ویزای همراه چیست و همه چیز در رابطه با آن

هرفردی به دلایل و روش های متفاوتی و برای یک زندگی استاندارد و مناسب،اقدام به مهاجرت می کند. مسئله مهمی برای افراد، دور نبودن از خانواده و در کنار هم بودن است. به همین دلیل همواره افراد به دنبال دانستن چگونگی دریافت ویزای همراه آلمان، ویزای همراه هلند یا ویزای همراه آمریکا  و دیگر کشور ها هستند. ما در این مقاله به ویزای همراه و ویژگی های آن می پردازیم.

ویزای همراه چیست؟

ویزای همراه ویزایی است که به اعضای درجه خانواده فرد متقاضی مهاجرت داده می شود. به این صورت که فرد متقاضی می تواند به همراه درخواست ویزای خود برای مهاجرت، برای اعضای درجه یک خانواده خود نیز تقاضای ویزا دهد.

در هر کشوری قوانین متفاوت است و همه کشورها قوانین یکسانی ندارند. به طور مثال در کشوری فرد همراه می تواند به صورت دائم یا موقت کار کند و در برخی از کشورها ویزای موقت برای فرد صادر می شود.

 انواع ویزای همراه

دریافت ویزای همراه به دو صورت دائمی و موقتی برای همراهان صادر می شود و هرکدام از این ویزاها شرایط و ویژگی های خاصی دارد.

ویزای موقت برای همراه

دارندگان ویزای دانشجویی، ویزای تحصیلی،  ویزای انتقالی و ویزای کاری، ویزای موقت دریافت می کنند.

افرادی که یکی از ویزا های گفته شده را داشته باشند می توانند برای همراه خود ویزای موقت دریافت نمایند.

همچنین افراد با ویزای همراه موقت می توانند، با کار پاره وقت غیر رسمی، حقوق محدود دریافت کنند که این برای کشور آمریکا صدق نمی کند. این مسئله نیز به کشور و اعتبار ویزا و شرایط دریافت آن نیز بستگی دارد.

شماره تلفن ویزاهوم

ویزای دائم برای همراه

اگر فردی به طور مثال ویزای اقامت فرانسه را به طور دائمی داشته باشد می تواند برای اعضای خانواده خود ویزای همراه دائمی دریافت کند. این ویزای همراه برای فرزندان زیر 18 تا 21 و برای همسر قانونی فرد صادر می شود. افرادی که ویزای دائمی همراه داشته باشند می توانند به زندگی، کار و تحصیل در این کشورها مشغول شوند. این اعتبار نیز تا زمانی پابرجاست که فرد متقاضی اصلی در این کشور به صورت رسمی درحال زندگی باشد.

از مزایای ویزای همراه دائمی این است که فرد می تواند تحت حمایت متقاضی اصلی در کشور مقصد بماند و از امکانات آنجا نفع ببرد.

ویزای همراه به چه کسانی تعلق می گیرد؟

بهتر است قبل از دریافت ویزا و اقدام برای ویزا همه چیز در رابطه با ویزای همراه را بدانید.

ویزای همراه به همسر، فرزندان، فرزندخواندگان رسمی و قانونی فرد متقاضی تعلق می گیرد.

در برخی از کشورها این اجازه را به فرد می دهند تا بتواند برای مادر، پدر یا خواهر و برادر خود نیز ویزا بگیرد. یک نکته مهم این است که مدت زمان اعتبار ویزای همراه تا زمانی است که ویزای فرد متقاضی اعتبار داشته باشد و در این مدت همراهان تحت پوشش و حمایت فرد متقاضی اصلی هستند.

بررسی ویزای همراه کشورهای مختلف:

ویزای همراه کانادا

این کشور نیز امکان ورود همراه را برای افراد فراهم کرده است و به دو صورت ویزای توریستی کانادا و با اعتبار 6 ماهه و با اجازه کار صادر میکند. اگر تمکن مالی ارائه شود همراه می تواند با اجازه کار در کانادا ویزا دریافت نماید.

ویزای همراه استرالیا

استرالیا یکی از کشورهایی است که امکان ورود همراه را به فرد مهاجر می دهد. اگر فرد متقاضی در این کشور در مقطع لیسانس مشغول به فعالیت باشد، همراه می تواند تنها 20 ساعت در هفته کار کند. اما در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتر، این امکان برای همراه فراهم است که بدون محدودیت به کار مشغول باشد.

ویزای همراه اسپانیا

این کشور نیز امکان حضور همراه را برای افراد فراهم کرده است  و افراد درجه یک می توانند همراه فرد متقاضی باشند. اما ابتدا باید فرد متقاضی در کشور اسپانیا حضور داشته باشد و سپس برای همراهان خود اقدام کند.

شرایط اخذ ویزای همراه

گرفتن ویزای همراه شرایط ویژه ای دارد. به طور مثال باید مدارکی را که هر کشور از شما برای صدور ویزای همراه می خواهد، آماده و فراهم کنید.این مدارک بسته به سفارت و کشور مورد نظر متفاوت است.

فرد متقاضی باید مدارک مربوط به پذیرش کاری یا تحصیلی و مدارک قانونی و رسمی جهت اثبات رابطه با همراهان خود را به سفارت ارائه دهد.

همچنین باید مدارک تمکن مالی را برای اعضای همراه خود نیز فراهم کند تا بتواند زندگی خود و همراهان را تحت پوشش قرار دهد.

به همراه داشتن پاسپورت و معاینات پزشکی و فرم های مخصوص یکی از دیگر شرایط برای صدور ویزای همراه است.

همچنین قبل از اقدام به مهاجرت و دریافت ویزا باید تحقیق و بررسی کنید که کدام کشورها ویزای همراه میدهند. این مسئله بسیار مهم است زیرا شما وقت و زمان و سرمایه خود را می گذارید برای کشوری که به همراهان شما ویزا نمی دهد و این می تواند برنامه شما را دچار اشکال کند.

شماره تلفن ویزاهوم

مدارک اخذ ویزای همراه

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر
  • مدرک تمکن مالی
  • مدارک مربوط به معاینات پزشکی و بیمه نامه
  • فرم های مربوط به ویزای همراه
  • مدارک ثابت کننده رابطه با فرد متقاضی

نحوه درخواست ویزای همراه

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای افراد مطرح می شود این است که نحوه درخواست ویزا همراه چگونه است و ویزای همراه کانادا چقدر طول میکشد؟ هر کشور شرایط خاص و مربوط به خود را دارد که عبارتند از:

فرد متقاضی باید در ابتدا پذیرش را برای کشور مورد نظر دریافت نماید. باید ابتدا فرم های مربوطه را پر کرده و در سایت قرار دهد. سپس هزینه های مربوطه را پرداخت نماید و رسید آن را ضمیمه پرونده خود کند.

در برخی از ویزاها باید فرد هنگام پر کردن فرم درخواست اطلاعات همراه خود را وارد نماید و روند دریافت ویزای همراه را ساده‌تر کند.

برای برخی از ویزاهای کاری باید فرد متقاضی به کشور مقصد به عنوان مثال فرانسه سفر کند و سپس تقاضای ویزای فرانسه همراه را ارائه دهد.

سپس باید باقی مدارک گفته شده را آماده کند تا بتواند در موعد مقرر ارائه دهد. و پس از آن باید برای سفارت مربوطه وقت دریافت کند. این وقت مصاحبه است و باید دلیل دقیق درخواست خود را به صورت واضح و روشن بیان دارد

هزینه های درخواست ویزای همراه

کشوری که قصد سفر به آن را دارید یا نوع رفتن شما، عامل مهمی است که هزینه های این درخواست برای شما متفاوت باشد. پس نمی توان هزینه مشخص و معینی را برای همه افراد بیان کرد. زیرا شرایط و نوع رفتن فرد و کشور مورد نظر متفاوت است و هزینه ها به همه این عوامل بستگی دارد. به طور مثال برخی از کشورها هستند که هیچ هزینه ای از افراد برای دریافت یا ثبت درخواست دریافت نمی کنند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مشاورین ویزا هوم در ارتباط باشید.

جمع‌بندی

دریافت ویزای همراه برای افراد یکی از مهم ترین دغدغه ها به شمار می رود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر جهت دریافت ویزای همراه اتریش، ویزای همراه به انگلیس، ویزای ایتالیا، ویزای همراه فرانسه به متخصصین این امر در ویزا هوم مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
شرایط و مدارک لازم برای تمدید ویزای فرانسه
نوشتهٔ بعدی
هزینه عوارض خروج در سال 1402 چقدر است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم