شرایط اخذ اقامت ایتالیا با خرید ملک

شرایط اخذ اقامت ایتالیا با خرید ملک

آیا از شرایط اخذ اقامت ایتالیا خرید ملک اطلاعی دارید؟ آیا می‌دانید، قیمت خانه در ایتالیا به پول ایران چقدر است؟

اگر به‌دنبال یافتن پاسخی برای این سوالات و اطلاعات کاملی راجع به مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک هستید، در این مقاله همراه موسسه مهاجرتی ویزا هوم باشید.

 

شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید و در این فکر هستید که با خرید ملک در این کشور نسبت به اخذ اقامت اقدام کنید، لازم است، بدانید که طبق قوانین فعلی کشور ایتالیا مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک به تنهایی امکان پذیر نیست.

به عبارت دیگر دولت این کشور در حال حاضر  ویزای طلایی برای خریداران ملک در این کشور در نظر نمی‌گیرد. برای این که بتوانید، در ایتالیا اقامت بگیرید، باید ثابت کنید که در سال  100 هزار یورو درآمد دارید. حال اگر بتوانید، ملکی را خریداری نمایید، این مبلغ تا 35 هزار یورو کاهش پیدا می‌کند.

نکته مهم این است که خرید ملک در ایتالیا به دو طریق امکان پذیر است، یا این که باید اقامت این کشور را به‌مدت ۱۸ ماه داشته‌باشید یا بتوانید اخذ ویزای توریستی ایتالیا را به مدت 5 سال کسب نمایید.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک، پروسه طولانی دارد. یعنی مدت زمانی که طول می‌کشد تا بتوانید، موفق به اخذ اقامت با خرید ملک در ایتالیا شوید، چیزی در حدود 10 سال است.

مدارک  مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

برای درخواست اقامت ایتالیا با خرید ملک مدارکی مورد نیاز است، که در زیر معرفی شده‌اند:

 • کپی پاسپورت با مدت اعتبار 3 ماه بیشتر از اعتبار ویزا
 •  ارائه اسناد مالی مبنی بر داشتن سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به ایتالیا
 •  ارائه گواهی که نمایانگر منبع سرمایه فرد باشد
 • کپی سوابق کیفری مربوط به 10 سال گذشته
 •  اظهارنامه‌ای که در طی آن متقاضی متعهد شود تا حداکثر ظرف 3 ماه سرمایه گذاری را انجام دهد.

مراحل مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

مراحل مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

برای خرید ملک و اخذ اقامت ایتالیا باید مراحل مختلفی را طی کنید که در ادامه، به بررسی آنها پرداخته‌ایم:

 • دریافت کد مالیاتی

اولین گامی که برای خرید خانه در ایتالیا باید بردارید، دریافت کد مالیاتی است. این کد یک کد 16 رقمی است که گرفتن آن  برای زمانی که در پروسه خرید ملک و انجام معامله به مشکل می‌خورید، الزامی می باشد. برای دریافت آن تنها کافی‌است، پس از ورود به کشور ایتالیا به اداره مالیات آن مراجعه نمایید و درخواست دریافت کد مالیاتی کنید.

 • افتتاح حساب بانکی

یکی از الزامات خرید ملک در ایتالیا داشتن حساب بانکی به نام شخص خریدار در این کشور است. بنابراین اگر قصد اخذ اقامت ایتالیا با خرید خانه را دارید، ولی حساب بانکی در این کشور ندارید، هر چه سریعتر نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایید.

 • نامه رسمی پیشنهاد خرید

زمانی که ملک مورد نظر خود را چه از طریق سایت خرید خانه در ایتالیا و چه از هر طریق دیگری پیدا کردید، باید به صورت کتبی پیشنهاد خرید خود را به فروشنده ملک اعلام نمایید. پس از آن فروشنده اگر درخواست شما را بپذیرد، متعهد می‌شود که آن ملک را به شخص دیگری نفروشد.

 • کنترل مالکیت

مرحله بعدی برای خرید ملک در ایتالیا کنترل مالکیت است. البته که این مرحله را در هر جایی از دنیا که بخواهید، خانه‌ای بخرید، باید انجام دهید. کنترل مالکیت برای اطمینان از همخوانی مالک با فروشنده و اطلاع از بدهی‌ها و مشکلات احتمالی ملک انجام نمی‌گیرد.

 • توافق پیشنهاد فروش

زمانی که با فروشنده برای خرید ملک توافق رسیدید، لازم است، تا یک سند رسمی بین شما منعقد شود. در این سند مبلغ معامله ملک و تاریخ و دیگر اطلاعات و حقوق مالکیت مشخص می گردد. به محض منعقد شدن این سند قانونی خریدار باید ۰۱ درصد از مبلغ ملک را پرداخت کند. دقت کنید، چنانچه خریدار پس از پرداخت این مبلغ از خرید ملک منصرف شود، این مبلغ به هیچ عنوان به وی باز نخواهد گشت.

 • تقاضا برای خرید

آخرین مرحله خرید خانه در ایتالیا تقاضا برای خرید است. در این مرحله همه‌چیز نهایی شده و طرفین معامله با مراجعه به دفتر اسناد رسمی برای ثبت انتقال اقدام می‌کنند. در این مرحله پس از پرداخت نهایی یک گواهی نامه فروش صادر می‌شود که صدور آن به معنای اتمام معامله است.

 

قیمت خانه در ایتالیا

قیمت خانه در ایتالیاچنانچه قصد اخذ اقامت ایتالیا با خرید ملک را داشته باشید، یکی از سوالاتی که ذهنتان را به خود درگیر می‌کند، این است که قیمت خانه در این کشور چقدر است. به همین خاطر ما در این بخش جدولی را تنظیم کرده ایم و در آن قیمت حدودی هر متر مربع خانه در شهرهای مهم ایتالیا را ذکر کرده‌ایم.

طبیعی است که قیمت خانه در ونیز ایتالیا و شهرهایی مانند رم و میلان بسیار بالاست. در طرف مقابل مناطقی مانند کالابریا، مولیس و سیسیل جزو ارزانترین نواحی برای خرید ملک هستند

ضمن آن که دولت ایتالیا تعدادی از شهرهای کوچک و روستاهای خود که جمعیتی پا به سن گذاشته دارند یا جمعیتشان در حال کاهش است، را با قیمت خیلی ارزان ارائه داده است تا ایتالیایی ها و خارجی هایی که قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک دارند، را به خرید خانه روستایی در ایتالیا تشویق کنند.

شهر قیمت هر متر مربع در مرکز شهر
کاتانیا

پالرمو

جنوا

تورین

ورونا

پارما

ناپل

بولونیا

فلورانس

رم

میلان

۲۱۶۰ یورو

۲۴۴۳ یورو

۲۹۹۴ یورو

۲۹۹۷ یورو

۳۲۸۳ یورو

۳۳۱۲ یورو

۳۷۳۶ یورو

۳۸۵۵ یورو

۴۶۴۵ یورو

۶۸۷۵ یورو

۷۶۸۵ یورو

 

قیمت اجاره خانه در ایتالیا

قیمت اجاره خانه در ایتالیا مانند هر کجای دنیا به موارد مختلفی نظیر مکان آن، مشخصات مختلف ملک مانند متراژ، تعداد اتاق خواب و امکاناتی آن بستگی دارد. در جدول زیر رنج قیمت اجاره خانه در شهرک‌های مختلف ایتالیا به صورت میانگین ذکر شده‌است.

شهر میانگین اجاره خانه
میلان  

فلورانس

رم

ونیز

بولونیا

ترنتو  

پالرمو 

گنوا

کالیاری

ناپل    

تورینو

۱٬۵۸۰ الی ۱٬۷۴۵ یورو

۱٬۳۵۰ الی ۱٬۴۹۰ یورو

۱٬۲۲۰ الی ۱٬۳۵۰ یورو

۱٬۱۴۰ الی ۱٬۲۶۰ یورو

۱٬۰۵۰ الی ۱٬۱۶۰یورو

۱٬۰۲۰ الی ۱٬۱۳۰ یورو

۵۹۰ الی ۶۵۰ یورو

۸۷۰ الی ۹۶۰ یورو

۸۰۰ الی ۸۸۵ یورو

۸۰۰ الی ۸۸۵ یورو

۷۶۰ الی ۸۴۰ یورو

 

 خرید ملک در ایتالیا و دریافت اقامت

خرید ملک در ایتالیا و دریافت اقامتهمراهان عزیز فراموش نکنید که برای مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک نیاز به ویزای ایتالیا خواهید داشت. برای دریافت ویزا می توانید از مجموعه ویزا هوم کمک بگیرید.

این موسسه با بیش از ده سال سابقه در امور اخذ ویزای ایتالیا، مهاجرت کاری، رکورددار بیشترین تعداد پیکاپ ویزا برای کشور های فرانسه و ایتالیا و یونان است.

همچنین اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت خرید ملک ایتالیا به دست بیاورید، می‌توانید، با این مجموعه تماس بگیرید و از کارشناسان باتجربه و حرفه‌ای این موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا برای دبیرستان 2024
نوشتهٔ بعدی
شرایط ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام من میخواستم یه خانه مد توی ایتالیا داشته باشم و برای اینکار باید ملک خریداری کنم ,اینکه با ویزای توریستی پنج ساله ملک بخرمو بعد پنج سال کار اقامت دایم بگیرم راه خوبیه؟یا راه ساده تری هم هست؟چون تاسیس خانه مد خودش یجور سرمایه گذاری و ثبت شرکته

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم