کشورهای-حوزه-شینگن

معرفی کشورهای ویزای شینگن

ویزای شینگن یکی از پرطرفدارترین ویزاهایی است که در دنیا وجود دارد. به دلیل حضور کشورهایی با اقتصادی پیشرفته و امکانات رفاهی و زندگی مناسب و دانشگاه هایی معتبر همواره تعداد زیادی از افراد سالانه تقاضای اقامت یا سفر به کشورهای حوزه شینگن را دارند. ویزای شینگن دارای امتیاز و مزایای زیادی است و شما می توانید با این ویزا به 27 کشور سفر کنید. یکی از پر تکرار ترین سؤال ها این است که کدام کشورها ویزای شینگن می خواهند. پس ما در این مقاله به معرفی کشورهای ویزای شینگن می پردازیم.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

تعرفی از پیمان شینگن

شینگن پیمانی است که میان 5 کشور بلژیک، آلمان، لوکزامبورگ، فرانسه و هلند بسته شد. این پیمان در سال 1985 به امضا رسید و به تدریج 21 کشور دیگر به آن پیوستند. این توافقنامه کمک کرد تا کنترل میان مرزهای داخلی اروپا حذف شود. همچنین باعث شد جذب توریست در کشورهای اروپایی عضو این پیمان و تقویت امنیت مرزها و مجازات مجرمان همکاری صورت بگیرد.

 در واقع کشورهای دارای ویزا شینگن و کشورهای عضو اتحادیه شینگن قوانین را برای کنترل مرزهای مشترک بیرونی به امضا رسانده اند. این قوانین کمک می کند تا سیستم قضایی تقویت شده و نیروهای پلیس این کشورها با یکدیگر همکاری کرده و نظم و امنیت را برقرار سازند.

اتحادیه اروپا به نوعی، یک اتحادیه ای اقتصادی و سیاسی می باشد که 27 کشور اروپایی در آن عضو هستند. و تفاوت آن با اتحادیه شینگن در این است که منطقه شینگن بیشتر سفرهای بدون ویزا را برای شهروندان این کشورها فراهم آورده است. در واقع بسیاری از کشورهای اروپایی عضو شینگن هم هستند اما این دو اتحادیه به نوعی دو فرمانروایی متفاوت در این منطقه به شمار می رود.

همچنین اگر فردی شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشد می تواند در کشورهای جز ویزای شینگن به کار و تحصیل مشغول شود و این امکان برای کسانی که شهروند حوزه شینگن هستند تنها در صورتی امکان‌پذیر است که مجوزهای لازم را به دست بیاورد.

حوزه شینگن اکثر خاک اروپا را شامل می شود. اما کشورهایی همچون ایرلند، رومانی، بلغارستان، قبرس و کرواسی عضو این اتحادیه هستند در صورتی که عضو اتحادیه اروپا نیستند. البته کشورهای دیگر اروپایی همچون نروژ، سوئیس، ایسلند و لیختن اشتاین که عضو شینگن هستند، عضو اتحادیه اروپا نیستند.

با داشتن ویزای یونان و دیگر کشور های عضو شینگن، شما می توانید به هر کشوری که عضو شینگن هست و شما می خواهید سفر کنید. اما برای دریافت این ویزا باید کشور مدنظر خود را انتخاب کنید و برای آن کشور ویزا تهیه نمایید.

 

اسامی کشورهای دارای ویزای شینگن

اسامی-کشورهای-دارای-ویزای-شینگن

لیست کشورهای شینگن عبارتند از:

اتریش

آلمان لوکزامبورگ

اسلواکی

مالت

لیتوانی

سوئد

نروژ

کرواسی

اسپانیا

ایسلند

لیختن اشتاین

یونان

دانمارک

فرانسه

هلند

اسلوونی

پرتغال

بلژیک

سوئیس

فنلاند

مجارستان

جمهوری چک

لتونی

استونی لهستان

ایتالیا

اعضای EFTA یا کشورهای ایسلند، سوئیس، نروژ و لیختن اشتاین قوانین شینگن را با موافقت نامه های خاص اجرا می کنند.

شهر واتیکان، موناکو و سان مارینو مرزهای خود را بازگذاشتند، همانند سایر کشورهای عضو شینگن. البته برای ورود به این مناطق باید مجوز خاصی را که نیاز دارد کسب نمایید.

همه کشورهای ویزای شینگن عضوی از اتحادیه اروپا نیز هستند به جز 4 کشور سوئیس، نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین.

 

لیست کشورهای اتحادیه اروپا

آلمان

رومانی

پرتغال

هلند

سوئد

فرانسه

لهستان

جمهوری چک

بلغارستان

اتریش

یونان

اسپانیا

ایتالیا

بلژیک

مجارستان

کرواسی

جمهوری ایرلند

مالت

قبرس

استونی

لتونی

اسلوونی

اسلواکی

دانمارک

لیتوانی

لوکزامبورگ

فنلاند

 

ویزای شینگن و شرایط اخذ ویزا شینگن

ویزای شینگن ویزایی است که به شما اجازه اقامت کوتاه مدت را در کشورهای عضو اتحادیه شینگن می دهد. در واقع کافی است، ویزای یکی از کشورهای شینگن، از جمله ویزا ایتالیا، فرانسه و یونان و دیگر کشورها را، دریافت کنید تا بتوانید به راحتی درکشورهای شامل ویزای شینگن که می خواهید سفر کنید. زیرا ویزا شینگنی که توسط کشور عضو شینگن صادر می شود جهت ترانزیت و سفر در کل منطقه شینگن معتبر است.

مدت زمانی که شما اجازه اقامت در این کشور را دارید 90 روز در طول مدت 6 ماه است و می توانید پس از اتمام زمان ویزا شما دوباره آن را تمدید نمایید. ویزا انواع مختلفی دارد. برخی با قابلیت اجازه یک بار ورود به کشور هستند که در اصطلاح سینگل گفته می شود، برخی دیگر اجازه دوبار ورود به کشور را به شما می دهد و برخی از ویزاها هستند که اجازه چندین بار ورود به کشور را به فرد متقاضی می دهد.

اخذ ویزا شینگن نیز شرایط خود را دارد. از جمله داشتن تمکن مالی و گردش حساب مناسب، نداشتن سو سابقه کیفری و… .

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

جمع‌بندی

ویزای حوزه شینگن یکی از معتبرترین و با ارزش ترین ویزاهای موجود در جهان است. با اخذ ویزای شینگن می توانید به 27 کشور سفر کنید. شینگن پیمانی است که میان 27 کشور بسته شده است و شهروندان کشورهای تحت ویزای شینگن می توانند بدون ویزا به هر کشور دیگر در این حوزه که می خواهند سفر کرده و ادامه تحصیل دهند یا در کشورهای با ویزای شینگن زندگی کنند. برای اطلاع از چگونگی دریافت ویزا شینگن و ویزا فرانسه و دیگر کشور ها، می توانید از گروه ویزا هوم مشاوره دریافت نمایید.

 

سوالات متداول در خصوص کشورهای حوزه شینگن

با ویزای شینگن می توانیم به بیش از یک کشور عضو منطقه سفر کنیم؟

بله. شما با داشتن ویزا شینگن می توانید به همه 27 کشور سفر کنید.

چه مدت زمانی را با ویزای شینگن می توانم در منطقه باشم؟

ویزای شینگن ویزایی کوتاه مدت است. شما می توانید به مدت 90 روز در دوره 180 روزه در منطقه حضور داشته باشید. البته مدت دقیق اقامت شما روی برچسب ویزا نوشته شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ بعدی
ویزای آلمان بدون دعوتنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم