تمدید ویزای توریستی فرانسه

شرایط و مدارک لازم برای تمدید ویزای فرانسه

مهاجرت به فرانسه و دیدن زیبایی های این کشور خواسته اکثر افراد است. به همین سبب همواره افرادی متقاضی دریافت ویزا از این کشور هستند. اما ویزا نیز زمان مشخصی دارد و پس از گذشت مدت زمان معلوم منقضی می شود. به همین دلیل یکی از مهم ترین دغدغه ها برای افراد، چگونگی تمدید ویزا است. در این مقاله به شرایط تمدید ویزای فرانسه و تمدید ویزا تحصیلی فرانسه می پردازیم.

 

شماره تلفن ویزاهوم

 

تمدید انواع ویزای فرانسه

تمدید ویزای دانشجویی فرانسه

دوره های مختلف تحصیلی در فرانسه وجود دارد که افراد بسته به علاقه و توانایی هایی که دارند آن ها را انتخاب می کنند. به طور مثال اگر فردی مدرک زبان فرانسه را نداشته باشد باید ابتدا دوره های زبان فرانسه را که اصولا یکساله است طی کند تا بتواند زبان خود را تقویت کرده و سپس به تحصیل در دانشگاه بپردازد.

شرکت در دوره های زبان فرانسه یکی از راه هایی است که می توانید از طریق آن به فرانسه سفر کنید. اگر در طی یکسال توانستید مدرک B2 را دریافت نمایید باید اقدام به تمدید ویزای خود کنید. اگر نتوانستید یکساله به مدرک B2 برسید باید دوره خود را تمدید کنید و در مدت زمان دیگری خود را به سطح مناسب برسانید.

همانطور که گفتیم این دوره یکساله است و افراد پس از گذشت یک سال به سطح زبان مورد نظر می رسند. پس از آن بایداقدام به تمدید اقامت خود نمایند. این تمدید روش های مختلفی دارد. این روش های تمدید ویزای دانشجویی در فرانسه عبارتند از:

  • اقدام به ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی در فرانسه:

شما می توانید بدون حضور در ایران و بازگشت به کشور، ویزای خود را و دوره اقامت را تمدید نمایید. اما باید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش دریافت نمایید.

  • عقد قرار داد کاری با شرکتی فرانسوی و دریافت ویزای کار:

این کار نیز احتیاجی به مراجعه به ایران ندارد و تنها کافی است شما با یک شرکت فرانسوی قراردادی را داشته باشید تا بتوانید ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کنید و بتوانید مدت زمان ویزا و اقامت خود را در این کشور تمدید نمایید.

  • مهاجرت به کانادا و اقدام برای استان کیک از طریق سفارت کانادا در پاریس:

شما می توانید از طریق سفارت کشورهای دیگر اقدام به تحصیل در کشورهای دیگر اروپایی را داشته باشید.

 

تمدید ویزای توریستی فرانسه

تمدید ویزا تحصیلی فرانسه

اگر می خواهید پس از زمان انقضای اعتبار ویزای خود همچنان در کشور فرانسه بمانید، باید فرایندی را طی کنید. شما باید برای کشور مورد نظر دلایل قانع کننده ای را بیاورید تا به شما ویزای مجدد با زمان بیشتری را بدهند. آگاه باشید که فرایند دریافت ویزا با فرایند درخواست تمدید ویزای توریستی فرانسه متفاوت خواهد بود.

دقت کنید که مدارکی را که به سفارت مربوطه ارائه می دهید نشان دهنده دلیل شما برای حضور در کشور است و به همین سبب بهتر است مدارکی مشخص و معتبر را ارائه دهید تا آفیسر مربوطه برای حضور شما در کشورش قانع شود. همچنین جهت دریافت اطلاعات از نحوه گرفتن وقت سفارت فرانسه می توانید از همکاران ما کمک بگیرید.

این نکته را توجه کنید که درخواست برای تمدید ویزای شما باید قبل از منقضی شدن ویزا ارائه شود در غیر اینصورت درخواست شما رد خواهد شد.

 

مراحل تمدید ویزای فرانسه

باید در اولین قدم  از سازمان Prefecture وقت بگیرید و می توانید بسته به نظر خود این وقت را به صورت آنلاین یا حضوری دریافت و تنظیم نمایید.
برای دریافت وقت آنلاین بهتر است از قبل بررسی نمایید که این بخش به شما وقت ارائه می دهد یا خیر. این نکته را نیز در نظر بگیرید که باید حدودا 1 تا 2 ماه قبل از به پایان رسیدن تاریخ اعتبار ویزای خود اقدام به دریافت وقت از Prefecture نمایید.

شماره تلفن ویزاهوم

مدارک تمدید ویزای فرانسه

برای تمدید ویزای خود باید مدارکی را با خود به همراه داشته باشید. این مدارک عبارتند از:

  • پاسپورت و ویزا (اصل و کپی)
  • مدارک ثبت نام سال آینده خود
  • گواهی تولد که به زبان فرانسوی ترجمه شده باشد.
  • شماره تامین اجتماعی
  • نامه ای مبنی بر داشتن مسکن همانند سند خانه، اجاره نامه یا کپی از قبوض آب و گاز و … که به سه ماه گذشته مربوط است.
  • گواهی اقامت تمکن مالی فرانسه
  • 3 عکس از گذرنامه جدید

همچنین بهتر است این نکته را نیز در نظر بگیرید که برای روز ملاقات حتما باید همه مدارک گفته شده را با خود همراه داشته باشید. زیرا در صورت به همراه نداشتن مدارک سازمان از شما تقاضا می کند که روز دیگری را برای این کار در نظر بگیرید. و به این دلیل که این روند حدودا 2 ماه طول می کشد زمان فرد متقاضی تلف خواهد شد. پس بهتر است نکات گفته شده را در نظر بگیرید که زمان زیادی را از دست ندهید.

همچنین برای تمدید ویزا هیچ مهری را در پاسپورت شما نمی زنند و یک برگه رسیدی را به شما می دهند که این برگه عنوان رسید Carte De Sejour را دارد و پس از 3 تا 4 ماه نیز این برگه به شما داده خواهد شد. برای دریافت اطلاعات اقامت تمکن مالی ایتالیا به سایت مراجعه کنید.

 

جمع‌بندی

هر ویزای مدت اعتبار مشخصی را دارد. شما باید 2 ماه قبل از منقضی شدن اعتبار ویزای خود اقدام به تمدید ویزا فرانسه نمایید و از سفارت مربوطه با ارائه مدارک معتبر و مشخص تقاضای تمدید ویزا و اقامت فرانسه خود را داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
شرایط و مدارک لازم برای تمدید ویزای یونان
نوشتهٔ بعدی
ویزای همراه چیست و همه چیز در رابطه با آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم