معدل بالا
 • ارائه ریز نمرات مربوط به دبیرستان
 • ارائه و ارسال مدرک زبان (نمره آزمون تافل شما باید حداقل 86 و نمره آزمون آیلتس نیز باید حداقل 6.5 باشد). البته برخی از دانشگاه‌های کانادا امکان تحصیل بدون مدرک زبان را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده‌اند. برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه‌ها مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان را مطالعه کنید.

برای مهاجرت به کشور کانادا با مدرک دیپلم، باید شرایط فوق الذکر را در‌نظر داشته و با‌توجه‌به آن‌ها برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

 

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در کالج

از آنجا که بسیاری از افراد در مورد تفاوت تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در کالج یا دانشگاه سوال می‌پرسند در این قسمت در مورد این موضوع صحبت می‌کنیم.

کالج‌ها در مقایسه با دانشگاه‌ها کوچکتر هستند. آن‌ها بیشتر دروس عملی را ارائه می‌دهند و روی کاریابی و ورود افراد به بازار کار تمرکز دارند. برخی از کالج‌ها بعد از پایان دوره به دانشجو گواهینامه معتبر (Certificate) اعطا می‌کنند.

ولی دانشگاه‌ها روی برنامه های آکادمیک و حرفه ای تمرکز دارند و مدرک کارشناسی ارائه می‌دهند و بسیاری از آنها تحصیلات تکمیلی هم دارند. در ادامه به ارائه چند کالج برتر کانادا می پردازیم:

 • کالج سنکا
 • کالج هامبر
 • کالج جرج براون
 • کالج سنتینیال
 • کالج رد ریور

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای دوره های کوآپ

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای دوره های کوآپ

دور‌های کوآپ عموما کوتاه مدت هستند طول مدت این دوره ها از 12 ماه تا 3 سال متغیر است و مناسب افرادیست که می‌خواهند سریعا وارد بازار کار شوند و کسب درآمد کنند.

این دوره‌ها شامل دوبخش است در بخش اول شما به تحصیل می‌پردازید و آموزش های لازمه را می‌بینید و در بخش دوم به عنوان کارآموز به صورت عملی کار می‌کنید و حقوق دریافت می‌کنید.

 

آیا امکان تحصیل در کانادا با معدل پایین دیپلم وجود دارد؟

به طور کلی می توان گفت برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، حداقل معدل برای پذیرش 14 می باشد و با معدل زیر 14 شانس کمی برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد البته اگر شرایط جانبی تحصیل شما در وضعیت خوبی باشد به شما کمک می‌کند تا نقص معدل پایین را جبران کنید و موفق به اخذ پذیرش دانشگاه و ویزای تحصیلی کانادا شوید. برخی از این شرایط عبارتند از:

 • ارائه نمره زبان آکادمیک بالا
 • ارائه مقالات و نتایج پژوهش‌های علمی مرتبط با حوزه تحصیلی
 • سوابق کاری مرتبط
 • انجام مصاحبه تحصیلی قوی با دپارتمان پذیرش
 • آماده‌سازی انگیزه‌نامه و کاور لتر (Cover Letter) بی‌‌نقص و…

 

تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم

 بسیاری از دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم تمایل دارند رشته پزشکی را انتخاب کنند ولی در این کشور اجازه تحصیل مستقیم پس از پایان مقطع متوسطه به سطح کارشناسی و ارشد پزشکی داده نمی‌شود و شرط اخذ پذیرش دوره پزشکی کانادا دارا بودن مدرک کارشناسی رشته علوم پایه و کسب نمره لازم در آزمون MCAT می‌باشد.

بورسیه تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم

بورسیه تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم

شانس اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس به نسبت سایر مقاطع دانشگاهی پایین تر است. اما در حالت کلی، در صورت وجود شرایط زیر، امکان اخذ بورسیه تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم وجود دارد:

 • داشتن معدل نهایی بالای ۱۷ در مقطع متوسطه
 • داشتن نمره زبان آکادمیک ۷ یا بالاتر آیلتس
 • نمرات دروس تخصصی دانشجو بالاتر از ۷۰ درصد از نمره کل باشد
 • برنامه تحصیلی و انگیزه‌نامه قوی
 • مرتبط بودن زمینه تحصیلی با رشته انتخابی دانشجو
 • داشتن سابقه شغلی و یا پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی
 • اختراعات علمی

 

هزینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و نگرانی‌های دانشجویان بین‌المللی هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور کانادا است. هزینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم با توجه به نوع دانشگاه و رشته انتخابی شما متفاوت می‌باشد.

شما علاوه بر هزینه ‌های تحصیل باید هزینه‌های زندگی در این کشور را نیز تامین کنید. ولی نگران تامین هزینه تحصیل و زندگی در کشور کانادا نباشید چون شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی اجازه دارید بیست ساعت در طول هفته به صورت پاره وقت کار کنید‌ و در روزهای تعطیل هم اجازه کار تمام وقت را دارید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا با ویزاهوم

 متاسفانه بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم بدون داشتن اطلاعات موثق اپلای می‌کنند و حتی پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر به درهای بسته سفارت و گرفتن ویزا بر می‌خورند.

به همین دلیل مشاوره گرفتن از افراد حرفه‌ای برای مهاجرت تحصیلی اهمیت زیادی دارد. داشتن مشاوره خوب نه‌تنها به کاهش هزینه‌های شما در اپلای کردن کمک زیادی می‌کند بلکه باعث می‌شود شما به‌سادگی ویزای کشور مورد نظرتان یعنی کانادا را دریافت کنید و بدون دردسر مهاجرت کنید.

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی و همچنین اخذ ویزای توریستی کانادا با مشاوران با تجربه مجموعه ویزاهوم در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا زیر 18 سال
نوشتهٔ بعدی
شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا برای دبیرستان 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم