ویزای نمایشگاهی فرانسه

ویزای نمایشگاهی فرانسه چیست ؟

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که نمایشگاه‌های بسیار معتبر و مهمی در آن برگزار می‌شود. اگر شما نیز تمایل دارید در این‌ نمایشگاه‌ها شرکت کنید یا از آن بازدید کنید باید  ویزای نمایشگاهی فرانسه داشته باشید.

برای دریافت انواع ویزای فرانسه یا سایر کشورهای اروپایی بهترین کار این است که با افراد حرفه‌ای مشورت‌ کنید تا ویزای شما دچار مشکل نشود‌. برای این کار حتما با متخصصان ویزا هوم تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید بهترین و سریعترین راه را به شما نشان دهند. قبل از آن باید این مقاله را بخوانید.

 

همه چیز درباره اخذ ویزای نمایشگاهی فرانسه

برای اینکه بتوانید به فرانسه سفر کنید باید برای دریافت ویزا درخواست دهید.‌ اینکه کدام یک از ویزاهای فرانسه را دریافت کنید بستگی به مدت زمانی دارد که شما قرار است در این کشور اقامت دارید. ویزاهای فرانسه در چهار تایپ A، B، C و D است که تفاوت آن‌ در روزهای مجازی است که می‌توانید در‌ این کشور باشید.

شرایط گرفتن ویزای نمایشگاهی فرانسه به نحوی است که ویزای نوع A و B برای شما مناسب نیست و تنها حضور در فرودگاه یا ۵ روز اقامت در‌ فرانسه را برای شما به همراه دارد. ویزای نوع  دی برای اقامت طولانی مدت است.

به همین دلیل برای حضور در نمایشگاه باید ویزای نوع سی یا توریستی را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای توریستی فرانسه تنها کافیست به سایت ویزا هوم مراجعه نمایید.

برای اینکه بتوانید برای تور نمایشگاهی فرانسه درخواست دهید لازم است تا دعوتنامه داشته باشید. به همین دلیل قبل از هرکاری تلاش کنید تا دعوتنامه دریافت کنید و پس از آن برای دریافت ویزا اقدام کنید؛

بهترین زمان برای دریافت ویزای نمایشگاهی فرانسه معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه میباشد و باید برای دریافت ویزای فرانسه اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای فرانسه شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید.

اما سوال اینجا است که دعوتنامه مناسب این ویزا چیست و چه شرایطی دارد؟

دعوتنامه نمایشگاهی و تجاری را بشناسید

دعوتنامه نمایشگاهی و تجاری

یکی از راه‌هایی که به شما کمک می‌کند تا بتوانید ساده‌تر ویزای مورد نظر خود را دریافت‌کنید این است که دعوتنامه داشته باشید. دعوتنامه شما می‌تواند از طرف یکی از خویشاوندان یا کارفرمای شما باشد.

دانشگاه برای تحصیل و بیمارستان برای درمان نیز از جمله دیگر دعوتنامه‌هایی است که می‌تواند به شما در دریافت ویزا کمک کند. در این میان دو نوع دعوتنامه نمایشگاهی و تجاری وجود دارد که برای ارائه تسهیلات و کمک به تجار جهت اخذ ویزای تجاری و نمایشگاهی به آن نیاز دارید. ما در ادامه برای شما این دو نوع ویزا را شرح خواهیم داد.

دعوتنامه نمایشگاهی

به این نوع دعوتنامه اسپانسر نیز گفته می‌شود و نشان می‌دهد که شما باید در یک نمایشگاه به عنوان یکی از اعضای مهم و موثر شرکت کنید. دعوتنامه را باید یکی از اعضای مرتبط با نمایشگاه برای شما ارسال کرده باشد. آنچه لازم است در این دعوتنامه ذکر شود این است که چرا حضور شما در نمایشگاه مهم است و شما در چه تاریخی باید در این مکان حضور داشته باشید. اطلاعات فرد دعوت کننده نیز لازم است تا در دعوتنامه ذکر شود.

دعوتنامه تجاری

در صورتی که مجبور باشید تا برای موارد کاری و تجاری به فرانسه بروید لازم است تا دعوتنامه تجاری داشته باشید‌. فردی که دعوتنامه را برای شما ارسال می‌کند باید در ارتباط با شغل شما باشد و دلیل نیاز به حضور شما را توضیح دهد.

باید مدارکی ارائه شود که نشان دهد شما تجربه و اطلاعات لازم را در زمینه شغل مورد نظر دارید و در صورت کمبود مدارک، به دلیل نقص پرونده ممکن است درخواست شما رد شود. البته باید بدانید که اصل مدارک به شما بازگردانده خواهد شد.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای نمایشگاهی فرانسه

 • دو قطعه عکس رنگی جدید در‌ اندازه تصویر پاسپورت
 • گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته و دارای دو صفحه خالی باشد.
 • از تمام صفحات پاسپورت باید بر روی یک برگه A4 کپی بگیرید.
 • پرینت گردش مالی ۲ ماه اخیر نیز یکی از مدارک مورد نیاز است.
 • فرم درخواست ویزا
 • بیمه مسافرتی معتبر
 • ارائه برنامه دقیق
 • اصل دعوت‌نامه
 • سند مالکیتی
 • مدارک شغلی مرتبط
 • کارت‌ نمایشگاه
 • پرواز رفت‌وبرگشت
 • تاییدیه رزرو هتل

 

 دعوت‌نامه شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

دعوتنامه‌ای که دریافت می‌کنید باید علاوه بر  نام شما نام سفارت‌خانه‌ای را ذکر کرده باشد که قرار است ویزای شما را تایید کند. فرد دعوت‌کننده باید اطلاعات شخصی خود را همراه با مشخصات میهمان را نیز ذکر کند.

 نه تنها باید تاریخ نگارش در نامه ذکر شده باشد؛ بلکه باید تاریخ دقیق سفر خود را همراه با هدف نمایشگاه و ارتباط مهمان با این جلسه ذکر کنید. اعتبار ویزایی که دریافت می‌کنید بسته با نوع نمایشگاه متفاوت خواهد بود و در هنگام وقت مصاحبه باید دعوت‌نامه را با خود همراه کنید.

 

چگونه ویزای نمایشگاهی فرانسه بگیریم؟

چگونه ویزای نمایشگاهی فرانسه بگیریم؟

زمانی که تصمیم دارید برای دریافت ویزای نمایشگاهی فرانسه اقدام کنید باید چند نکته‌ مهم را در نظر داشته باشید. اولین نکته حضور به موقع شما در وقت و روز معینی است که سفارت در اختیارتان قرار داده است.‌به یاد داشته باشید سفارت در این  زمینه بسیار حساس است و در  صورت عدم حضور به موقع ویزای شما با مشکل مواجه خواهد شد.

در کنار درخواست وقت سفارت و ویزای نمایشگاهی فرانسه باید مدارک شما نیز به صورت کامل تکمیل باشد و به یکی از دو زبان انگلیسی و فرانسوی آن را ترجمه کرده باشید. این فرایند نزدیک به بیست و پنج روز کاری نیاز به زمان دارد ک بهتر است تا یک ماه قبل از دریافت ویزا اقدام کرده باشید. در صورت تاخیر ممکن است برای حضور در نمایشگاه با مشکل مواجه شوید.

 

اخذ ویزای نمایشگاهی فرانسه با کمک مجموعه ویزا هوم

اگر شما نیز از آن دست افرادی هستید که تمایل دارید در نمایشگاه‌های فرانسه شرکت کنید یا از آن بازدید کنید، لازم است ویزای نمایشگاهی فرانسه داشته باشید.

برای اخذ ویزای فرانسه با دعوتنامه لازم است تا با متخصصان ویزا هوم تماس بگیرید‌ به این ترتیب می‌توانید با خیال راحت همه امور را به دست آنان بسپارید و منتظر دریافت ویزای خود باشید. مشاوران این‌مجموعه تا پایان این‌ مسیر در کنار شما خواهند بود.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
شرایط ویزای بازنشستگی ایتالیا
نوشتهٔ بعدی
شرایط ویزای همراه در ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم