مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان!؟در همین ابتدای کار باید گفت: بله! کشور کانادا شرایط ویژه را برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی محیا کرده است. در این مقاله در مورد شرایط تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان صحبت می‌کنیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آیا تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

در برخی از دانشگاه‌های کانادا در صورتی که شرایط دیگر شما همانند معدل و ریزنمرات خوب باشد، می‌توانید بدون مدرک زبان پذیرش بگیرید؛ اما پس از مهاجرت ملزم به طی کردن دوره‌های زبان پیش از آغاز تحصیل خواهیدبود.

این دانشگاه‌ها برای پذیرش، مصاحبه‌هایی را به صورت غیرحضوری و از طریق اپ‌هایی نظیر اسکایپ با متقاضیان انجام می‌دهند و در صورت پذیرش در این مصاحبه، شما می‌توانید بدون نیاز به ارائه مدرک در دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرید.

چه افرادی بدون مدرک زبان در کانادا می‌توانند تحصیل کنند؟

 • کسانی که در دوره‌های دبستان و دبیرستان پذیرش می‌گیرند و نیازی به مدرک زبان ندارند. البته باید در تست تعیین سطح زبان شرکت کنند و در صورت نیاز، دوره‌های پیش نیاز را بگذرانند.
 • کسانی که در دانشگاه‌هایی پذیرش می‌گیرند که نیاز به مدرک زبان ندارد. این دانشگاه‌ها معمولا رتبه پایین‌تری دارند و شرایط پذیرش آنها رقابتی نیست.
 • کسانی که پذیرش مشروط از دانشگاه یا کالج دریافت کنند. این به این معناست که دانشجو پذیرفته شده است، اما باید قبل از ورود به دانشگاه، در یک دوره زبان شرکت کند و سطح زبان مورد نظر را برآورده کند. بعضی از دوره‌های زبان توسط خود دانشگاه یا کالج و بعضی توسط موسسات زبان همکار با آن‌ها برگزار می‌شود. این دوره‌ها تحت عنوان Pathway برگزار می‌شود. در این دوره هم زبان فرانسه و هم انگلیسی به دانشجویان آموزش داده می‌شود و با توجه به زبان آموزشی دانشگاه یکی از آن‌ها انتخاب می‌شود.
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان برای کسانی که قبلا تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه‌های انگلیسی زبان داشته باشند امکان پذیر است. این افراد می‌توانند با ارائه مدارک تحصیلی خود، اثبات کنند که تسلط به زبان انگلیسی دارند و نیاز به آزمون زبان ندارند.

تحصیل در مدارس کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در مدارس کانادا بدون مدرک زبانبرخی از مدارس کانادا دانش‌آموزان بین‌المللی را بدون مدرک زبان پذیرش می‌کنند. البته دانش آموزان برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان باید تا حدودی زبان انگلیسی را بلد باشند. در این مدارس از دانش آموزان تست تعیین سطح زبان گرفته می‌شود‌ و اگر دانش آموزی مهارت کافی نداشته باشد باید در دوره‌های پیش نیاز زبان که توسط خود مدارس تعیین می‌شود شرکت کند.

تحصیل در مدارس کانادا یک مزیت بزرگ دارد و آن این است که پدر و مادر دانش آموزان می‌توانند با دریافت ویزای همراه وارد کشور کانادا شوند و تا پایان تحصیلات فرزندشان بدون هیچ مشکلی در این کشور اقامت داشته باشند.

تحصیل کارشناسی در کانادا بدون مدرک زبان

برای تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا باید دارای مدرک دیپلم معتبر باشید. آیلتس 6.5 حداقل نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا است و یا تافل با حداقل نمره 85 و تعداد بسیار محدودی از دانشگاه‌ها حداقل نمره 105 برای دولینگو را قبول می‌کنند.

البته تعدادی از دانشگاه‌های کانادا امکان تحصیل بدون مدرک زبان را فراهم نموده‌اند. البته این بدان معنا نیست که شما بدون هیچ مهارت زبانی می‌توانید در این دانشگاه‌ها تحصیل کنید بلکه به جای ارائه مدرک آیتلس، می‌توانید مدارک دیگر مانند PTEارائه دهید و حتی اگر این مدرک را هم ندارید می‌توانید یک مدرک از موسسه آموزشی معتبر ارائه دهید که نشان دهد مهارت کافی برای خواندن ونوشتن انگلیسی را دارید.

پس اگر تمام شرایط برای تحصیل مانند تمکن مالی، گپ تحصیلی و معدل خوب را دارید و تنها مشکل شما این است که زمان کافی برای گرفتن مدرک آیلتس را ندارید. می‌توانید از این دانشگاه‌ها پذیرش مشروط بگیرید و دوره‌های زبان را در کشور کانادا سپری کنید.

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا بدون مدرک زبان

تا چندسال پیش پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان در دوره کارشناسی ارشد غیر ممکن بود و یکی از شروط اصلی برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا داشتن مدرک زبان بود. اما امروزه دانشگاه‌هایی وجود دارد که بدون ارائه مدرک آیلتس زبان انگلیسی و با جایگزینی مدرکی دیگر از زبان یا شرکت در دوره های تخصصی دانشگاه می توان پذیرش گرفت.

البته در دوره کارشناسی ارشد اکثر دانشگاه‌هایی که رتبه بالایی دارند، بدون مدرک زبان دانشجو نمی‌پذیرند. پس اگر می‌خواهید در یک دانشگاه خوب تحصیل کنید با جدیت تمام برای قبولی در آزمون آیتلس تلاش کنید.

 

تحصیل دکترا در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل دکترا در کانادا بدون مدرک زبانزمانی که شخص می خواهد برای تحصیل در کانادا در مقطع دکتری بدون مدرک زبان اقدام کند، باید بداند که عملا این موضوع امکان پذیر نیست. تحصیل در این مقطع نیازمند مدرک آیلتس با نمره بالای 6.5 یا 7 (بسته به دانشگاه مورد نظر) می‌باشد.

برای تحصیل در بعضی از رشته‌ها مانند رشته‌های فنی و مهندسی علاوه بر آیتلس نیاز به ارائه مدرک آزمون‌  GREو رشته‌های مالی و کسب‌وکار نیاز به ارائه مدرک GMATمی‌باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

 • مدرک شناسایی معتبر به جهت درخواست ویزا تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان(شناسنامه، پاسپورت)
 • اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی + اصل و ترجمه ریز نمرات
 • یک رزومه به زبان انگلیسی یا فرانسوی که در word تنظیم شده باشد. (با فرمت word یا pdf )
 • اصل پاسپورت فعلی متقاضی + اسکن صفحاتی از پاسپورت‌های قبلی که مهر یا برچسب ویزا یا ویزاهای قبلی شما در آن‌ها ثبت شده است.
 • دو یا سه توصیه نامه از استادها با فرمت pdf. شرایط برخی دانشگاه‌ها به این صورت است که توصیه نامه را باید مستقیماً از دانشگاه یا استاد دریافت کنند.
 • انگیزه نامه‌ای مرتبط با رشته‌ای که قصد تحصیل در آن را دارید با فرمت word یا pdf
 • استادی پلن (study plan)
 • یک عکس 3/5 در 5/4 با فرمت pdf یا jpeg
 • مدرکی که نشان دهد هزینه پذیرش را پرداخته‌اید.
 • برگه پذیرش از دانشگاهی که به شما پذیرش مشروط داده است. این بدان معنی است که شما باید قبل از ورود به دوره تحصیلی خود، یک دوره زبان را در همان مرکز یا موسسه زبان همکار آن گذرانده و سطح زبان مورد نظر را کسب کنید.
 • مدارک تمکن مالی که ثابت کند شما علاوه بر پرداخت هزینه های تحصیل، مشکلی در پرداخت هزینه های زندگی روزانه در این کشور نخواهید داشت. حداقل میزان تمکن مالی ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان برای هر نفر (با توجه به رشته تحصیلی مورد نظر) + شهریه یک سال تحصیل است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع دکترا

علاوه تمام مدارکی که در بالا برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد گفته شد برای اپلای دوره دکترا نیاز به مقاله پروپزال اگر داشته باشید با فرمت word یا pdf و فایل مقاله، ژورنال و …. در صورت وجود با فرمت pdf می‌باشد.

 

دانشگاه‌های کانادا بدون مدرک زبان

دانشگاه‌های کانادا بدون مدرک زباندر این قسمت اسامی تعدادی از دانشگاه‌های کانادا که نیاز به مدرک زبان ندارند را برای شما آورده ایم:

 • دانشگاه کنکوردیا (Concordia)
 • کالج کامبرین (Cambrian)
 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Newfoundland)
 • دانشگاه رجینا (Regina)
 • دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan)
 • دانشگاه وینیپگ (Winnipeg)
 • دانشگاه براک (Brock)
 • دانشگاه کارلتون (Carleton)

این دانشگاه‌ها مناسب کسانی است که تسلط قابل قبولی در زبان انگلیسی دارند اما تا به حال در آزمون‌های تافل آیلتس یا دولینگو شرکت نکرده‌اند و به هر دلیلی تمایلی ندارند که وقتشان را صرف شرکت در این آزمون‌ها بکنند.

 

تحصیل در کبک بدون مدرک زبان

تحصیل در کبک بدون ارائه مدرک آیلتس و با ارائه مدرک‌های جایگزین امکان پذیر است. آزمون‌های جایگزین آیلتس مورد قبول دانشگاه‌های کبک:

 • DET: مدرک دولینگو
 • TOFEL: مدرک تافل
 • PTE: مدرک پیرسون
 • CAEL: آزمون زبان انگلیسی دانشگاهی کشور کانادا
 • CANTEST: آزمون کانادایی انگلیسی برای محققان و کارآموزان
 • CPE: زیرمجموعه آزمون‌های کمبریج سطح C2
 • CELPIP: آزمون زبان سلپیپ
 • CAE: یکی از آزمون های دانشگاه کمبریج سطح C1
 • AEPUCE: برنامه آکادمیک انگلیسی برای ورود به دانشگاه و کالج

 

هزینه تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

هزینه تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبانهزینه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان نسبت به تحصیل عادی بیشتر است چون باید هزینه فشرده کلاس‌های زبان (pathway)را بپردازید. البته اگر بخاطر داشتن تحصیلات قبلی در دانشگاه‌های انگلیسی زبان از مدرک زبان معاف نشده باشید.

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

 همانطور که در قسمت‌های قبل گفتیم، اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان ممکن است. اما دریافت این نوع ویزا مراحل پیچیده و دشواری دارد و باید آن را به یک موسسه مهاجرتی معتبر مانند ویزا هوم بسپارید. این مجموعه مهاجرتی پرونده‌های موفقی در این زمینه داشته و شما را در تمامی مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا و تحصیلی کشور کانادا یاری می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
هزینه زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است ؟
نوشتهٔ بعدی
آیا داشتن مدرک زبان برای مهاجرت لاتاری ضروری است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم